Results for IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
18:36 |
|
|
Järjestäjä |
KaUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Siurua |
2005 |
|
224 |
42.31 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Mikkonen |
2005 |
|
216 |
43.45 |
|
|
|
1:32.58 |
|
|
Oulun Lohet |
1:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
204 |
43.44 |
|
|
|
1:34.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Artturi Väänänen |
2005 |
|
190 |
45.71 |
|
|
|
1:36.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Orre |
2005 |
|
162 |
47.82 |
|
|
|
1:41.81 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Laukka |
2005 |
|
138 |
49.89 |
|
|
|
1:47.50 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paavo Tapio |
2005 |
|
132 |
51.89 |
|
|
|
1:48.98 |
|
|
Oulun Lohet |
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
|
122 |
51.40 |
|
|
|
1:51.97 |
|
|
Oulun Lohet |
1:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
121 |
52.73 |
|
|
|
1:52.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Onni Salonen |
2005 |
|
103 |
56.50 |
|
|
|
1:58.40 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cedric Decena |
2004 |
|
362 |
36.64 |
|
|
|
1:18.02 |
|
|
Oulun Lohet |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vili Rantasuo |
2004 |
|
307 |
38.65 |
|
|
|
1:22.36 |
|
|
Oulun Lohet |
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
297 |
39.15 |
|
|
|
1:23.28 |
|
|
Oulun Lohet |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Leinonen |
2004 |
|
287 |
38.68 |
|
|
|
1:24.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
270 |
40.97 |
|
|
|
1:25.97 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
263 |
40.32 |
|
|
|
1:26.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
|
255 |
41.22 |
|
|
|
1:27.63 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
221 |
43.47 |
|
|
|
1:31.89 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aapo Karjalainen |
2004 |
|
221 |
43.34 |
|
|
|
1:31.91 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
201 |
45.51 |
|
|
|
1:34.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Heikkilä |
2004 |
|
196 |
45.97 |
|
|
|
1:35.60 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
168 |
46.67 |
|
|
|
1:40.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elmeri Kauppila |
2004 |
|
146 |
50.60 |
|
|
|
1:45.41 |
|
|
Oulun Lohet |
2:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikolai Em |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25 m |
|
Oulun Lohet |
1:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sihan Yu |
2003 |
|
400 |
34.65 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
323 |
36.98 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
297 |
39.13 |
|
|
|
1:23.34 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Mutanen |
2003 |
|
261 |
40.04 |
|
|
|
1:27.01 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
501 |
33.08 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
489 |
33.07 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani Leskelä |
2001 |
|
362 |
36.71 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomi Nikula |
2001 |
|
315 |
36.42 |
|
|
|
1:21.67 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juuso Tiensuu |
2001 |
|
250 |
41.02 |
|
|
|
1:28.19 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:36 |
|