2021-04-11   11:31:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  18:36   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Siurua  2005    224  42.31        1:31.48   
  Oulun Uinti 1906  1:37.38                 
                     
Elias Mikkonen  2005    216  43.45        1:32.58   
  Oulun Lohet  1:32.34                 
                     
Roni Heikkinen  2005    204  43.44        1:34.38   
  Oulun Uinti 1906  1:35.22                 
                     
Artturi Väänänen  2005    190  45.71        1:36.68   
  Oulun Uinti 1906  1:43.93                 
                     
Tuomas Orre  2005    162  47.82        1:41.81   
  Kajaanin Uimaseura  1:47.63                 
                     
Elias Laukka  2005    138  49.89        1:47.50   
  Kempeleen Pyrintö  1:47.77                 
                     
Paavo Tapio  2005    132  51.89        1:48.98   
  Oulun Lohet  1:50.03                 
                     
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    122  51.40        1:51.97   
  Oulun Lohet  1:56.54                 
                     
Erblin Latifi  2005    121  52.73        1:52.42   
  Oulun Uinti 1906  1:57.98                 
                     
10  Onni Salonen  2005    103  56.50        1:58.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    362  36.64        1:18.02   
  Oulun Lohet  1:25.92                 
                     
Vili Rantasuo  2004    307  38.65        1:22.36   
  Oulun Lohet  1:22.17                 
                     
Veikka Ijäs  2004    297  39.15        1:23.28   
  Oulun Lohet  1:22.58                 
                     
Atte Leinonen  2004    287  38.68        1:24.28   
  Oulun Uinti 1906  1:25.03                 
                     
Arttu Haipus  2004    270  40.97        1:25.97   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.36                 
                     
Rasmus Koskela  2004    263  40.32        1:26.69   
  Oulun Uinti 1906  1:33.42                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    255  41.22        1:27.63   
  Swimming Club Rovaniemi  1:30.06                 
                     
Eetu Haipus  2004    221  43.47        1:31.89   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.29                 
                     
Aapo Karjalainen  2004    221  43.34        1:31.91   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.43                 
                     
10  Jimi Kenttälä  2004    201  45.51        1:34.91   
  Oulun Uinti 1906  1:38.86                 
                     
11  Jere Heikkilä  2004    196  45.97        1:35.60   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.08                 
                     
12  Jami Kenttälä  2004    168  46.67        1:40.68   
  Oulun Uinti 1906  1:40.74                 
                     
13  Elmeri Kauppila  2004    146  50.60        1:45.41   
  Oulun Lohet  2:01.21                 
                     
Nikolai Em  2004              DSQ  25 m 
  Oulun Lohet  1:34.96                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sihan Yu  2003    400  34.65        1:15.44   
  Oulun Uinti 1906  1:14.55                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    323  36.98        1:20.99   
  Kemin Uimaseura  1:23.08                 
                     
Tudor Ratiu  2003    297  39.13        1:23.34   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.69                 
                     
Roope Mutanen  2003    261  40.04        1:27.01   
  Haukiputaan Heitto  1:34.02                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    632  30.22        1:04.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:05.94                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    544  32.24        1:08.09   
  Oulun Uinti 1906  1:06.47                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    471  33.78        1:11.43   
  Oulun Uinti 1906  1:10.62                 
                     
Henrik Siltari  2002    453  33.49        1:12.40   
  Kemin Uimaseura  1:11.40                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    451  34.07        1:12.49   
  Oulun Uinti 1906  1:11.84                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    440  34.82        1:13.07   
  Oulun Uinti 1906  1:13.57                 
                     
Juho Keränen  2002    438  34.76        1:13.17   
  Oulun Lohet  1:14.30                 
                     
Matias Rajavaara  2002    413  34.63        1:14.67   
  Oulun Uinti 1906  1:14.41                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    326  37.63        1:20.73   
  Oulun Lohet  1:22.71                 
                     
10  Jeremia Saarinen  2002    257  40.39        1:27.38   
  Haukiputaan Heitto  1:27.78                 
                     
11  Kalle Huttunen  2002    187  45.85        1:37.10   
  Oulun Lohet  1:35.86                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noa Mäkelä  2001    501  33.08        1:09.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.20                 
                     
Tiitus Taskila  2001    489  33.07        1:10.54   
  Oulun Uinti 1906  1:09.92                 
                     
Jani Leskelä  2001    362  36.71        1:17.99   
  Kemin Työväen Uimarit  1:17.14                 
                     
Tomi Nikula  2001    315  36.42        1:21.67   
  Haukiputaan Heitto  1:23.04                 
                     
Juuso Tiensuu  2001    250  41.02        1:28.19   
  Kemin Uimaseura  1:24.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  18:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner