2021-11-28   10:05:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för NIU Mästerskapen 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 21/9 2017 kl. 15.15

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  NIU-msterskap 2017    Utskriftsdatum  21 september 2017   
  Tvlingsort  Jnkping    Utskriftstid  18:27   
  Arrangr  Svenska Simfrbundet/Jnkpings SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 september 2017         
 
 
Gren 13, 6X100y Ben Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Filbornaskola  2000  Filbornaskolan            7:19.78   
  Johan Rydahl  2001      31.34  1:08.01      1:08.01   
  Stefan Varga  2000      32.10  1:10.14      2:18.15   
  Victoria berg  2001      35.92  1:19.51      3:37.66   
  Clara Thomasson  2001      34.66  1:15.46      4:53.12   
  Emil Hassling  2000      35.19  1:12.12      6:05.24   
  Kajsa Gustavsson  2001      34.05  1:14.54      7:19.78   
                     
AGY/VNG  1999  Arlanda & Vsby Nya Gymnasium            7:44.36   
  Anton Widholm  1999      27.65  1:05.21      1:05.21   
  Simon Brandt  2000      34.48  1:13.98      2:19.19   
  Max Sundberg  1999      37.89  1:19.04      3:38.23   
  Anna Miram  1999      34.18  1:16.51      4:54.74   
  Cornelia Eklund  2000      35.46  1:19.41      6:14.15   
  Louise Peacock  2001      41.64  1:30.21      7:44.36   
                     
Malm Idrottsgymnasium  Malm Idrottsgymnasium            7:56.65   
  Anna Grahovac  1999      37.27  1:21.09      1:21.09   
  Gustaf Palmqvist  2001      35.80  1:17.71      2:38.80   
  Davilda Lareva  2000      34.98  1:16.16      3:54.96   
  Anders Ludvigsson  2000      37.84  1:26.75      5:21.71   
  Nicola Parfitt  2000      36.33  1:17.76      6:39.47   
  Erik Boos  1999      33.96  1:17.18      7:56.65   
                     
Sandagymnasiet  2000  Sandagymnasiet            8:13.03   
  Anton Steindl  2000      31.61  1:11.01      1:11.01   
  Angelica Stark  1999      37.72  1:21.67      2:32.68   
  Ishak Sabic  1999      40.02  1:23.89      3:56.57   
  Emma Roos  1999      39.04  1:25.63      5:22.20   
  Mariam Istiphan  2001      43.18  1:32.86      6:55.06   
  Oscar Hegmegi  2001      35.96  1:17.97      8:13.03   
                     
Procivitas  Procivitas Malm            8:14.29   
  Christoffer Dellhede  2001      34.83  1:19.06      1:19.06   
  Nicolas Noln  2000      35.99  1:17.31      2:36.37   
  Karl Liljegren  2001      35.81  1:17.99      3:54.36   
  Alicia Norberg Randowo  1999      40.94  1:23.86      5:18.22   
  My Rydgren  1999      40.70  1:27.81      6:46.03   
  Amalia Degler  2001      41.13  1:28.26      8:14.29   
                     
Fredrika Bremer  Fredrika Bremergymnasiet            8:14.53   
  Eva Sigurdsson  2001      41.45  1:30.94      1:30.94   
  Anton Myllri  2001      34.98  1:18.91      2:49.85   
  Cassandra Engback  1999      37.11  1:20.40      4:10.25   
  Olle Skld  1999      35.66  1:13.42      5:23.67   
  Wilma Roloff  2000      45.38  1:34.74      6:58.41   
  Anton Marijanovic  2000      34.50  1:16.12      8:14.53   
                     
Uddevalla  Uddevalla Gymnasieskola            8:16.95   
  Hilda Andersson  1999      38.35  1:23.89      1:23.89   
  Elin Gustafson  1999      37.99  1:21.19      2:45.08   
  Fanny Aronsson  2000      41.36  1:28.47      4:13.55   
  Edwin Larsson  2001      37.53  1:22.29      5:35.84   
  Gabriel Hansson  2000      38.68  1:22.10      6:57.94   
  Alexander Assor  2000      36.83  1:19.01      8:16.95   
                     
Celsiusskolan  Celsiusskolan            8:37.24   
  Sanna Lekberg  2001      42.86  1:31.40      1:31.40   
  Salma Gabot  2001      41.02  1:31.05      3:02.45   
  Lovisa Sved  2000      44.23  1:35.60      4:38.05   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      40.56  1:28.26      6:06.31   
  Erik Forsstrm  1999      34.12  1:15.79      7:22.10   
  Carl Gransson  2000      34.60  1:15.14      8:37.24   
                     
Polhemskolan  Polhemsskolan            DSQ   
  Isak Larsson  2000      14.29           
  Lina Sjholm  2000                 
  Linus Ljunghusen  2000                 
  Mary Lagoguez  2001                 
  Jens Christiansen  2001                 
  Hanna Bergman  2001        29      DSQ   
                     
Solna Gymnasium  1997  Solna Gymnasium            DSQ   
  Martin Falk  1999      29           
  Isabelle Wrejde  1999                 
  Hanna Hargsten  1999                 
  Philip Bentzer  2001                 
  Therese Baltzarsson  2001                 
  Johan Hennert  2001        29      DSQ   
                     
Sundsvalls Gymnasium  Sundsvalls Gymnasium            DSQ   
  Johan Bjrklund  1999      29           
  Cornelia Norn-Vosfeldt  2001                 
  Anton Bostrm  2001                 
  Tove Wikstrm  2001                 
  Joyce Muzito  2001                 
  Christopher Andrn  2000        29      DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 september 2017 
Licensierad till: Jnkpings Simsllskap  Utskriftstid  18:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner