2021-11-28   16:44:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för NIU Mästerskapen 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 21/9 2017 kl. 15.15

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  NIU-msterskap 2017    Utskriftsdatum  21 september 2017   
  Tvlingsort  Jnkping    Utskriftstid  16:19   
  Arrangr  Svenska Simfrbundet/Jnkpings SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 september 2017         
 
 
Gren 3, 1000y Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Max Sundberg  1999  Arlanda & Vsby Nya Gymnasium    53.55  1:51.47  2:49.09  3:46.53  9:29.87   
          4:44.15  5:41.67  6:39.42  7:36.60     
          8:33.83  9:29.87         
                     
Olle Williamsson  1998  Filbornaskolan    54.19  1:52.45  2:50.81  3:49.23  9:34.73   
          4:47.98  5:46.19  6:44.15  7:41.92     
          8:39.89  9:34.73         
                     
Melker Olsson  2000  Sven Erikssonsgymnasiet    53.44  1:51.27  2:49.43  3:47.68  9:35.03   
          4:46.06  5:44.01  6:42.25  7:40.36     
          8:38.14  9:35.03         
                     
Linus Kahl  2001  Filbornaskolan    53.73  1:51.85  2:50.05  3:49.68  9:39.10   
          4:48.45  5:47.40  6:46.12  7:44.79     
          8:42.71  9:39.10         
                     
Dennis Dukic  2000  Filbornaskolan    55.03  1:53.36  2:51.87  3:51.49  9:40.44   
          4:51.10  5:48.50  6:47.17  7:46.42     
          8:44.50  9:40.44         
                     
Marcus Holmquist  2000  Sandagymnasiet    53.87  1:52.02  2:50.58  3:50.07  9:48.07   
          4:49.15  5:48.66  6:48.75  7:49.50     
          8:49.33  9:48.07         
                     
Carl Gransson  2000  Celsiusskolan    55.36  1:53.82  2:52.64  3:52.23  9:48.86   
          4:51.85  5:51.02  6:50.79  7:50.73     
          8:50.63  9:48.86         
                     
Martin Melinder  2001  Arlanda & Vsby Nya Gymnasium    54.57  1:53.72  2:53.61  3:53.81  9:55.10   
          4:54.14  5:54.05  6:54.68  7:55.53     
          8:56.07  9:55.10         
                     
Johan Bjrklund  1999  Sundsvalls Gymnasium    54.31  1:55.17  2:56.68  3:59.04  10:06.54   
          5:00.49  6:01.61  7:03.68  8:04.58     
          9:05.83  10:06.54         
                     
10  Gustaf Hansson  2001  Filbornaskolan    56.10  1:57.84  2:59.79  4:01.94  10:10.24   
          5:04.54  6:06.59  7:08.65  8:10.70     
          9:12.31  10:10.24         
                     
11  Viktor Svan  2000  Sandagymnasiet    57.13  1:57.66  2:58.98  4:00.79  10:12.25   
          5:02.99  6:05.20  7:08.08  8:09.87     
          9:11.90  10:12.25         
                     
12  Victor Halldn  2000  Arlanda & Vsby Nya Gymnasium    56.27  1:56.39  2:58.12  4:00.16  10:14.97   
          5:02.55  6:05.00  7:08.19  8:11.25     
          9:13.84  10:14.97         
                     
13  Viktor Johansson  1999  Sven Erikssonsgymnasiet    55.86  1:56.76  2:58.77  4:01.22  10:16.46   
          5:03.84  6:06.62  7:09.48  8:12.46     
          9:13.73  10:16.46         
                     
14  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Gymnasieskola    56.68  1:58.63  3:01.58  4:04.89  10:28.82   
          5:09.39  6:13.44  7:18.58  8:23.05     
          9:26.07  10:28.82         
                     
15  Primus Olsson  2000  Procivitas Malm    55.56  1:57.00  2:58.50  4:00.83  10:31.79   
          5:04.01  6:08.59  7:14.41  8:21.07     
          9:27.07  10:31.79         
                     
16  Karl Liljegren  2001  Procivitas Malm    59.03  2:01.10  3:04.25  4:08.17  10:33.95   
          5:13.11  6:18.72  7:21.88  8:27.22     
          9:31.88  10:33.95         
                     
17  Klaudius Schreck  2001  Fredrika Bremergymnasiet    55.85  1:56.83  2:59.25  4:03.69  10:37.47   
          5:07.97  6:12.69  7:17.12  8:23.83     
          9:30.11  10:37.47         
                     
18  Johan Ljunggren  2001  Celsiusskolan    57.12  2:01.00  3:05.72  4:10.56  10:37.94   
          5:16.57  6:20.70  7:26.50  8:30.50     
          9:34.45  10:37.94         
                     
19  Anton Marijanovic  2000  Fredrika Bremergymnasiet    56.49  2:03.36  3:09.85  4:17.49  10:57.02   
          5:19.99  6:29.31  7:39.28  8:48.17     
          9:56.33  10:57.02         
                     
20  Philip Bentzer  2001  Solna Gymnasium    56.34  1:53.82  2:52.64  4:12.37  10:59.46   
          4:51.85  6:29.44  7:37.72  8:45.83     
          9:53.93  10:59.46         
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 september 2017 
Licensierad till: Jnkpings Simsllskap  Utskriftstid  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner