2018-10-17   01:55:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2017    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:00   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annabella Karjalainen  2007    298  41.92        1:26.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Kaisa Keränen  2007    294  43.40        1:27.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Tiia Mielonen  2006    281  43.20        1:28.63   
  Nivalan Saukot  1:28.77                 
                     
Noora Tennilä  2007    261  44.92        1:30.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Vilja Takalo  2006    229  46.42        1:34.98   
  Kajaanin Uimaseura  1:36.16                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    219  47.39        1:36.31   
  Haukiputaan Heitto  1:36.66                 
                     
Iina Tapaninen  2006    215  46.05        1:36.88   
  Oulun Lohet  1:33.82                 
                     
Angelica Kärki  2006    197  47.72        1:39.74   
  Kempeleen Pyrintö  1:38.96                 
                     
Iita Kimpimäki  2007    189  48.90        1:41.11   
  Haukiputaan Heitto  1:40.25                 
                     
10  Maria Issakainen  2006    184  50.55        1:42.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Inka Tolonen  2006    183  48.99        1:42.37   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Ennimaija Mäntynen  2007    164  49.86        1:46.02   
  Oulun Uinti 1906  1:54.67                 
                     
13  Salli Sepponen  2007    163  53.25        1:46.19   
  Oulun Uinti 1906  1:45.11                 
                     
14  Sini Saari  2007    161  51.26        1:46.74   
  Vieskan Uimarit  1:42.09                 
                     
15  Emma Ylitervo  2006    158  51.60        1:47.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Venla Talvensaari  2006    149  53.02        1:49.61   
  Oulun Uinti 1906  1:48.08                 
                     
17  Elsa Pelkonen  2007    147  53.38        1:50.05   
  Vieskan Uimarit  1:57.25                 
                     
18  Iida Ryhänen  2006    139  52.71        1:52.02   
  Oulun Uinti 1906  2:01.75                 
                     
19  Saimi Kiviniemi  2007    137  56.13        1:52.47   
  Oulun Uinti 1906  1:55.03                 
                     
20  Elina Jaako  2007    125  57.93        1:56.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Hanna Hekkala  2007    117  57.48        1:58.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Lotta Tonteri  2007    112  59.15        2:00.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Aino Leinonen  2007    105  58.53        2:02.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Nygård  2003    575  33.87        1:09.86   
  Oulun Uinti 1906  1:08.13                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    549  34.48        1:10.95   
  Oulun Uinti 1906  1:09.14                 
                     
Venla Säntti  2003    457  35.75        1:15.41   
  Oulun Uinti 1906  1:14.41                 
                     
Henna Hökkä  2003    429  36.35        1:17.04   
  Oulun Uinti 1906  1:14.38                 
                     
Sara Meissner  2004    378  37.94        1:20.37   
  Oulun Uinti 1906  1:18.34                 
                     
Julia Piisilä  2004    367  39.94        1:21.15   
  Kempeleen Pyrintö  1:21.53                 
                     
Elina Turunen  2005    365  38.75        1:21.28   
  Oulun Uinti 1906  1:24.35                 
                     
Kia Leinonen  2003    358  40.27        1:21.78   
  Oulun Lohet  1:23.44                 
                     
Miina Laukka  2003    321  42.50        1:24.84   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.34                 
                     
10  Henna Moilanen  2004    318  41.57        1:25.13   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.53                 
                     
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005    309  42.22        1:25.95   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.97                 
                     
12  Noora Aikio  2004    299  41.93        1:26.86   
  Kemin Uimaseura  1:24.51                 
                     
13  Milla Marttila  2005    292  43.41        1:27.51   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.37                 
                     
14  Katariina Koivuranta  2005    291  43.05        1:27.69   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.49                 
                     
15  Vilma Utriainen  2005    285  43.36        1:28.31   
  Kempeleen Pyrintö  1:27.78                 
                     
16  Milla Siira  2005    284  44.73        1:28.37   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.45                 
                     
17  Emmi Palo  2003    263  43.40        1:30.71   
  Kemin Uimaseura  1:30.35                 
                     
18  Lotta Kaarre  2005    259  44.87        1:31.13   
  Kempeleen Pyrintö  1:27.75                 
                     
19  Saana Uusitalo  2005    250  45.08        1:32.15   
  Oulun Lohet  1:28.43                 
                     
20  Saana Näsi  2004    247  45.04        1:32.53   
  Kemin Uimaseura  1:33.22                 
                     
21  Mandi Vuoristo  2005    241  45.74        1:33.29   
  Oulun Lohet  1:33.80                 
                     
22  Sofia Kivelä  2005    227  49.06        1:35.19   
  Kempeleen Pyrintö  1:37.60                 
                     
23  Jaana Nevala  2005    220  47.80        1:36.23   
  Vieskan Uimarit  1:36.31                 
                     
24  Erika Ruotsalainen  2005    218  47.40        1:36.51   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.98                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Heikkinen  2002    504  35.10        1:12.99   
  Oulun Uinti 1906  1:10.01                 
                     
Heidi Kivioja  2000    467  35.90        1:14.86   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.97                 
                     
Isa Vehkaoja  2002    408  37.81        1:18.34   
  Oulun Uinti 1906  1:14.46                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    360  40.03        1:21.64   
  Oulun Lohet  1:24.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner