2019-09-23   15:28:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Mölndal (OLKA sPORTRESOR)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 OLKA Sportresor 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: STC Training Club 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.10  2:22.31  3:37.45    4:52.01   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:07.55  2:22.34  3:39.37    4:55.76   
Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:07.90  2:23.75  3:40.62    4:56.04   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:08.70  2:23.46  3:40.71    4:57.55   
Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:10.66  2:28.32  3:47.05    5:05.17   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: STC Training Club 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.31  2:26.03  3:43.52    4:59.09   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    1:10.89  2:30.15  3:49.93    5:06.55   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    1:13.27  2:33.36  3:53.78    5:12.22   
Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap    1:15.58  2:37.80  4:00.33    5:17.58   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.09  2:38.29  4:03.33    5:29.06   
Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.71  2:45.59  4:11.83    5:34.91   
Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.58  2:52.57  4:25.33    5:54.51   
Moa Martinsson  2002  Varberg Sim    1:27.00  3:01.97  4:36.28    6:12.47   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: STC Training Club 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.81  2:26.03  3:42.70    4:57.22   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    1:10.37  2:26.51  3:43.54    4:59.57   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:10.31  2:27.49  3:44.42    5:00.23   
Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    1:11.06  2:29.03  3:47.24    5:02.09   
Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.30  2:28.97  3:48.86    5:07.24   
Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.52  2:32.12  3:50.44    5:08.04   
Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.64  2:32.79  3:55.12    5:17.84   
Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:16.02  2:39.31  4:03.67    5:26.47   
Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.83  2:40.55  4:05.64    5:27.33   
10  Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.23  2:40.39  4:05.87    5:31.79   
11  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    1:17.16  2:43.42  4:09.04    5:32.19   
12  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.27  2:46.30  4:13.96    5:38.81   
13  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.03  2:50.30  4:19.85    5:45.75   
14  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap    1:22.56  2:52.81  4:23.58    5:52.84   
15  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    1:19.12  2:49.07  4:21.50    5:53.55   
16  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    1:23.19  2:54.77  4:25.85    5:55.86   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: STC Training Club 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.11  2:20.80  3:34.25    4:48.07   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.30  2:32.01  3:50.25    5:05.66   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    1:10.14  2:30.02  3:50.96    5:10.06   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    1:13.28  2:36.44  4:01.06    5:23.63   
Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.35  2:42.10  4:05.32    5:25.51   
Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap    1:14.86  2:39.77  4:04.78    5:25.78   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    1:18.75  2:42.90  4:08.38    5:27.79   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    1:16.95  2:41.46  4:06.85    5:28.78   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.00  2:45.37  4:12.34    5:34.66   
10  Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.49  2:49.59  4:22.09    5:46.12   
11  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap    1:20.07  2:50.04  4:18.46    5:46.94   
12  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.47  2:52.15  4:22.01    5:49.06   
13  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen    1:20.68  2:49.53  4:21.86    5:53.78   
14  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    1:24.93  2:59.33  4:32.93    5:58.51   
15  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    1:24.25  2:57.59  4:30.89    5:58.81   
16  Thea Hero  2004  Simklubben Laxen    1:24.88  2:58.76  4:32.30    6:02.69   
17  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.47  2:56.86  4:32.23    6:05.28   
18  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    1:24.07  2:59.19  4:34.16    6:05.89   
19  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:28.27  3:04.91  4:39.68    6:09.11   
20  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    1:28.72  3:05.24  4:41.47    6:14.42   
21  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.62  3:02.94  4:39.85    6:15.25   
22  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.55  3:04.36  4:42.52    6:15.57   
23  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:27.73  3:06.92  4:46.06    6:19.95   
24  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    1:29.23  3:09.97  4:51.04    6:29.36   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: STC Training Club 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    1:17.98  2:41.00  4:03.77    5:22.01   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:16.67  2:41.09  4:05.08    5:25.23   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    1:21.73  2:47.85  4:13.17    5:33.07   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    1:22.72  2:48.65  4:13.95    5:35.30   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    1:18.91  2:44.74  4:11.93    5:36.30   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    1:23.19  2:51.21  4:18.68    5:43.38   
Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:25.06  2:57.82  4:32.65    6:05.78   
Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:27.24  3:01.97  4:37.65    6:12.02   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.69  3:00.37  4:38.95    6:13.86   
10  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:30.48  3:08.72  4:47.64    6:18.40   
11  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    1:29.21  3:07.88  4:46.07    6:21.25   
12  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:30.70  3:11.48  4:50.94    6:23.66   
13  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    1:29.76  3:10.06  4:49.48    6:29.40   
14  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    1:32.34  3:12.04  4:52.18    6:29.90   
15  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    1:31.93  3:13.27  4:57.39    6:35.38   
16  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    1:36.78  3:26.42  5:16.92    7:03.93   
Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  18:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner