2020-04-10   12:39:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Sundsvall

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Sundholm  2005    357  34.09  1:13.22  1:55.19    2:36.12   
  Njurunda Simsällskap  2:34.45                 
                     
Elin Clarin  2005    239  36.91  1:22.14  2:06.69    2:58.34   
  Njurunda Simsällskap  3:11.87                 
                     
Maija Andersson  2005    202  41.41  1:28.49  2:19.22    3:08.65   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:05.27                 
                     
Tova Persson  2005    177  39.81  1:29.32  2:22.26    3:17.16   
  Njurunda Simsällskap  3:18.31                 
                     
Signe Domeij  2005    140  46.17  1:41.35  2:39.32    3:32.97   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:39.56                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nadja Rautiainen  2004    384  34.53  1:13.90  1:55.67    2:32.28   
  Sundsvalls Simsällskap  2:40.50                 
                     
Hanna Jonasson  2004    369  32.91  1:10.64  1:52.62    2:34.44   
  Njurunda Simsällskap  2:30.15                 
                     
Clara Renström Halling  2004    335  36.99  1:17.42  1:59.52    2:39.44   
  Sundsvalls Simsällskap  2:39.54                 
                     
Linnea Engström  2004    299  37.53  1:18.70  2:03.37    2:45.61   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  2:45.42                 
                     
Nora Sundström  2004    263  39.61  1:24.18  2:10.01    2:52.81   
  Sundsvalls Simsällskap  2:53.75                 
                     
Alva Fridlund  2004    262  37.76  1:22.01  2:06.99    2:52.92   
  Njurunda Simsällskap  2:58.60                 
                     
Elin Jönsson  2004    241  39.60  1:25.15  2:12.70    2:57.82   
  Njurunda Simsällskap  3:00.79                 
                     
Isabelle Åström  2004    220  39.80  1:26.47  2:16.32    3:03.24   
  Timrå Simklubb  3:11.90                 
                     
Lena Svedberg  2004              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  2:28.89                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    404  32.60  1:10.77  1:50.83    2:29.78   
  Njurunda Simsällskap  2:34.62                 
                     
Johanna Persson  2003    329  34.45  1:14.10  1:56.36    2:40.45   
  Härnösands Simsällskap  2:38.31                 
                     
Lovisa Lundblad  2003    268  36.99  1:20.83  2:06.21    2:51.79   
  Njurunda Simsällskap  2:48.57                 
                     
Josefin Karlsson  2003              DSQ   
  Härnösands Simsällskap  2:49.58                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gloria Muzito  2002    645  29.00  1:00.90  1:34.98    2:08.19   
  Sundsvalls Simsällskap  2:05.42                 
                     
Melina Sundström  2002    510  31.49  1:06.60  1:43.11    2:18.61   
  Sundsvalls Simsällskap  2:18.78                 
                     
Nathalie Pettersson  2002    497  31.71  1:06.68  1:42.89    2:19.85   
  Sundsvalls Simsällskap  2:22.28                 
                     
Lotta Larsson Wermelin  2002    386  33.07  1:11.21  1:51.81    2:32.04   
  Njurunda Simsällskap  2:29.60                 
                     
Cornelia Åström  2002    327  36.78  1:18.18  1:59.53    2:40.76   
  Timrå Simklubb  2:46.95                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Persson  2001    628  30.72  1:04.06  1:37.25    2:09.35   
  Sundsvalls Simsällskap  2:06.62                 
                     
Joyce Muzito  2001    541  30.66  1:05.08  1:40.82    2:15.89   
  Sundsvalls Simsällskap  2:12.86                 
                     
Tove Wikström  2001    535  31.18  1:05.31  1:40.59    2:16.38   
  Härnösands Simsällskap  2:19.45                 
                     
Sofia Mannela  2001    518  31.43  1:06.36  1:42.74    2:17.91   
  Sundsvalls Simsällskap  2:13.70                 
                     
Cornelia Norén Vosveld  2001    506  32.02  1:07.14  1:43.25    2:19.01   
  Härnösands Simsällskap  2:18.03                 
                     
Maja Jakobsson  2000    486  31.97  1:06.80  1:43.88    2:20.87   
  Njurunda Simsällskap  2:19.93                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner