2021-12-02   23:50:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-K Åben Klasse

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Lb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  09 november 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 november 2017         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Friberg  1997    775  27.04  55.47  1:24.96    1:54.95   
  Sigma Swim Birkerd  1:56.99                 
                     
Berk Ozkul  1998    693  28.05  57.64  1:28.21    1:59.33   
  Tyrkiet  1:59.64                 
                     
Ege Baser  1997    693  27.91  58.24  1:29.22    1:59.34   
  Tyrkiet  1:59.90                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    691  28.24  59.08  1:29.70    1:59.43   
  Lyngby Svmmeklub  1:58.03                 
                     
Kasper Schultz  1995    682  28.76  59.22  1:29.38    1:59.97   
  Agfs Svmmeafdeling  2:00.15                 
                     
Doruk Tekin  1994    680  27.13  56.63  1:27.81    2:00.09   
  Tyrkiet  1:58.76                 
                     
Alexander Wildenschild  1997    673  28.62  58.70  1:29.43    2:00.48   
  Esbjerg Svmmeklub  2:00.12                 
                     
Iskender Baslakov  1990    642  27.55  58.81  1:30.68    2:02.41  Deltager ikke i finalen 
  Tyrkiet  1:55.95                 
                     
Rasim Ogulcan Gor  1998    642  28.18  58.69  1:30.39    2:02.41   
  Tyrkiet  1:57.99                 
                     
10  Lukas Gustafson  1999    625  28.40  59.58  1:31.13    2:03.50   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:02.20                 
                     
11  Jakob Strunge Nissen  2002    619  29.26  1:00.57  1:32.52    2:03.93   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.67                 
                     
12  Johan Markus Mowinckel  1995    604  29.02  1:00.60  1:32.67    2:04.96   
  Aalborg Svmmeklub  2:03.67                 
                     
13  Nicklas stman Pedersen  2002    591  28.79  59.99  1:32.43    2:05.82   
  Herlev Svmning  2:04.05                 
                     
14  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    588  28.32  59.61  1:32.40    2:06.04   
  Vest-Brndby  2:06.37                 
                     
15  Lars Lyhne  1999    582  30.45  1:02.65  1:34.57    2:06.48   
  Aalborg Svmmeklub  2:06.38                 
                     
16  Mads Ejdrup Hansen  1999    576  29.73  1:01.34  1:34.09    2:06.92   
  Lyngby Svmmeklub  2:06.26                 
                     
17  Viktor Holm  1996    570  29.56  1:01.71  1:34.55    2:07.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.37                 
                     
18  Frederik Jessen  1998    558  30.55  1:02.65  1:35.44    2:08.28  Deltager ikke i finalen 
  Lyseng IF  2:06.47                 
                     
19  Oliver Degn  1996    558  30.67  1:03.23  1:35.89    2:08.29   
  Odder Svmmeklub  2:07.18                 
                     
20  Frederik O. Mller  1999    541  28.60  1:00.88  1:35.10    2:09.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:07.25                 
                     
21  Casper Davidsen  1999    539  31.06  1:03.29  1:37.12    2:09.78   
  Vest-Brndby  2:10.13                 
                     
22  Linus Koefoed Weiss  1999    536  30.17  1:02.81  1:36.27    2:10.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:07.07                 
                     
23  Frederik Oxenvad  1999    533  31.27  1:04.13  1:37.06    2:10.23   
  Haderslev Svmme Klub  2:09.09                 
                     
24  Jon Riedel Pedersen  1998    528  30.33  1:03.29  1:37.34    2:10.62   
  VAT Copenhagen-MK31  2:10.87                 
                     
25  Jakob Schmidt  1999    527  29.38  1:01.56  1:35.77    2:10.76   
  Holbk Svmme Klub  2:05.68                 
                     
26  Anders Engtorp Olesen  1999    517  30.49  1:04.34  1:37.96    2:11.56   
  Roskilde Svmning  2:12.67                 
                     
27  Mikkel B. Hgild  1998    509  30.21  1:03.39  1:37.33    2:12.28   
  Herning Svmmeklub  2:10.82                 
                     
Alfred August Grubert  2001              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:05.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 november 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner