Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Rekarne Simcup 2017 | Utskriftsdatum | 25 november 2017 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2017 |
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 30.01 | 1:05.53 | |||||
2 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.75 | 1:09.44 | |||||
3 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 35.49 | 1:15.11 | |||||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.22 | 1:16.13 | |||||
5 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.60 | 1:17.60 | |||||
6 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.07 | 1:17.72 | |||||
7 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 36.62 | 1:17.95 | |||||
8 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.39 | 1:18.34 | |||||
9 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.32 | 1:18.38 | |||||
10 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.21 | 1:18.69 | |||||
11 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.98 | 1:19.55 | |||||
12 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.58 | 1:19.86 | |||||
13 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 36.56 | 1:20.52 | |||||
14 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 37.26 | 1:23.54 | |||||
15 | Jonathan Grothérus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 38.55 | 1:24.43 | |||||
16 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.08 | 1:25.33 | |||||
17 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 41.19 | 1:26.71 | |||||
18 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.96 | 1:28.13 | |||||
19 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 41.92 | 1:29.37 | |||||
20 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 42.90 | 1:30.19 | |||||
21 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 42.65 | 1:30.46 | |||||
22 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.81 | 1:30.88 | |||||
23 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.79 | 1:31.29 | |||||
24 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 41.84 | 1:31.37 | |||||
25 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 41.28 | 1:31.43 | |||||
26 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.97 | 1:31.73 | |||||
27 | Haoija He | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.59 | 1:32.01 | |||||
28 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.24 | 1:32.33 | |||||
29 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.61 | 1:33.38 | |||||
30 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 46.56 | 1:37.86 | |||||
31 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 46.57 | 1:38.42 | |||||
32 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 47.79 | 1:41.44 | |||||
33 | Olle Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 48.79 | 1:42.15 | |||||
34 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 47.95 | 1:43.89 | |||||
35 | Pelle Pettersson | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 55.45 | 1:53.37 | |||||
- | Arvid Fägerblad | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Erik Holmqvist | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Lukas Palmer | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lindh | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.58 | 1:06.21 | |||||
2 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 30.99 | 1:07.08 | |||||
3 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.35 | 1:07.92 | |||||
4 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.63 | 1:08.34 | |||||
5 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 32.32 | 1:09.88 | |||||
6 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 32.54 | 1:10.37 | |||||
7 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.71 | 1:11.52 | |||||
8 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.79 | 1:11.78 | |||||
9 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.50 | 1:12.30 | |||||
10 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 35.25 | 1:12.49 | Deltar ej i final | ||||
11 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.51 | 1:13.77 | |||||
12 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.56 | 1:14.07 | |||||
13 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.06 | 1:14.63 | |||||
14 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.95 | 1:14.72 | |||||
15 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 38.44 | 1:16.89 | |||||
16 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.78 | 1:17.35 | |||||
17 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.08 | 1:18.04 | |||||
18 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 36.28 | 1:18.76 | |||||
19 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.71 | 1:21.29 | |||||
20 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.39 | 1:21.65 | |||||
21 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.55 | 1:21.68 | |||||
22 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.68 | 1:21.81 | |||||
23 | Samuel Norström | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.24 | 1:22.07 | |||||
24 | Axel Öjert | 2003 | Nyköpings Simsällskap | 37.51 | 1:24.45 | |||||
24 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.19 | 1:24.45 | |||||
26 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.76 | 1:25.35 | |||||
27 | Gustav Forslund | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.85 | 1:25.58 | |||||
28 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.04 | 1:29.25 | |||||
29 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.31 | 1:30.19 | |||||
30 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.43 | 1:30.64 | |||||
31 | Melvin Lindgren | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 44.94 | 1:36.52 | |||||
- | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 26.34 | 59.12 | Deltar ej i final | ||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 28.86 | 1:01.42 | |||||
3 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.46 | 1:02.41 | |||||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.50 | 1:02.91 | |||||
5 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.79 | 1:03.17 | Deltar ej i final | ||||
6 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.91 | 1:03.75 | |||||
7 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 30.28 | 1:04.10 | |||||
8 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 30.91 | 1:04.40 | |||||
9 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 29.80 | 1:04.62 | |||||
10 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 30.68 | 1:05.04 | |||||
11 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.72 | 1:06.21 | |||||
12 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.31 | 1:06.26 | |||||
13 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.94 | 1:07.69 | |||||
14 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.68 | 1:08.08 | |||||
15 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 32.50 | 1:09.58 | |||||
16 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 33.68 | 1:11.33 | |||||
17 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.22 | 1:11.80 | |||||
18 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.54 | 1:12.34 | |||||
- | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 18:26 |