2018-12-14   03:55:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Kortbane Mesterskaber 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17

Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  Grand Prix 1/ Vest Kortbane    Udskriftsdato  25 september 2009   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangør  AGF & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.35 2007-12-16 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Graae Hansen  1988  West Swim Esbjerg            25.79   
Jess Reese Jacobsen  1982  Aalborg Svømmeklub            25.89   
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  West Swim Esbjerg            25.91   
Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF            25.91   
Daniel Svane Halkjær  1991  Aalborg Svømmeklub            25.94   
Rasmus Schmidt Sørensen  1992  West Swim Esbjerg            26.12   
Tonni Kristensen  1992  Herning Svømmeklub            26.61   
Martin Terp Olesen  1994  Struer Svømmeklub            26.70   
Patrick Ulrich Sommer  1988  West Swim Esbjerg            26.71   
10  Jon Rud  1986  West Swim Esbjerg            26.74   
11  Lasse Schrøder Jakobsen  1993  Aalborg Svømmeklub            26.83   
12  Kris Wesselink  1990  Swim Team Esbjerg            26.99   
13  Bjarke Stevnsborg  1990  West Swim Esbjerg            27.01   
14  Sørin Martin Johannessen  1991  West Swim Esbjerg            27.04   
15  Søren Dahl  1993  Agfs Svømmeafdeling            27.08   
16  Karsten Schütt  1991  West Swim Esbjerg            27.09   
17  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svømmeafdeling            27.18   
18  Lars Arnbak  1981  Herning Svømmeklub            27.20   
19  Johan Seistrup  1989  Delta Svøm            27.34   
20  Marcus Orloff Søemod  1991  West Swim Esbjerg            27.57   
21  Henrik Kingo  1991  Svendborg Svømme Klub            27.60   
22  Morten Riemenschneider  1989  Silkeborg Svømmeklub            27.64   
23  Mads Hopff  1993  Holstebro Svømme Club            27.66   
24  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg            27.71   
25  David Jakobsen  1990  Agfs Svømmeafdeling            27.78   
26  Joachim Mortensen  1995  Herning Svømmeklub            27.88   
27  Martin Sander Pedersen  1992  West Swim Esbjerg            28.02   
28  Rene Kølbæk Laursen  1993  Holstebro Svømme Club            28.05   
29  Sebastian Strandberg  1994  Aalborg Svømmeklub            28.06   
30  Ruben Arent  1989  Agfs Svømmeafdeling            28.51   
31  Søren Larsen  1993  Aalborg Svømmeklub            28.84   
32  Jan Søgaard  1987  Kolding SK            28.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  25 september 2009 
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest  Udskriftstidspunkt  18:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark