2018-12-13   13:07:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Kortbane Mesterskaber 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17

Resultat Løb 6 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stævne navn  Grand Prix 1/ Vest Kortbane    Udskriftsdato  25 september 2009   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  AGF & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 3:42.08 1998-03-14 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  West Swim Esbjerg    56.32  1:55.96  2:55.49    3:53.65   
Mikkel Munk Sørensen  1992  Aalborg Svømmeklub    58.50  2:00.29  3:02.27    4:02.95   
Jacob Holst  1991  Frem Odense    57.63  1:59.95  3:02.27    4:03.63   
Emil Skovfoged Gregersen  1992  Aalborg Svømmeklub    1:00.53  2:03.69  3:06.48    4:07.34   
Søren Dahl  1993  Agfs Svømmeafdeling    1:00.05  2:04.09  3:07.87    4:10.20   
Alexander Rosager  1991  Herning Svømmeklub    1:00.73  2:05.34  3:10.87    4:15.54   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted Svømmeklub    1:01.61  2:07.13  3:12.19    4:15.83   
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    1:01.37  2:07.21  3:13.54    4:18.39   
Andreas B. Hiltmar  1993  Herning Svømmeklub    1:01.25  2:07.06  3:13.52    4:18.70   
10  Niclas Bro Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub    1:02.31  2:08.45  3:15.32    4:20.95   
11  Emil Weis  1994  Silkeborg Svømmeklub    1:02.35  2:08.70  3:15.35    4:21.64   
12  Kasper Bisgaard  1991  Horsens Svømmeklub    1:02.32  2:09.51  3:16.35    4:22.66   
13  Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    1:02.47  2:10.40  3:17.39    4:22.74   
14  Anton B. Pedersen  1993  Agfs Svømmeafdeling    1:03.47  2:10.42  3:18.27    4:25.25   
15  Morten Søndergaard  1993  Odense Svømme Klub    1:02.56  2:09.86  3:18.40    4:25.48   
16  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    1:04.10  2:11.54  3:18.95    4:26.44   
17  Morten Steen Christensen  1992  Struer Svømmeklub    1:02.20  2:09.64  3:18.42    4:27.66   
18  Erik Posselt Gunnersen  1994  Odense Svømme Klub    1:04.35  2:12.36  3:20.68    4:27.83   
19  Mads Munk Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub    1:02.59  2:10.14  3:19.34    4:28.85   
20  Rasmus Busk Sørensen  1991  Holstebro Svømme Club    1:06.97  2:15.36  3:25.37    4:35.75   
Mathias Holm Sørensen  1995  Swim Team Esbjerg            DSQ  Tyvstart 
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Svømmedragt 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  25 september 2009 
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest  Udskriftstidspunkt  18:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark