2018-10-19   11:17:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Junnumestaruus-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Laskentakonttori Taloush. 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    446  39.34        1:21.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.51                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    341  42.74        1:29.22   
  Uinti Hyvinkää  1:30.65                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    311  43.87        1:32.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.25                 
                     
Karoliina Hirvelä  2006    232  48.32        1:41.41   
  Kampuksen Plaani  1:39.20                 
                     
Olivia Levula  2006    232  48.66        1:41.44   
  Kankaanpään Uimarit  1:47.34                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    225  51.02        1:42.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.14                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    207  50.47        1:45.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.43                 
                     
Riikka Broman  2006    200  50.39        1:46.61   
  Nokian Pyry  1:43.70                 
                     
Milja Korhonen  2006    191  51.89        1:48.13   
  Nurmijärven Uinti  1:49.76                 
                     
10  Elsa Joseph  2007    188  51.08        1:48.71   
  TaTu Tampere  1:50.12                 
                     
11  Elli Isometsä  2007    167  54.22        1:53.11   
  Kankaanpään Uimarit  1:56.69                 
                     
12  Piitu Perkola  2006    165  54.86        1:53.66   
  TaTu Tampere  1:52.47                 
                     
13  Petra Soini  2007    149  56.60        1:57.60   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Nina Sundberg  2006    146  56.56        1:58.18   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Kerttu Laaksonen  2006    137  56.08        2:00.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.41                 
                     
Mathilda Heikiö  2006              DSQ  75m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.08                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Laskentakonttori Taloush. 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Suominen  2005    339  42.61        1:29.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.37                 
                     
Minttu Kiili  2005    338  42.73        1:29.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.22                 
                     
Sivi Juvakka  2005    336  43.15        1:29.66   
  Nokian Pyry  1:28.06                 
                     
Fanny Savia  2005    278  45.59        1:35.49   
  Nokian Pyry  1:34.93                 
                     
Kristina Grimbaum  2005    273  46.24        1:36.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.51                 
                     
Jenna Luoma  2005    270  44.90        1:36.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.78                 
                     
Janica Nieminen  2005    261  46.09        1:37.48   
  Uinti Hyvinkää  1:37.31                 
                     
Emma Nieminen  2005    257  46.25        1:38.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.97                 
                     
Aino Kurki  2005    200  51.74        1:46.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.44                 
                     
10  Wilma Wallenius  2005    189  52.59        1:48.54   
  Uinti Hyvinkää  1:47.61                 
                     
11  Ronja Haraholma  2005    147  56.39        1:58.12   
  Nokian Pyry  2:08.55                 
                     
12  Alexandra Julin  2005    131  57.90        2:02.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.39                 
                     
Jenna Nousiainen  2005              DSQ  Useita delfareita 
  Nokian Pyry  1:37.48                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 9, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
Sponsori: Laskentakonttori Taloush. 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minea Wiren  2003    424  38.77        1:22.98   
  Nokian Pyry  1:22.59                 
                     
Salla Rantala  2004    423  39.20        1:23.05   
  Nokian Pyry  1:21.75                 
                     
Sanni Salmi  2003    372  40.83        1:26.65   
  Nokian Pyry  1:26.11                 
                     
Siiri Toiva  2002    359  41.21        1:27.74   
  Nokian Pyry  1:30.20                 
                     
Susanna Uitto  2004    317  43.80        1:31.44   
  Uinti Tampere  1:31.84                 
                     
Vilma Halava  2004    267  46.12        1:36.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.46                 
                     
Kaisa Huttunen  2002    233  47.26        1:41.34   
  Uinti Tampere  1:44.00                 
                     
Joanna Hauhia  2004    204  49.36        1:45.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.89                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner