Results for Køge Open 2017 Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag finale
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | 344 | 34.27 | 1:09.78 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.27 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 335 | 34.34 | 1:10.38 | |||||
GTI | 1:08.07 | |||||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | 318 | 35.28 | 1:11.63 | |||||
GTI | 1:16.72 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 286 | 36.03 | 1:14.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
5 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 274 | 36.92 | 1:15.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.97 | |||||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | 268 | 37.13 | 1:15.85 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.97 | |||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 253 | 37.38 | 1:17.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | 251 | 37.69 | 1:17.47 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:53.47 | |||||||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | 235 | 39.99 | 1:19.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:32.03 | |||||||||
10 | William Breuner | 2005 | 233 | 39.01 | 1:19.45 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.02 | |||||||||
11 | Magnus Kiemer | 2005 | 233 | 39.02 | 1:19.48 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.09 | |||||||||
12 | Bertram Krak | 2004 | 230 | 38.85 | 1:19.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.76 | |||||||||
13 | Emil Isaksen | 2005 | 229 | 39.86 | 1:19.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.81 | |||||||||
14 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 223 | 39.79 | 1:20.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
15 | Daniel Bastholm | 2005 | 213 | 40.03 | 1:21.88 | |||||
GTI | 1:26.86 | |||||||||
16 | Philip H. Christensen | 2004 | 203 | 40.71 | 1:23.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.76 | |||||||||
17 | Lauritz Johansen | 2004 | 200 | 39.41 | 1:23.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.65 | |||||||||
18 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 197 | 41.29 | 1:24.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.93 | |||||||||
19 | Anton Rytter Bech | 2005 | 196 | 40.65 | 1:24.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.16 | |||||||||
20 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 188 | 41.69 | 1:25.31 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.39 | |||||||||
21 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 176 | 42.93 | 1:27.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.33 | |||||||||
22 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 174 | 43.53 | 1:27.54 | |||||
GTI | 1:32.68 | |||||||||
23 | Rasmus Capion | 2005 | 167 | 41.75 | 1:28.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.23 | |||||||||
24 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 164 | 42.99 | 1:29.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.99 | |||||||||
25 | Teitur Winther | 2005 | 145 | 45.54 | 1:33.03 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:35.52 | |||||||||
26 | Jákup Búason | 2005 | 128 | 48.46 | 1:36.84 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:45.64 | |||||||||
27 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 120 | 48.85 | 1:38.93 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:38.98 | |||||||||
28 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 110 | 48.90 | 1:42.01 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:38.68 | |||||||||
29 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 104 | 50.49 | 1:43.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.27 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 447 | 30.76 | 1:03.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.59 | |||||||||
2 | Bartal Debess | 2002 | 409 | 31.39 | 1:05.89 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:15.99 | |||||||||
3 | Mads Baltzer | 2002 | 392 | 32.83 | 1:06.80 | |||||
GTI | 1:07.17 | |||||||||
4 | August Schade Cantby | 2002 | 362 | 33.56 | 1:08.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.46 | |||||||||
5 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 350 | 33.20 | 1:09.39 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.59 | |||||||||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 336 | 34.67 | 1:10.30 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.80 | |||||||||
7 | Tobias Davidsen | 2003 | 333 | 34.48 | 1:10.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.62 | |||||||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 327 | 34.38 | 1:10.95 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.18 | |||||||||
9 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 325 | 34.63 | 1:11.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.49 | |||||||||
10 | Daniel Mir | 2003 | 324 | 34.09 | 1:11.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
11 | Christoffer Jensen | 2002 | 323 | 34.46 | 1:11.26 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.84 | |||||||||
12 | Simon Bergendorff | 2002 | 317 | 34.51 | 1:11.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.63 | |||||||||
13 | Nicklas Taylor | 2002 | 314 | 34.88 | 1:11.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.27 | |||||||||
14 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 306 | 34.40 | 1:12.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.38 | |||||||||
15 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 300 | 35.08 | 1:13.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
16 | Jónas Hansen | 2002 | 298 | 35.20 | 1:13.16 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:12.34 | |||||||||
17 | Joachim L Andersen | 2003 | 276 | 36.90 | 1:15.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
18 | Rúni Bech | 2002 | 273 | 34.80 | 1:15.41 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:12.35 | |||||||||
19 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 256 | 37.58 | 1:17.01 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.23 | |||||||||
20 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 246 | 37.34 | 1:17.99 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:24.04 | |||||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:12.18 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 539 | 29.13 | 1:00.08 | |||||
GTI | 1:01.06 | |||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 491 | 29.54 | 1:01.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 471 | 30.40 | 1:02.86 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.63 | |||||||||
4 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 443 | 30.92 | 1:04.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
5 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 422 | 31.42 | 1:05.22 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.84 | |||||||||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | 413 | 31.44 | 1:05.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.51 | |||||||||
7 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 404 | 32.59 | 1:06.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | 371 | 32.02 | 1:08.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.02 | |||||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 363 | 33.35 | 1:08.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.65 | |||||||||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | 348 | 33.47 | 1:09.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
11 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 307 | 35.20 | 1:12.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
12 | Pætur Højgaard | 1999 | 270 | 36.26 | 1:15.68 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:16.00 | |||||||||
13 | Andreas Hausner | 1999 | 247 | 37.20 | 1:17.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:24.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |