Resultater for Regionaltstævne børn
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionaltstævne | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 318 | 41.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.86 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 299 | 42.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.16 | |||||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | 280 | 43.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 53.30 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 242 | 45.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.43 | |||||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | 231 | 46.67 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.01 | |||||||||
6 | Astrid Høyer | 2007 | 224 | 47.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.99 | |||||||||
7 | Mathilde Johansen | 2007 | 213 | 47.94 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.51 | |||||||||
8 | Annika Frederiksen | 2007 | 198 | 49.08 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.29 | |||||||||
9 | Maila Anker | 2007 | 197 | 49.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
10 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 196 | 49.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.64 | |||||||||
11 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 173 | 51.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.74 | |||||||||
12 | Laura Jørgensen | 2007 | 172 | 51.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.94 | |||||||||
13 | Vigga Jacoby | 2007 | 168 | 51.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.70 | |||||||||
14 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 167 | 51.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.58 | |||||||||
15 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 159 | 52.80 | OD2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.51 | |||||||||
15 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 159 | 52.80 | OD1 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 53.64 | |||||||||
17 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 158 | 52.92 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.48 | |||||||||
18 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 144 | 54.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | 59.36 | |||||||||
19 | Astrid Østerby | 2007 | 133 | 56.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
20 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 132 | 56.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.57 | |||||||||
21 | Frederikke Vesth | 2007 | 132 | 56.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.26 | |||||||||
22 | Isabella M. Madsen | 2007 | 131 | 56.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.11 | |||||||||
23 | Ila Murphy | 2007 | 129 | 56.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.22 | |||||||||
24 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 129 | 56.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
25 | Silja Rud Pedersen | 2007 | 127 | 56.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
26 | Karla Bergmann | 2007 | 127 | 56.94 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 57.56 | |||||||||
27 | Marie Strandquist | 2007 | 126 | 57.12 | ||||||
Albertslund IF | 53.93 | |||||||||
28 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 119 | 58.17 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.35 | |||||||||
29 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 114 | 58.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.29 | |||||||||
30 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 111 | 59.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | 171 | 51.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.92 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 171 | 51.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 53.80 | |||||||||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 167 | 51.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 55.09 | |||||||||
4 | Victoria Petersen | 2008 | 163 | 52.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.70 | |||||||||
5 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 125 | 57.21 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:02.80 | |||||||||
6 | Merle Jensen | 2008 | 124 | 57.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
7 | Ida Sohn | 2008 | 121 | 57.75 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 59.33 | |||||||||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 120 | 57.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.56 | |||||||||
9 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 114 | 58.93 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.89 | |||||||||
10 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 106 | 1:00.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
11 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 104 | 1:00.79 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
- | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | DSQ | SW7,1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
- | Emma Panton Nielsen | 2008 | DSQ | SW7,6 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.58 | |||||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | DSQ | SW7,6 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Herlufsholm Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |