2020-06-06   17:23:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Palles Minne - TYR CUP 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 5/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.30)

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Palles Minne - TYR Cup 2018    Utskriftsdatum  05 januari 2018   
  Tävlingsort  Bollnäs    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Bollnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 januari 2018         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008  12  208  46.84        1:35.64   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:36.97                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006  12  361  36.55        1:19.53   
  Söderhamns Simsällskap  1:19.02                 
                     
Agnes Edvinsson  2006  10  328  37.17        1:22.09   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:21.95                 
                     
Vera Stefanovic  2006  293  38.85        1:25.26   
  Bollnäs Simsällskap  1:24.58                 
                     
Isabelle Nilsson  2007  270  41.42        1:27.67   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:32.13                 
                     
Olivia Nyström  2006  249  43.59        1:30.03   
  Borlänge Simsällskap  1:39.16                 
                     
Hilma Wahlström  2006  241  40.34        1:30.99   
  Upsala Simsällskap  1:31.02                 
                     
Nora Högström  2007  239  42.42        1:31.31   
  Upsala Simsällskap  1:32.03                 
                     
Stella Karlsson  2006  232  42.81        1:32.14   
  Österby Simsällskap  1:33.83                 
                     
Ebba Lundqvist  2007  215  43.46        1:34.47   
  Upsala Simsällskap  1:34.31                 
                     
10  Saga Andersson  2006  214  44.42        1:34.68   
  Söderhamns Simsällskap  1:36.71                 
                     
11  Edith Wallberg  2007    211  43.41        1:35.08   
  Bollnäs Simsällskap  1:35.18                 
                     
12  Eleanor Fredholm  2007    189  47.35        1:38.69   
  Bollnäs Simsällskap  1:40.67                 
                     
13  Elsa Harnesk  2007    181  47.86        1:40.09   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:38.89                 
                     
14  Emma Mossnelid  2006    175  46.85        1:41.16   
  Söderhamns Simsällskap  1:38.89                 
                     
15  Hillevi Östlund  2007    161  52.62        1:44.06   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:44.07                 
                     
16  Märta Karlsson  2007    152  52.00        1:46.11   
  Söderhamns Simsällskap  1:43.33                 
                     
17  Evelina Lemon  2006    134  51.81        1:50.62   
  Borlänge Simsällskap  1:43.16                 
                     
Alice Tägtström  2006              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  1:59.31                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004  12  512  31.74        1:10.81   
  Södertörns Simsällskap  1:10.44                 
                     
Helmi Swanson  2004  10  503  33.22        1:11.23   
  Gävle Simsällskap  1:11.36                 
                     
Alva Abrahamsson  2004  493  32.36        1:11.71   
  Eskilstuna Simklubb  1:12.08                 
                     
Clara Bergh  2004  452  33.73        1:13.84   
  Söderhamns Simsällskap  1:16.17                 
                     
Lisa Löf  2004  404  35.00        1:16.60   
  Gävle Simsällskap  1:22.75                 
                     
Alina Umbaeva  2005  400  34.82        1:16.88   
  Gävle Simsällskap  1:16.05                 
                     
Lovisa Laine  2005  399  36.75        1:16.93   
  Eskilstuna Simklubb  1:16.07                 
                     
Tuva Blomdahl  2004  398  36.49        1:16.99   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:17.86                 
                     
My Larsson  2005  388  34.27        1:17.66   
  Eskilstuna Simklubb  1:25.17                 
                     
10  Filippa Eklund  2004  384  37.72        1:17.90   
  Söderhamns Simsällskap  1:18.22                 
                     
11  Sammi Thai  2005    377  36.45        1:18.41   
  Eskilstuna Simklubb  1:19.85                 
                     
12  Klara Pettersson  2004    370  36.75        1:18.89   
  Upsala Simsällskap  1:18.65                 
                     
13  Maja Björkbacka  2005    366  36.91        1:19.18   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.54                 
                     
14  Malva Morell  2004    363  37.00        1:19.42   
  Upsala Simsällskap  1:18.12                 
                     
15  Clara Frykberg  2005    341  37.77        1:21.08   
  Upsala Simsällskap  1:26.63                 
                     
16  Sigrid Bengtsson  2005    328  37.02        1:22.10   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.47                 
                     
17  Sofia Högdin  2004    324  39.73        1:22.50   
  Upsala Simsällskap  1:24.23                 
                     
18  Sofia Wennerberg  2005    285  40.12        1:26.06   
  Upsala Simsällskap  1:34.10                 
                     
19  Olivia Punga  2005    277  42.39        1:26.90   
  Upsala Simsällskap  1:32.48                 
                     
20  Tilde Svegårdh  2005    264  41.88        1:28.29   
  Upsala Simsällskap  1:31.97                 
                     
21  Lovis Lång  2005    224  45.00        1:33.27   
  Upsala Simsällskap  1:33.76                 
                     
22  Klara Mattiasson  2005    207  46.28        1:35.68   
  Upsala Simsällskap  1:32.70                 
                     
23  Agnes Sundqvist  2005    204  44.66        1:36.23   
  Söderhamns Simsällskap  1:41.53                 
                     
24  Ida Karlsson  2005    185  46.50        1:39.33   
  Söderhamns Simsällskap  1:46.08                 
                     
Ebba-Lotta Staaf  2004              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:28.42                 
                     
Tilda Bylund  2004              DNS   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Emilia Åhlén  2005              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:33.49                 
                     
Matilda Nilsson  2004              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:28.00                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonna Löding  2002  12  434  34.24        1:14.82   
  Upsala Simsällskap  1:15.63                 
                     
Vera Hermansson  2003  10  427  34.66        1:15.25   
  Upsala Simsällskap  1:15.14                 
                     
Elin Sand  2002  403  34.37        1:16.66   
  Eskilstuna Simklubb  1:17.84                 
                     
Linnea Bergqvist  2003  370  38.34        1:18.91   
  Upsala Simsällskap  1:17.85                 
                     
Malla Myrelid  2002  365  36.69        1:19.28   
  Upsala Simsällskap  1:20.92                 
                     
Stina Byström  2002  359  36.18        1:19.72   
  Upsala Simsällskap  1:14.49                 
                     
Ive Fröman  2003  351  38.44        1:20.32   
  Upsala Simsällskap  1:21.03                 
                     
Matilda Bohman  2002  315  40.55        1:23.24   
  Upsala Simsällskap  1:25.47                 
                     
Emelie Nordqvist  2003  312  39.21        1:23.49   
  Bollnäs Simsällskap  1:33.64                 
                     
10  Tuva Bylund  2002  309  38.07        1:23.75   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
11  Rebecka Jungstedt  2003    309  39.27        1:23.79   
  Eskilstuna Simklubb  1:21.07                 
                     
12  Lovis Jernberg  2002    303  37.51        1:24.29   
  Söderhamns Simsällskap  1:19.60                 
                     
13  Tyra Olsson  2003    257  41.35        1:29.02   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:30.01                 
                     
14  Emelie Wijker  2003    253  40.87        1:29.55   
  Gävle Simsällskap  1:28.99                 
                     
15  Evelina Karlsson  2002    244  41.00        1:30.67   
  Leksands Simförening  1:30.90                 
                     
16  Tora Dregelid  2002    234  43.24        1:31.93   
  Gimo Simsällskap  1:34.08                 
                     
17  Nora Liljegren  2003    232  43.26        1:32.17   
  Leksands Simförening  1:36.54                 
                     
18  Maja Edring  2002    227  42.94        1:32.83   
  Gävle Simsällskap  1:33.87                 
                     
19  Irma Håkansson  2003    183  46.64        1:39.74   
  Gimo Simsällskap  1:44.41                 
                     
20  Klara Djurberg  2003    159  46.55        1:44.53   
  Gimo Simsällskap  1:49.58                 
                     
Ella Lindblad  2003              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:20.36                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Eriksson  1999  12  606  30.58        1:06.95   
  Eskilstuna Simklubb  1:06.38                 
                     
Rebecka Loikala  2000  10  547  31.01        1:09.29   
  Eskilstuna Simklubb  1:10.27                 
                     
Wilma Wennerberg  2001  503  32.52        1:11.22   
  Eskilstuna Simklubb  1:12.78                 
                     
Jennie Isaksen  2000  493  33.53        1:11.69   
  Eskilstuna Simklubb  1:09.11                 
                     
Frida Gustafsson  2001  492  31.38        1:11.75   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.30                 
                     
Tilda Wik  2001  473  34.15        1:12.69   
  Eskilstuna Simklubb  1:14.11                 
                     
Amanda Kullman  2000  471  32.99        1:12.83   
  Eskilstuna Simklubb  1:16.22                 
                     
Lovisa Sved  2000  462  32.44        1:13.29   
  Gävle Simsällskap  1:12.07                 
                     
Adina Nyström  1999  435  35.58        1:14.76   
  Eskilstuna Simklubb  1:12.26                 
                     
10  Maja Gustafsson  2001  431  33.76        1:14.98   
  Eskilstuna Simklubb  1:17.20                 
                     
11  Emilia Loikala  2000    412  34.48        1:16.13   
  Eskilstuna Simklubb  1:15.47                 
                     
12  Ylva Rehnholm  2000    396  36.66        1:17.17   
  Eskilstuna Simklubb  1:16.29                 
                     
13  Jeanna Wiell  2001    355  35.90        1:20.03   
  Upsala Simsällskap  1:15.73                 
                     
14  Anna Falk  2001    333  38.66        1:21.73   
  Borlänge Simsällskap  1:27.10                 
                     
15  Matilda Jungstedt  2001    282  39.95        1:26.38   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.05                 
                     
16  Monica Pesu  1996    186  47.74        1:39.24   
  Bollnäs Simsällskap  1:37.18                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 januari 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner