2020-04-02   21:35:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Palles Minne - TYR CUP 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 5/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.30)

Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Palles Minne - TYR Cup 2018    Utskriftsdatum  05 januari 2018   
  Tävlingsort  Bollnäs    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Bollnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 januari 2018         
 
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar 13 oä, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle SS Herrar  2005  12  514          1:43.09   
  Gävle Simsällskap  1:45.98                 
  Adam Carlsson  2001      26.35        26.35   
  Jakob Källquist  2001      25.16        51.51   
  Marcus Ålenius  2001      25.66        1:17.17   
  Andreas Persson  2000      25.92        1:43.09   
                     
Upsala S Herrar 1  1999  10  449          1:47.83   
  Upsala Simsällskap  1:48.00                 
  Johan Ljunggren  2001      27.07        27.07   
  Roman Milkin  1999      27.50        54.57   
  Philip Rosvall  2001      27.00        1:21.57   
  Adi Ramovic  2004      26.26        1:47.83   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 1  1998  431          1:49.28   
  Eskilstuna Simklubb  1:44.93                 
  Fredrik Karlsson  2004      30.15        30.15   
  Samuel Paulson  2004      28.77        58.92   
  Eldin Kadic  1999      26.27        1:25.19   
  William Brand  1998      24.09        1:49.28   
                     
Upsala S Herrar 2  1999  387          1:53.25   
  Upsala Simsällskap  1:52.00                 
  Alexander Karlsson  2002      26.94        26.94   
  Lukas Höglund  2004      29.12        56.06   
  Jonatan Fischer  2001      29.17        1:25.23   
  Andreas Savin  2003      28.02        1:53.25   
                     
Upsala S Herrar 4  1999  376          1:54.39   
  Upsala Simsällskap  2:00.00                 
  Tomas Jansson  1967      27.35        27.35   
  Jon Lundqvist  1971      26.18        53.53   
  Jesper Olsson  1975      28.63        1:22.16   
  Anders Blomqvist  1962      32.23        1:54.39   
                     
Bollnäs SS Herrar  2003  350          1:57.14   
  Bollnäs Simsällskap  1:59.81                 
  Martin Schön  2003      27.49        27.49   
  Marcus Nordh  2000      26.84        54.33   
  Arvid Lind  2005      30.78        1:25.11   
  Gustav Buvik Spännare  2004      32.03        1:57.14   
                     
Hudiksvalls SS  2005  344          1:57.88   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:56.00                 
  Viggo Reit  2003      29.27        29.27   
  Anton Sölveskog  2003      30.89        1:00.16   
  Gustaf Sandström  2003      29.11        1:29.27   
  Adam Rydstedt  1996      28.61        1:57.88   
                     
Upsala S Herrar 3  1999  291          2:04.64   
  Upsala Simsällskap  1:57.00                 
  Oskar Andersson  2003      30.90        30.90   
  Markus Brenning  2005      31.82        1:02.72   
  Botvid Wiell  2005      32.25        1:34.97   
  William Rismyhr  2004      29.67        2:04.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 januari 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner