Results for Saltis-Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:06.31 | 1:06.31 | |||||
2 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.71 | 1:08.89 | |||||
3 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.13 | 1:10.99 | |||||
4 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.07 | 1:12.23 | |||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.33 | 1:12.44 | |||||
6 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.87 | 1:18.15 | |||||
7 | Anton Kanth | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.75 | 1:22.93 | |||||
8 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.91 | 1:23.73 | |||||
9 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.89 | 1:25.28 | |||||
10 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 41.79 | 1:25.96 | |||||
11 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.76 | 1:26.82 | |||||
12 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.85 | 1:29.55 | |||||
13 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.09 | 1:36.18 | |||||
14 | Bilal Mustefa | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.25 | 1:37.69 | |||||
- | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.52 | 1:08.36 | |||||
2 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.67 | 1:09.45 | |||||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.40 | 1:09.75 | |||||
4 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.25 | 1:11.55 | |||||
5 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.99 | 1:16.73 | |||||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.85 | 1:17.21 | |||||
7 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.49 | 1:17.43 | |||||
8 | Erik Pettersson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.76 | 1:18.33 | |||||
9 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.94 | 1:23.43 | |||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.50 | 1:13.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:36 |