2021-12-04   05:03:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis-Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Saltis Cup 2017    Utskriftsdatum  05 november 2017   
  Tvlingsort  Saltsjbaden    Utskriftstid  10:26   
  Arrangr  Saltsjbadens IF Simning         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  05 november 2017         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eddie Peng  2007  Vsby Simsllskap            37.68   
Theo Takala  2007  Vsby Simsllskap            41.10   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            41.88   
Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap            43.62   
Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap            48.29   
Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap            50.34   
Isak Kllberg  2008  Jrflla Simsllskap            50.61   
Neil Daimay  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            52.96   
Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            53.15   
10  Casper Klinge  2008  Skuru Idrottsklubb            54.01   
11  Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjbadens Idrottsfrening            54.21   
12  Jayqe von Gyllenpalm  2009  smo Simsllskap            54.97   
13  Adrian Eriksson  2008  smo Simsllskap            55.11   
14  Douglas Styffe  2007  Saltsjbadens Idrottsfrening            57.12   
15  Filip Fredriksson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            57.31   
16  Olof Westas  2007  Turebergs Simklubb            58.59   
17  Rasmus Bck  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            59.32   
18  Emanuel Liljestedt  2008  smo Simsllskap            1:00.21   
19  Otto Bernstrm  2009  Turebergs Simklubb            1:02.37   
20  Melvin Brink  2008  lvsj AIK Simfrening            1:03.83   
21  Max Lfgren  2008  Jrflla Simsllskap            1:04.34   
22  Jayzon von Gyllenpalm  2008  smo Simsllskap            1:04.77   
Erik Frborgen  2008  Tyres Simsllskap            DSQ   
Ludvig Axelgrd  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Martin Oskarsson  2009  smo Simsllskap            DSQ   
Nils Zander  2008  smo Simsllskap            DSQ   
Olof verby  2007  Saltsjbadens Idrottsfrening            DSQ   
Oscar Andersson  2007  Liding Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            36.30   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            37.71   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            37.76   
Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap            38.25   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.32   
Malkolm Nmm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.19   
Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap            39.23   
Adam Joseph Michel  2006  Liding Simklubb            39.66   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb            39.91   
10  Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb            40.65   
11  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.82   
12  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap            40.86   
13  Arvin Parsa  2006  Jrflla Simsllskap            40.90   
14  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.23   
15  Axel Gustavsson  2005  Liding Simklubb            41.47   
16  Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            41.51   
17  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap            42.10   
18  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            42.26   
19  Max Ringbom  2005  Tyres Simsllskap            42.30   
20  Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.49   
21  Maxim Jelagin  2005  Liding Simklubb            42.51   
22  Victor Ljungstrm  2005  Jrflla Simsllskap            42.79   
23  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.85   
24  Jonas Kvist  2006  smo Simsllskap            42.90   
25  Hugo Fredriksson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.71   
26  Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.36   
27  Henrik Viberg  2006  Liding Simklubb            44.37   
28  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            44.77   
29  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            44.95   
30  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap            45.12   
31  Junes Khattab  2006  Vsby Simsllskap            45.45   
32  Hugo Gustafsson  2005  Turebergs Simklubb            46.13   
33  Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.23   
34  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.45   
35  Albin Lfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.00   
36  Ivan Hvenmark  2006  Saltsjbadens Idrottsfrening            50.68   
37  Hampus Hjort  2006  Jrflla Simsllskap            52.72   
38  Max Regnander  2006  Turebergs Simklubb            52.84   
39  Frans Willquist  2005  Saltsjbadens Idrottsfrening            54.49   
40  Simon Alveskr Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:02.10   
41  Erik Bergstrand  2006  Jrflla Simsllskap            1:02.96   
42  Noah Mehreteab  2006  Jrflla Simsllskap            1:06.18   
Emil Alsered Fllman  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Henrik Fjellstrm  2006  Vsby Simsllskap            DSQ   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Jonathan Runsten  2005  smo Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 november 2017 
Licensierad till: Saltsjbadens Idrottsfrening  Utskriftstid  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner