2021-03-04   01:49:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Adventsdoppet 2.0

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Adventsdoppet 2.0
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 8 dec 2018
Event 28, 200m Frisim Herrar  14 år oä - Final
Sponsor: Tyr
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Larsson 2000 Sjöbo Simsällskap +0.70 612 1:57.01
50m: 25.55
100m: 54.60
(29.05)
150m: 1:24.91
(30.31)
200m: 1:57.01
(32.10)
2 Christoffer Dellhede 2001 Landskrona Simsällskap +0.72 517 2:03.76 +6.75
50m: 27.83
100m: 57.99
(30.16)
150m: 1:30.13
(32.14)
200m: 2:03.76
(33.63)
3 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap +0.58 460 2:08.65 +11.64
50m: 28.88
100m: 1:01.49
(32.61)
150m: 1:35.79
(34.30)
200m: 2:08.65
(32.86)
4 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb +0.70 458 2:08.84 +11.83
50m: 29.35
100m: 1:02.11
(32.76)
150m: 1:36.54
(34.43)
200m: 2:08.84
(32.30)
5 Casper Svärd 2001 Landskrona Simsällskap +0.66 442 2:10.38 +13.37
50m: 29.24
100m: 1:02.56
(33.32)
150m: 1:37.20
(34.64)
200m: 2:10.38
(33.18)
6 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap +0.75 432 2:11.36 +14.35
50m: 30.20
100m: 1:04.04
(33.84)
150m: 1:38.25
(34.21)
200m: 2:11.36
(33.11)
7 Maximilian Brink 2002 Kiviks Simklubb +0.73 432 2:11.39 +14.38
50m: 30.35
100m: 1:03.88
(33.53)
150m: 1:38.60
(34.72)
200m: 2:11.39
(32.79)
8 Alfred Persson 2000 Sjöbo Simsällskap +0.75 429 2:11.75 +14.74
50m: 28.97
100m: 1:02.11
(33.14)
150m: 1:36.70
(34.59)
200m: 2:11.75
(35.05)
9 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.67 426 2:12.04 +15.03
50m: 30.19
100m: 1:04.37
(34.18)
150m: 1:38.84
(34.47)
200m: 2:12.04
(33.20)
10 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap +0.67 417 2:12.98 +15.97
50m: 29.72
100m: 1:03.22
(33.50)
150m: 1:38.18
(34.96)
200m: 2:12.98
(34.80)
11 William Studsgaard 2004 Rønne Svømme Klub +0.54 397 2:15.13 +18.12
50m: 32.14
100m: 1:06.69
(34.55)
150m: 1:41.17
(34.48)
200m: 2:15.13
(33.96)
12 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen +0.71 365 2:18.93 +21.92
50m: 32.43
100m: 1:07.75
(35.32)
150m: 1:44.14
(36.39)
200m: 2:18.93
(34.79)
13 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.78 349 2:21.06 +24.05
50m: 32.57
100m: 1:08.17
(35.60)
150m: 1:44.54
(36.37)
200m: 2:21.06
(36.52)
14 Joel Wall 2001 Simklubben Hajen +0.72 348 2:21.15 +24.14
50m: 32.88
100m: 1:08.91
(36.03)
150m: 1:44.97
(36.06)
200m: 2:21.15
(36.18)
15 Christian Skøtte Vilhelms 2000 Rønne Svømme Klub +0.80 341 2:22.19 +25.18
50m: 32.44
100m: 1:09.49
(37.05)
150m: 1:47.13
(37.64)
200m: 2:22.19
(35.06)
16 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.68 317 2:25.61 +28.60
50m: 33.63
100m: 1:11.80
(38.17)
150m: 1:49.12
(37.32)
200m: 2:25.61
(36.49)
17 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap +0.51 241 2:39.67 +42.66
50m: 34.96
100m: 1:16.14
(41.18)
150m: 1:58.35
(42.21)
200m: 2:39.67
(41.32)
- Nikolaj Almeborg 2000 Rønne Svømme Klub DNS
Grenen officiell:  2018-12-08 11:24:16
2018-12-08 11:24:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner