Tulokset Arena Sprint Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 33.97 | ||||||
2 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.46 | ||||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 34.73 | ||||||
4 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 35.56 | ||||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.01 | ||||||
6 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 36.02 | ||||||
7 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 36.28 | ||||||
8 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 36.32 | ||||||
9 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 36.89 | ||||||
10 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 37.00 | ||||||
11 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.27 | ||||||
12 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 37.49 | ||||||
13 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | ||||||
14 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.01 | ||||||
15 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.39 | ||||||
16 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.56 | ||||||
17 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.96 | ||||||
18 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.98 | ||||||
19 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.99 | ||||||
20 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 39.07 | ||||||
21 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 39.13 | ||||||
22 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.16 | ||||||
23 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 39.19 | ||||||
24 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.20 | ||||||
25 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.25 | ||||||
26 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.26 | ||||||
27 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.30 | ||||||
28 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.60 | ||||||
29 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 39.72 | ||||||
30 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.92 | ||||||
30 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.92 | ||||||
32 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 39.98 | ||||||
33 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.06 | ||||||
34 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.78 | ||||||
35 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.01 | ||||||
36 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 41.52 | ||||||
37 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.55 | ||||||
38 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 43.33 | ||||||
39 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.77 | ||||||
40 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.08 | ||||||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.59 | ||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.89 | ||||||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.98 | ||||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.27 | ||||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.52 | ||||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 32.64 | ||||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.96 | ||||||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
9 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 33.16 | ||||||
10 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | ||||||
11 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.75 | ||||||
12 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 33.82 | ||||||
13 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.05 | ||||||
14 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 34.14 | ||||||
15 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.17 | ||||||
16 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 34.50 | ||||||
17 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.53 | ||||||
18 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.58 | ||||||
19 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.65 | ||||||
20 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.89 | ||||||
21 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.17 | ||||||
22 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.26 | ||||||
23 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.44 | ||||||
23 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.44 | ||||||
25 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 35.49 | ||||||
26 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 35.92 | ||||||
27 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.99 | ||||||
27 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.99 | ||||||
29 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
30 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 36.11 | ||||||
31 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.30 | ||||||
32 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.73 | ||||||
33 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.85 | ||||||
34 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.90 | ||||||
35 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.18 | ||||||
36 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.27 | ||||||
37 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.30 | ||||||
38 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.44 | ||||||
39 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 37.82 | ||||||
40 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 38.19 | ||||||
41 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.37 | ||||||
42 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.49 | ||||||
43 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.62 | ||||||
44 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 39.32 | ||||||
45 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 39.55 | ||||||
- | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 31.29 | ||||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.93 | ||||||
3 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.99 | ||||||
4 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.34 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.37 | ||||||
6 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.43 | ||||||
7 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.05 | ||||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.10 | ||||||
9 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.34 | ||||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.66 | ||||||
11 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.72 | ||||||
12 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
13 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.07 | ||||||
14 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 34.13 | ||||||
15 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.37 | ||||||
16 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.71 | ||||||
17 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.08 | ||||||
18 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.26 | ||||||
19 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 36.31 | ||||||
20 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.45 | ||||||
21 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 36.63 | ||||||
22 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.38 | ||||||
23 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 37.66 | ||||||
24 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.72 | ||||||
25 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.94 | ||||||
26 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.11 | ||||||
27 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.62 | ||||||
28 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.46 | ||||||
- | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:16 |