2020-04-05   12:58:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.54  1:03.81  1:37.75    2:10.57   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.65  1:03.76  1:37.96    2:11.85   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    31.54  1:06.92  1:43.97    2:18.72   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.36  1:07.55  1:44.27    2:19.08   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.31  1:07.48  1:44.42    2:19.12   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.27  1:07.05  1:44.28    2:19.89   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.63  1:07.28  1:44.77    2:21.11   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    31.98  1:07.90  1:45.48    2:21.46   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.27  1:00.73  1:31.31    2:01.96   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.21  1:01.12  1:33.41    2:05.06   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.38  1:01.01  1:33.17    2:05.11   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.23  1:01.44  1:34.62    2:06.35   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.95  59.93  1:32.38    2:06.40   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    29.09  1:01.38  1:34.98    2:07.97   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    28.93  1:02.13  1:36.24    2:09.28   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    29.20  1:02.21  1:35.95    2:09.42   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.82  56.63  1:27.29    1:57.57   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.62  58.08  1:29.14    1:59.59   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    28.30  58.81  1:30.08    2:01.73   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.44  58.20  1:30.50    2:02.70   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.90  59.79  1:31.59    2:03.17   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.13  59.78  1:32.10    2:03.24   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.42  59.86  1:32.10    2:03.74   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.11  59.82  1:32.50    2:06.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner