2019-11-12   04:11:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm. - Start kl.09:00 (insim kl.07:45)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2018
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018
Event 6, 200m Frisim Fl. 14 - Final
Sponsor: Mäklargården
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:07.60
50m: 29.94
100m: 1:02.05
(32.11)
150m: 1:34.89
(32.84)
200m: 2:07.60
(32.71)
2 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:10.82 +3.22
50m: 30.58
100m: 1:03.69
(33.11)
150m: 1:37.42
(33.73)
200m: 2:10.82
(33.40)
3 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim Birkerød 2:11.04 +3.44
50m: 30.35
100m: 1:04.23
(33.88)
150m: 1:38.64
(34.41)
200m: 2:11.04
(32.40)
4 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton 2:12.51 +4.91
50m: 31.63
100m: 1:05.70
(34.07)
150m: 1:39.38
(33.68)
200m: 2:12.51
(33.13)
5 Elsa Andersson 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:13.33 +5.73
50m: 31.10
100m: 1:05.14
(34.04)
150m: 1:40.04
(34.90)
200m: 2:13.33
(33.29)
6 Mica Nolén 2004 Simklubben Triton 2:13.62 +6.02
50m: 31.30
100m: 1:04.89
(33.59)
150m: 1:39.04
(34.15)
200m: 2:13.62
(34.58)
7 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:14.41 +6.81
50m: 30.70
100m: 1:04.58
(33.88)
150m: 1:39.38
(34.80)
200m: 2:14.41
(35.03)
8 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:16.79 +9.19
50m: 30.74
100m: 1:04.96
(34.22)
150m: 1:40.99
(36.03)
200m: 2:16.79
(35.80)
9 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 Växjö Simsällskap 2:16.88 +9.28
50m: 31.06
100m: 1:05.52
(34.46)
150m: 1:41.43
(35.91)
200m: 2:16.88
(35.45)
10 Katrine Bonefeld 2004 Sigma Swim Birkerød 2:16.92 +9.32
50m: 32.23
100m: 1:06.69
(34.46)
150m: 1:41.65
(34.96)
200m: 2:16.92
(35.27)
11 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:17.72 +10.12
50m: 31.29
100m: 1:05.90
(34.61)
150m: 1:42.20
(36.30)
200m: 2:17.72
(35.52)
12 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen 2:17.91 +10.31
50m: 31.78
100m: 1:06.50
(34.72)
150m: 1:42.50
(36.00)
200m: 2:17.91
(35.41)
13 Emma Stoltz 2004 Sigma Swim Allerød 2:18.23 +10.63
50m: 31.31
100m: 1:06.40
(35.09)
150m: 1:42.47
(36.07)
200m: 2:18.23
(35.76)
14 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 2:18.30 +10.70
50m: 31.70
100m: 1:06.96
(35.26)
150m: 1:43.35
(36.39)
200m: 2:18.30
(34.95)
15 Siri Bälter 2004 Värnamo Simsällskap 2:18.60 +11.00
50m: 31.82
100m: 1:06.54
(34.72)
150m: 1:42.69
(36.15)
200m: 2:18.60
(35.91)
16 Astrid Nilsson 2004 Osby Simsällskap 2:18.68 +11.08
50m: 30.67
100m: 1:04.86
(34.19)
150m: 1:41.24
(36.38)
200m: 2:18.68
(37.44)
17 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde 2:19.37 +11.77
50m: 32.77
100m: 1:08.24
(35.47)
150m: 1:44.20
(35.96)
200m: 2:19.37
(35.17)
18 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:19.79 +12.19
50m: 31.80
100m: 1:07.05
(35.25)
150m: 1:43.36
(36.31)
200m: 2:19.79
(36.43)
19 Signe Krag Andersen 2004 Sigma Swim Allerød 2:20.13 +12.53
50m: 31.31
100m: 1:07.50
(36.19)
150m: 1:44.64
(37.14)
200m: 2:20.13
(35.49)
20 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 2:20.38 +12.78
50m: 31.89
100m: 1:07.29
(35.40)
150m: 1:43.71
(36.42)
200m: 2:20.38
(36.67)
21 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:20.88 +13.28
50m: 32.38
100m: 1:07.90
(35.52)
150m: 1:44.67
(36.77)
200m: 2:20.88
(36.21)
22 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg 2:21.26 +13.66
50m: 32.57
100m: 1:08.69
(36.12)
150m: 1:45.74
(37.05)
200m: 2:21.26
(35.52)
23 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton 2:22.43 +14.83
50m: 32.79
100m: 1:09.04
(36.25)
150m: 1:46.06
(37.02)
200m: 2:22.43
(36.37)
24 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap 2:22.58 +14.98
50m: 31.95
100m: 1:08.32
(36.37)
150m: 1:46.10
(37.78)
200m: 2:22.58
(36.48)
25 Tindra d´Aubigné 2004 Simklubben Hajen 2:23.13 +15.53
50m: 33.59
100m: 1:10.38
(36.79)
150m: 1:47.55
(37.17)
200m: 2:23.13
(35.58)
26 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen 2:23.39 +15.79
50m: 32.95
100m: 1:09.27
(36.32)
150m: 1:46.64
(37.37)
200m: 2:23.39
(36.75)
27 Maya Wallström 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 2:23.72 +16.12
50m: 32.11
100m: 1:09.01
(36.90)
150m: 1:46.69
(37.68)
200m: 2:23.72
(37.03)
28 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 2:24.39 +16.79
50m: 32.65
100m: 1:09.56
(36.91)
150m: 1:09.00
()
200m: 2:24.39
(1:15.39)
29 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap 2:24.41 +16.81
50m: 32.68
100m: 1:09.81
(37.13)
150m: 1:47.41
(37.60)
200m: 2:24.41
(37.00)
30 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap 2:26.29 +18.69
50m: 32.52
100m: 1:09.14
(36.62)
150m: 1:47.89
(38.75)
200m: 2:26.29
(38.40)
31 Maja Olofsson 2004 Osby Simsällskap 2:26.81 +19.21
50m: 33.56
100m: 1:10.82
(37.26)
150m: 1:49.27
(38.45)
200m: 2:26.81
(37.54)
32 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap 2:29.20 +21.60
50m: 33.14
100m: 1:10.60
(37.46)
150m: 1:50.22
(39.62)
200m: 2:29.20
(38.98)
33 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 2:29.98 +22.38
50m: 34.59
100m: 1:12.60
(38.01)
150m: 1:51.97
(39.37)
200m: 2:29.98
(38.01)
34 Tilda Hilbert 2004 Varberg Sim 2:30.51 +22.91
50m: 32.43
100m: 1:10.10
(37.67)
150m: 1:50.51
(40.41)
200m: 2:30.51
(40.00)
35 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg 2:31.01 +23.41
50m: 33.89
100m: 1:12.36
(38.47)
150m: 1:52.31
(39.95)
200m: 2:31.01
(38.70)
36 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:31.92 +24.32
50m: 34.67
100m: 1:12.78
(38.11)
150m: 1:52.83
(40.05)
200m: 2:31.92
(39.09)
37 Ebba Ringström 2004 Simklubben Triton 2:31.95 +24.35
50m: 33.46
100m: 1:11.58
(38.12)
150m: 1:51.75
(40.17)
200m: 2:31.95
(40.20)
38 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 2:32.65 +25.05
50m: 33.93
100m: 1:12.69
(38.76)
150m: 1:53.17
(40.48)
200m: 2:32.65
(39.48)
39 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg 2:35.13 +27.53
50m: 33.87
100m: 1:13.36
(39.49)
150m: 1:54.90
(41.54)
200m: 2:35.13
(40.23)
2018-09-22 10:04:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner