2019-11-19   13:25:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm. - Start kl.09:00 (insim kl.07:45)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2018
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018
Event 7, 1500m Frisim Po. 15-16 - Final
Sponsor: Scandic Hotels
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Elfers 2002 Helsingborgs Simsällskap 16:46.04
50m: 29.81
100m: 1:02.72
(32.91)
150m: 1:35.80
(33.08)
200m: 2:08.41
(32.61)
250m: 2:41.75
(33.34)
300m: 3:14.81
(33.06)
350m: 3:48.24
(33.43)
400m: 4:21.68
(33.44)
450m: 4:55.09
(33.41)
500m: 5:28.87
(33.78)
550m: 6:02.45
(33.58)
600m: 6:35.86
(33.41)
650m: 7:09.68
(33.82)
700m: 7:43.35
(33.67)
750m: 8:17.55
(34.20)
800m: 8:51.44
(33.89)
850m: 9:25.33
(33.89)
900m: 9:59.42
(34.09)
950m: 10:33.56
(34.14)
1000m: 11:07.66
(34.10)
1050m: 11:42.07
(34.41)
1100m: 12:16.08
(34.01)
1150m: 12:50.22
(34.14)
1200m: 13:23.73
(33.51)
1250m: 13:57.98
(34.25)
1300m: 14:32.35
(34.37)
1350m: 15:06.55
(34.20)
1400m: 15:40.61
(34.06)
1450m: 16:14.60
(33.99)
1500m: 16:46.04
(31.44)
2 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 16:46.45 +0.41
50m: 30.06
100m: 1:03.04
(32.98)
150m: 1:36.59
(33.55)
200m: 2:10.34
(33.75)
250m: 2:44.01
(33.67)
300m: 3:17.79
(33.78)
350m: 3:51.50
(33.71)
400m: 4:25.36
(33.86)
450m: 4:59.49
(34.13)
500m: 5:33.17
(33.68)
550m: 6:07.22
(34.05)
600m: 6:41.01
(33.79)
650m: 7:14.96
(33.95)
700m: 7:49.04
(34.08)
750m: 8:22.88
(33.84)
800m: 8:56.90
(34.02)
850m: 9:31.18
(34.28)
900m: 10:05.26
(34.08)
950m: 10:39.37
(34.11)
1000m: 11:13.29
(33.92)
1050m: 11:46.98
(33.69)
1100m: 12:21.08
(34.10)
1150m: 12:54.61
(33.53)
1200m: 13:28.75
(34.14)
1250m: 14:02.49
(33.74)
1300m: 14:36.48
(33.99)
1350m: 15:10.23
(33.75)
1400m: 15:43.36
(33.13)
1450m: 16:16.09
(32.73)
1500m: 16:46.45
(30.36)
3 Oskar Axandersson 2002 Växjö Simsällskap 17:20.73 +34.69
50m: 28.44
100m: 1:01.93
(33.49)
150m: 1:36.42
(34.49)
200m: 2:11.07
(34.65)
250m: 2:46.60
(35.53)
300m: 3:21.53
(34.93)
350m: 3:57.95
(36.42)
400m: 4:32.94
(34.99)
450m: 5:07.87
(34.93)
500m: 5:43.36
(35.49)
550m: 6:18.91
(35.55)
600m: 6:54.02
(35.11)
650m: 7:29.63
(35.61)
700m: 8:05.15
(35.52)
750m: 8:40.29
(35.14)
800m: 9:15.17
(34.88)
850m: 9:50.52
(35.35)
900m: 10:25.76
(35.24)
950m: 11:01.35
(35.59)
1000m: 11:36.12
(34.77)
1050m: 12:11.17
(35.05)
1100m: 12:45.65
(34.48)
1150m: 13:21.37
(35.72)
1200m: 13:57.59
(36.22)
1250m: 14:31.59
(34.00)
1300m: 15:05.77
(34.18)
1350m: 15:40.86
(35.09)
1400m: 16:15.54
(34.68)
1450m: 16:49.73
(34.19)
1500m: 17:20.73
(31.00)
4 Wilmer Ingvarsson 2003 Ängelholms Simsällskap 17:33.45 +47.41
50m: 30.22
100m: 1:03.51
(33.29)
150m: 1:38.12
(34.61)
200m: 2:12.84
(34.72)
250m: 2:47.54
(34.70)
300m: 3:22.63
(35.09)
350m: 3:57.83
(35.20)
400m: 4:33.87
(36.04)
450m: 5:09.05
(35.18)
500m: 5:44.31
(35.26)
550m: 6:19.84
(35.53)
600m: 6:55.75
(35.91)
650m: 7:31.29
(35.54)
700m: 8:06.94
(35.65)
750m: 8:42.63
(35.69)
800m: 9:18.41
(35.78)
850m: 9:54.18
(35.77)
900m: 10:30.25
(36.07)
950m: 11:05.90
(35.65)
1000m: 11:40.67
(34.77)
1050m: 12:16.35
(35.68)
1100m: 12:51.77
(35.42)
1150m: 13:27.63
(35.86)
1200m: 14:03.33
(35.70)
1250m: 14:38.77
(35.44)
1300m: 15:13.85
(35.08)
1350m: 15:49.48
(35.63)
1400m: 16:24.30
(34.82)
1450m: 16:59.08
(34.78)
1500m: 17:33.45
(34.37)
5 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød 17:35.52 +49.48
50m: 30.45
100m: 1:03.53
(33.08)
150m: 1:37.29
(33.76)
200m: 2:11.20
(33.91)
250m: 2:45.46
(34.26)
300m: 3:20.24
(34.78)
350m: 3:55.08
(34.84)
400m: 4:29.99
(34.91)
450m: 5:05.31
(35.32)
500m: 5:40.99
(35.68)
550m: 6:16.25
(35.26)
600m: 6:52.18
(35.93)
650m: 7:27.76
(35.58)
700m: 8:03.64
(35.88)
750m: 8:39.06
(35.42)
800m: 9:14.79
(35.73)
850m: 9:50.44
(35.65)
900m: 10:26.28
(35.84)
950m: 11:02.14
(35.86)
1000m: 11:38.07
(35.93)
1050m: 12:13.82
(35.75)
1100m: 12:49.87
(36.05)
1150m: 13:25.95
(36.08)
1200m: 14:01.99
(36.04)
1250m: 14:37.91
(35.92)
1300m: 15:13.91
(36.00)
1350m: 15:50.01
(36.10)
1400m: 16:25.56
(35.55)
1450m: 17:01.32
(35.76)
1500m: 17:35.52
(34.20)
6 Noel Persson 2002 Simklubben Triton 17:59.21 +1:13.17
50m: 30.61
100m: 1:04.25
(33.64)
150m: 1:39.52
(35.27)
200m: 2:14.57
(35.05)
250m: 2:50.85
(36.28)
300m: 3:25.87
(35.02)
350m: 4:01.09
(35.22)
400m: 4:36.35
(35.26)
450m: 5:12.15
(35.80)
500m: 5:48.64
(36.49)
550m: 6:25.33
(36.69)
600m: 7:01.32
(35.99)
650m: 7:37.81
(36.49)
700m: 8:14.26
(36.45)
750m: 8:50.01
(35.75)
800m: 9:27.53
(37.52)
850m: 10:04.26
(36.73)
900m: 10:41.79
(37.53)
950m: 11:18.09
(36.30)
1000m: 11:54.93
(36.84)
1050m: 12:32.93
(38.00)
1100m: 13:08.65
(35.72)
1150m: 13:45.43
(36.78)
1200m: 14:22.41
(36.98)
1250m: 14:59.51
(37.10)
1300m: 15:36.47
(36.96)
1350m: 16:12.40
(35.93)
1400m: 16:47.99
(35.59)
1450m: 17:24.22
(36.23)
1500m: 17:59.21
(34.99)
7 Petter Jörud 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 18:30.07 +1:44.03
50m: 33.79
100m: 1:11.03
(37.24)
150m: 1:48.39
(37.36)
200m: 2:25.67
(37.28)
250m: 3:03.31
(37.64)
300m: 3:41.13
(37.82)
350m: 4:18.68
(37.55)
400m: 4:55.98
(37.30)
450m: 5:33.62
(37.64)
500m: 6:11.53
(37.91)
550m: 6:49.24
(37.71)
600m: 7:26.64
(37.40)
650m: 8:04.16
(37.52)
700m: 8:41.47
(37.31)
750m: 9:18.99
(37.52)
800m: 9:56.34
(37.35)
850m: 10:33.91
(37.57)
900m: 11:11.63
(37.72)
950m: 11:49.22
(37.59)
1000m: 12:26.47
(37.25)
1050m: 13:03.22
(36.75)
1100m: 13:39.84
(36.62)
1150m: 14:16.29
(36.45)
1200m: 14:52.75
(36.46)
1250m: 15:29.66
(36.91)
1300m: 16:06.20
(36.54)
1350m: 16:42.95
(36.75)
1400m: 17:18.97
(36.02)
1450m: 17:54.75
(35.78)
1500m: 18:30.07
(35.32)
8 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 18:31.36 +1:45.32
50m: 31.89
100m: 1:07.84
(35.95)
150m: 1:45.75
(37.91)
200m: 2:23.47
(37.72)
250m: 3:02.10
(38.63)
300m: 3:40.18
(38.08)
350m: 4:17.15
(36.97)
400m: 4:54.87
(37.72)
450m: 5:30.91
(36.04)
500m: 6:08.64
(37.73)
550m: 6:45.70
(37.06)
600m: 7:23.03
(37.33)
650m: 8:00.50
(37.47)
700m: 8:37.74
(37.24)
750m: 9:14.43
(36.69)
800m: 9:51.54
(37.11)
850m: 10:27.80
(36.26)
900m: 11:05.38
(37.58)
950m: 11:43.86
(38.48)
1000m: 12:21.45
(37.59)
1050m: 12:58.54
(37.09)
1100m: 13:36.67
(38.13)
1150m: 14:14.32
(37.65)
1200m: 14:51.31
(36.99)
1250m: 15:28.75
(37.44)
1300m: 16:06.77
(38.02)
1350m: 16:44.14
(37.37)
1400m: 17:20.93
(36.79)
1450m: 17:57.28
(36.35)
1500m: 18:31.36
(34.08)
9 Emil Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb 18:55.30 +2:09.26
50m: 31.26
100m: 1:07.86
(36.60)
150m: 1:45.74
(37.88)
200m: 2:23.57
(37.83)
250m: 3:01.92
(38.35)
300m: 3:39.95
(38.03)
350m: 4:18.71
(38.76)
400m: 4:56.94
(38.23)
450m: 5:34.60
(37.66)
500m: 6:13.89
(39.29)
550m: 6:53.00
(39.11)
600m: 7:31.00
(38.00)
650m: 8:08.73
(37.73)
700m: 8:48.21
(39.48)
750m: 9:27.28
(39.07)
800m: 10:05.09
(37.81)
850m: 10:44.64
(39.55)
900m: 11:24.00
(39.36)
950m: 12:03.07
(39.07)
1000m: 12:42.37
(39.30)
1050m: 13:20.94
(38.57)
1100m: 13:59.42
(38.48)
1150m: 14:38.30
(38.88)
1200m: 15:16.76
(38.46)
1250m: 15:54.46
(37.70)
1300m: 16:31.14
(36.68)
1350m: 17:08.03
(36.89)
1400m: 17:44.68
(36.65)
1450m: 18:20.40
(35.72)
1500m: 18:55.30
(34.90)
10 Jonathan Thelin 2003 Värnamo Simsällskap 19:16.04 +2:30.00
50m: 33.23
100m: 1:10.26
(37.03)
150m: 1:47.69
(37.43)
200m: 2:25.90
(38.21)
250m: 3:03.53
(37.63)
300m: 3:41.96
(38.43)
350m: 4:20.03
(38.07)
400m: 4:57.79
(37.76)
450m: 5:35.73
(37.94)
500m: 6:15.01
(39.28)
550m: 6:53.83
(38.82)
600m: 7:32.98
(39.15)
650m: 8:12.58
(39.60)
700m: 8:52.39
(39.81)
750m: 9:31.25
(38.86)
800m: 10:11.00
(39.75)
850m: 10:50.22
(39.22)
900m: 11:29.51
(39.29)
950m: 12:08.77
(39.26)
1000m: 12:48.20
(39.43)
1050m: 13:27.52
(39.32)
1100m: 14:06.43
(38.91)
1150m: 14:45.56
(39.13)
1200m: 15:25.19
(39.63)
1250m: 16:04.39
(39.20)
1300m: 16:42.90
(38.51)
1350m: 17:21.86
(38.96)
1400m: 18:01.49
(39.63)
1450m: 18:39.62
(38.13)
1500m: 19:16.04
(36.42)
2018-09-22 10:25:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner