2018-12-19   14:32:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    659  1:01.97  2:05.73  3:10.45    4:15.83   
  GTI                   
                     
Karsten Vedel  1992    654  1:02.84  2:08.85  3:13.03    4:16.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  1991    639  1:03.01  2:08.40  3:14.64    4:18.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Westergaard  1990    636  1:02.54  2:07.67  3:13.00    4:18.89   
  GTI                   
                     
Anders Blume  1990    627  1:02.82  2:09.87  3:16.41    4:20.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mikkel Johansen  1994    622  1:02.38  2:08.68  3:14.99    4:20.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    585  1:02.86  2:12.56  3:21.24    4:26.24   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    584  1:02.18  2:11.32  3:20.81    4:26.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    570  1:02.68  2:10.66  3:20.27    4:28.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Alexander Skov Andersen  1993    569  1:02.34  2:09.85  3:19.95    4:28.68   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    566  1:05.88  2:16.39  3:24.44    4:29.27   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Martin Wagner  1991    562  1:04.51  2:13.07  3:19.67    4:29.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Lasse Lykke Nielsen  1995    557  1:06.30  2:16.82  3:23.83    4:30.71   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
14  Andreas Gerlach  1995    540  1:05.57  2:15.74  3:25.61    4:33.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Rasmus Ejby Nyeland  1995    534  1:03.18  2:14.15  3:25.10    4:34.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Thomas Dahl Sørensen  1992    533  1:05.55  2:16.56  3:25.76    4:34.68   
  GTI                   
                     
17  Emil Eller  1991    521  1:03.68  2:50.10  4:02.30    4:36.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Magnus Mouritsen  1992    515  1:05.06  2:15.24  3:26.73    4:37.81   
  GTI                   
                     
19  Laust Norgren  1995    513  1:05.30  2:16.78  3:29.31    4:38.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
20  Niklas Fritzbøger  1992    508  1:05.81  2:16.79  3:28.02    4:39.00   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Emil Møhl  1994    502  1:07.03  2:18.73  3:30.18    4:40.23   
  GTI                   
                     
22  Søren Fritzbøger  1996    500  1:06.78  2:19.46  3:32.76    4:40.65   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
23  Rune Fyrstenborg  1994    498  1:06.03  2:17.79  3:28.86    4:40.93   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
24  Mikkel Møller Jensen  1995    495  1:07.20  2:20.34  3:32.90    4:41.48   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
25  Christian Røssel  1995    492  1:05.99  2:19.28  3:29.41    4:42.07   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
26  Chris Johansen  1996    491  1:08.04  2:19.48  3:31.58    4:42.27   
  Herlev Svømning                   
                     
27  Oliver Grodt  1994    487  1:05.34  2:17.62  3:30.91    4:42.95   
  GTI                   
                     
28  Steffen Poulsen  1994    474  1:08.64  2:21.89  3:35.65    4:45.58   
  GTI                   
                     
29  Lasse Pittioni  1995    469  1:06.88  2:59.15  4:13.60    4:46.63   
  GTI                   
                     
30  Alexander Andersen  1993    467  1:09.73  2:23.65  3:36.41    4:47.08   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
31  Morten Voigt Larsen  1995    459  1:06.71  2:58.15  4:48.71    4:48.71   
  Roskilde Svømning                   
                     
32  Nikolai Østergaard  1996    458  1:07.72  2:20.89  3:34.20    4:48.92   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
33  Alexander Grønfeldt  1994    450  1:09.35  2:23.35  3:37.08    4:50.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
34  Mads Nicolaj Larsen  1994    445  1:09.36  2:24.37  3:39.44    4:51.60   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
35  Martin Lund Djurhuus  1995    443  1:09.47  2:26.06  3:41.73    4:52.12   
  Albertslund IF                   
                     
36  David Damhus  1994    442  1:10.72  2:25.93  3:40.89    4:52.25   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
37  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    439  1:10.68  2:25.91  3:40.98    4:53.08   
  Albertslund IF                   
                     
38  Mads Kildholt  1994    437  1:10.47  2:26.86  3:42.73    4:53.43   
  GTI                   
                     
39  Christoffer Back Petersen  1995    425  1:11.66  2:29.19  3:42.88    4:56.13   
  Roskilde Svømning                   
                     
40  Sebastian Merrildgaard  1995    412  1:12.04  2:31.00  3:49.70    4:59.26   
  GTI                   
                     
41  Johan Jørgensen  1993    410  1:09.42  2:26.96  3:45.16    4:59.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
42  Stefan Blidarevic  1996    407  1:11.46  2:29.95  3:47.26    5:00.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
43  Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993    405  1:11.10  2:28.81  3:45.87    5:00.92   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
44  Frederik Jarfelt  1992    405  1:07.65  2:24.31  3:43.01    5:01.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
45  Frederik Høst Lorenzen  1996    392  1:13.65  2:32.00  3:49.53    5:04.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
46  Lars Breum Hansen  1997    383  1:12.02  2:30.57  3:49.91    5:06.75   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
47  Johannes E. Mariegaard  1997    364  1:14.08  2:29.96  3:51.98    5:11.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
48  Martin Friis  1994    359  1:12.55  2:32.76  3:52.74    5:13.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
49  Malthe Vestergaard  1995    353  1:12.63  2:33.98  3:56.36    5:15.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
50  Morten Jung Westermann  1993    350  1:15.76  2:36.82  3:58.36    5:15.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
51  Christian Jacobsen  1995    339  1:14.06  2:34.99  3:56.82    5:19.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
52  Mads Albæk Sørensen  1993    335  1:14.11  2:36.98  3:59.61    5:20.62   
  Roskilde Svømning                   
                     
53  Patrick Rasmussen  1997    312  1:16.51  2:40.09  4:05.32    5:28.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
54  Philip Greve  1998    293  1:18.56  2:44.57  4:10.59    5:35.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
55  Sebastian Sylvest  1996    279  2:03.17  4:57.19      5:40.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
56  Mathias Esbjerg  1996    273  1:20.13  2:47.56  4:16.59    5:43.42   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
57  Carl Juel Madsen  1998    270  1:19.47  2:47.07  4:15.52    5:44.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
58  Anders Lippert-Hansen  1996    251  1:13.33  2:41.13  4:14.56    5:52.79   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
59  Victor L. Munch-Jensen  1996    246  1:19.73  2:51.07  4:23.60    5:55.35   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
60  Sebastian Kallestrup  1996    231  1:25.87  2:57.46  4:32.52    6:02.86   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
61  Lasse Kriegel Skovrup  1998    230  1:24.08  2:59.34  4:32.09    6:03.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
62  Emil Brohus Nielsen  1997    227  1:21.91  2:57.94  4:33.71    6:04.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
63  Gustav Jacobsen  1998    194  1:29.46  3:10.62  4:51.64    6:24.47   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
64  Philip Agerskov  1998    182  1:28.35  3:12.16  4:57.67    6:32.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emil K. Mortensen  1993              DNS   
  GTI                   
                     
Andreas Hallberg Jensen  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  19 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Høgskilde  1996    580  1:10.37  2:24.74  3:38.49    4:51.59   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    579  1:07.60  2:21.16  3:36.19    4:51.73   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    514  1:12.34  2:29.83  3:46.99    5:03.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Kathrine Barrett  1996    505  1:13.33  2:31.16  3:49.75    5:05.40   
  GTI                   
                     
Nanna Johansen  1996    485  1:14.12  2:32.55  3:51.99    5:09.44   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Jensen  1997    457  1:14.58  2:34.81  3:56.02    5:15.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Anna Olsen  1997    452  1:15.53  2:36.38  3:57.55    5:16.75   
  Albertslund IF                   
                     
Henriette Stuhr  1996    447  1:14.87  2:36.72  3:59.51    5:17.96   
  GTI                   
                     
Signe Bjerre  1998    428  1:16.35  2:38.74  4:01.46    5:22.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
10  Rikke Mundt Lohse  1996    425  1:17.59  2:40.19  4:03.34    5:23.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Dorthea Hauch  2000    420  1:17.98  2:40.94  4:04.00    5:24.54   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Rikke Willumsen  1996    420  1:16.17  2:39.31  4:03.30    5:24.75   
  GTI                   
                     
13  Anne-Sofie Lindblad  1997    409  1:17.59  2:42.34  4:06.53    5:27.65   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Nicoline Fie Jeppsson  1997    386  1:21.05  2:47.15  4:12.09    5:34.01   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
15  Martine Mørck Taagholt  1997    380  1:21.52  2:49.16  4:14.94    5:35.68   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Nicoline Jacobsen  1996    373  1:17.96  2:43.05  4:10.82    5:37.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    361  1:19.17  2:46.75  4:14.61    5:41.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Marie-Louise Wibom  1996    360  1:18.93  2:46.65  4:58.42    5:41.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Rebekka Gustafson  1997    351  1:19.90  2:47.94  4:17.27    5:44.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Amalie Lynggård Hansen  1996    349  1:20.50  2:50.82  4:18.31    5:45.45   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Rikke Jørner  1996    344  1:21.51  2:50.68  4:19.41    5:46.90   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    316  1:22.91  2:54.63  4:26.50    5:56.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Rikke Voss  1997    295  1:27.43  3:03.38  4:39.14    6:05.34   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Caroline S. Korch  1996    283  1:26.83  3:02.02  4:37.70    6:10.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
25  Anne Sofie Gadfelt  1999    258  1:29.98  3:07.51  4:44.73    6:21.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Alexandra Munch  1996    242  1:31.89  3:12.24  4:52.50    6:30.02   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
27  Katja Nørrelund  1998    240  1:28.51  3:09.30  4:50.81    6:31.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
28  Christina Techt  1996    238  1:28.84  4:02.90  5:44.27    6:32.32   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
29  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    162  1:41.89  3:37.81  5:35.23    7:26.30   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Maria Svanbergsson  1993    633  1:07.69  2:19.77  3:32.86    4:43.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mai Hjelmgaard  1994    631  1:08.43  2:21.66  3:33.23    4:43.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    588  1:09.20  2:23.35  3:36.58    4:50.27   
  Albertslund IF                   
                     
Annelouise Dolleris  1995    583  1:09.85  2:23.64  3:37.72    4:51.07   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Bolette Schjønning  1993    562  1:11.21  2:25.80  3:40.67    4:54.58   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Julie Damberg  1992    555  1:10.59  2:24.25  3:39.69    4:55.83   
  GTI                   
                     
Thea Mundt Lohse  1994    549  1:10.85  2:25.68  3:41.70    4:56.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Johanne Appelsø  1994    500  1:10.81  2:29.93  3:49.43    5:06.39   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    495  1:12.42  2:31.46  3:50.18    5:07.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Cecilie Lagerbon Olsson  1991    479  1:11.77  2:29.01  3:47.00    5:10.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Sofie Kisbye Høj  1992    473  1:13.08  2:32.04  3:52.84    5:12.12   
  GTI                   
                     
12  Madeline Lou  1995    465  1:12.40  2:32.32  3:53.64    5:13.78   
  Albertslund IF                   
                     
13  Caroline Lindgreen  1995    448  1:16.84  2:45.85  3:59.15    5:17.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Christine Lynggård Hansen  1994    441  1:16.54  2:37.63  3:59.78    5:19.46   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Signe Scharf  1995    433  1:15.60  2:39.09  4:00.72    5:21.31   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Lea Sørensen  1994    416  1:17.64  2:39.40  4:02.16    5:25.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Cecilia Lykke Løsekraut  1994    407  1:18.35  2:52.84  4:09.91    5:28.18   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
18  Anita Baastrup  1995    405  1:16.43  2:39.51  4:03.76    5:28.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Charlotte Larsen  1994    388  1:18.66  2:44.06  4:10.12    5:33.36   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    564  32.65  1:08.26  1:43.98    2:19.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Andreas Gerlach  1995    522  33.78  1:10.54  1:46.81    2:23.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    455  35.44  1:13.73  1:52.31    2:29.84   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995    444  34.55  1:13.00  1:52.25    2:31.15   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Sebastian Terp  1995    443  35.50  1:13.33  1:52.65    2:31.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ulrik Peter Willén  1995    408  37.90  1:17.66  1:57.06    2:35.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Morten Børre Petersen  1996    396  37.82  1:17.36  1:58.01    2:36.96   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jens Dyreborg Nielsen  1995    381  35.99  1:17.15  1:58.78    2:39.06   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Bertelsen  1996    373  36.51  1:17.58  1:59.60    2:40.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Mads Jørner  1998    342  37.55  1:19.95  2:03.26    2:44.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Martin Lund Djurhuus  1995    339  39.03  1:21.65  2:04.76    2:45.26   
  Albertslund IF                   
                     
12  Lasse Jørgensen  1996    327  39.13  1:40.02  2:05.92    2:47.36   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
13  Frederik Høst Lorenzen  1996    321  41.13  1:48.49  2:06.82    2:48.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Daniel Christian  1998    312  40.13  1:23.09  2:06.87    2:49.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Jens Thomas Thulstrup  1996    300  40.17  1:24.01  2:08.40    2:52.24   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Sebastian Kallestrup  1996    262  42.54  1:27.53  2:14.13    3:00.11   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
17  Lasse Kriegel Skovrup  1998    205  46.74  1:36.67  2:26.83    3:15.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
18  Malthe Letting  2001    200  1:38.67  3:17.04      3:17.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Christian Kragh Jespersen  1998    163  1:31.22  1:52.09  2:38.31    3:31.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Anton Andersen  1995              DSQ  Svøm på mave v 100 m 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Sørensen  1990    664  30.98  1:05.03  1:39.35    2:12.14   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Christian Petersen  1993    518  33.47  1:09.87  1:47.42    2:23.58   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    516  32.94  1:08.94  1:46.79    2:23.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Henrik Smith  1993    491  34.72  1:11.75  1:49.11    2:26.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kim Henriksen  1989    429  34.56  1:12.97  1:53.12    2:32.81   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Morten Møller Jensen  1992    422  34.46  1:13.15  1:54.89    2:33.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Martin Wagner  1991              DSQ  Vendt mave v. 50 m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Fritzbøger  1992              DSQ  Vendt mave v. 150 m 
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Fugl Rasmussen  1996    521  36.23  1:16.61  1:57.69    2:37.79   
  Herlev Svømning                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    515  37.41  1:17.50  1:58.02    2:38.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Amalie Ringgaard  1996    509  37.32  1:18.14  1:58.90    2:38.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Emilie Beckmann  1997    463  39.46  1:32.98  2:03.22    2:44.13   
  GTI                   
                     
Helena Daugbjerg Petersen  1997    430  40.17  1:22.83  2:05.90    2:48.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Caroline Thoby  1996    427  39.47  1:23.09  2:07.12    2:48.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Siham Saud  1997    412  40.05  1:24.52  2:08.14    2:50.63   
  Herlev Svømning                   
                     
Emma Jensen  1997    411  40.85  1:24.19  2:07.45    2:50.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Lind Berg  1996    382  41.91  1:26.64  2:11.19    2:54.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Julie Lamberth  1996    361  42.67  1:28.04  2:13.89    2:58.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Andrea Reich  1998    354  42.86  1:48.29  2:16.25    2:59.47   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Julie Leth-Petersen  1997    346  42.73  1:29.98  2:16.73    3:00.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Louise R. Hartmann Nielse  1997    345  43.01  1:28.84  2:15.10    3:00.92   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Katrine V. Sørensen  1996    345  43.29  1:28.76  2:16.51    3:01.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Dorthea Hauch  2000    334  44.35  1:30.70  2:18.27    3:02.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    330  44.58  1:32.09  2:19.39    3:03.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Katja Jesse  1996    329  44.20  1:31.71  2:18.90    3:03.92   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
18  Signe Hauch  1998    317  45.44  1:32.69  2:20.05    3:06.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Mian Hartoft  1996    264  46.53  1:35.59  2:26.53    3:17.93   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Isabella Wolsted  1998    253  47.33  1:40.22  2:32.83    3:20.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Oline Cordius  1999    195  50.98  1:47.93  3:28.61    3:38.90   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
22  Mathilde Norup  1998    175  54.99  1:54.99  2:55.20    3:47.01   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Frederikke Villumsen  1997              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Sabrina Techt  1997              DSQ  Svøm mave v. 50 m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Sara Gustafson  1997              DSQ  svøm mave v. 100 m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    641  35.84  1:12.98  1:50.38    2:27.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Eliana Jørgensen  1993    600  36.21  1:13.79  1:52.01    2:30.50   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mie Refn  1993    537  35.81  1:15.11  1:55.64    2:36.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ida Marie Vedel  1994    530  37.92  1:17.16  1:57.19    2:36.84   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laura Tvermoes  1993    514  36.93  1:16.73  1:58.15    2:38.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994    501  37.26  1:25.27  1:58.88    2:39.79   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    491  37.73  1:19.09  2:00.34    2:40.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Malene Johansson  1992    472  38.70  1:19.50  2:01.78    2:43.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995    451  39.61  1:21.27  2:03.56    2:45.60   
  GTI                   
                     
10  Ida Pommerencke Vilmand  1993    419  40.73  1:23.97  2:07.10    2:49.72   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
11  Julie Langberg  1995    316  43.49  1:30.06  2:18.47    3:06.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Katrine Feld  1993    300  45.61  1:33.89  2:22.71    3:09.67   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Line P. Vilmand  1995    227  49.03  1:42.40  2:35.96    3:28.23   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Johansen  1994    534  31.49  1:06.92  1:43.55    2:20.22   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Martin Dolang  1994    523  31.29  1:07.76  1:44.54    2:21.25   
  GTI                   
                     
Søren Fritzbøger  1996    386  34.20  1:14.33  1:55.44    2:36.24   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Jens Frederik Vittrup  1996    379  33.72  1:13.87  1:55.65    2:37.24   
  Herlev Svømning                   
                     
Harald Bjørndal Hersted  1994    370  33.78  1:13.08  1:56.52    2:38.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Magnus Sloth Poulsen  1995    331  35.48  1:18.47  2:03.24    2:44.45   
  Albertslund IF                   
                     
Mathias Brændholt  1996    320  35.13  1:19.07  2:04.41    2:46.36   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Christian Halby  1994    313  34.33  1:14.90  2:00.44    2:47.53   
  Roskilde Svømning                   
                     
Carl Juel Madsen  1998    292  39.29  1:31.67  2:07.47    2:51.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Kristian M. Wood-Kurland  1994    273  34.79  1:19.71  2:07.70    2:55.50   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Philip Agerskov  1998    152  46.99  1:42.73  2:37.62    3:33.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Thomas Bech  1998    104  50.87  1:56.16  3:01.88    4:02.16   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    609  29.99  1:03.92  1:38.82    2:14.22   
  GTI                   
                     
Jonas Westergaard  1990    577  31.15  1:06.65  1:42.19    2:16.67   
  GTI                   
                     
Alexander Skov Andersen  1993    503  31.62  1:07.85  1:45.57    2:23.04   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Martin Wagner  1991    503  31.74  1:07.82  1:45.15    2:23.12   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    469  31.47  1:07.99  1:46.75    2:26.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Magnus Mouritsen  1992    407  31.95  1:10.22  1:50.90    2:33.52   
  GTI                   
                     
Christian Petersen  1993    394  34.45  1:13.94  1:54.13    2:35.27   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    549  32.73  1:10.85  1:51.68    2:33.45   
  Albertslund IF                   
                     
Julie Lamberth  1996    386  38.03  1:23.14  2:08.90    2:52.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Signe Bjerre  1998    317  39.41  1:26.60  2:15.86    3:04.20   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    311  41.13  1:28.93  2:18.20    3:05.48   
  Roskilde Svømning                   
                     
Freja Englund  1997    309  42.24  1:31.11  2:19.24    3:05.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie R. Hartmann Nielsen  1997    276  42.98  1:33.55  2:23.88    3:12.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mette Sannerud  1997    275  41.75  1:31.60  2:23.82    3:13.18   
  Roskilde Svømning                   
                     
Katrine Christiansen  1996    263  39.96  1:30.67  2:23.17    3:16.07   
  Albertslund IF                   
                     
Mie Bonè  1996    244  37.90  1:26.64  2:23.02    3:20.93   
  GTI                   
                     
Louise R. Hartmann Nielse  1997              DSQ  Brystarmtag v. 150 m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Caroline Høgskilde  1996              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Hougård  1991    667  31.77  1:08.11  1:45.27    2:23.77   
  O.S.L.F.                   
                     
Line Andersen  1991    578  33.72  1:11.89  1:51.24    2:30.80   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Pernille Christiansen  1995    488  34.42  1:14.12  1:56.13    2:39.59   
  GTI                   
                     
Louise Hedelund  1992    468  34.68  1:16.07  1:59.14    2:41.82   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Jeannie Bjørklund  1992    389  36.94  1:20.80  2:07.14    2:52.07   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Thea Mundt Lohse  1994    325  37.66  1:24.99  2:13.73    3:02.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    552  35.68  1:16.06  1:56.67    2:37.01   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995    465  37.32  1:20.16  2:03.74    2:46.23   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    450  37.79  1:20.45  2:04.73    2:48.06   
  Roskilde Svømning                   
                     
Andreas Gerlach  1995    436  38.69  1:21.97  2:06.15    2:49.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kasper Emil Nielsen  1995    420  38.54  1:23.10  2:08.09    2:52.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Østberg Wagner  1994    406  39.59  1:24.60  2:10.08    2:53.98   
  Herlev Svømning                   
                     
Oliver Hjeresen  1995    388  38.74  1:23.99  2:10.04    2:56.61   
  Roskilde Svømning                   
                     
Nicholas Lloyd Krasuski  1996    351  40.65  1:27.56  2:15.67    3:02.54   
  Herlev Svømning                   
                     
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    349  41.39  1:28.87  2:16.56    3:02.92   
  Albertslund IF                   
                     
10  Stefan Blidarevic  1996    332  42.18  1:29.42  2:17.92    3:06.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Sebastian Sylvest  1996    289  43.91  1:34.10  2:24.99    3:14.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Daniel Christian  1998    279  45.51  1:36.46  2:27.52    3:17.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Johannes E. Mariegaard  1997    275  44.30  1:34.27  2:27.31    3:18.00   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Philip Greve  1998    240  47.73  1:41.34  2:34.20    3:27.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Lasse Jørgensen  1996    237  44.95  1:39.21  2:35.92    3:28.16   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Mathias Esbjerg  1996    197  50.06  1:46.97  2:44.89    3:41.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Christian O. Sørensen  1996              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Blomsterberg  1992    513  36.29  1:17.67  1:59.32    2:40.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    473  37.88  1:20.24  2:02.78    2:45.34   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    471  36.52  1:18.05  2:01.38    2:45.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Casper Holbæk  1992    420  37.56  1:20.28  2:05.34    2:51.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kim Henriksen  1989    394  39.07  1:24.82  2:10.66    2:55.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Alexander Andersen  1993              DSQ  Flyben 2 . 100 m 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Martin Wagner  1991              DSQ  Flyben v. 50 og 150 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Jacobsen  1996    507  41.28  1:26.03  2:12.30    2:58.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    507  40.53  1:25.60  2:11.82    2:59.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    504  40.10  1:25.91  2:12.96    2:59.38   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    474  41.40  1:28.25  2:15.74    3:03.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Dena Zornic  1996    459  41.21  1:28.40  2:16.07    3:05.06   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Benedicte Zilmer  1997    454  41.31  1:28.81  2:17.71    3:05.70   
  GTI                   
                     
Julie Leth-Petersen  1997    453  44.10  1:31.81  2:19.87    3:05.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Freja Englund  1997    452  43.86  1:32.13  2:19.26    3:05.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rebekka Gustafson  1997    436  43.62  1:31.86  2:20.66    3:08.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Emma Mäkelä  1996    400  45.71  1:35.33  2:24.52    3:13.66   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Sara Gustafson  1997    367  45.30  1:36.73  2:28.64    3:19.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Signe Hauch  1998    365  45.90  1:36.39  2:27.42    3:19.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Cilla Gregersen  1997    281  48.84  1:44.65  2:41.43    3:37.96   
  Albertslund IF                   
                     
14  Sif Emilie Andersen  1998    236  53.29  1:52.82  2:53.08    3:50.84   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Katja Nørrelund  1998    179  56.89  2:00.79  3:07.69    4:13.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Amalie Sophia Skou  1997    146  1:00.09  2:12.52  3:22.37    4:31.26   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Julie Windfeldt Nielsen  1998              DSQ  2 armtag v. 100 m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Marie-Louise Wibom  1996              DSQ  3 armtag v. start 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Møller  1995    526  40.02  1:25.19  2:10.66    2:56.82   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Katrine Brahtz  1995    503  41.31  1:27.07  2:13.73    2:59.50   
  Albertslund IF                   
                     
Christine Pedersen  1993    500  41.58  1:27.98  2:15.09    2:59.85   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Nina Jørgensen  1990    474  42.47  1:29.18  2:16.79    3:03.02   
  Roskilde Svømning                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994    422  42.58  1:30.24  2:20.56    3:10.29   
  GTI                   
                     
Louise Mejer  1995    421  43.31  1:31.79  2:21.69    3:10.45   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    387  43.75  1:33.56  2:25.00    3:15.85   
  Albertslund IF                   
                     
Katja Nissen  1995    385  43.42  1:33.85  2:25.14    3:16.14   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nadia Christian  1995    364  44.88  1:34.90  2:27.65    3:19.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Karoline Poulsen  1994    301  50.84  1:45.09  2:39.96    3:33.02   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
11  Line P. Vilmand  1995    243  53.45  1:52.10  2:51.58    3:48.59   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Maria Jørgensen  1990              DSQ  2 armtag v. start 
  Roskilde Svømning                   
                     
Nathalie Nielsen  1993              DSQ  Asynkrone arme 50 m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    563          30.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Andreas Gerlach  1995    552          30.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    510          31.11   
  Helsinge Skytte & IF                   
Emil Møhl  1994    472          31.93   
  GTI                   
Steffen Poulsen  1994    471          31.96   
  GTI                   
Christian Halby  1994    426          33.03   
  Roskilde Svømning                   
Rune Fyrstenborg  1994    407          33.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Martin Lund Djurhuus  1995    405          33.60   
  Albertslund IF                   
Lasse Jørgensen  1996    396          33.85   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Morten Børre Petersen  1996    390          34.02   
  Roskilde Svømning                   
11  Jens Dyreborg Nielsen  1995    382          34.26   
  Farum Svømmeklub                   
12  Christian Røssel  1995    378          34.39   
  Helsinge Skytte & IF                   
13  Benjamin S. Tollundgaard  1996    344          35.47   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Lars Breum Hansen  1997    342          35.54   
  Helsinge Skytte & IF                   
15  Mads Jørner  1998    335          35.81   
  Farum Svømmeklub                   
16  Søren Fritzbøger  1996    320          36.35   
  Frederikssund Svømmeklu                   
17  Peter Nilsson  1996    318          36.43   
  Swim Team Tåstrup                   
18  Jens Thomas Thulstrup  1996    302          37.07   
  Roskilde Svømning                   
19  Magnus Sloth Poulsen  1995    292          37.48   
  Albertslund IF                   
20  Daniel Christian  1998    272          38.35   
  Farum Svømmeklub                   
21  Frederik Høst Lorenzen  1996    261          38.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Sebastian Kallestrup  1996    246          39.68   
  Frederikssund Svømmeklu                   
23  Jonas Lagerbon Olsson  1995    202          42.34   
  Farum Svømmeklub                   
24  Thomas Bech  1998    194          42.97   
  Værløse Svømmeklub                   
25  Lasse Kriegel Skovrup  1998    191          43.14   
  Farum Svømmeklub                   
26  Malthe Letting  2001    177          44.24   
  Farum Svømmeklub                   
27  Mads H. Jacobsen  1995    169          44.94   
  Værløse Svømmeklub                   
28  Mads Fredbo  1999    154          46.42   
  Helsinge Skytte & IF                   
29  Christian Kragh Jespersen  1998    153          46.44   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Joachim Frimann  1997    149          46.90   
  Helsinge Skytte & IF                   
31  Christian Aagaard  1998    113          51.45   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    573          29.93   
  Farum Svømmeklub                   
Kasper Blomsterberg  1992    470          31.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    446          32.53   
  Farum Svømmeklub                   
Morten Jung Westermann  1993    327          36.07   
  Helsinge Skytte & IF                   
Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993    288          37.63   
  Helsinge Skytte & IF                   
Andreas Hallberg Jensen  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    523          34.75   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Ringgaard  1996    485          35.63   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Louise Hedmann Jacobsen  1996    473          35.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
Benedicte Zilmer  1997    439          36.83   
  GTI                   
Henriette Stuhr  1996    425          37.24   
  GTI                   
Nanna Johansen  1996    416          37.52   
  Roskilde Svømning                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    413          37.59   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Jensen  1997    394          38.20   
  Hillerød Svømmeklub                   
Signe Bjerre  1998    393          38.22   
  Frederikssund Svømmeklu                   
10  Andrea Reich  1998    390          38.31   
  Farum Svømmeklub                   
11  Julie Lamberth  1996    355          39.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Martine Mørck Taagholt  1997    353          39.60   
  Farum Svømmeklub                   
13  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    338          40.18   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Rikke Willumsen  1996    337          40.24   
  GTI                   
15  Julie Leth-Petersen  1997    327          40.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
16  Louise R. Hartmann Nielse  1997    326          40.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
17  Rikke Jørner  1996    325          40.73   
  Farum Svømmeklub                   
18  Mette Sannerud  1997    323          40.79   
  Roskilde Svømning                   
19  Katrine V. Sørensen  1996    322          40.84   
  Glostrup Svømme Klub                   
20  Nicoline Fie Jeppsson  1997    317          41.06   
  Helsinge Skytte & IF                   
21  Catharina Skov Andersen  1997    308          41.45   
  Roskilde Svømning                   
22  Julie Windfeldt Nielsen  1998    293          42.14   
  Farum Svømmeklub                   
23  Signe Hauch  1998    293          42.17   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Dorthea Hauch  2000    290          42.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
25  Rikke Elsborg Pedersen  1997    289          42.34   
  Frederikssund Svømmeklu                   
26  Cecilie Jørgensen  1998    288          42.41   
  Helsinge Skytte & IF                   
27  Tina Krume  1997    281          42.74   
  Farum Svømmeklub                   
28  Anna Olsen  1997    278          42.91   
  Albertslund IF                   
29  Caroline S. Korch  1996    262          43.76   
  Farum Svømmeklub                   
30  Isabella Wolsted  1998    261          43.84   
  Frederikssund Svømmeklu                   
31  Anne Sofie Gadfelt  1999    258          43.96   
  Farum Svømmeklub                   
32  Sara Gustafson  1997    249          44.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
33  Mathilde Norup  1998    237          45.23   
  Solrød Svømmeklub                   
34  Oline Cordius  1999    236          45.30   
  Frederikssund Svømmeklu                   
35  Alexandra Munch  1996    231          45.61   
  Solrød Svømmeklub                   
36  Katja Nørrelund  1998    230          45.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
37  Mia Ishøj Nielsen  2000    229          45.79   
  Farum Svømmeklub                   
38  Sofie O. Sørensen  1998    225          46.01   
  Helsinge Skytte & IF                   
39  Sofie Schmidt  1998    221          46.33   
  Frederikssund Svømmeklu                   
40  Lærke Scharf  1999    209          47.19   
  Farum Svømmeklub                   
41  Cecilie Eiken  1996    196          48.18   
  Værløse Svømmeklub                   
42  Kathrine Kock Jonsson  1998    194          48.34   
  Farum Svømmeklub                   
43  Lea Nooristani  1997    183          49.34   
  Frederikssund Svømmeklu                   
44  Sabrina Techt  1997    178          49.74   
  Solrød Svømmeklub                   
45  Sofie S. Korch  1998    171          50.43   
  Farum Svømmeklub                   
46  Camilla Jacobsen  1998    166          50.91   
  Farum Svømmeklub                   
47  Simone Jørgensen  1999    140          53.91   
  Farum Svømmeklub                   
48  Perriya Sureshkumar  1998    131          55.09   
  Farum Svømmeklub                   
49  Vibe Raaby Laursen  1998    127          55.64   
  Værløse Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    571          33.76   
  Farum Svømmeklub                   
Annelouise Dolleris  1995    559          33.99   
  Glostrup Svømme Klub                   
Camilla Tschikai Pedersen  1991    544          34.30   
  Farum Svømmeklub                   
Line Andersen  1991    513          34.98   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Laura Tvermoes  1993    513          34.98   
  Farum Svømmeklub                   
Karoline Hauerbach  1995    432          37.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
Madeline Lou  1995    430          37.09   
  Albertslund IF                   
Ida Pommerencke Vilmand  1993    423          37.30   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Frederikke Christensen  1995    412          37.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Signe Scharf  1995    361          39.33   
  Farum Svømmeklub                   
11  Louise Jørgensen  1995    345          39.94   
  Helsinge Skytte & IF                   
12  Christine Lynggård Hansen  1994    328          40.59   
  Swim Team Tåstrup                   
13  Sissel Gro Peltz Bloch  1995    301          41.79   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Cecilia Lykke Løsekraut  1994    288          42.42   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Julie Langberg  1995    288          42.42   
  Roskilde Svømning                   
16  Line P. Vilmand  1995    210          47.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Anna-Marie Christiansen  1990              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Ejby Nyeland  1995    566          25.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
Piet Jon Vidkjær  1995    521          26.71   
  Swim Team Tåstrup                   
Martin Mathiesen  1994    517          26.78   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Lasse Lykke Nielsen  1995    515          26.81   
  Helsinge Skytte & IF                   
Laust Norgren  1995    513          26.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
Yannick Rasmussen  1995    464          27.76   
  Roskilde Svømning                   
Rune Fyrstenborg  1994    461          27.82   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Sebastian Merrildgaard  1995    458          27.87   
  GTI                   
Mathias Brændholt  1996    453          27.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
10  Andreas T. Johansen  1994    448          28.09   
  Albertslund IF                   
11  Morten Voigt Larsen  1995    443          28.18   
  Roskilde Svømning                   
12  Martin Lund Djurhuus  1995    432          28.43   
  Albertslund IF                   
13  Christian Røssel  1995    429          28.50   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Nikolaj Bertelsen  1996    424          28.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
15  Kasper Emil Nielsen  1995    423          28.62   
  Farum Svømmeklub                   
16  Kristian M. Wood-Kurland  1994    420          28.70   
  Solrød Svømmeklub                   
17  Mads Kildholt  1994    408          28.98   
  GTI                   
18  Harald Bjørndal Hersted  1994    400          29.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  Mikkel Møller Jensen  1995    399          29.19   
  Glostrup Svømme Klub                   
20  Malthe Vestergaard  1995    399          29.20   
  Glostrup Svømme Klub                   
21  Benjamin S. Tollundgaard  1996    390          29.41   
  Swim Team Tåstrup                   
22  Miki Mørck Taagholt  1994    386          29.51   
  Farum Svømmeklub                   
23  Lars Elsborg  1994    381          29.65   
  Værløse Svømmeklub                   
24  Lasse Jørgensen  1996    372          29.87   
  Swim Team Tåstrup                   
25  Christoffer Back Petersen  1995    368          29.99   
  Roskilde Svømning                   
26  Anton Andersen  1995    367          30.02   
  Glostrup Svømme Klub                   
27  Johannes E. Mariegaard  1997    365          30.08   
  Swim Team Tåstrup                   
28  Peter Nilsson  1996    364          30.10   
  Swim Team Tåstrup                   
29  Martin Friis  1994    361          30.18   
  Roskilde Svømning                   
30  Jonas Lagerbon Olsson  1995    359          30.23   
  Farum Svømmeklub                   
31  Oliver Hjeresen  1995    359          30.24   
  Roskilde Svømning                   
32  Alexander Grønfeldt  1994    357          30.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
33  Emil Christensen  1996    353          30.41   
  Frederikssund Svømmeklu                   
34  Stefan Blidarevic  1996    341          30.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
35  David Damhus  1994    334          30.98   
  Helsinge Skytte & IF                   
36  Mads Jørner  1998    319          31.45   
  Farum Svømmeklub                   
37  Mikkel Brandt Sørensen  1996    315          31.60   
  Solrød Svømmeklub                   
38  Christian Jacobsen  1995    314          31.63   
  Farum Svømmeklub                   
39  Sebastian Sylvest  1996    308          31.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
40  Frederik Høst Lorenzen  1996    303          31.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
41  Victor L. Munch-Jensen  1996    294          32.31   
  Solrød Svømmeklub                   
42  Anders Lippert-Hansen  1996    290          32.47   
  Solrød Svømmeklub                   
43  Mathias Petersen  1995    281          32.80   
  Værløse Svømmeklub                   
44  Philip Greve  1998    278          32.94   
  Farum Svømmeklub                   
45  Patrick Rasmussen  1997    259          33.70   
  Roskilde Svømning                   
46  Sebastian Kallestrup  1996    255          33.89   
  Frederikssund Svømmeklu                   
47  Emil Brohus Nielsen  1997    249          34.15   
  Farum Svømmeklub                   
48  Carl Juel Madsen  1998    246          34.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
49  Joachim Frimann  1997    235          34.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
49  Mathias Esbjerg  1996    235          34.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
51  Philip Agerskov  1998    220          35.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
52  Mads Fredbo  1999    213          35.99   
  Helsinge Skytte & IF                   
53  Thomas Bech  1998    206          36.39   
  Værløse Svømmeklub                   
54  Lasse Kriegel Skovrup  1998    195          37.04   
  Farum Svømmeklub                   
55  Gustav Jacobsen  1998    187          37.61   
  Solrød Svømmeklub                   
56  Christian Kragh Jespersen  1998    183          37.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
57  Frederik Lundgaard  1999    171          38.68   
  Frederikssund Svømmeklu                   
58  Malthe Letting  2001    168          38.95   
  Farum Svømmeklub                   
59  Benjamin Jakobsen  1998    166          39.10   
  Værløse Svømmeklub                   
60  Oliver Neumann  1998    166          39.13   
  Værløse Svømmeklub                   
61  Mads H. Jacobsen  1995    163          39.37   
  Værløse Svømmeklub                   
62  Christian Aagaard  1998    156          39.92   
  Farum Svømmeklub                   
63  Magnus Grundesen  1998    155          40.03   
  Farum Svømmeklub                   
64  Peter Eklund  1997    139          41.53   
  Farum Svømmeklub                   
65  Jacob Cheng Milsgaard  1998    111          44.68   
  Værløse Svømmeklub                   
66  Christian Hvilshøj Hansen  1998    103          45.89   
  Farum Svømmeklub                   
67  Mathias Elmholdt  1999    100          46.26   
  Farum Svømmeklub                   
68  Viktor Als-Nielsen  1998    97          46.80   
  Farum Svømmeklub                   
69  Christoffer D. Petersen  2001    66          53.23   
  Farum Svømmeklub                   
Marcus Roldgaard  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991    677          24.47   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Blume  1990    673          24.52   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Sønderup Jensen  1988    630          25.07   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Eller  1991    579          25.79   
  Glostrup Svømme Klub                   
Niklas Hedegaard  1990    549          26.24   
  Farum Svømmeklub                   
Morten Møller Jensen  1992    544          26.32   
  Glostrup Svømme Klub                   
Jonas Hansen  1991    534          26.49   
  Farum Svømmeklub                   
Lauge Bruun  1992    521          26.70   
  Roskilde Svømning                   
Martin Wagner  1991    519          26.74   
  Farum Svømmeklub                   
10  Martin Bastiansen  1993    515          26.81   
  Farum Svømmeklub                   
11  Johan Jørgensen  1993    506          26.96   
  Roskilde Svømning                   
12  Frederik Jarfelt  1992    494          27.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Henrik Smith  1993    477          27.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
14  Casper Holbæk  1992    473          27.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Kasper Blomsterberg  1992    469          27.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
16  Alexander Andersen  1993    456          27.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Rasmus Ærenlund  1992    428          28.51   
  Værløse Svømmeklub                   
18  Jeppe Nejlund  1993    407          28.99   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Mads Albæk Sørensen  1993    393          29.33   
  Roskilde Svømning                   
Morten Jung Westermann  1993              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
Søren Jungersen  1993              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    595          28.78   
  Albertslund IF                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    554          29.48   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Beckmann  1997    541          29.72   
  GTI                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    524          30.03   
  Farum Svømmeklub                   
Caroline Høgskilde  1996    475          31.02   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Amalie Ringgaard  1996    468          31.19   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Mie Astrup Dresler  1996    455          31.48   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Benedicte Zilmer  1997    449          31.62   
  GTI                   
Lisa Steen Duus  1997    437          31.90   
  Farum Svømmeklub                   
10  Marie-Louise Wibom  1996    434          31.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Emma Mäkelä  1996    434          31.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
12  Dena Zornic  1996    429          32.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Emma Jensen  1997    422          32.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Katrine Christiansen  1996    417          32.41   
  Albertslund IF                   
15  Mie Bonè  1996    416          32.44   
  GTI                   
16  Kirstine Andersen  1997    407          32.66   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Maja Hjuler  1997    397          32.94   
  Farum Svømmeklub                   
18  Amalie Lynggård Hansen  1996    389          33.16   
  Swim Team Tåstrup                   
19  Tina Krume  1997    389          33.17   
  Farum Svømmeklub                   
20  Mie Lind Berg  1996    379          33.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
21  Anne-Sofie Lindblad  1997    358          34.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
22  Emma Gaardsted Andersen  1998    356          34.15   
  Frederikssund Svømmeklu                   
23  Rebekka Gustafson  1997    356          34.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    354          34.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Cilla Gregersen  1997    354          34.21   
  Albertslund IF                   
26  Katja Jesse  1996    348          34.41   
  Swim Team Tåstrup                   
27  Rikke Voss  1997    344          34.55   
  Solrød Svømmeklub                   
28  Rikke Jørner  1996    344          34.56   
  Farum Svømmeklub                   
29  Dorthea Hauch  2000    338          34.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    337          34.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
31  Andrea Reich  1998    335          34.87   
  Farum Svømmeklub                   
32  Nicoline Fie Jeppsson  1997    332          34.96   
  Helsinge Skytte & IF                   
33  Cecilie Jørgensen  1998    328          35.10   
  Helsinge Skytte & IF                   
34  Signe Hauch  1998    321          35.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
35  Lærke Hjort  1996    315          35.58   
  Solrød Svømmeklub                   
36  Julie Leth-Petersen  1997    313          35.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
37  Freja Englund  1997    312          35.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
38  Cecilie Eiken  1996    309          35.81   
  Værløse Svømmeklub                   
39  Nicoline Jacobsen  1996    308          35.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
40  Mian Hartoft  1996    296          36.32   
  Swim Team Tåstrup                   
41  Julie Windfeldt Nielsen  1998    287          36.72   
  Farum Svømmeklub                   
42  Christina Techt  1996    286          36.74   
  Solrød Svømmeklub                   
43  Caroline S. Korch  1996    282          36.91   
  Farum Svømmeklub                   
44  Anne Sofie Gadfelt  1999    280          37.01   
  Farum Svømmeklub                   
45  Mathilde Norup  1998    262          37.85   
  Solrød Svømmeklub                   
46  Kathrine Kock Jonsson  1998    260          37.95   
  Farum Svømmeklub                   
47  Sara Gustafson  1997    258          38.01   
  Hillerød Svømmeklub                   
48  Isabella Wolsted  1998    258          38.03   
  Frederikssund Svømmeklu                   
49  Sofie Schmidt  1998    245          38.71   
  Frederikssund Svømmeklu                   
50  Oline Cordius  1999    244          38.75   
  Frederikssund Svømmeklu                   
51  Christina F. Eriksen  1999    240          38.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
52  Sofie O. Sørensen  1998    231          39.46   
  Helsinge Skytte & IF                   
53  Sofie S. Korch  1998    215          40.40   
  Farum Svømmeklub                   
54  Camilla Jacobsen  1998    206          41.00   
  Farum Svømmeklub                   
55  Alberte Thuesen  2001    167          43.97   
  Farum Svømmeklub                   
56  Amalie Sophia Skou  1997    160          44.62   
  Solrød Svømmeklub                   
57  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    158          44.80   
  Solrød Svømmeklub                   
58  Perriya Sureshkumar  1998    155          45.10   
  Farum Svømmeklub                   
59  Lærke Scharf  1999    132          47.52   
  Farum Svømmeklub                   
60  Sif Emilie Andersen  1998    129          47.94   
  Værløse Svømmeklub                   
61  Sarah Sejr Aagaard  2000    125          48.44   
  Farum Svømmeklub                   
62  Thea Sthude  1999    107          50.96   
  Farum Svømmeklub                   
63  Sarah Hvilshøj Hansen  1998    102          51.90   
  Farum Svømmeklub                   
64  Lavanya Michaelsen  2000    101          52.05   
  Farum Svømmeklub                   
65  Vibe Raaby Laursen  1998    100          52.10   
  Værløse Svømmeklub                   
66  Mia Steen Duus  2001    82          55.72   
  Farum Svømmeklub                   
67  Aparjita Michaelsen  2000    64          1:00.65   
  Farum Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub                   
Mia Ishøj Nielsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
Katja Nørrelund  1998              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
Sabrina Techt  1997              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    600          28.70   
  Farum Svømmeklub                   
Marina Heller Hansen  1994    594          28.80   
  Farum Svømmeklub                   
Nina Cawley  1994    578          29.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mai Hjelmgaard  1994    573          29.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Louise Hedelund  1992    561          29.35   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Anna Maria Svanbergsson  1993    560          29.38   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Camilla Rønbøg  1992    544          29.66   
  Albertslund IF                   
Christine Pedersen  1993    537          29.79   
  Glostrup Svømme Klub                   
Ida Marie Vedel  1994    536          29.80   
  Farum Svømmeklub                   
10  Maria Bastiansen  1995    534          29.84   
  Farum Svømmeklub                   
11  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    531          29.89   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Katrine Brahtz  1995    507          30.37   
  Albertslund IF                   
13  Lea Sørensen  1994    497          30.57   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Caroline Lindgreen  1995    494          30.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Maria Jørgensen  1990    472          31.10   
  Roskilde Svømning                   
16  Nina Jørgensen  1990    471          31.12   
  Roskilde Svømning                   
17  Nicoline Møller  1995    456          31.45   
  Glostrup Svømme Klub                   
18  Frederikke Christensen  1995    456          31.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  Katja Nissen  1995    452          31.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
20  Jeannie Bjørklund  1992    428          32.13   
  Frederikssund Svømmeklu                   
21  Emely Freja Petersen  1994    425          32.20   
  Solrød Svømmeklub                   
22  Camilla Desvig-Bol  1993    422          32.27   
  Frederikssund Svømmeklu                   
23  Liv S. Normand  1995    420          32.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
24  Nathalie Nielsen  1993    413          32.51   
  Solrød Svømmeklub                   
25  Louise Jørgensen  1995    400          32.86   
  Helsinge Skytte & IF                   
26  Louise Mejer  1995    358          34.11   
  Frederikssund Svømmeklu                   
27  Julie Langberg  1995    332          34.98   
  Roskilde Svømning                   
28  Charlotte Larsen  1994    331          35.01   
  Frederikssund Svømmeklu                   
29  Katrine Feld  1993    324          35.24   
  Solrød Svømmeklub                   
30  Sissel Gro Peltz Bloch  1995    303          36.06   
  Helsinge Skytte & IF                   
31  Karoline Poulsen  1994    243          38.79   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Katja V. Jørgensen  1995              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Nadia Christian  1995              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Piet Jon Vidkjær  1995    536  1:07.91  2:30.07  3:59.01    5:06.94   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Laust Norgren  1995    512  1:06.98  2:29.35  4:04.39    5:11.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sebastian Terp  1995    426  1:12.82  2:30.73  4:15.01    5:31.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Daniel Christian  1998    307  1:26.88  3:00.20  4:45.58    6:09.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Dolang  1994              DNS   
  GTI                   
                     
Rasmus Ejby Nyeland  1995              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Sørensen  1990    681  1:01.31  2:17.05  3:39.33    4:43.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    621  1:08.09  2:25.48  3:50.09    4:52.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992    580  1:06.79  2:25.67  3:55.14    4:58.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    571  1:07.13  2:26.38  3:52.64    5:00.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    562  1:07.19  2:26.32  3:54.00    5:02.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    561  1:12.99  2:32.28  3:56.21    5:02.18   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    549  1:06.34  2:28.62  3:57.05    5:04.41   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Petersen  1993    513  1:11.43  2:30.15  4:00.89    5:11.48   
  GTI                   
                     
Thomas Dahl Sørensen  1992              DNS   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Amalie Lisbjerg  1996    484  1:20.93  2:53.64  4:28.03    5:47.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eliana Jørgensen  1993    565  1:12.23  2:38.14  4:15.13    5:30.24   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Malene Johansson  1992    519  1:20.46  2:47.73  4:19.31    5:39.73   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995    492  1:18.45  2:44.09  4:30.51    5:45.74   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    452  1:20.78  2:49.51  4:34.09    5:55.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991              DSQ  2 armtag før vending 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Johansen  1994    536  29.99        1:02.82   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Lasse Pittioni  1995    487  29.50        1:04.85   
  GTI                   
                     
Sebastian Merrildgaard  1995    450  31.63        1:06.61   
  GTI                   
                     
Lasse Lykke Nielsen  1995    432  31.25        1:07.49   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Steffen Poulsen  1994    432  31.07        1:07.51   
  GTI                   
                     
Søren Fritzbøger  1996    402  32.53        1:09.17   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Miki Mørck Taagholt  1994    387  31.61        1:10.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Nicolaj Larsen  1994    387  31.77        1:10.02   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Halby  1994    382  32.44        1:10.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Morten Voigt Larsen  1995    358  33.05        1:11.88   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Mathias Brændholt  1996    354  32.33        1:12.13   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
12  Ulrik Peter Willén  1995    342  32.79        1:12.95   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Magnus Sloth Poulsen  1995    326  34.73        1:14.17   
  Albertslund IF                   
                     
14  Anton Andersen  1995    320  35.01        1:14.61   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Kristian M. Wood-Kurland  1994    303  34.62        1:15.98   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
16  Peter Nilsson  1996    292  33.76        1:16.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Alexander Grønfeldt  1994    286  36.56        1:17.45   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Oliver Grodt  1994    275  33.87        1:18.44   
  GTI                   
                     
19  Carl Juel Madsen  1998    272  37.62        1:18.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Oliver Hjeresen  1995    260  36.38        1:20.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Frederik Høst Lorenzen  1996    248  38.33        1:21.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Mads Jørner  1998    248  37.92        1:21.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Daniel Christian  1998    240  37.88        1:22.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Emil Christensen  1996    236  37.49        1:22.61   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
24  Lars Breum Hansen  1997    236  37.78        1:22.61   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
26  Martin Friis  1994    235  37.07        1:22.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Christoffer Back Petersen  1995    232  37.79        1:23.09   
  Roskilde Svømning                   
                     
28  Morten Børre Petersen  1996    214  38.66        1:25.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Johannes E. Mariegaard  1997    208  39.33        1:26.14   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
30  Jens Thomas Thulstrup  1996    202  39.71        1:26.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Anders Lippert-Hansen  1996    194  38.41        1:28.16   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
32  Philip Agerskov  1998    161  43.04        1:33.74   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
33  Victor L. Munch-Jensen  1996    154  42.16        1:35.20   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
34  Patrick Rasmussen  1997    141  44.16        1:37.93   
  Roskilde Svømning                   
                     
35  Mathias Esbjerg  1996    141  45.85        1:38.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
36  Thomas Bech  1998    85  51.17        1:56.17   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Marcus Roldgaard  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Nikolaj Bertelsen  1996              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    644  27.78        59.10   
  GTI                   
                     
Jonas Westergaard  1990    623  28.56        59.74   
  GTI                   
                     
Jonas Hansen  1991    594  28.42        1:00.71   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikolai Ammekilde  1990    589  28.67        1:00.87   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    526  29.07        1:03.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    494  30.22        1:04.55   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Magnus Mouritsen  1992    493  29.66        1:04.60   
  GTI                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    479  30.07        1:05.23   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Andersen  1993    438  30.66        1:07.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Morten Møller Jensen  1992    381  31.64        1:10.42   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Frederik Jarfelt  1992    342  31.76        1:12.96   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Mads Albæk Sørensen  1993    293  35.42        1:16.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    572  32.18        1:08.93   
  Albertslund IF                   
                     
Caroline Høgskilde  1996    508  33.30        1:11.72   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emilie Beckmann  1997    487  34.41        1:12.74   
  GTI                   
                     
Kathrine Barrett  1996    415  35.68        1:16.69   
  GTI                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    396  37.14        1:17.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Emma Mäkelä  1996    393  35.60        1:18.13   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Julie Lamberth  1996    392  36.10        1:18.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Marie Gadfelt  1996    391  35.91        1:18.21   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    361  36.88        1:20.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Thoby  1996    334  38.12        1:22.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Signe Bjerre  1998    330  37.25        1:22.78   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
12  Katrine Christiansen  1996    306  37.57        1:24.94   
  Albertslund IF                   
                     
13  Mette Sannerud  1997    300  39.40        1:25.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Signe Hauch  1998    289  40.06        1:26.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Mie Bonè  1996    289  37.72        1:26.57   
  GTI                   
                     
16  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    288  37.87        1:26.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Freja Englund  1997    284  40.59        1:27.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Emma Jensen  1997    281  40.17        1:27.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Louise R. Hartmann Nielse  1997    276  39.78        1:27.91   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Nicoline Jacobsen  1996    274  40.90        1:28.11   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
21  Dorthea Hauch  2000    255  40.84        1:30.20   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    221  42.57        1:34.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Lærke Hjort  1996    180  43.59        1:41.27   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Rikke Voss  1997    162  45.44        1:44.87   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Rikke Willumsen  1996              DSQ  Tyvstart 
  GTI                   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub