2018-02-24   03:20:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    659  1:01.97  2:05.73  3:10.45    4:15.83   
  GTI                   
                     
Karsten Vedel  1992    654  1:02.84  2:08.85  3:13.03    4:16.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  1991    639  1:03.01  2:08.40  3:14.64    4:18.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Westergaard  1990    636  1:02.54  2:07.67  3:13.00    4:18.89   
  GTI                   
                     
Anders Blume  1990    627  1:02.82  2:09.87  3:16.41    4:20.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mikkel Johansen  1994    622  1:02.38  2:08.68  3:14.99    4:20.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    585  1:02.86  2:12.56  3:21.24    4:26.24   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    584  1:02.18  2:11.32  3:20.81    4:26.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    570  1:02.68  2:10.66  3:20.27    4:28.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Alexander Skov Andersen  1993    569  1:02.34  2:09.85  3:19.95    4:28.68   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    566  1:05.88  2:16.39  3:24.44    4:29.27   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Martin Wagner  1991    562  1:04.51  2:13.07  3:19.67    4:29.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Lasse Lykke Nielsen  1995    557  1:06.30  2:16.82  3:23.83    4:30.71   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
14  Andreas Gerlach  1995    540  1:05.57  2:15.74  3:25.61    4:33.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Rasmus Ejby Nyeland  1995    534  1:03.18  2:14.15  3:25.10    4:34.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Thomas Dahl Sørensen  1992    533  1:05.55  2:16.56  3:25.76    4:34.68   
  GTI                   
                     
17  Emil Eller  1991    521  1:03.68  2:50.10  4:02.30    4:36.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Magnus Mouritsen  1992    515  1:05.06  2:15.24  3:26.73    4:37.81   
  GTI                   
                     
19  Laust Norgren  1995    513  1:05.30  2:16.78  3:29.31    4:38.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
20  Niklas Fritzbøger  1992    508  1:05.81  2:16.79  3:28.02    4:39.00   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Emil Møhl  1994    502  1:07.03  2:18.73  3:30.18    4:40.23   
  GTI                   
                     
22  Søren Fritzbøger  1996    500  1:06.78  2:19.46  3:32.76    4:40.65   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
23  Rune Fyrstenborg  1994    498  1:06.03  2:17.79  3:28.86    4:40.93   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
24  Mikkel Møller Jensen  1995    495  1:07.20  2:20.34  3:32.90    4:41.48   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
25  Christian Røssel  1995    492  1:05.99  2:19.28  3:29.41    4:42.07   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
26  Chris Johansen  1996    491  1:08.04  2:19.48  3:31.58    4:42.27   
  Herlev Svømning                   
                     
27  Oliver Grodt  1994    487  1:05.34  2:17.62  3:30.91    4:42.95   
  GTI                   
                     
28  Steffen Poulsen  1994    474  1:08.64  2:21.89  3:35.65    4:45.58   
  GTI                   
                     
29  Lasse Pittioni  1995    469  1:06.88  2:59.15  4:13.60    4:46.63   
  GTI                   
                     
30  Alexander Andersen  1993    467  1:09.73  2:23.65  3:36.41    4:47.08   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
31  Morten Voigt Larsen  1995    459  1:06.71  2:58.15  4:48.71    4:48.71   
  Roskilde Svømning                   
                     
32  Nikolai Østergaard  1996    458  1:07.72  2:20.89  3:34.20    4:48.92   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
33  Alexander Grønfeldt  1994    450  1:09.35  2:23.35  3:37.08    4:50.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
34  Mads Nicolaj Larsen  1994    445  1:09.36  2:24.37  3:39.44    4:51.60   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
35  Martin Lund Djurhuus  1995    443  1:09.47  2:26.06  3:41.73    4:52.12   
  Albertslund IF                   
                     
36  David Damhus  1994    442  1:10.72  2:25.93  3:40.89    4:52.25   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
37  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    439  1:10.68  2:25.91  3:40.98    4:53.08   
  Albertslund IF                   
                     
38  Mads Kildholt  1994    437  1:10.47  2:26.86  3:42.73    4:53.43   
  GTI                   
                     
39  Christoffer Back Petersen  1995    425  1:11.66  2:29.19  3:42.88    4:56.13   
  Roskilde Svømning                   
                     
40  Sebastian Merrildgaard  1995    412  1:12.04  2:31.00  3:49.70    4:59.26   
  GTI                   
                     
41  Johan Jørgensen  1993    410  1:09.42  2:26.96  3:45.16    4:59.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
42  Stefan Blidarevic  1996    407  1:11.46  2:29.95  3:47.26    5:00.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
43  Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993    405  1:11.10  2:28.81  3:45.87    5:00.92   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
44  Frederik Jarfelt  1992    405  1:07.65  2:24.31  3:43.01    5:01.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
45  Frederik Høst Lorenzen  1996    392  1:13.65  2:32.00  3:49.53    5:04.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
46  Lars Breum Hansen  1997    383  1:12.02  2:30.57  3:49.91    5:06.75   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
47  Johannes E. Mariegaard  1997    364  1:14.08  2:29.96  3:51.98    5:11.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
48  Martin Friis  1994    359  1:12.55  2:32.76  3:52.74    5:13.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
49  Malthe Vestergaard  1995    353  1:12.63  2:33.98  3:56.36    5:15.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
50  Morten Jung Westermann  1993    350  1:15.76  2:36.82  3:58.36    5:15.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
51  Christian Jacobsen  1995    339  1:14.06  2:34.99  3:56.82    5:19.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
52  Mads Albæk Sørensen  1993    335  1:14.11  2:36.98  3:59.61    5:20.62   
  Roskilde Svømning                   
                     
53  Patrick Rasmussen  1997    312  1:16.51  2:40.09  4:05.32    5:28.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
54  Philip Greve  1998    293  1:18.56  2:44.57  4:10.59    5:35.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
55  Sebastian Sylvest  1996    279  2:03.17  4:57.19      5:40.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
56  Mathias Esbjerg  1996    273  1:20.13  2:47.56  4:16.59    5:43.42   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
57  Carl Juel Madsen  1998    270  1:19.47  2:47.07  4:15.52    5:44.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
58  Anders Lippert-Hansen  1996    251  1:13.33  2:41.13  4:14.56    5:52.79   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
59  Victor L. Munch-Jensen  1996    246  1:19.73  2:51.07  4:23.60    5:55.35   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
60  Sebastian Kallestrup  1996    231  1:25.87  2:57.46  4:32.52    6:02.86   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
61  Lasse Kriegel Skovrup  1998    230  1:24.08  2:59.34  4:32.09    6:03.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
62  Emil Brohus Nielsen  1997    227  1:21.91  2:57.94  4:33.71    6:04.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
63  Gustav Jacobsen  1998    194  1:29.46  3:10.62  4:51.64    6:24.47   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
64  Philip Agerskov  1998    182  1:28.35  3:12.16  4:57.67    6:32.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emil K. Mortensen  1993              DNS   
  GTI                   
                     
Andreas Hallberg Jensen  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  19 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare