2018-05-24   02:08:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  17 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Fugl Rasmussen  1996    521  36.23  1:16.61  1:57.69    2:37.79   
  Herlev Svømning                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    515  37.41  1:17.50  1:58.02    2:38.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Amalie Ringgaard  1996    509  37.32  1:18.14  1:58.90    2:38.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Emilie Beckmann  1997    463  39.46  1:32.98  2:03.22    2:44.13   
  GTI                   
                     
Helena Daugbjerg Petersen  1997    430  40.17  1:22.83  2:05.90    2:48.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Caroline Thoby  1996    427  39.47  1:23.09  2:07.12    2:48.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Siham Saud  1997    412  40.05  1:24.52  2:08.14    2:50.63   
  Herlev Svømning                   
                     
Emma Jensen  1997    411  40.85  1:24.19  2:07.45    2:50.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Lind Berg  1996    382  41.91  1:26.64  2:11.19    2:54.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Julie Lamberth  1996    361  42.67  1:28.04  2:13.89    2:58.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Andrea Reich  1998    354  42.86  1:48.29  2:16.25    2:59.47   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Julie Leth-Petersen  1997    346  42.73  1:29.98  2:16.73    3:00.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Louise R. Hartmann Nielse  1997    345  43.01  1:28.84  2:15.10    3:00.92   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Katrine V. Sørensen  1996    345  43.29  1:28.76  2:16.51    3:01.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Dorthea Hauch  2000    334  44.35  1:30.70  2:18.27    3:02.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    330  44.58  1:32.09  2:19.39    3:03.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Katja Jesse  1996    329  44.20  1:31.71  2:18.90    3:03.92   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
18  Signe Hauch  1998    317  45.44  1:32.69  2:20.05    3:06.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Mian Hartoft  1996    264  46.53  1:35.59  2:26.53    3:17.93   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Isabella Wolsted  1998    253  47.33  1:40.22  2:32.83    3:20.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Oline Cordius  1999    195  50.98  1:47.93  3:28.61    3:38.90   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
22  Mathilde Norup  1998    175  54.99  1:54.99  2:55.20    3:47.01   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Frederikke Villumsen  1997              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Sabrina Techt  1997              DSQ  Svøm mave v. 50 m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Sara Gustafson  1997              DSQ  svøm mave v. 100 m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    641  35.84  1:12.98  1:50.38    2:27.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Eliana Jørgensen  1993    600  36.21  1:13.79  1:52.01    2:30.50   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mie Refn  1993    537  35.81  1:15.11  1:55.64    2:36.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ida Marie Vedel  1994    530  37.92  1:17.16  1:57.19    2:36.84   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laura Tvermoes  1993    514  36.93  1:16.73  1:58.15    2:38.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994    501  37.26  1:25.27  1:58.88    2:39.79   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    491  37.73  1:19.09  2:00.34    2:40.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Malene Johansson  1992    472  38.70  1:19.50  2:01.78    2:43.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995    451  39.61  1:21.27  2:03.56    2:45.60   
  GTI                   
                     
10  Ida Pommerencke Vilmand  1993    419  40.73  1:23.97  2:07.10    2:49.72   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
11  Julie Langberg  1995    316  43.49  1:30.06  2:18.47    3:06.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Katrine Feld  1993    300  45.61  1:33.89  2:22.71    3:09.67   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Line P. Vilmand  1995    227  49.03  1:42.40  2:35.96    3:28.23   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  17 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark