Tulokset DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 76 | 57.40 | 1:58.41 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:03.44 | |||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 72 | 59.78 | 2:00.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:09.00 | |||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | flere flyben udsvøm | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Mads Peter Jensen | 2008 | DSQ | inadv fødder 60m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nikolaj Baars | 2008 | DSQ | crawalarm 5m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 181 | 41.90 | 1:28.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.19 | |||||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 178 | 42.15 | 1:29.29 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:42.51 | |||||||||
- | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | DSQ | crawltag efter 5m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DSQ | afslut på mave 50m | ||||||
Svømmeklubben Rask | 1:59.53 | |||||||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | DSQ | async ben 70m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | 295 | 33.58 | 1:15.53 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.29 | |||||||||
2 | Kris Jensen | 2004 | 264 | 36.61 | 1:18.40 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
3 | Malthe Spanggaard | 2004 | 250 | 36.59 | 1:19.83 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
4 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 235 | 39.26 | 1:21.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.13 | |||||||||
5 | Mikkel Pedersen | 2004 | 225 | 40.04 | 1:22.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
6 | Marcus Albæk | 2004 | 221 | 37.83 | 1:23.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.36 | |||||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 188 | 41.10 | 1:27.70 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:28.71 | |||||||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | 182 | 41.98 | 1:28.66 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:31.67 | |||||||||
9 | Mathias T. Madsen | 2004 | 172 | 43.42 | 1:30.32 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
10 | Lucas Hansen | 2005 | 163 | 42.95 | 1:31.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:42.26 | |||||||||
11 | Mathias Johansen | 2005 | 142 | 46.83 | 1:36.25 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:34.31 | |||||||||
12 | Andreas V. Johansen | 2004 | 139 | 48.00 | 1:36.99 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:47.86 | |||||||||
13 | Kasper Hansen | 2004 | 130 | 45.43 | 1:39.05 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Mathias Qvesel | 2004 | 119 | 50.92 | 1:42.26 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Vernersen | 2005 | DSQ | afsæt på mave 25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:34.85 | |||||||||
- | Malte P Iversen | 2004 | DSQ | afslut mave 5om | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 371 | 33.67 | 1:09.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.22 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 369 | 32.97 | 1:10.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.57 | |||||||||
3 | Mads B Jensen | 2002 | 349 | 32.41 | 1:11.41 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:14.38 | |||||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 335 | 34.90 | 1:12.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.06 | |||||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 312 | 34.58 | 1:14.10 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 305 | 35.42 | 1:14.72 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
7 | Jacob Toft | 2003 | 301 | 35.01 | 1:15.05 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.17 | |||||||||
8 | Sander van der Pool | 2002 | 268 | 36.97 | 1:17.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
9 | Frederik P Justesen | 2003 | 233 | 39.07 | 1:21.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
10 | Oliver Feldthusen | 2003 | 223 | 39.63 | 1:22.94 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:29.68 | |||||||||
11 | Matthias Guldbæk | 2003 | 177 | 38.73 | 1:29.55 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Dion Drejer Delaney | 2003 | DSQ | mave afslut ryg 5om | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.74 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 452 | 30.44 | 1:05.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 399 | 32.49 | 1:08.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | 390 | 32.54 | 1:08.83 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
4 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 372 | 33.41 | 1:09.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.69 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 365 | 31.82 | 1:10.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
6 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 348 | 33.72 | 1:11.45 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
7 | Scott Stegenborg | 2000 | 321 | 32.85 | 1:13.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
8 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 303 | 34.20 | 1:14.87 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Pedersen | 2001 | 302 | 34.91 | 1:14.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
10 | Anders Mikkelsen | 2001 | 265 | 37.30 | 1:18.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.84 | |||||||||
11 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 251 | 35.03 | 1:19.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.50 | |||||||||
12 | Rasmus Grøn | 1999 | 194 | 40.40 | 1:26.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.19 | |||||||||
13 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 181 | 40.58 | 1:28.78 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jens Kristian Kristensen | 2000 | DNS | |||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | René Rebsdorf | 1990 | 269 | 36.66 | 1:17.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.59 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 205 | 39.44 | 1:25.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
2 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 181 | 41.18 | 1:28.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:44 |