2020-05-27   09:40:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2018    Udskriftsdato  06 januar 2018   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Aabybro IF Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 januar 2018         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Marie B Jensen  2008    138          49.58   
  Brønderslev SK08  51.59                 
Iben Thomasen  2008    137          49.75   
  Brønderslev SK08  55.83                 
Emilie Hermansen  2008    67          1:03.01   
  Brønderslev SK08  1:10.94                 
Sofie Egholm  2009    59          1:05.59   
  Svømmeklubben Nejst  1:14.37                 
Caroline Rebo Mejlstrup  2008              DSQ  EFB 25m 
  Hobro Svømmeklub                   
Emilie Kjær Johannesen  2008              DSQ  Brysttag 25m 
  Brønderslev SK08                   
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    333          37.02   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  44.54                 
Therese J Helt  2006    252          40.62   
  Aabybro Idrætsforening  40.08                 
Silje Dahl Kirch  2006    208          43.30   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  45.01                 
Nellie Vad Bisgaard  2006    188          44.79   
  Hobro Svømmeklub  45.71                 
Luanna Russo  2006    186          44.91   
  Svømmeklubben Søhesten  48.70                 
Neya Damgaard  2007    172          46.10   
  Brønderslev SK08  49.67                 
Laura Smedegaard Rosted  2006    167          46.54   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  46.61                 
Alma Munk Haugaard  2007    156          47.63   
  Hobro Svømmeklub  46.42                 
Lise Ingeborg Christianse  2007    140          49.39   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
10  Mathilde Severinsen  2006    129          50.71   
  Svømmeklubben Rask  59.56                 
11  Freja Christensen  2006    128          50.85   
  Svømmeklubben Søhesten  1:06.23                 
12  Sofie Jeppesen  2007    125          51.30   
  Aabybro Idrætsforening  53.16                 
13  Lykke Leere  2006    110          53.51   
  Svømmeklubben Rask                   
14  Kamille Baars  2006    109          53.58   
  Idrætsforening Jarl, Arden  55.21                 
15  Lise Bach Laursen  2007    106          54.09   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
16  Gudrun Pólsdóttir  2006    103          54.59   
  Hobro Svømmeklub                   
17  Signe Broe Larsen  2007    94          56.33   
  Brønderslev SK08                   
18  Naya Ellesøe Dalsgaard  2007    91          57.06   
  Svømmeklubben Nejst  1:01.38                 
19  Freja Winther Møller  2006    87          57.83   
  Svømmeklubben Søhesten  1:11.89                 
20  Malou Brogaard  2007    85          58.29   
  Brønderslev SK08  1:02.95                 
21  Sofie Borup  2007    76          1:00.38   
  Svømmeklubben Nejst  1:12.45                 
22  Camille Gunvald  2006    74          1:01.14   
  Idrætsforening Jarl, Arden  1:06.67                 
23  Emilie Toft Iversen  2007    70          1:02.25   
  Svømmeklubben Nejst  1:05.78                 
24  Anne Primdahl  2006    59          1:05.92   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
25  Sarah Dahl Olsen  2007    51          1:09.10   
  Idrætsforening Jarl, Arden  1:04.05                 
Kirstine Hove  2006              DSQ  Ej berøring 25m 
  Snedsted Svømmeklub  53.94                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    416          34.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.05                 
Kristine Vestergaard  2005    328          37.19   
  Brønderslev SK08  37.53                 
Zille Haarh Svendsen  2004    323          37.41   
  Aalborg Svømmeklub  37.24                 
Karoline Prang Andersen  2005    321          37.49   
  Hobro Svømmeklub  36.03                 
Maja M S Sørensen  2004    291          38.73   
  Aalborg Svømmeklub  38.68                 
Elisabeth Leegaard Larsen  2005    264          39.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  48.48                 
Emma W. Bojesen  2004    263          40.04   
  Snedsted Svømmeklub  40.52                 
Svea Tinggaard Larsen  2005    262          40.10   
  Hobro Svømmeklub  40.38                 
Ida Overgaard Thomassen  2005    262          40.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  41.06                 
10  Zenia Christensen  2005    224          42.25   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.69                 
11  Julie Bertelsen  2005    213          42.93   
  Aalborg Svømmeklub  47.57                 
12  Lucca Tinggaard Larsen  2004    181          45.35   
  Hobro Svømmeklub  44.94                 
13  Emma Kjær Johannesen  2004    176          45.79   
  Brønderslev SK08  45.77                 
14  Marie Søndergaard  2005    168          46.51   
  Svømmeklubben Rask  54.64                 
15  Camilla Borksted Jensen  2004    167          46.59   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  52.97                 
16  Naja Gjerløv Andersen  2004    149          48.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  51.68                 
17  Benedicte Værum Nørgaard  2004    122          51.70   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
18  Nora Larsen  2004    79          59.62   
  Snedsted Svømmeklub  53.94                 
Anna Jensen  2004              DNF   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Claudia Madsen  2004              DSQ  EFB 25m 
  Snedsted Svømmeklub  54.91                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Juul Jakobsen  2003    404          34.71   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.05                 
Anna Christine Pedersen  2003    367          35.83   
  Aalborg Svømmeklub  37.28                 
Sara Falch  2002    314          37.74   
  Aars Svømmeklub  36.52                 
Kirstine Buus Bendixen  2003    302          38.24   
  Hobro Svømmeklub  39.35                 
Helene Naur Moth  2002    279          39.25   
  Hobro Svømmeklub  39.56                 
Louise Hove  2002    277          39.36   
  Snedsted Svømmeklub  38.94                 
Sille Lindberg  2003    266          39.89   
  Aabybro Idrætsforening  38.97                 
Louise Høeg  2003    253          40.56   
  Aalborg Svømmeklub  42.36                 
Signe Kjeldskov  2003    230          41.84   
  Hobro Svømmeklub  41.50                 
10  Celina Sørensen  2002    220          42.48   
  Hobro Svømmeklub  42.08                 
11  Katrine Anderson  2003    132          50.38   
  Svømmeklubben Rask                   
12  Cecilie Billesø  2003    119          52.18   
  Idrætsforening Jarl, Arden  53.77                 
Emma Rask Sørensen  2003              DNS   
  Aars Svømmeklub  41.48                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ditte Toft Ibsen  2001    492          32.50   
  Hobro Svømmeklub  31.86                 
Mary Folkedal Hole  2001    474          32.90   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
Nete Lund Madsen  2001    462          33.19   
  Aalborg Svømmeklub  32.99                 
Maria M. Porsmose  2000    446          33.59   
  Aalborg Svømmeklub  32.59                 
Emma Viborg Larsen  2001    424          34.16   
  Aabybro Idrætsforening  33.94                 
Lærke Juul Nielsen  2000    398          34.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.56                 
Emilie Sofie Hansen  2001    353          36.29   
  Aalborg Svømmeklub  39.29                 
Luna Schmidt  2001    196          44.19   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
Maria Andreasen  1994    190          44.62   
  Svømmeklubben Søhesten  43.37                 
10  Anna Andreasen  2001    168          46.49   
  Aabybro Idrætsforening  48.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 januar 2018 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark