2020-04-02   13:06:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2018    Udskriftsdato  06 januar 2018   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  Aabybro IF Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 januar 2018         
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Rebo Mejlstrup  2008    127  55.35        1:52.63   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    246  43.74        1:30.44   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:34.91                 
                     
Pernille Petersen  2006    210  43.20        1:35.34   
  Idrætsforening Jarl, Arden  1:34.80                 
                     
Nellie Vad Bisgaard  2006    193  46.98        1:38.02   
  Hobro Svømmeklub  1:47.07                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    170  49.25        1:42.17   
  Hobro Svømmeklub  1:46.99                 
                     
Marie Elisabeth Thorsted  2006    168  49.18        1:42.53   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:42.15                 
                     
Silje Dahl Kirch  2006    153  48.34        1:45.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:41.90                 
                     
Marlena Lundkvist  2006    131  53.80        1:51.53   
  Idrætsforening Jarl, Arden  1:54.43                 
                     
Lise Ingeborg Christianse  2007    113  55.40        1:57.02   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:56.10                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    106  57.46        1:59.58   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:57.22                 
                     
10  Camille Gunvald  2006    92  1:03.73        2:05.13   
  Idrætsforening Jarl, Arden  2:15.94                 
                     
Sarah Dahl Olsen  2007              DNS   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Anne Primdahl  2006              DSQ  Bryst ved start 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Gudrun Pólsdóttir  2006              DSQ  Ej berøring 50m 
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Kamille Baars  2006              DSQ  1 hånd vending 75m 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Lise Bach Laursen  2007              DSQ  Asynkron arm 20m 
  Idrætsforening Jarl, Arden  2:34.31                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Vestergaard  2005    327  38.87        1:22.20   
  Brønderslev SK08  1:21.47                 
                     
Stine Mejdahl  2005    327  37.22        1:22.22   
  Svømmeklubben Søhesten  1:25.82                 
                     
Cassandra Spring  2005    326  39.46        1:22.31   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:24.54                 
                     
Maja M S Sørensen  2004    322  38.71        1:22.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.71                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    322  38.29        1:22.68   
  Brønderslev SK08  1:25.06                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    320  39.18        1:22.77   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.72                 
                     
Liva Lauridsen Vorgod  2005    281  41.98        1:26.46   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:27.76                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005    276  41.09        1:26.98   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:29.47                 
                     
Sarah Brix  2004    274  41.62        1:27.21   
  Svømmeklubben Søhesten  1:28.63                 
                     
10  Elisabeth Leegaard Larsen  2005    263  41.17        1:28.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:59.79                 
                     
11  Allie F. Brandt  2004    260  42.29        1:28.72   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:32.61                 
                     
12  Emma W. Bojesen  2004    246  42.51        1:30.35   
  Snedsted Svømmeklub  1:35.26                 
                     
13  Zenia Christensen  2005    238  44.66        1:31.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:34.09                 
                     
14  Sara Kokholm  2005    229  45.38        1:32.53   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:36.62                 
                     
15  Sofie Søe Møhlenberg  2004    178  47.68        1:40.66   
  Brønderslev SK08  1:58.96                 
                     
16  Camilla Borksted Jensen  2004    149  49.67        1:46.81   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:52.32                 
                     
17  Isabella Vinkler Valbjørn  2005    140  54.22        1:49.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:57.94                 
                     
18  Benedicte Værum Nørgaard  2004    135  52.08        1:50.26   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Svea Tinggaard Larsen  2005              DNS   
  Hobro Svømmeklub  1:35.44                 
                     
Anna Jensen  2004              DSQ  1 hånd vending 75m 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Laura Sofie Renneberg  2005              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:46.37                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Romanski  2003    436  36.25        1:14.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.54                 
                     
Signe Thomsen  2003    418  35.55        1:15.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:14.87                 
                     
Mathilde Wisborg Fog  2003    396  34.79        1:17.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:15.85                 
                     
Thea Holm Thomsen  2003    392  37.09        1:17.41   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.16                 
                     
Nadia Burholt  2002    383  35.58        1:17.97   
  Svømmeklubben Søhesten  1:16.54                 
                     
Anna Christine Pedersen  2003    338  37.92        1:21.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.94                 
                     
Ida Troldborg  2003    328  39.10        1:22.17   
  Aabybro Idrætsforening  1:21.40                 
                     
Louise Hove  2002    310  39.46        1:23.68   
  Snedsted Svømmeklub  1:28.53                 
                     
Iben Schønwandt  2003    281  42.91        1:26.49   
  Hobro Svømmeklub  1:29.15                 
                     
10  Louise Høeg  2003    280  41.31        1:26.62   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.71                 
                     
11  Sofie Horsbøll  2002    276  43.48        1:27.03   
  Snedsted Svømmeklub  1:29.56                 
                     
12  Signe Møller Winther  2002    258  41.22        1:28.99   
  Svømmeklubben Søhesten  1:30.55                 
                     
13  Helene Naur Moth  2002    252  42.56        1:29.65   
  Hobro Svømmeklub  1:31.21                 
                     
14  Sisse Ø. Nielsen  2003    223  41.85        1:33.39   
  Svømmeklubben Søhesten  1:34.07                 
                     
15  Sofia Bak  2002    169  52.86        1:42.36   
  Hobro Svømmeklub  1:31.71                 
                     
16  Cecilie Billesø  2003    124  54.93        1:53.51   
  Idrætsforening Jarl, Arden  2:00.81                 
                     
Celina Sørensen  2002              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Hobro Svømmeklub  1:31.60                 
                     
Julie Heby Kanstrup  2002              DSQ  2 Flyben brysstart 
  Aabybro Idrætsforening  1:29.73                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ditte Toft Ibsen  2001    456  35.04        1:13.60   
  Hobro Svømmeklub  1:10.49                 
                     
Lærke Juul Nielsen  2000    452  34.94        1:13.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:12.21                 
                     
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    441  35.55        1:14.42   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.63                 
                     
Maria M. Porsmose  2000    438  35.20        1:14.62   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.68                 
                     
Maja Meinert  2001    417  36.62        1:15.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.58                 
                     
Amalie Falk Byrgesen  1999    409  36.76        1:16.31   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.85                 
                     
Nete Lund Madsen  2001    398  36.15        1:17.00   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.15                 
                     
Johanne Folkedahl Hole  2000    344  39.40        1:20.87   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:14.56                 
                     
Babette Thordal  2001    341  39.49        1:21.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:22.24                 
                     
10  Cathrine Boe Andersen  2001    339  38.21        1:21.22   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.08                 
                     
11  Emma Steen  2000    293  38.15        1:25.25   
  Svømmeklubben Søhesten  1:23.89                 
                     
12  Emilie Sofie Hansen  2001    270  40.85        1:27.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Maria Andreasen  1994    167  46.14        1:42.82   
  Svømmeklubben Søhesten  1:37.33                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1987-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina Mogensen  1988    261  38.74        1:28.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 januar 2018 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  14:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark