2020-05-30   21:36:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2018    Udskriftsdato  06 januar 2018   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Aabybro IF Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 januar 2018         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Rebo Mejlstrup  2008    173  44.24        1:31.21   
  Hobro Svømmeklub  1:35.76                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Rønnow  2006    354  35.14        1:11.92   
  Aabybro Idrætsforening  1:10.33                 
                     
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    299  37.19        1:16.05   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:23.94                 
                     
Nellie Vad Bisgaard  2006    249  38.38        1:20.84   
  Hobro Svømmeklub  1:33.01                 
                     
Marie Elisabeth Thorsted  2006    235  39.20        1:22.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:28.01                 
                     
Ida Jensen  2006    192  40.10        1:28.20   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:34.94                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    189  41.75        1:28.58   
  Hobro Svømmeklub  1:34.69                 
                     
Nikoline P. Michaelsen  2007    180  41.59        1:30.15   
  Svømmeklubben Nejst  1:43.76                 
                     
Sarah Storm Jacobsen  2006    165  43.09        1:32.64   
  Svømmeklubben Rask  1:47.06                 
                     
Gudrun Pólsdóttir  2006    158  42.96        1:34.12   
  Hobro Svømmeklub  1:43.72                 
                     
10  Luanna Russo  2006    141  44.85        1:37.61   
  Svømmeklubben Søhesten  1:48.82                 
                     
11  Mathilde Severinsen  2006    141  45.38        1:37.70   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
12  Freja Christensen  2006    135  44.19        1:39.13   
  Svømmeklubben Søhesten  2:10.56                 
                     
13  Sofie Jeppesen  2007    123  46.99        1:42.21   
  Aabybro Idrætsforening  1:44.97                 
                     
14  Freja Winther Møller  2006    117  48.78        1:44.07   
  Svømmeklubben Søhesten  2:01.52                 
                     
15  Lise Bach Laursen  2007    111  48.04        1:45.72   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
16  Lykke Leere  2006    106  52.77        1:47.54   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
17  Anne Primdahl  2006    104  48.59        1:48.07   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
18  Camille Gunvald  2006    96  51.64        1:50.88   
  Idrætsforening Jarl, Arden  2:00.70                 
                     
19  Kamille Baars  2006    96  51.56        1:50.95   
  Idrætsforening Jarl, Arden  1:55.79                 
                     
Sarah Dahl Olsen  2007              DNF   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Malou Brogaard  2007              DSQ  Tyvstart 
  Brønderslev SK08                   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Friborg  2004    493  30.74        1:04.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:04.64                 
                     
Zille Haarh Svendsen  2004    379  34.03        1:10.29   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.97                 
                     
Svea Tinggaard Larsen  2005    345  34.95        1:12.57   
  Hobro Svømmeklub  1:14.49                 
                     
Maja M S Sørensen  2004    345  34.27        1:12.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.91                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005    342  34.83        1:12.79   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:18.46                 
                     
Sarah Brix  2004    338  35.06        1:13.05   
  Svømmeklubben Søhesten  1:15.61                 
                     
Mille Fischer Hovalt  2004    322  35.27        1:14.26   
  Svømmeklubben Søhesten  1:15.63                 
                     
Cassandra Spring  2005    321  36.88        1:14.32   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.80                 
                     
Zenia Christensen  2005    302  37.48        1:15.81   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:19.55                 
                     
10  Lucca Tinggaard Larsen  2004    282  36.98        1:17.63   
  Hobro Svømmeklub  1:19.09                 
                     
11  Elisabeth Leegaard Larsen  2005    278  37.85        1:17.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.68                 
                     
12  Michelle Bloch Sørensen  2004    247  38.35        1:21.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:22.34                 
                     
13  Agnes Immersen Lyndrup  2004    241  38.68        1:21.79   
  Snedsted Svømmeklub  1:19.24                 
                     
14  Sara Kokholm  2005    237  38.66        1:22.26   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:26.21                 
                     
15  Julie Bertelsen  2005    234  39.36        1:22.55   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.22                 
                     
16  Sofie Søe Møhlenberg  2004    219  40.91        1:24.39   
  Brønderslev SK08  1:27.78                 
                     
17  Marie Søndergaard  2005    213  38.91        1:25.13   
  Svømmeklubben Rask  1:33.69                 
                     
18  Emma Kjær Johannesen  2004    209  41.44        1:25.69   
  Brønderslev SK08  1:22.44                 
                     
19  Ida Nørregang  2004    179  43.06        1:30.31   
  Svømmeklubben Sømærket  1:37.04                 
                     
20  Benedicte Værum Nørgaard  2004    177  43.90        1:30.57   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
21  Caroline T. Madsen  2005    171  42.18        1:31.59   
  Snedsted Svømmeklub  1:35.93                 
                     
22  Nora Larsen  2004    159  44.67        1:33.79   
  Snedsted Svømmeklub  1:35.00                 
                     
23  Anna Jensen  2004    134  44.15        1:39.35   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
24  Claudia Madsen  2004    128  47.76        1:40.79   
  Snedsted Svømmeklub  1:40.95                 
                     
25  Alberte Horne  2005    124  47.58        1:41.85   
  Svømmeklubben Sømærket  1:38.47                 
                     
26  Beate Christensen  2005    117  46.81        1:44.07   
  Svømmeklubben Nejst  2:01.64                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Romanski  2003    480  30.59        1:05.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:05.75                 
                     
Amalie Juul Jakobsen  2003    395  33.57        1:09.33   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:14.68                 
                     
Louise Hove  2002    392  33.36        1:09.55   
  Snedsted Svømmeklub  1:10.00                 
                     
Anna Christine Pedersen  2003    371  34.49        1:10.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.46                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    358  34.26        1:11.68   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.68                 
                     
Julie Bech Ølgaard  2003    331  35.94        1:13.56   
  Aars Svømmeklub  1:18.29                 
                     
Amelie Thordal  2003    306  35.65        1:15.51   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:15.51                 
                     
Signe Kjeldskov  2003    305  36.25        1:15.59   
  Hobro Svømmeklub  1:15.81                 
                     
Mathilde Højbak  2003    295  37.47        1:16.44   
  Snedsted Svømmeklub  1:15.52                 
                     
10  Kirstine Buus Bendixen  2003    290  36.42        1:16.91   
  Hobro Svømmeklub  1:17.75                 
                     
11  Helene Naur Moth  2002    268  37.71        1:18.89   
  Hobro Svømmeklub  1:20.59                 
                     
12  Iben Schønwandt  2003    258  38.29        1:19.91   
  Hobro Svømmeklub  1:17.57                 
                     
13  Sisse Ø. Nielsen  2003    254  38.14        1:20.33   
  Svømmeklubben Søhesten  1:18.42                 
                     
14  Sofia Bak  2002    211  40.91        1:25.40   
  Hobro Svømmeklub  1:26.03                 
                     
15  Emma Kristiansen  2002    207  39.77        1:26.02   
  Svømmeklubben Sømærket  1:28.04                 
                     
16  Nicoline Balling Hvarregaard  2003    185  41.90        1:29.23   
  Svømmeklubben Sømærket  1:35.02                 
                     
17  Sara Khelil  2003    169  44.32        1:31.93   
  Snedsted Svømmeklub  1:38.00                 
                     
18  Katrine Anderson  2003    158  1:34.04        1:34.04   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
19  Michele Jensen  2003    124  48.80        1:41.97   
  Brønderslev SK08  1:39.42                 
                     
Emma Rask Sørensen  2003              DNS   
  Aars Svømmeklub  1:18.42                 
                     
Kathrine Munk Pedersen  2002              DNS   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
Victoria Mølgaard Bech  2002              DNS   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria M. Porsmose  2000    512  30.47        1:03.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.80                 
                     
Nete Lund Madsen  2001    500  31.09        1:04.11   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.09                 
                     
Maja Meinert  2001    488  30.75        1:04.65   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.08                 
                     
Babette Thordal  2001    411  33.04        1:08.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:09.48                 
                     
Emilie Sofie Hansen  2001    394  33.89        1:09.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.72                 
                     
Emma Steen  2000    342  35.74        1:12.73   
  Svømmeklubben Søhesten  1:11.37                 
                     
Luna Schmidt  2001    234  40.42        1:22.50   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:27.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 januar 2018 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  12:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark