2021-04-20   11:15:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Christmas Race

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 2. December, Formiddag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Christmas Race    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2017         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    52.69        1:53.46   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub    42.78        1:31.55   
Maica Jensen  2006  Hvidovre Svømme Klub    48.95        1:43.70   
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning    51.31        1:48.51   
Marie Rose  2006  Farum Svømmeklub    50.64        1:48.71   
Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    51.98        1:49.52   
Selma Thomsen Lind  2007  Farum Svømmeklub    51.85        1:49.92   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning    51.85        1:50.27   
Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    52.19        1:52.48   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning    52.83        1:52.58   
10  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    54.64        1:53.69   
11  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    53.84        1:53.76   
12  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    55.86        1:56.09   
13  Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    57.56        1:59.85   
14  Aminah Khan  2006  Farum Svømmeklub    55.35        2:00.40   
15  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømme Klub    59.97        2:11.06   
Katarina A. Jørgensen  2006  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub    37.10        1:19.04   
Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub    41.44        1:26.26   
Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub    40.08        1:26.47   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.85        1:28.46   
Amalie Frost Fischer  2005  Farum Svømmeklub    48.74        1:42.32   
Nicoline Mørch Andersen  2005  Hvidovre Svømme Klub    50.18        1:46.92   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning    54.48        1:56.44   
Lærke Aistrup Andersen  2005  Herlev Svømning            DSQ  ej samt. berøri 25m 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    35.42        1:15.10   
Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub    36.40        1:15.87   
Sarah Missing  2001  Hvidovre Svømme Klub    39.81        1:23.94   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 18 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub    36.40        1:17.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner