2019-09-18   01:23:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Västervik

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    36.00  1:15.78  1:56.85    2:36.19   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.56  1:24.58  2:12.94    2:56.17   
Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    38.56  1:25.12  2:12.32    2:57.88   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    41.48  1:28.94  2:17.13    3:00.72   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.13  1:28.65  2:19.12    3:06.09   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.40  1:32.31  2:21.11    3:07.25   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    42.45  1:33.17  2:23.07    3:10.78   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla    43.54  1:34.72  2:26.08    3:14.66   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    46.49  1:41.94  2:37.66    3:31.66   
10  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.23  1:50.92  2:51.88    3:53.31   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    33.45  1:10.57  1:48.31    2:23.90   
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    39.61  1:22.33  2:05.33    2:46.32   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    37.40  1:19.97  2:04.18    2:47.78   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    38.66  1:22.54  2:07.38    2:48.09   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    40.53  1:25.00  2:12.02    2:56.31   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    41.41  1:29.25  2:18.48    3:06.61   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.24  1:10.18  1:45.28    2:18.44   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    33.43  1:10.81  1:49.21    2:27.74   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    34.73  1:13.13  1:51.74    2:29.22   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    34.71  1:12.94  1:53.87    2:33.38   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.97  1:15.93  1:57.10    2:34.53   
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap    35.54  1:15.15  1:56.52    2:36.21   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    35.92  1:16.63  1:58.87    2:39.85   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    36.16  1:17.46  1:59.89    2:40.43   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    37.95  1:20.17  2:03.00    2:43.77   
10  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    37.65  1:19.75  2:02.77    2:44.30   
11  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.25  1:19.16  2:03.19    2:44.73   
12  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    38.85  1:23.96  2:10.48    2:52.83   
13  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    40.97  1:26.84  2:12.96    2:55.70   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    31.59  1:05.73  1:41.55    2:17.22   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    33.05  1:09.95  1:47.72    2:23.39   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.83  1:11.36  1:48.97    2:24.01   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    33.71  1:10.92  1:49.04    2:26.31   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.92  1:11.69  1:50.05    2:28.68   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    36.38  1:13.79  1:53.27    2:31.51   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    35.31  1:14.01  1:54.30    2:33.30   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.76  1:15.84  1:58.45    2:41.28   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    35.95  1:17.66  2:02.36    2:47.04   
10  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    36.79  1:18.93  2:03.33    2:47.55   
11  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.13  1:19.89  2:04.77    2:48.03   
12  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    42.11  1:31.35  2:22.53    3:10.68   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    33.53  1:09.68  1:46.04    2:21.98   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    34.43  1:11.68  1:49.94    2:27.85   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    32.96  1:09.56  1:48.74    2:28.90   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    35.10  1:14.25  1:53.61    2:30.89   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    33.53  1:11.58  1:51.67    2:31.12   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    33.97  1:12.30  1:51.96    2:31.37   
Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.50  1:13.87  1:53.24    2:31.46   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.02  1:13.59  1:53.66    2:33.02   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    36.37  1:16.97  2:00.00    2:42.06   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    32.35  1:08.27  1:44.46    2:19.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    39.49        1:29.33   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.70        1:29.47   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.63        1:45.09   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    46.50        1:45.37   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    36.73        1:18.79   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.21        1:21.52   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    38.06        1:21.96   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    38.21        1:22.92   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    39.68        1:23.05   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    42.33        1:36.17   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    47.47        1:48.99   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    53.56        1:57.94   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    31.88        1:08.00   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    32.77        1:09.46   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    33.35        1:10.21   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.65        1:12.32   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    35.47        1:17.13   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    35.67        1:17.53   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.99        1:22.09   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    38.83        1:24.84   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    42.31        1:37.62   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    32.78        1:10.20   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    32.56        1:11.11   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    36.62        1:22.37   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    37.60        1:24.35   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    29.96        1:05.18   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    30.88        1:07.54   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    33.47        1:10.73   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    34.52        1:15.07   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    34.18        1:15.82   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    37.63        1:30.54   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.72        1:02.89   
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    29.98        1:06.76   
Petter Eriksen  2002  Simklubben Blåkulla    32.84        1:12.13   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    32.60        1:12.86   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    35.13        1:16.96   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    34.99        1:18.62   
Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    40.12        1:25.64   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    32.87        1:14.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.54        1:40.12   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.83        1:40.80   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.03        1:43.00   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    49.24        1:44.26   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    50.15        1:44.98   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    51.18        1:48.24   
Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    52.31        1:50.11   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    53.77        1:50.86   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.80        1:53.21   
10  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    54.41        1:53.57   
10  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    54.47        1:53.57   
12  Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    57.94        2:00.98   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    42.35        1:28.93   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    43.71        1:31.74   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    47.80        1:39.24   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    47.19        1:40.25   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.57        1:43.88   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    49.63        1:46.46   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.75        1:20.12   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    39.38        1:23.58   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    41.56        1:27.06   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.04        1:28.20   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    41.97        1:30.14   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    44.29        1:31.30   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.69        1:34.44   
Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap    44.02        1:35.02   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    46.19        1:36.03   
10  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.15        1:37.06   
11  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    44.98        1:37.31   
12  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    46.09        1:37.64   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    47.64        1:40.58   
14  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    50.45        1:45.16   
15  Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap    46.82        1:46.27   
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    38.44        1:19.39   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    38.42        1:20.69   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    39.58        1:22.50   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.12        1:24.19   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.27        1:25.60   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    41.76        1:29.68   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    40.75        1:30.52   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    43.13        1:32.12   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    45.22        1:36.69   
10  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    46.05        1:38.83   
11  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    47.38        1:40.15   
12  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    47.77        1:41.81   
13  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    51.70        1:49.46   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    39.59        1:24.50   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    40.00        1:24.56   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.30        1:26.11   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    44.32        1:32.22   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.77        1:32.68   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    43.72        1:34.08   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    37.77        1:20.66   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    41.10        1:25.90   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    42.76        1:31.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  12:01   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    49.30  1:43.80  2:37.39    3:28.33   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.58  1:46.60  2:39.70    3:34.68   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    55.77  2:00.73  3:06.93    4:10.11   
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    40.54  1:26.93  2:13.88    2:58.54   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    40.99  1:26.79  2:14.93    3:01.99   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    46.31  1:38.08  2:30.68    3:20.82   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    54.26  1:57.68  3:01.67    4:02.01   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    37.26  1:19.55  2:01.79    2:43.85   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    38.00  1:23.17  2:07.66    2:52.12   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.42  1:25.63  2:13.55    2:59.21   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    41.45  1:28.44  2:15.33    3:01.82   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.19  1:27.56  2:17.11    3:04.74   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.47  1:35.91  2:26.41    3:15.79   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.22  1:38.83  2:30.79    3:23.40   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.98  1:15.99  1:57.05    2:37.53   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    36.53  1:18.42  2:00.45    2:42.32   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    33.88  1:12.42  1:51.76    2:31.78   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    35.55  1:15.77  1:56.33    2:37.14   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    42.95  1:32.28  2:22.76    3:09.65   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    39.09  1:24.45  2:10.93    2:57.12   
Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  12:01 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    1:18.47  2:47.20  4:25.49    5:40.85   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    1:21.84  2:56.23  4:33.76    5:49.59   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:14.93  2:43.12  4:18.52    5:33.45   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:20.61  2:50.50  4:22.70    5:39.29   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    1:27.41  2:57.32  4:47.14    6:13.38   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:07.23  2:22.15  3:49.26    4:59.02   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    1:20.03  2:50.36  4:29.21    5:50.07   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    1:24.54  2:53.17  4:35.07    6:04.44   
Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:27.18  2:59.19  4:44.84    6:08.31   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:17.92  2:41.77  4:18.06    5:34.84   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:16.96  2:42.72  4:23.33    5:40.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.41  2:57.96  4:32.32  6:07.40  22:41.02   
          7:42.46  9:15.36  10:47.95  12:20.27     
          13:53.26  15:25.74  16:55.60  18:26.72     
          19:54.95  21:21.21         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    1:08.03  2:21.14  3:35.10  4:49.79  18:10.00   
          6:03.91  7:17.72  8:31.27  9:44.77     
          10:59.05  12:13.12  13:25.44  14:37.22     
          15:50.27  17:01.70         
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:08.24  2:20.47  3:32.69  4:45.77  18:10.09   
          5:59.29  7:13.05  8:26.81  9:40.92     
          10:54.93  12:09.27  13:23.22  14:36.26     
          15:48.70  17:00.69         
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:12.75  2:30.06  3:48.66  5:08.38  19:27.46   
          6:28.04  7:47.08  9:06.58  10:25.96     
          11:44.65  13:02.84  14:19.89  15:37.96     
          16:54.98  18:11.85         
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    1:18.58  2:45.31  4:14.80  5:44.69  22:09.16   
          7:15.28  8:46.07  10:17.22  11:47.46     
          13:18.38  14:48.42  16:20.35  17:51.94     
          19:22.86  20:51.08         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:06.75  2:18.91  3:31.99  4:45.53  17:51.55   
          5:58.91  7:10.83  8:21.49  9:34.05     
          10:47.07  11:59.15  13:10.00  14:21.78     
          15:32.06  16:42.86         
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    1:16.73  2:40.71  4:05.67  5:30.77  20:59.67   
          6:55.70  8:20.26  9:45.71  11:12.12     
          12:37.35  14:02.03  15:27.09  16:49.72     
          18:13.48  19:39.15         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:05.04  2:14.41  3:23.98  4:33.87  17:22.32   
          5:43.44  6:53.22  8:03.26  9:13.04     
          10:22.92  11:33.16  12:42.67  13:52.65     
          15:02.76  16:13.14         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:00.42  2:05.22  3:10.37  4:15.44  16:24.32   
          5:21.49  6:27.18  7:33.49  8:39.90     
          9:46.60  10:53.37  12:00.16  13:07.04     
          14:13.69  15:20.06         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:14 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:43   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:17.65  2:39.67  4:02.17  5:25.39  10:47.81   
          6:47.19  8:08.39  9:29.56       
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    1:16.18  2:38.56  4:01.07  5:24.24  10:49.00   
          6:47.06  8:11.00  9:31.93       
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:17.22  2:38.88  4:02.08  5:24.88  10:51.11   
          6:46.72  8:11.09  9:32.33       
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.93  2:39.13  4:02.97  5:26.84  10:59.59   
          6:51.75  8:15.78  9:39.23       
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    1:18.93  2:44.01  4:09.41  5:34.00  11:13.24   
          7:00.48  8:26.22  9:53.11       
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    1:19.02  2:45.79  4:13.49  5:42.14  11:35.79   
          7:10.86  8:40.54  10:09.53       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    1:14.98  2:36.88  3:58.30  5:20.64  10:43.19   
          6:42.86  8:04.48  9:25.67       
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    1:26.19  2:58.93  4:33.21  6:08.43  12:27.30   
          7:44.12  9:20.06  10:53.93       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:08.52  2:21.38  3:35.06  4:48.00  9:37.50   
          6:01.04  7:13.32  8:26.30       
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    1:08.78  2:23.02  3:38.14  4:54.48  9:56.88   
          6:11.00  7:27.32  8:43.91       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:04.45  2:13.94  3:24.02  4:34.00  9:08.23   
          5:43.69  6:53.43  8:01.77       
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    1:10.53  2:24.39  3:37.88  4:51.08  9:42.09   
          6:04.40  7:18.05  8:31.77       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:06.02  2:17.96  3:28.95  4:39.01  9:23.39   
          5:50.79  7:02.18  8:13.30       
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    1:08.62  2:21.98  3:36.29  4:51.10  9:50.22   
          6:07.23  7:23.50  8:38.90       
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:18.72  2:43.93  4:11.07  5:40.41  11:36.87   
          7:09.64  8:38.55  10:07.98       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:48   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.73  1:18.80  2:01.93    2:45.12   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    38.26  1:28.10  2:20.89    3:14.02   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    34.89  1:13.42  1:53.17    2:33.75   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    32.92  1:08.85  1:44.99    2:21.55   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    36.92  1:19.98  2:03.72    2:48.38   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    38.10  1:23.91  2:11.79    2:58.98   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.30  1:29.77  2:22.63    3:13.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    41.90  1:26.68  2:18.58    2:58.55   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.98  1:32.37  2:27.62    3:08.83   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    46.67  1:35.81  2:30.45    3:11.92   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.10  1:37.12  2:33.75    3:19.51   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    48.58  1:38.90  2:40.49    3:24.07   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.17  1:22.20  2:11.81    2:48.89   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    37.65  1:21.59  2:10.76    2:49.76   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    37.55  1:25.38  2:17.24    2:55.76   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.66  1:28.36  2:18.96    2:56.09   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    40.93  1:28.40  2:22.16    3:01.07   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    44.07  1:29.95  2:23.42    3:01.67   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    45.62  1:39.86  2:37.55    3:23.81   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.23  1:08.87  1:49.79    2:23.85   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    32.65  1:11.65  1:56.58    2:30.91   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    34.73  1:15.71  1:59.20    2:31.94   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    36.33  1:16.54  2:02.90    2:37.48   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    37.92  1:18.66  2:03.45    2:37.98   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.14  1:15.25  2:03.59    2:41.13   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.47  1:20.59  2:05.40    2:45.11   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.86  1:20.85  2:13.14    2:49.90   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    48.53  1:41.81  2:45.29    3:28.86   
10  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    56.01  1:54.04  2:53.60    3:46.45   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    30.59  1:05.78  1:47.11    2:19.37   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    32.55  1:11.56  1:52.77    2:27.38   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    36.05  1:20.68  2:06.53    2:44.77   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    37.97  1:18.09  2:06.50    2:47.56   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    37.69  1:21.87  2:15.33    2:55.25   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    39.64  1:24.57  2:18.08    2:56.81   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    31.21  1:08.77  1:46.75    2:18.74   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    31.02  1:10.17  1:51.92    2:23.22   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    31.47  1:12.36  1:56.08    2:31.70   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.81  1:21.11  2:10.53    2:44.46   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    35.34  1:20.75  2:09.60    2:50.44   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    29.93  1:10.10  1:54.71    2:29.00   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    32.39  1:12.91  1:59.29    2:31.73   
Petter Eriksen  2002  Simklubben Blåkulla    31.98  1:10.96  1:58.77    2:34.73   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    33.50  1:20.73  2:06.99    2:45.94   
Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    29.15  1:05.91  1:47.79    2:17.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:16.91  2:38.04  4:01.21    5:22.98   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.52  2:54.92  4:29.79    5:59.98   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    1:30.33  3:05.07  4:42.80    6:16.16   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.39  3:09.31  4:47.56    6:17.87   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.34  3:09.50  4:47.12    6:17.97   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    1:26.89  3:05.25  4:46.15    6:22.89   
Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    1:30.35  3:08.56  4:47.97    6:34.36   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:32.27  3:15.44  4:57.55    6:36.30   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    1:36.17  3:20.31  5:03.40    6:41.72   
10  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.39  3:23.64  5:06.79    6:46.74   
11  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    1:42.90  3:36.27  5:30.50    7:17.01   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    1:25.61  2:56.87  4:29.01    5:55.28   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    1:26.60  2:58.56  4:31.02    5:55.71   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    1:11.96  2:26.73  3:41.45    4:55.57   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    1:14.57  2:34.33  3:53.76    5:13.22   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    1:15.59  2:36.48  3:57.22    5:13.58   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.93  2:40.19  4:03.15    5:22.82   
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap    1:17.95  2:42.03  4:05.83    5:27.34   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:14.96  2:37.44  4:02.84    5:28.29   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    1:17.81  2:42.99  4:10.52    5:36.00   
Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    1:21.42  2:50.86  4:21.05    5:47.26   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.22  2:52.67  4:23.67    5:54.28   
10  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    1:26.34  2:58.59  4:32.53    6:00.89   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:09.05  2:22.04  3:35.22    4:46.62   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:11.19  2:25.88  3:40.62    4:53.61   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.36  2:35.69  3:58.52    5:19.09   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:17.05  2:41.21  4:06.75    5:31.95   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    1:13.21  2:34.07  3:55.86    5:17.87   
Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:14.32  2:34.98  3:57.24    5:18.78   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    1:15.17  2:36.17  3:59.38    5:21.09   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.03  2:36.36  3:59.76    5:21.31   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.93  2:48.13  4:13.71    5:39.74   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:10.42  2:24.99  3:40.76    4:55.92   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.09  2:25.51  3:41.56    4:59.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    40.97        1:23.34   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.49        1:35.00   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    49.51        1:40.19   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    36.63        1:17.13   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    41.41        1:23.78   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    42.59        1:26.13   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.16        1:26.82   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    49.97        1:41.51   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    35.86        1:11.46   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    35.57        1:12.77   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    35.30        1:13.04   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.13        1:13.97   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    37.33        1:15.00   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    37.17        1:15.26   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    38.95        1:18.56   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    39.56        1:20.13   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    39.28        1:20.65   
10  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.58        1:22.75   
11  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.85        1:27.82   
12  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    45.95        1:33.74   
13  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    51.94        1:49.70   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    34.60        1:10.12   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    35.84        1:13.32   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    37.82        1:16.09   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    38.17        1:17.46   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    33.39        1:08.58   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    31.30        1:04.38   
Petter Eriksen  2002  Simklubben Blåkulla    36.90        1:14.67   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    39.19        1:20.73   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    40.72        1:20.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  17:50   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    43.36  1:28.27  2:13.65    2:57.83   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.52  1:39.24  2:31.47    3:20.56   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla    48.39  1:41.20  2:32.96    3:21.30   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:41.34  2:36.23  3:29.37    3:29.37   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.36  1:44.11  2:40.10    3:32.52   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    55.77  1:56.84  2:57.79    3:55.25   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    59.37  2:03.64  3:07.25    4:06.18   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    37.31  1:16.99  1:57.71    2:37.04   
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    44.72  1:32.59  2:19.82    3:04.35   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    48.34  1:40.37  2:32.06    3:19.47   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    38.00  1:18.74  2:00.97    2:42.18   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    37.13  1:19.02  2:01.79    2:43.11   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    38.01  1:20.04  2:03.98    2:45.75   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.69  1:22.66  2:05.35    2:46.93   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.63  1:23.29  2:06.48    2:48.98   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.05  1:26.56  2:12.98    2:56.60   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.46  1:28.41  2:15.60    3:01.22   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    42.35  1:29.00  2:16.85    3:03.54   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    45.57  1:33.82  2:22.45    3:07.77   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    37.78  1:17.31  1:56.99    2:36.00   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.43  1:16.01  1:56.80    2:36.80   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    37.85  1:17.36  1:57.22    2:37.20   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    37.90  1:18.48  1:59.63    2:40.73   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    40.57  1:22.35  2:04.32    2:46.16   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    40.05  1:21.85  2:04.90    2:48.20   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    41.85  1:26.35  2:11.46    2:55.98   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.81  1:30.15  2:17.34    3:02.77   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    43.16  1:30.27  2:18.39    3:05.25   
10  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    46.95  1:38.87  2:32.90    3:24.09   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.80  1:08.60  1:43.92    2:18.94   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    37.51  1:18.51  2:00.70    2:41.37   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    38.97  1:19.50  2:02.85    2:45.12   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.56  1:26.49  2:12.65    2:56.61   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    43.58  1:31.54  2:19.38    3:06.29   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.79  1:15.03  1:54.99    2:33.77   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    38.10  1:19.19  2:00.69    2:42.42   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    38.94  1:23.05  2:09.21    2:53.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  17:50 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    35.08        1:13.28   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    37.75        1:17.26   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.01        1:17.69   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    41.20        1:27.11   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.00        1:28.27   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.78        1:36.02   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.36        1:05.93   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    33.96        1:09.02   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    33.62        1:09.96   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.14        1:10.61   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    34.58        1:10.91   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    34.49        1:11.15   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    34.82        1:11.67   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    33.85        1:13.49   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    35.84        1:13.92   
10  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    37.98        1:19.85   
11  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    38.64        1:22.46   
12  Adam Ekeflod  2006  Västerviks Simsällskap    40.26        1:29.68   
13  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    44.76        1:31.78   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    29.98        1:00.97   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    29.45        1:01.43   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.17        1:02.70   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    31.63        1:04.37   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    31.34        1:04.40   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    31.54        1:05.35   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    32.34        1:06.12   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    31.68        1:06.49   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    33.17        1:08.73   
10  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.55        1:09.09   
11  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.14        1:11.91   
12  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    36.37        1:13.70   
13  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.24        1:20.28   
14  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    45.10        1:33.14   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    28.17        58.18   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    29.69        1:01.26   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    30.45        1:03.06   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    32.40        1:07.76   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    32.62        1:08.95   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    32.49        1:08.99   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    33.32        1:09.54   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    27.40        56.75   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    27.73        57.86   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.97        58.41   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    28.85        1:00.12   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    30.27        1:02.31   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    31.50        1:05.06   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    32.97        1:08.88   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    28.56        58.15   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    28.56        58.55   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.52        58.84   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    29.98        1:01.62   
Petter Eriksen  2002  Simklubben Blåkulla    30.72        1:02.83   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    30.64        1:04.84   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    32.28        1:08.12   
Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    36.10        1:13.14   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    25.18        51.72   
Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    32.18        1:07.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  18:06 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    35.55  1:15.56  1:56.07    2:33.97   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.80  1:22.14  2:06.61    2:44.08   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    39.40  1:25.75  2:10.94    2:52.80   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.43  1:24.92  2:09.42    2:56.58   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.25  1:37.11  2:34.11    3:25.60   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.66  1:41.01  2:37.61    3:30.00   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.32  1:10.41  1:48.03    2:24.67   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    34.01  1:12.29  1:51.05    2:27.35   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    34.46  1:12.36  1:51.55    2:28.61   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    33.92  1:11.12  1:50.55    2:28.65   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.04  1:15.65  1:55.83    2:34.27   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    35.74  1:15.92  1:57.25    2:34.54   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    35.88  1:16.53  1:57.11    2:40.51   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    38.15  1:21.33  2:05.47    2:47.86   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    43.65  1:35.29  2:28.13    3:16.22   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.75  1:06.41  1:42.12    2:15.76   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    32.28  1:07.16  1:42.50    2:16.90   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    33.29  1:10.58  1:48.00    2:22.70   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    33.71  1:10.63  1:48.12    2:23.71   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    33.69  1:10.70  1:48.41    2:24.89   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    33.63  1:11.33  1:48.82    2:26.04   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    33.60  1:12.24  1:51.22    2:27.83   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.57  1:13.64  1:55.03    2:33.58   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    37.42  1:20.00  2:05.28    2:46.44   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    29.40  1:01.54  1:34.39    2:07.18   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    29.93  1:04.65  1:39.20    2:12.34   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    31.36  1:06.11  1:41.67    2:15.95   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    33.23  1:10.34  1:48.77    2:25.85   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    34.52  1:13.79  1:53.80    2:35.11   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    35.04  1:15.14  1:56.95    2:36.93   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    28.50  59.69  1:31.95    2:03.27   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.71  1:02.71  1:36.87    2:10.22   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    30.23  1:03.37  1:38.28    2:13.06   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    30.08  1:02.86  1:37.94    2:13.66   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    31.89  1:06.52  1:42.00    2:15.81   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    33.39  1:12.91  1:55.05    2:37.16   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    29.90  1:02.19  1:35.41    2:07.21   
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    30.72  1:04.81  1:39.17    2:10.70   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    30.93  1:04.53  1:39.16    2:12.43   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    31.83  1:09.02  1:48.76    2:28.02   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    34.13  1:12.77  1:52.67    2:30.38   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    26.70  54.86  1:23.67    1:52.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    40.22        1:27.75   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.93        1:36.86   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.63        1:39.53   
Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    49.39        1:49.88   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    50.67        1:52.14   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    34.36        1:16.06   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    40.39        1:27.36   
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    43.11        1:29.64   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    44.21        1:35.38   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    45.76        1:39.86   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    49.40        1:50.36   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.37        1:12.82   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    34.32        1:14.16   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    36.05        1:18.94   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    37.66        1:21.46   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    37.13        1:23.65   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.06        1:25.32   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.82        1:31.97   
Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap    41.19        1:33.05   
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap    44.12        1:34.54   
10  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    43.93        1:36.58   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    32.08        1:08.75   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    34.08        1:14.70   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.21        1:16.44   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.39        1:16.76   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    36.19        1:18.32   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    39.58        1:26.22   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    39.02        1:27.07   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    40.28        1:31.81   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    30.09        1:03.60   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    35.94        1:15.81   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.91        1:16.11   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    34.28        1:16.22   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    36.24        1:17.13   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.50        1:23.05   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    34.94        1:27.68   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    34.07        1:14.45   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    34.41        1:15.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.70        1:35.99   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    47.16        1:37.47   
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    45.76        1:38.14   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.18        1:38.86   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.22        2:03.48   
Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap    55.70        2:05.69   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:01.08        2:09.20   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    39.01        1:21.84   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    40.43        1:25.26   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    41.88        1:27.86   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.12        1:29.36   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.76        1:33.09   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    46.11        1:37.00   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    47.01        1:40.35   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    51.06        1:48.24   
Adam Ekeflod  2006  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    34.95        1:13.87   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    37.26        1:17.45   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    37.85        1:20.53   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.82        1:22.48   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.79        1:22.66   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.31        1:23.56   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    43.50        1:31.29   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    43.49        1:32.41   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap    47.70        1:42.96   
10  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    50.47        1:49.39   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.49        1:13.50   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    36.12        1:16.93   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    39.65        1:22.52   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    42.92        1:32.40   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    33.80        1:10.58   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    35.41        1:15.88   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    38.18        1:19.18   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.04        1:19.46   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    41.32        1:28.68   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    35.90        1:16.75   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    35.51        1:17.02   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    37.55        1:19.42   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    37.33        1:20.00   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    34.63        1:14.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.86  1:44.11  2:40.08    3:32.79   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    50.65  1:49.41  2:50.06    3:48.14   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.62  1:53.30  2:54.56    3:54.48   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    55.24  1:57.47  2:58.87    3:56.44   
Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    54.14  1:56.75  2:58.16    3:56.57   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    52.13  1:53.35  2:57.02    3:57.40   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.00  1:56.90  2:59.79    3:58.57   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla    58.31  2:03.99  3:09.81    4:13.64   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    46.67  1:38.41  2:30.96    3:22.35   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    46.52  1:38.97  2:32.83    3:26.19   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.17  1:45.24  2:41.16    3:35.54   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.40  1:25.47  2:10.54    2:54.04   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    41.11  1:27.19  2:14.39    3:00.70   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.93  1:29.70  2:20.03    3:09.06   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    44.28  1:34.83  2:24.99    3:14.06   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.05  1:39.70  2:34.72    3:28.39   
Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    46.44  1:41.20  2:37.45    3:33.51   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    49.40  1:45.94  2:43.52    3:40.99   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    40.70  1:24.50  2:08.77    2:51.99   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    40.76  1:26.35  2:12.24    2:57.98   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.67  1:27.38  2:14.85    2:59.16   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    39.70  1:25.44  2:12.37    2:59.27   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    44.83  1:35.38  2:25.32    3:14.60   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.30  1:34.70  2:26.41    3:15.57   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    42.52  1:33.58  2:26.29    3:17.09   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    44.91  1:35.47  2:27.22    3:19.26   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    46.44  1:37.48  2:29.46    3:19.45   
10  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    46.89  1:39.26  2:33.97    3:26.57   
11  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    45.52  1:38.97  2:34.39    3:29.92   
12  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    49.05  1:43.16  2:38.59    3:35.00   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    40.09  1:24.94  2:10.12    2:55.67   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    42.10  1:28.05  2:14.02    3:00.12   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.84  1:30.85  2:20.01    3:07.73   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    44.92  1:36.99  2:31.12    3:24.28   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    39.98  1:24.28  2:09.76    2:55.51   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    43.72  1:35.29  2:27.85    3:21.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:24.93  3:01.33  4:36.88    5:56.20   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:12.92  2:28.76  3:54.42    5:05.11   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    1:14.77  2:36.38  4:04.05    5:10.91   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    1:23.22  2:51.65  4:30.43    5:49.65   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:19.00  2:38.90  4:06.52    5:21.25   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    1:21.93  2:52.71  4:24.87    5:43.59   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:09.44  2:27.58  3:48.50    4:53.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  11:23   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:15.99  2:38.81  4:02.69  5:27.36  21:20.83   
          6:53.19  8:19.51  9:46.83  11:14.19     
          12:41.24  14:08.28  15:35.40  17:02.61     
          18:29.55  19:56.32         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:21.96  2:48.64  4:14.69  5:41.17  11:17.17   
          7:06.98  8:32.17  9:55.94       
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.82  3:28.57  5:19.38  7:09.38  14:26.49   
          9:01.25  10:53.31  12:44.76       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:24.35  2:54.03  4:23.94  5:54.68  11:48.48   
          7:24.00  8:53.48  10:21.80       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    1:15.38  2:31.86  3:48.00  5:03.55  10:03.72   
          6:19.24  7:34.35  8:49.13       
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    1:14.53  2:36.68  3:58.16  5:20.13  10:45.86   
          6:41.58  8:03.74  9:25.43       
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap    1:20.07  2:47.18  4:15.95  5:44.27  11:27.81   
          7:12.70  8:39.66  10:07.13       
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.18  2:43.63  4:10.71  5:39.58  11:30.60   
          7:09.43  8:38.12  10:06.84       
Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    1:23.85  3:00.17  4:37.00  6:10.58  12:11.54   
          7:45.79  9:20.13  10:49.95       
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:10.55  2:24.92  3:40.12  4:54.95  9:49.52   
          6:09.05  7:23.07  8:36.81       
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:14.10  2:30.02  3:46.78  5:02.53  10:06.01   
          6:19.06  7:35.14  8:51.44       
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:18.59  2:42.12  4:05.42  5:29.63  11:02.98   
          6:52.82  8:17.25  9:41.91       
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.19  2:42.32  4:06.93  5:31.83  11:04.72   
          6:57.77  8:21.48  9:46.04       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    1:16.76  2:34.50  3:53.78  5:13.40  10:27.06   
          6:32.87  7:51.69  9:10.01       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  14:48   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    33.60  1:12.44  1:52.61    2:32.31   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.20  1:12.86  1:54.61    2:37.73   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    32.23  1:08.81  1:46.82    2:24.89   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    34.18  1:14.00  1:55.14    2:37.00   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    37.75  1:22.59  2:07.87    2:50.93   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    31.79  1:09.81  1:50.06    2:30.00   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    34.44  1:15.96  2:01.73    2:52.14   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    37.44  1:23.03  2:11.38    2:59.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  14:48 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    41.11  1:27.84  2:23.04    3:01.11   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.71  1:29.48  2:24.11    3:07.05   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.76  1:35.04  2:28.82    3:12.90   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.43  1:35.98  2:35.76    3:21.34   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.83  1:43.48  2:38.21    3:23.91   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    50.72  1:42.85  2:39.14    3:24.41   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    50.73  1:42.00  2:41.66    3:26.96   
Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    49.19  1:40.93  2:47.13    3:29.53   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    1:02.28  2:04.11  3:07.35    3:58.18   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    39.95  1:26.17  2:19.90    3:00.90   
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    39.58  1:27.18  2:26.07    3:05.96   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    46.47  1:35.38  2:26.67    3:09.34   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    44.79  1:33.21  2:29.42    3:11.05   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    48.93  1:43.66  2:37.99    3:26.35   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    51.06  1:44.04  2:41.06    3:27.21   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.20  1:12.93  1:58.53    2:32.93   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    33.98  1:15.26  2:01.23    2:36.92   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    36.45  1:18.72  2:05.92    2:41.95   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.07  1:22.45  2:15.09    2:52.39   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    37.11  1:22.45  2:14.65    2:52.86   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    40.10  1:27.66  2:15.63    2:55.25   
Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap    41.13  1:30.75  2:21.88    3:04.36   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    42.07  1:31.32  2:27.45    3:06.88   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    43.41  1:34.66  2:34.78    3:19.18   
10  Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap    44.18  1:34.97  2:33.65    3:22.27   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    33.44  1:14.77  2:01.55    2:37.32   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    36.06  1:18.45  2:02.29    2:37.58   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.98  1:18.39  2:07.84    2:46.57   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    37.54  1:18.93  2:08.48    2:48.68   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    38.83  1:25.65  2:17.22    2:59.18   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    40.12  1:28.67  2:22.02    3:03.48   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    30.85  1:05.65  1:47.03    2:19.42   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    34.36  1:17.02  2:01.87    2:39.29   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    35.99  1:19.94  2:05.93    2:41.80   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.81  1:19.67  2:04.67    2:43.05   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.59  1:23.98  2:13.20    2:52.11   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    37.32  1:22.39  2:12.94    2:53.60   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    41.61  1:28.70  2:19.05    3:00.81   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    33.94  1:13.34  2:00.66    2:36.77   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    34.30  1:14.87  2:01.98    2:37.92   
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    38.96  1:28.49  2:23.13    3:03.28   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    39.98  1:30.30  2:24.04    3:08.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    1:19.54  2:44.02  4:09.01    5:31.63   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.63  3:07.89  4:47.07    6:16.88   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    1:28.06  3:05.22  4:43.13    6:16.90   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:45.20  3:39.88      7:18.95   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    1:14.55  2:34.16  3:54.44    5:10.09   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.87  2:32.75  3:52.89    5:11.24   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    1:14.05  2:33.59  3:54.73    5:12.66   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:15.19  2:37.31  3:58.30    5:15.86   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:14.30  2:33.69  3:55.50    5:16.49   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.65  2:38.04  3:59.54    5:17.66   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    1:17.60  2:41.50  4:08.53    5:30.47   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    1:18.37  2:44.51  4:09.82    5:32.75   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    1:34.28  3:18.66  5:04.07    6:40.68   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:08.56  2:22.11  3:36.88    4:49.99   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    1:09.75  2:25.49  3:41.77    4:54.58   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    1:12.65  2:31.74  3:50.46    5:06.92   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:15.34  2:35.32  3:55.76    5:10.66   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    1:13.78  2:35.49  4:00.30    5:19.78   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:06.92  2:17.75  3:28.06    4:37.48   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    1:07.27  2:20.53  3:34.58    4:46.25   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    1:11.70  2:30.90  3:51.42    5:10.59   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    1:16.91  2:41.45  4:09.38    5:35.37   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:02.91  2:09.79  3:17.27    4:22.87   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    1:08.11  2:19.40  3:31.51    4:41.46   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    1:06.80  2:19.47  3:32.52    4:41.51   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:07.01  2:18.20  3:30.38    4:42.17   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:04.04  2:11.78  3:19.38    4:26.01   
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    1:06.30  2:18.94  3:32.52    4:43.75   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    1:06.67  2:18.95  3:32.80    4:45.21   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    1:14.65  2:37.36  4:02.07    5:25.33   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    58.24  1:59.41  3:01.76    4:03.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.50        1:28.68   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    44.76        1:30.27   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.67        1:32.90   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    46.49        1:34.15   
Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    46.59        1:36.07   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.56        1:36.55   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.21        1:37.38   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    48.11        1:38.43   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla    49.00        1:39.91   
10  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.12        1:53.73   
11  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    55.48        1:54.11   
12  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    57.31        1:54.26   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    35.06        1:12.36   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    43.01        1:27.06   
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    43.77        1:27.25   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    45.00        1:32.04   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    50.22        1:41.05   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.30        1:10.21   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    35.82        1:13.25   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    36.83        1:15.64   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    38.27        1:17.19   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.35        1:17.43   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    37.75        1:17.58   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.47        1:20.52   
Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    40.21        1:22.83   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    40.27        1:24.87   
10  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    41.91        1:25.31   
11  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    42.87        1:26.31   
12  Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap    42.41        1:26.78   
13  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    46.50        1:33.36   
14  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    45.82        1:37.66   
15  Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap    48.31        1:38.33   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    34.65        1:10.93   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.19        1:12.19   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    37.57        1:16.75   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    38.54        1:18.57   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    38.33        1:18.67   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    39.86        1:21.22   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.69        1:21.71   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.27        1:22.26   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    39.71        1:23.05   
10  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    44.80        1:31.09   
11  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    44.78        1:31.99   
12  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    45.89        1:35.47   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    37.98        1:20.10   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    35.06        1:11.64   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    35.98        1:15.22   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    38.34        1:20.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    42.45  1:27.41  2:12.81    2:55.38   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    47.86  1:40.37  2:33.28    3:24.09   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.93  1:40.75  2:34.09    3:26.13   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.32  1:54.55  2:54.80    3:50.78   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    39.17  1:23.61  2:07.26    2:49.82   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    41.02  1:26.56  2:12.40    2:56.20   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    42.51  1:29.22  2:15.35    2:58.57   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.58  1:28.22  2:15.20    2:59.73   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNF   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.87  1:09.90  1:46.31    2:22.55   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    36.79  1:16.96  1:57.45    2:35.56   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    35.56  1:15.27  1:54.03    2:37.36   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    38.32  1:19.25  2:00.28    2:38.95   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    37.99  1:18.81  1:59.95    2:39.00   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    39.43  1:21.04  2:03.14    2:44.68   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    41.34  1:27.25  2:13.29    2:57.25   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    45.40  1:34.68  2:26.43    3:15.23   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    33.56  1:08.65  1:44.73    2:18.18   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    35.46  1:12.73  1:49.81    2:26.37   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    36.69  1:16.64  1:58.35    2:38.92   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    38.34  1:18.69  2:00.52    2:40.90   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    40.35  1:26.06  2:14.54    3:01.90   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    34.66  1:12.88  1:51.42    2:28.15   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    32.72  1:08.13  1:43.81    2:17.94   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    35.67  1:15.34  1:55.30    2:33.93   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    37.34  1:17.97  1:59.15    2:41.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018 - 2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Västerviks simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    36.11        1:13.66   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.22        1:19.65   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.69        1:19.69   
Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    37.81        1:20.35   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    38.12        1:20.68   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    38.82        1:21.08   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.97        1:22.64   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.58        1:23.54   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    41.39        1:27.52   
10  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla    43.76        1:31.14   
11  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    47.34        1:36.89   
12  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    47.26        1:38.70   
13  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.83        1:45.75   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    31.20        1:05.17   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    35.29        1:13.75   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    35.13        1:15.30   
Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    37.29        1:16.21   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    37.05        1:16.77   
Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    40.06        1:23.41   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    41.62        1:27.63   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    30.05        1:02.46   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    33.70        1:09.27   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    33.34        1:09.62   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    33.81        1:10.88   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    34.28        1:11.06   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    33.95        1:11.51   
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap    35.05        1:11.88   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    34.13        1:12.10   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    35.77        1:12.54   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.27        1:16.42   
11  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    37.53        1:17.68   
12  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    36.40        1:18.16   
13  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    39.03        1:19.09   
14  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    39.78        1:24.99   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    30.03        1:02.20   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    30.29        1:03.07   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    30.76        1:03.91   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    31.39        1:04.48   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    32.69        1:08.17   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.50        1:10.10   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.99        1:10.44   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.41        1:11.34   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    34.22        1:11.55   
10  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    34.95        1:14.50   
11  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    35.74        1:15.54   
12  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    36.13        1:16.04   
13  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    37.60        1:20.20   
14  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    41.11        1:25.00   
15  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    42.24        1:29.28   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    32.40        1:07.04   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    32.24        1:07.28   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    33.70        1:09.85   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    33.71        1:10.30   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.43        1:12.31   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    35.36        1:14.93   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    31.46        1:05.39   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    32.48        1:07.59   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    33.41        1:10.14   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    34.59        1:12.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner