Results for Arena USO 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Pass2 försök
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:00 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.41 |
|
|
|
1:00.32 |
|
2 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.47 |
|
|
|
1:01.33 |
|
3 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.75 |
|
|
|
1:01.51 |
|
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
29.68 |
|
|
|
1:02.38 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.58 |
|
|
|
1:03.10 |
|
6 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.78 |
|
|
|
1:03.24 |
|
7 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.74 |
|
|
|
1:04.00 |
|
8 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.91 |
|
|
|
1:04.26 |
|
9 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
31.27 |
|
|
|
1:04.56 |
|
10 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
32.27 |
|
|
|
1:07.14 |
|
11 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
40.66 |
|
|
|
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
29.65 |
|
|
|
1:00.61 |
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.55 |
|
|
|
1:02.14 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.75 |
|
|
|
1:02.20 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
31.45 |
|
|
|
1:04.31 |
|
5 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.01 |
|
|
|
1:04.76 |
|
6 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.18 |
|
|
|
1:06.07 |
|
7 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.33 |
|
|
|
1:06.10 |
|
8 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.47 |
|
|
|
1:07.19 |
|
9 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
32.69 |
|
|
|
1:07.87 |
|
10 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.80 |
|
|
|
1:08.06 |
|
11 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.61 |
|
|
|
1:08.20 |
|
12 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.57 |
|
|
|
1:08.76 |
|
13 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.70 |
|
|
|
1:09.47 |
|
14 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.84 |
|
|
|
1:09.84 |
|
15 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.19 |
|
|
|
1:10.53 |
|
16 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.28 |
|
|
|
1:10.87 |
|
17 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.26 |
|
|
|
1:11.17 |
|
18 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
35.51 |
|
|
|
1:12.59 |
|
19 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.24 |
|
|
|
1:14.64 |
|
20 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
36.10 |
|
|
|
1:15.47 |
|
21 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
38.72 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:00 |
|