2021-04-23   13:09:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Start 09.00

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  13:10   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Tyra Öhlin  2004    456  1:13.29  2:32.58  3:52.25  5:11.87  10:22.45   
  Simklubben Triton  10:36.88      6:29.59  7:48.38  9:07.50       
                     
Nelly Hansson  2004    451  1:13.65  2:33.65  3:53.49  5:12.27  10:24.63   
  Ängelholms Simsällskap  10:55.92      6:30.23  7:48.95  9:07.61       
                     
Isabel Smideberg  2004    438  1:11.16  2:29.18  3:48.42  5:09.06  10:30.83   
  Simklubben Lödde  11:04.76      6:29.37  7:50.53  9:12.03       
                     
Felicia Zander  2004    355  1:19.60  2:45.27  4:11.38  5:37.34  11:16.94   
  Ängelholms Simsällskap  11:32.60      7:03.35  8:28.36  9:55.19       
                     
Julia Nilsson  2004    322  1:19.64  2:48.54  4:17.45  5:48.60  11:39.25   
  Simklubben Lödde        7:18.86  8:48.21  10:17.59       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mollie Morfelt  2003    553  1:05.90  2:18.67  3:32.24  4:46.15  9:43.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  9:29.81      6:01.34  7:15.56  8:30.45       
                     
Filippa Dihle  2003    452  1:12.49  2:30.82  3:49.99  5:09.24  10:24.55   
  Simklubben Lödde  10:14.55      6:28.57  7:47.97  9:07.78       
                     
Emy Ek  2003    436  1:12.53  2:31.91  3:51.13  5:11.07  10:31.92   
  Sjöbo Simsällskap  10:32.80      6:31.40  7:52.73  9:14.11       
                     
Sofia Hake  2003    419  1:15.58  2:37.13  3:57.99  5:19.71  10:40.38   
  Simklubben Poseidon  10:49.43      6:40.86  8:01.76  9:22.61       
                     
Linnéa Lindh  2003    391  1:17.00  2:38.81  4:01.06  5:24.00  10:55.45   
  Landskrona Simsällskap  10:55.04      6:46.90  8:11.51  9:34.58       
                     
Wilma Rundblad  2003    375  1:18.55  2:41.32  4:04.29  5:28.81  11:04.50   
  Landskrona Simsällskap  10:45.57      6:55.19  8:18.46  9:41.96       
                     
Alva Stenebo  2003    374  1:18.43  2:44.04  4:09.05  5:36.21  11:04.88   
  S71  11:40.31      7:01.86  8:27.46  9:50.57       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Carolina Åsberg  2002    535  1:08.25  2:21.80  3:36.51  4:51.88  9:50.45   
  Simklubben Lödde  9:54.83      6:07.08  7:22.37  8:37.42       
                     
Lina Ostreus  2002    480  1:12.25  2:29.79  3:47.15  5:05.09  10:11.86   
  Simklubben Sydsim  10:10.83      6:22.85  7:40.81  8:58.77       
                     
Emilia Olsson  2002    480  1:11.40  2:27.83  3:44.82  5:02.84  10:11.97   
  Kappsimningsklubben Karpen  10:03.96      6:20.69  7:39.09  8:57.10       
                     
Vilma Rudolf  2002    433  1:12.71  2:31.49  3:51.33  5:11.69  10:33.22   
  Kappsimningsklubben Karpen  10:41.74      6:32.07  7:53.62  9:14.30       
                     
Mia Lang  2002    359  1:18.12  2:41.64  4:05.92  5:31.74  11:14.15   
  Malmö Kappsimningsklubb  11:06.58      6:57.62  8:24.07  9:50.66       
                     
Julia Stenström  2002    300  1:21.74  2:50.03  4:20.01  5:51.17  11:55.96   
  Simklubben Triton  11:47.88      7:22.26  8:54.24  10:26.65       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Alice Bengtsson  2000    421  1:14.25  2:34.02  3:53.97  5:15.41  10:39.12   
  Kappsimningsklubben Karpen  10:17.21      6:37.22  7:58.25  9:19.62       
                     
Belinda Vedlugaite  2000    420  1:11.95  2:29.82  3:49.12  5:09.10  10:39.70   
  Klippans Simsällskap  11:07.34      6:31.07  7:54.91  9:18.66       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  13:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner