2021-04-21   20:13:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 24 mars

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena Vilunda Knatte    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            1:19.69   
Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            1:24.23   
Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            1:24.88   
Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            1:27.74   
Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            1:30.74   
Vincent Forss  2007  Simklubben Neptun            1:31.06   
Tommy Ritmberg  2007  Södertörns Simsällskap            1:34.86   
Erik Svensson  2007  Väsby Simsällskap            1:35.05   
Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun            1:40.94   
10  Felix Tetli  2007  Södertälje Simsällskap            1:42.20   
11  Vidar Karlström  2007  Spårvägen Simförening            1:42.84   
12  Hugo Östling  2007  Spårvägen Simförening            1:43.18   
13  Erik Edbom  2007  Järfälla Simsällskap            1:46.27   
14  Axel Wickbom  2007  Spårvägen Simförening            1:46.65   
15  Hugo Holmlund  2007  Simklubben Neptun            1:46.89   
16  Noah Björkhed  2007  Väsby Simsällskap            1:47.95   
17  Daniel Wu  2007  Turebergs Simklubb            1:48.52   
18  Marco Blix Grimaldi  2007  Simklubben Neptun            1:48.53   
19  Neil Daimay  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:50.02   
20  Hjalmar Pettersson  2007  Wisby Simsällskap            1:50.16   
21  Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:51.04   
22  Rasmus Öst  2007  Spårvägen Simförening            1:52.92   
23  Elliot Martin Lamm  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:53.44   
24  Konstantinos Georgiadis Thriskos  2007  Spårvägen Simförening            1:54.10   
25  Sven Köster  2007  Ösmo Simsällskap            1:55.29   
26  Theo Priftakis Abascal  2007  Simklubben Neptun            1:58.74   
Brian Eriksson  2007  Spårvägen Simförening            DSQ   
Daniel Fridliand  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Jakob Östling  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Melvin Wennersten  2007  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Oscar Sjöberg  2007  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Vilgot Blanck  2007  Spårvägen Simförening            DSQ   
William Forsberg Meinhart  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Zacharias Sandström  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner