Resultat för Arena Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 35.74 | 1:15.68 | |||||
2 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.81 | 1:21.15 | |||||
3 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 37.39 | 1:21.78 | |||||
4 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.30 | 1:21.87 | |||||
5 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.73 | 1:21.98 | |||||
6 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.47 | 1:27.78 | |||||
7 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.13 | 1:28.30 | |||||
8 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.74 | 1:28.83 | |||||
9 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.78 | 1:32.16 | |||||
10 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.12 | 1:32.37 | |||||
11 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 44.68 | 1:32.63 | |||||
12 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 45.09 | 1:35.10 | |||||
13 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 45.47 | 1:35.18 | |||||
14 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.01 | 1:35.79 | |||||
15 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.69 | 1:36.85 | |||||
16 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 46.88 | 1:37.60 | |||||
17 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.19 | 1:44.57 | |||||
- | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bartosz Bryg | 2004 | Sms Galicia | 34.38 | 1:11.96 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.10 | 1:13.59 | |||||
3 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.69 | 1:14.70 | |||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.65 | 1:15.00 | |||||
5 | Jakub Goscinski | 2005 | Sms Galicia | 35.60 | 1:16.37 | |||||
6 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 35.99 | 1:17.00 | |||||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.26 | 1:17.18 | |||||
8 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.88 | 1:17.50 | |||||
9 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.91 | 1:17.68 | |||||
10 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 37.77 | 1:18.00 | |||||
11 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 36.95 | 1:18.75 | |||||
12 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.75 | 1:19.14 | |||||
13 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.27 | 1:19.15 | |||||
14 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.11 | 1:19.60 | |||||
15 | Botvid Wiell | 2005 | Sala Simsällskap | 37.70 | 1:20.37 | |||||
16 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.74 | 1:20.63 | |||||
17 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.62 | 1:21.00 | |||||
18 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.29 | 1:21.14 | |||||
19 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.80 | 1:21.21 | |||||
20 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.51 | 1:21.93 | |||||
21 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.56 | 1:22.22 | |||||
22 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.10 | 1:22.96 | |||||
23 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 40.43 | 1:24.82 | |||||
24 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 40.59 | 1:25.02 | |||||
25 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.87 | 1:26.98 | |||||
26 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.72 | 1:27.23 | |||||
27 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.52 | 1:27.44 | |||||
28 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.08 | 1:27.67 | |||||
29 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.44 | 1:27.86 | |||||
30 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.20 | 1:29.55 | |||||
31 | Bilal Mustefa | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.78 | 1:29.61 | |||||
32 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.90 | 1:30.42 | |||||
33 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.94 | 1:30.77 | |||||
34 | Linus Nordström | 2005 | Wisby Simsällskap | 44.81 | 1:37.89 | |||||
35 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.42 | 1:38.92 | |||||
36 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 47.88 | 1:41.76 | |||||
- | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | 1:07.06 | |||||
2 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.48 | 1:08.50 | |||||
3 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:08.55 | |||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.48 | 1:09.49 | |||||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.46 | 1:10.50 | |||||
6 | Kacper Gwozdz | 2003 | Sms Galicia | 33.16 | 1:10.95 | |||||
7 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 33.50 | 1:11.40 | |||||
8 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.99 | 1:11.65 | |||||
9 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 33.95 | 1:11.74 | |||||
10 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.05 | 1:12.07 | |||||
11 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.93 | 1:12.70 | |||||
12 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.01 | 1:13.21 | |||||
13 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.70 | 1:13.22 | |||||
14 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.92 | 1:13.79 | |||||
15 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.76 | 1:14.30 | |||||
16 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.93 | 1:16.24 | |||||
17 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 36.70 | 1:16.69 | |||||
18 | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.65 | 1:17.18 | |||||
19 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.89 | 1:17.31 | |||||
20 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.72 | 1:18.16 | |||||
21 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.90 | 1:18.17 | |||||
22 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.69 | 1:18.95 | |||||
23 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.80 | 1:20.07 | |||||
24 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.84 | 1:20.80 | |||||
25 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.99 | 1:22.29 | |||||
26 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.18 | 1:22.65 | |||||
27 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.45 | 1:23.63 | |||||
28 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.85 | 1:24.28 | |||||
29 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 40.18 | 1:26.46 | |||||
30 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 39.26 | 1:27.27 | |||||
31 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 41.38 | 1:28.96 | |||||
32 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.84 | 1:30.67 | |||||
- | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.74 | 1:02.80 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.81 | 1:03.61 | |||||
3 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.81 | 1:04.83 | |||||
4 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.29 | 1:04.96 | |||||
5 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.28 | 1:06.63 | |||||
6 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.31 | 1:07.02 | |||||
7 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.92 | 1:07.10 | |||||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.23 | 1:07.17 | |||||
9 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.78 | 1:08.06 | |||||
10 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.20 | 1:08.63 | |||||
11 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.26 | 1:08.71 | |||||
12 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.75 | 1:09.51 | |||||
13 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.04 | 1:10.76 | |||||
14 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.90 | 1:10.84 | |||||
15 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 34.05 | 1:11.77 | |||||
16 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.00 | 1:12.22 | |||||
17 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.10 | 1:13.84 | |||||
18 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.35 | 1:14.24 | |||||
19 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.41 | 1:14.33 | |||||
20 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.27 | 1:15.84 | |||||
21 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:28.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |