Results for Øst Junior/senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
07:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
773 |
58.66 |
2:00.43 |
3:02.65 |
4:05.03 |
8:12.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:09.10 |
|
|
5:07.10 |
6:09.13 |
7:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Holm |
1998 |
|
678 |
1:02.42 |
2:07.94 |
3:13.21 |
4:18.62 |
8:34.51 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
8:11.76 |
|
|
5:23.68 |
6:28.92 |
7:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
675 |
1:02.16 |
2:07.07 |
3:12.27 |
4:17.83 |
8:35.28 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
8:33.31 |
|
|
5:23.75 |
6:29.46 |
7:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
666 |
1:01.55 |
2:06.64 |
3:12.39 |
4:17.78 |
8:37.61 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
8:29.70 |
|
|
5:23.37 |
6:28.94 |
7:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
623 |
1:02.59 |
2:07.90 |
3:13.58 |
4:20.36 |
8:49.31 |
|
|
JGI Svømning |
8:51.33 |
|
|
5:28.04 |
6:35.51 |
7:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
613 |
1:02.97 |
2:09.00 |
3:15.65 |
4:22.81 |
8:52.05 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
8:46.77 |
|
|
5:30.88 |
6:38.39 |
7:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
612 |
1:03.63 |
2:11.17 |
3:18.94 |
4:27.11 |
8:52.29 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:50.38 |
|
|
5:35.13 |
6:42.36 |
7:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
578 |
1:03.67 |
2:11.36 |
3:18.99 |
4:27.21 |
9:02.58 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
8:57.74 |
|
|
5:35.94 |
6:45.21 |
7:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
575 |
1:03.21 |
2:10.65 |
3:18.36 |
4:26.98 |
9:03.67 |
|
|
Køge Svømmeklub |
8:44.79 |
|
|
5:35.81 |
6:45.63 |
7:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Badaker |
2002 |
|
549 |
1:03.49 |
2:12.85 |
3:23.05 |
4:34.26 |
9:12.10 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
9:16.56 |
|
|
5:44.43 |
6:54.87 |
8:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Scott Steenberg |
2000 |
|
527 |
1:07.08 |
2:17.65 |
3:28.35 |
4:40.04 |
9:19.49 |
|
|
Farum Svømmeklub |
9:10.10 |
|
|
5:50.93 |
7:01.51 |
8:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
527 |
1:05.92 |
2:15.31 |
3:25.76 |
4:36.90 |
9:19.51 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
9:10.82 |
|
|
5:49.17 |
6:59.88 |
8:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frede Meincke |
2002 |
|
517 |
1:04.77 |
2:14.43 |
3:25.53 |
4:38.06 |
9:23.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:25.45 |
|
|
5:49.73 |
7:01.12 |
8:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
498 |
1:07.08 |
2:17.55 |
3:28.93 |
4:40.74 |
9:30.38 |
|
|
Herlev Svømning |
9:25.40 |
|
|
5:53.55 |
7:06.32 |
8:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Aner |
2001 |
|
487 |
1:06.67 |
2:17.97 |
3:30.12 |
4:43.08 |
9:34.58 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:08.88 |
|
|
5:56.73 |
7:10.24 |
8:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
07:20 |
|