Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 08:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 662 | 29.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.60 | |||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 605 | 30.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 580 | 31.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 564 | 31.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 562 | 31.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | 551 | 31.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.08 | |||||||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 549 | 31.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.12 | |||||||||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 546 | 31.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | 546 | 31.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 31.08 | |||||||||
10 | Claus Hansen | 1995 | 543 | 31.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.25 | |||||||||
10 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 543 | 31.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.20 | |||||||||
12 | Christian Crone | 2001 | 540 | 31.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
12 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 540 | 31.85 | ||||||
GTI | 31.22 | |||||||||
14 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 534 | 31.98 | ||||||
GTI | 31.34 | |||||||||
15 | Casper Davidsen | 1999 | 530 | 32.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.28 | |||||||||
16 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 522 | 32.21 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
17 | Joakim Brønnum | 1997 | 521 | 32.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.01 | |||||||||
18 | Owais Hamid | 2000 | 520 | 32.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.11 | |||||||||
19 | Magnus Nygaard | 2000 | 517 | 32.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
20 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 512 | 32.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | |||||||||
21 | Emil Andersen | 1992 | 509 | 32.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.55 | |||||||||
22 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 503 | 32.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.61 | |||||||||
23 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 493 | 32.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.79 | |||||||||
24 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 481 | 33.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
25 | Mert Kaya | 2001 | 472 | 33.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
26 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 464 | 33.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
27 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 445 | 33.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.65 | |||||||||
28 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 444 | 34.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.72 | |||||||||
29 | Morten Østergaard | 2002 | 443 | 34.02 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 33.01 | |||||||||
30 | Albert Voldum Krog | 2001 | 425 | 34.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.65 | |||||||||
31 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 422 | 34.57 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.28 | |||||||||
32 | Joakim Mortensen | 2002 | 421 | 34.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.86 | |||||||||
33 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 415 | 34.78 | ||||||
Herlev Svømning | 33.16 | |||||||||
34 | Gustav Nissen | 2001 | 410 | 34.93 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
35 | Leo Badaker | 2002 | 405 | 35.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
- | Mads Haugård Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
- | Oliver Steenberg | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
- | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Akut syg | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:35 |