2021-04-18   14:13:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    662          29.76   
  Lyngby Svømmeklub  29.60                 
Viktor Christensen  1995    605          30.68  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  30.24                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    580          31.11  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  30.40                 
Rasmus Steenberg  2000    564          31.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.23                 
Peter Vangsgaard  2000    562          31.43   
  Gentofte Svømme Klub  30.59                 
Alexander Eggers  1999    551          31.64   
  Sigma Swim Birkerød  31.08                 
Asger Væver Hartvig  2002    549          31.68   
  Hørsholm Svømmeforening  32.12                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    546          31.74   
  Farum Svømmeklub  31.62                 
Magnus Carstensen  1999    546          31.74  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  31.08                 
10  Claus Hansen  1995    543          31.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.25                 
10  Gustav Klit Stjernholm  2002    543          31.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.20                 
12  Christian Crone  2001    540          31.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.41                 
12  Hans Mølbak Petersen  2001    540          31.85   
  GTI  31.22                 
14  Casper Mørkhøj Hartington  2002    534          31.98   
  GTI  31.34                 
15  Casper Davidsen  1999    530          32.06   
  Vest-Brøndby  32.28                 
16  Frederik Junker Neldeberg  2000    522          32.21   
  Helsinge Svømmeklub  31.82                 
17  Joakim Brønnum  1997    521          32.24   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
18  Owais Hamid  2000    520          32.27  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  31.11                 
19  Magnus Nygaard  2000    517          32.32   
  Slagelse Svømmeklub  32.16                 
20  Mikkel S. Hansen  2000    512          32.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.19                 
21  Emil Andersen  1992    509          32.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.55                 
22  Martin Vennick Haugbølle  2001    503          32.62   
  Hørsholm Svømmeforening  31.61                 
23  Carl-Emil Lønborg  2002    493          32.84   
  Gentofte Svømme Klub  32.79                 
24  Christoffer H. Andersen  2002    481          33.10   
  Søllerød Svømmeklub  33.72                 
25  Mert Kaya  2001    472          33.31   
  Køge Svømmeklub  34.13                 
26  Oliver Bak Jensen  2002    464          33.51   
  Helsingør Svømmeklub  33.51                 
27  Jeppe Seelig Larsen  2002    445          33.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.65                 
28  Mathias Hatting Petersen  2000    444          34.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.72                 
29  Morten Østergaard  2002    443          34.02   
  Svømmeklubben Laksen  33.01                 
30  Albert Voldum Krog  2001    425          34.51   
  Vest-Brøndby  32.65                 
31  Ulrik Blach Petersen  2001    422          34.57   
  Sigma Swim Birkerød  34.28                 
32  Joakim Mortensen  2002    421          34.62   
  Ringsted Svømme Klub  34.86                 
33  Victor Bendix Beiter  2001    415          34.78   
  Herlev Svømning  33.16                 
34  Gustav Nissen  2001    410          34.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.23                 
35  Leo Badaker  2002    405          35.07   
  Gentofte Svømme Klub  35.07                 
Mads Haugård Hansen  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  36.39                 
Oliver Steenberg  2002              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.16                 
Lucas Bruun Strøbek  2001                Akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner