Tulokset Vest Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
615 |
28.00 |
1:00.63 |
1:35.13 |
|
2:11.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
608 |
28.99 |
1:02.32 |
1:36.77 |
|
2:11.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
552 |
30.73 |
1:06.17 |
1:41.21 |
|
2:15.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Mose |
2000 |
|
542 |
31.21 |
1:05.70 |
1:40.73 |
|
2:16.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
521 |
31.58 |
1:07.30 |
1:43.36 |
|
2:18.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
517 |
30.48 |
1:05.99 |
1:43.24 |
|
2:18.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Hjort |
2000 |
|
500 |
29.09 |
1:03.86 |
1:41.61 |
|
2:20.41 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Jensen |
2001 |
|
499 |
30.11 |
1:05.76 |
1:44.10 |
|
2:20.55 |
|
|
DeltaSwim |
2:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
497 |
30.89 |
1:07.18 |
1:43.95 |
|
2:20.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Juul |
2000 |
|
491 |
29.96 |
1:06.61 |
1:44.15 |
|
2:21.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rune Solgaard Larsen |
2000 |
|
486 |
29.59 |
1:05.66 |
1:43.02 |
|
2:21.76 |
|
|
Kolding SK |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tobias Boström |
2002 |
|
481 |
30.42 |
1:06.08 |
1:43.71 |
|
2:22.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
481 |
30.71 |
1:06.37 |
1:44.14 |
|
2:22.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
467 |
30.38 |
1:04.68 |
1:43.57 |
|
2:23.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
466 |
30.71 |
1:08.07 |
1:46.58 |
|
2:23.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Funder |
2001 |
|
460 |
31.60 |
1:08.35 |
1:47.52 |
|
2:24.40 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Morten Baxter |
1996 |
|
454 |
32.30 |
1:09.20 |
1:46.69 |
|
2:25.05 |
Deltager ikke i finalen |
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
436 |
32.40 |
1:10.36 |
1:49.50 |
|
2:26.96 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
|
412 |
32.61 |
1:10.70 |
1:50.07 |
|
2:29.84 |
|
|
H2Odense |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
410 |
31.44 |
1:08.71 |
1:48.31 |
|
2:29.98 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mikkel Riis |
2002 |
|
408 |
32.13 |
1:10.32 |
1:49.62 |
|
2:30.33 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
401 |
31.41 |
1:09.47 |
1:50.16 |
|
2:31.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
363 |
34.50 |
1:12.77 |
1:53.64 |
|
2:36.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
363 |
32.46 |
1:10.56 |
1:52.02 |
|
2:36.24 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
|
347 |
33.46 |
1:12.24 |
1:55.55 |
|
2:38.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jakob Tietgen |
2002 |
|
314 |
32.36 |
1:10.29 |
1:52.92 |
|
2:44.06 |
|
|
Frem Odense |
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
286 |
33.33 |
1:14.42 |
2:01.34 |
|
2:49.12 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
247 |
35.67 |
1:17.78 |
2:04.18 |
|
2:57.52 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaare Fisker Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
H2Odense |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|