Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 708 | 28.70 | 58.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.18 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 682 | 28.84 | 59.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.70 | |||||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 676 | 28.69 | 59.30 | |||||
H2Odense | 56.10 | |||||||||
4 | Louise Bach Andersen | 2001 | 675 | 28.93 | 59.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.02 | |||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 654 | 29.31 | 59.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.21 | |||||||||
6 | My Phuong Bui | 2003 | 638 | 29.19 | 1:00.46 | |||||
H2Odense | 1:00.11 | |||||||||
7 | Camilla Ottesen | 2000 | 634 | 29.70 | 1:00.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
8 | Helena V. Elling | 2000 | 632 | 29.64 | 1:00.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.41 | |||||||||
9 | Iben Bak | 2001 | 619 | 29.56 | 1:01.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | 616 | 29.75 | 1:01.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
11 | Line J. V. Hededal | 2001 | 607 | 29.06 | 1:01.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.26 | |||||||||
12 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 601 | 29.46 | 1:01.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.75 | |||||||||
13 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 596 | 29.70 | 1:01.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.83 | |||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 593 | 29.91 | 1:01.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.60 | |||||||||
15 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 592 | 30.33 | 1:01.98 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
16 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 592 | 29.62 | 1:02.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
17 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 580 | 29.85 | 1:02.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.90 | |||||||||
18 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 577 | 30.01 | 1:02.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
19 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 572 | 29.94 | 1:02.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.86 | |||||||||
20 | Caroline Broholm | 2003 | 562 | 30.03 | 1:03.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.79 | |||||||||
21 | Karoline Sørensen | 2002 | 561 | 29.72 | 1:03.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
22 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 558 | 30.28 | 1:03.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
23 | Cecilie Christensen | 2002 | 558 | 30.47 | 1:03.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.96 | |||||||||
24 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 555 | 29.82 | 1:03.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.12 | |||||||||
25 | Isabella Bach | 2002 | 555 | 30.58 | 1:03.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.25 | |||||||||
26 | Emilie Egerup | 2003 | 553 | 31.27 | 1:03.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
27 | Lærke Høgsted | 2003 | 550 | 30.31 | 1:03.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.46 | |||||||||
28 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 549 | 30.29 | 1:03.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.81 | |||||||||
29 | Sofie Sjøgren | 2002 | 547 | 30.91 | 1:03.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.20 | |||||||||
30 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 540 | 30.55 | 1:03.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.16 | |||||||||
31 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 540 | 30.40 | 1:03.93 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.05 | |||||||||
32 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 538 | 30.51 | 1:03.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
33 | Emma Jørgensen | 2001 | 534 | 30.30 | 1:04.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
34 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 530 | 30.82 | 1:04.32 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
35 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 523 | 30.98 | 1:04.58 | |||||
DeltaSwim | 1:05.19 | |||||||||
36 | Cecilie Baraviec | 2000 | 517 | 31.00 | 1:04.85 | |||||
H2Odense | 1:02.84 | |||||||||
37 | Maria Mehlsen | 2003 | 515 | 31.22 | 1:04.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.92 | |||||||||
38 | Marlene Reitan | 2003 | 514 | 31.21 | 1:04.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.30 | |||||||||
39 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 511 | 30.96 | 1:05.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.53 | |||||||||
40 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 504 | 31.22 | 1:05.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
41 | Louise Jensen | 2003 | 503 | 31.03 | 1:05.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.84 | |||||||||
42 | Ella Christiansen | 2003 | 499 | 30.95 | 1:05.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
43 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 490 | 31.53 | 1:06.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
44 | Helene Olesen | 2000 | 483 | 30.91 | 1:06.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.49 | |||||||||
45 | Kristine Hülsen | 2002 | 482 | 32.23 | 1:06.36 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
46 | Louise Houe Andersen | 2003 | 465 | 31.52 | 1:07.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.35 | |||||||||
47 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | 463 | 32.36 | 1:07.29 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.10 | |||||||||
48 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 461 | 32.26 | 1:07.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.85 | |||||||||
49 | Freja Romanski | 2003 | 442 | 31.74 | 1:08.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.59 | |||||||||
50 | Signe Thomsen | 2003 | 438 | 32.84 | 1:08.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:05.93 | |||||||||
51 | Daphne Sander | 2003 | 436 | 32.11 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.06 | |||||||||
52 | Alma Burgaard | 2003 | 431 | 33.27 | 1:08.89 | |||||
H2Odense | 1:06.23 | |||||||||
53 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 423 | 32.81 | 1:09.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.25 | |||||||||
54 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 404 | 33.36 | 1:10.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.97 | |||||||||
55 | Camilla Aagaard | 2000 | 383 | 34.07 | 1:11.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.79 | |||||||||
56 | Mie Trothe | 1998 | 376 | 34.85 | 1:12.08 | |||||
Lyseng IF | 1:10.43 | |||||||||
57 | Amalie Vinther | 1995 | 348 | 35.91 | 1:13.97 | |||||
Lyseng IF | 1:13.07 | |||||||||
58 | Laura Christensen | 1997 | 307 | 36.44 | 1:17.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.31 | |||||||||
59 | Louise Bast Aaby | 1998 | 147 | 47.69 | 1:38.54 | |||||
Lyseng IF | 1:32.36 | |||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.90 | |||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | Ingen tid | |||||||
Frem Odense | 1:09.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:13 |