2020-02-21   23:30:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004      36.28  1:17.30  1:58.54    2:39.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.83                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004      37.27  1:18.43  2:00.49    2:42.53   
  Slangerup Svømmeklub  2:38.83                 
                     
Josefine Zebitz  2004      38.46  1:20.03  2:02.72    2:44.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.05                 
                     
Liva Stjernholm  2004      38.28  1:20.84  2:02.87    2:45.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.99                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004      37.85  1:20.19  2:03.26    2:45.29   
  VAT Copenhagen-MK31  2:50.27                 
                     
Clara Toft  2004      38.16  1:20.41  2:03.41    2:46.15   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.78                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      37.12  1:19.63  2:03.34    2:47.04   
  Vest-Brøndby  2:46.48                 
                     
Signe Krag Andersen  2004      36.60  1:19.18  2:03.43    2:47.82   
  Sigma Swim Allerød  2:47.56                 
                     
Anne Sofie Evald  2004      39.01  1:22.09  2:04.97    2:48.67   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.20                 
                     
10  Katrine Bonefeld  2004      39.42  1:22.63  2:06.20    2:50.04   
  Sigma Swim Birkerød  3:01.25                 
                     
11  Olivia Callesen  2004      38.17  1:22.05  2:06.60    2:51.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.47                 
                     
12  Mathilde Maria Thorsen  2004      39.06  1:22.51  2:06.81    2:52.65   
  Helsingør Svømmeklub  2:50.00                 
                     
13  Caroline Holm  2004      39.09  1:22.78  2:07.60    2:52.78   
  Kalundborg SK  2:49.38                 
                     
14  Alba Lyhne Weiner  2004      40.46  1:25.04  2:09.62    2:53.40   
  Søllerød Svømmeklub  2:58.91                 
                     
15  Asta Poulsen Dolan  2004      40.14  1:24.99  2:09.22    2:53.71   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.75                 
                     
16  Clara Hartvig-Olsen  2004      39.43  1:24.63  2:10.17    2:54.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:05.87                 
                     
17  Emilia C. R. Olsen  2004      39.63  1:24.29  2:10.13    2:54.77   
  VAT Copenhagen-MK31  3:03.92                 
                     
18  Frederikke Falk-List  2004      39.34  1:23.76  2:09.53    2:54.83   
  Gentofte Svømme Klub  3:01.06                 
                     
19  Emma Hansen  2004      39.22  1:22.83  2:08.55    2:55.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.68                 
                     
20  Freja Møller  2004      39.89  1:24.74  2:10.72    2:55.47   
  Slangerup Svømmeklub  2:54.70                 
                     
21  Jasmin Philip  2004      39.93  1:24.84  2:10.62    2:56.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.76                 
                     
22  Nicoline H. Baadsgaard  2004      40.11  1:24.80  2:10.98    2:56.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:55.36                 
                     
23  Mathilde Mathiesen  2004      40.16  1:25.92  2:11.87    2:57.38   
  Albertslund IF  3:00.37                 
                     
24  Kajsa G. Christensen  2004      39.36  1:24.86  2:11.74    2:57.57   
  Sigma Swim Birkerød  3:02.79                 
                     
25  Viktoria Freja Sørensen  2004      40.88  1:27.11  2:13.61    2:58.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:08.95                 
                     
26  Josephine Holst Vinther  2004      41.50  1:27.42  2:13.08    2:59.22   
  Gentofte Svømme Klub  3:06.65                 
                     
27  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      40.49  1:25.66  2:12.20    2:59.38   
  Greve Svømmeklub  3:01.02                 
                     
28  Malou Soelberg  2004      40.82  1:26.34  2:12.90    2:59.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.41                 
                     
29  Linnea Hietala  2004      41.24  1:28.02  2:14.24    3:00.30   
  Helsingør Svømmeklub  3:02.21                 
                     
30  Elisabeth Them Jensen  2004      39.96  1:26.29  2:13.70    3:00.44   
  Køge Svømmeklub  2:57.28                 
                     
31  Wilma Anker  2004      41.20  1:27.42  2:14.79    3:01.79   
  Ringsted Svømme Klub  3:05.50                 
                     
32  Josefine Arbo Sørensen  2004      42.69  1:29.26  2:16.47    3:02.12   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
33  Laura L. Hørning  2004      39.82  1:25.23  2:13.23    3:02.25   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.38                 
                     
34  Astrid M. Østergaard  2004      41.88  1:28.76  2:15.89    3:02.58   
  Gentofte Svømme Klub  3:12.28                 
                     
35  Liva Søby  2004      41.18  1:28.11  2:15.75    3:02.91   
  VAT Copenhagen-MK31  3:00.41                 
                     
36  Josefine Krumbak  2004      41.06  1:27.83  2:16.27    3:04.06   
  Køge Svømmeklub  3:10.42                 
                     
37  Isabella Victoria Nimb  2004      42.26  1:29.57  2:16.79    3:04.63   
  Sigma Swim Birkerød  3:08.32                 
                     
38  Amalie Brammer Kærgaard  2004      42.09  1:30.00  2:18.83    3:06.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:02.65                 
                     
39  Mikkeline Mailund Clan  2004      43.23  1:31.39  2:21.75    3:09.83   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.00                 
                     
40  Martha Hjuler Britze  2004      43.13  1:31.43  2:20.70    3:09.93   
  Hørsholm Svømmeforening  3:58.32                 
                     
41  Frida Bang Stanelt  2004      42.24  1:31.18  2:21.77    3:13.16   
  Kalundborg SK                   
                     
42  Anna Nørskov  2004      43.74  1:33.91  2:24.55    3:14.83   
  Søllerød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
43  Emma Zambrano Thorsen  2004      43.89  1:33.23  2:24.66    3:15.46   
  Vest-Brøndby  3:13.86                 
                     
44  Johanne Baes Aaholst  2004      45.47  1:35.32  2:26.69    3:17.82   
  Hillerød Svømmeklub  3:09.81                 
                     
45  Emilie Pyndt Hansen  2004      46.29  1:38.55  2:29.48    3:19.91   
  Frederikssund Svømmeklub  3:31.32                 
                     
46  Olivia Møller  2004      43.73  1:34.99  2:29.26    3:20.91   
  Køge Svømmeklub  3:15.87                 
                     
Emma Stoltz  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:42.85                 
                     
Nønne Christensen  2004              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.18                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004                Akut syg 
  Køge Svømmeklub  2:45.39                 
                     
Pauline Drucker  2004                Akut syg 
  Søllerød Svømmeklub  3:03.61                 
                     
Emma Ekman  2004              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Laksen  2:54.77                 
                     
Laura Vangkilde  2004              DSQ  SW 7.6 v.175 m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark