2020-02-21   22:24:38
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Ňrgang 2018

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:12   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005      36.24        1:15.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:15.63                 
                     
Mathilde Bager  2005      37.57        1:19.74   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:32.05                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005      38.77        1:20.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.28                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005      38.26        1:20.34   
  SvÝmmeklubben S 68  1:21.29                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      38.70        1:20.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:25.44                 
                     
Fenja Romanski  2005      38.00        1:20.84   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:20.83                 
                     
Malou Sejr  2005      38.90        1:21.51   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:25.97                 
                     
Tilde SÝe Bach  2005      39.43        1:22.89   
  Thisted SvÝmmeklub  1:24.03                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      39.15        1:23.13   
  Hobro SvÝmmeklub  1:25.16                 
                     
10  Sofie Dyg Holme  2005      39.88        1:23.83   
  Ikast SvÝmmeklub  1:27.12                 
                     
11  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      39.92        1:24.08   
  Frem Odense  1:23.08                 
                     
12  Ellen Jensen  2005      41.02        1:24.15   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:27.94                 
                     
13  Anna RÝnn  2005      40.06        1:24.51   
  Ringe SvÝmme Klub  1:23.65                 
                     
14  Sara Baumgartner  2005      40.26        1:25.36   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:33.27                 
                     
15  Jazmin Jensen  2005      40.69        1:25.38   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:29.44                 
                     
16  Agnete Habermann  2005      40.82        1:25.44   
  H2Odense  1:23.02                 
                     
17  Camilla NÝrgaard Frost  2005      41.35        1:25.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:29.97                 
                     
18  Mathilde Thirup  2005      41.25        1:25.83   
  SvÝmmeklubben S 68  1:26.87                 
                     
19  Maja Johanne Pedersen  2005      40.37        1:26.60   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.63                 
                     
20  Kristine Vestergaard  2005      41.02        1:26.69   
  BrÝnderslev SK08  1:24.87                 
                     
21  Cecilie NÝrgaard Frost  2005              1:26.92   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Johanne Heilmann  2005      41.13        1:27.09   
  Kolding SK  1:29.04                 
                     
23  Maja Friis  2005      42.33        1:27.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:32.13                 
                     
24  Marie Jensen  2005      40.54        1:27.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.13                 
                     
25  Weronika L. BjÝrn  2005      40.95        1:27.47   
  Ikast SvÝmmeklub  1:26.56                 
                     
26  Ida Jacobsen  2005      41.85        1:27.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:32.23                 
                     
27  Ida Hovmark  2005      41.33        1:27.65   
  Thisted SvÝmmeklub  1:24.22                 
                     
28  Amalie Tolderlund  2005      42.96        1:28.60   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:28.80                 
                     
29  Ester Lauritsen  2005      43.03        1:28.62   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:26.53                 
                     
30  Ida Emilie Hindberg  2005      43.44        1:28.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:33.84                 
                     
31  Sofie Rasmussen  2005              1:29.01   
  Swim Team Neptun  1:39.12                 
                     
32  Nicoline Kornum-Svensson  2005      43.19        1:29.47   
  Kolding SK  1:29.77                 
                     
33  Maja Fjordside Jensen  2005      42.32        1:29.55   
  Holstebro SvÝmme Club  1:30.31                 
                     
34  Caroline Bomholt Jensen  2005              1:31.17   
  BrÝnderslev SK08  1:56.72                 
                     
35  Ophelia Kronborg Jensen  2005      43.79        1:31.24   
  Aabybro Idrśtsforening  1:37.33                 
                     
36  Mille Broholm Brixen  2005              1:31.29   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
37  Laura Vedel Larsen  2005      43.81        1:31.35   
  Swim Team Neptun  1:35.56                 
                     
38  Laura S. Olesen  2005      44.32        1:31.43   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:35.91                 
                     
39  Emilie Moberg  2005      43.72        1:32.12   
  Vejle SvÝmmeklub  1:33.60                 
                     
40  Maja Stamholt  2005      43.91        1:32.69   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:32.01                 
                     
41  Emilie Bie Bock  2005      44.66        1:32.83   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:32.14                 
                     
42  Nina Seirup  2005      44.15        1:33.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:35.85                 
                     
43  Thea Sofie Holm Petersen  2005              1:33.35   
  Horsens SvÝmmeklub  1:40.19                 
                     
44  Cassandra Spring  2005      44.45        1:33.38   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:32.82                 
                     
45  Caden Halle  2005              1:33.57   
  Odder SvÝmmeklub  1:51.25                 
                     
46  Sofie Bjerre  2005              1:33.67   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
47  Laura G. Nedergaard  2005              1:33.78   
  Odder SvÝmmeklub  1:46.87                 
                     
48  Line Knudsen  2005              1:33.81   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:39.24                 
                     
49  Elisabeth Vingborg  2005      45.28        1:33.98   
  Viborg SvÝmme Klub  1:36.23                 
                     
50  Victoria Frśhr Piihl  2005              1:34.05   
  Kolding SK                   
                     
51  Mette Barfoot  2005      45.67        1:34.96   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.89                 
                     
52  Nikoline Kaae  2005      44.62        1:35.31   
  Frem Odense  1:35.77                 
                     
53  Louise Sunesen  2005      44.68        1:35.37   
  Viborg SvÝmme Klub  1:34.76                 
                     
54  Louise Lie Thisted  2005      46.58        1:36.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:38.71                 
                     
55  Amalie Nyvang Jensen  2005      47.11        1:36.57   
  Thisted SvÝmmeklub  1:36.58                 
                     
56  Anna Varming  2005              1:36.94   
  Viborg SvÝmme Klub  1:42.13                 
                     
57  Johanne V. Futtrup  2005              1:38.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:39.51                 
                     
58  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005              1:40.05   
  DeltaSwim                   
                     
59  Clara Jensen  2005              1:40.53   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Anna Ryet  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringe SvÝmme Klub  1:35.07                 
                     
Nicoline Bang Mosegaard  2005              DSQ  Ej samt. v. afslut 
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:35.96                 
                     
Stine Mejdahl  2005              DSQ  Tyvstart 
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:30.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark