2020-04-05   12:56:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004      1:10.90  2:28.95  3:58.34    5:07.18   
  Esbjerg Svømmeklub  5:11.92                 
                     
Cille Christensen  2004      1:09.78  2:32.09  4:00.21    5:07.99   
  Kolding SK  5:12.61                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004      1:12.95  2:34.58  4:03.20    5:14.40   
  Agfs Svømmeafdeling  5:16.18                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004      1:13.45  2:33.79  4:06.38    5:17.96   
  Vejle Svømmeklub  5:22.68                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004      1:12.79  2:36.34  4:03.33    5:18.74   
  Esbjerg Svømmeklub  5:30.45                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004      1:19.27  2:39.68  4:11.02    5:19.62   
  Aalborg Svømmeklub  5:23.44                 
                     
Laura Marie Dige  2004      1:15.31  2:35.47  4:06.90    5:24.20   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:23.08                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      1:13.98  2:41.08  4:13.25    5:26.15   
  Frem Odense                   
                     
Anna Toft Petersen  2004      1:17.65  2:38.18  4:14.97    5:26.42   
  Aalborg Svømmeklub  5:33.03                 
                     
10  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      1:17.25  2:40.07  4:10.74    5:26.50   
  Aalborg Svømmeklub  5:22.87                 
                     
11  Kathrine Weide  2004      1:21.08  2:41.76  4:11.74    5:26.76   
  Esbjerg Svømmeklub  5:51.72                 
                     
12  Anne Sofie Nørtoft  2004      1:14.66  2:36.08  4:10.63    5:27.15   
  Kolding SK  5:28.99                 
                     
13  Alberte Kempel Christense  2004      1:20.30  2:43.46  4:14.76    5:27.37   
  Swim Team Neptun  5:27.23                 
                     
14  Sarah Carugati  2004      1:13.55  2:36.82  4:14.19    5:27.60   
  Agfs Svømmeafdeling  5:29.94                 
                     
15  Martha Bjerg  2004      1:21.59  2:42.32  4:17.42    5:28.20   
  Lyseng IF                   
                     
16  Eva Hjort  2004      1:16.04  2:41.20  4:13.93    5:29.80   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  6:00.46                 
                     
17  Cecilie Hingebjerg  2004      1:19.30  2:37.20  4:17.89    5:32.02   
  Vejle Svømmeklub  5:39.73                 
                     
18  Sarah Kildahl  2004      1:22.31  2:47.97  4:18.93    5:34.43   
  Lyseng IF                   
                     
19  Anne Lundorff Larsen  2004      1:21.85  2:47.09  4:20.75    5:35.35   
  Silkeborg Svømmeklub  5:50.71                 
                     
20  Freja Røjkjær Rasmussen  2004      1:24.63  2:46.85  4:22.88    5:36.44   
  Swim Team Neptun  5:33.01                 
                     
21  Cathrine Birkebæk  2004      1:21.03  2:47.18  4:19.33    5:37.24   
  Agfs Svømmeafdeling  5:30.48                 
                     
22  Dicte Skov Forsberg  2004      1:21.94  2:49.80  4:22.45    5:37.61   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
23  Anne Terp  2004      1:19.13  2:48.85  4:24.20    5:39.21   
  Struer Svømmeklub  5:38.48                 
                     
24  Mille Kjær Jensen  2004      1:16.54  2:37.71  4:21.04    5:40.86   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
25  Katrine Bech Poulsen  2004      1:22.36  2:48.76  4:27.24    5:41.82   
  Esbjerg Svømmeklub  5:40.35                 
                     
26  Nicoline Dyrman  2004      1:18.63  2:47.55  4:21.81    5:43.05   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:39.36                 
                     
27  Laura Rønn Danielsen  2004      1:14.64  2:43.52  4:23.72    5:43.36   
  Aalborg Svømmeklub  5:50.40                 
                     
28  Katrine Rasmussen  2004      1:21.50  2:50.00  4:29.58    5:43.60   
  Swim Team Neptun  5:47.96                 
                     
29  Josephine Larsen  2004      1:14.40  2:47.41  4:31.13    5:49.21   
  Viborg Svømme Klub  5:43.50                 
                     
30  Maria Østergaard Nielsen  2004      1:23.79  2:53.55  4:32.39    5:50.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
31  Anne-Sophie Andersen  2004      1:23.50  2:49.39  4:33.52    5:50.49   
  Svømmeklubben Nord  5:53.39                 
                     
32  Lea Kjær Kristensen  2004      1:17.14  2:48.91  4:30.21    5:50.74   
  Viborg Svømme Klub  5:54.44                 
                     
33  Feline Flytkjær Broersma  2004      1:20.19  2:52.81  4:37.49    5:51.74   
  Horsens Svømmeklub  5:55.30                 
                     
34  Kathrine Bech Nielsen  2004      1:23.21  2:46.02  4:29.16    5:51.85   
  Odder Svømmeklub  6:10.32                 
                     
35  Clara Skrydstrup  2004      1:20.00  2:47.72  4:27.08    5:53.02   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
36  Pernille Nedergaard  2004      1:18.32  2:49.03  4:33.55    5:54.33   
  Silkeborg Svømmeklub  6:01.67                 
                     
37  Karoline Kristensen  2004      1:22.91  2:52.42  4:37.22    5:54.39   
  DeltaSwim                   
                     
38  Astrid Marie Hassing  2004      1:23.33  2:55.65  4:38.31    5:57.68   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
39  Caroline Madsen  2004      1:22.94  2:53.06  4:39.64    5:59.93   
  Horsens Svømmeklub  6:06.78                 
                     
40  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      1:23.80  2:50.25  4:41.18    6:02.83   
  Ringe Svømme Klub  6:40.22                 
                     
Elma Gabela  2004              DSQ  afsl. ryg på mav 200 
  Kolding SK  5:09.86                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004              DSQ  crawlarm vend v/175m 
  H2Odense  5:53.24                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004              DSQ  crawltag v. ryg 
  Nyborg Svømmeklub  5:26.45                 
                     
Søs Freund  2004              DSQ  ej forts. bev. v 125 
  Esbjerg Svømmeklub  5:27.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark