2021-04-21   08:32:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  09:59   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Kobbernagel  2008      1:32.08  3:17.20  4:58.80    6:41.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malu Melody Christensen  2006      1:15.50  2:36.52  3:57.58    5:12.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:18.21                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      1:19.66  2:46.01  4:12.51    5:35.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:47.05                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006      1:25.49  2:57.78  4:28.52    5:53.54   
  Herlev Svømning                   
                     
Mie Visler  2006      1:25.66  3:00.54  5:21.72    6:00.92   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Karen Markussen  2007      1:26.79  3:01.63  4:35.04    6:06.80   
  Sigma Swim Allerød  6:00.00                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007      1:24.63  3:07.16  4:54.30    6:36.83   
  Vest-Brøndby                   
                     
Karoline Dahl Lewinsky  2006      1:30.10  3:12.45  4:55.33    6:38.58   
  Herlev Svømning                   
                     
Hannah Bjerg Hagens  2007      1:32.42  3:20.31  5:05.29    6:46.96   
  Vest-Brøndby                   
                     
Anna Fiona Nybøll  2007      1:34.25  3:21.10  5:10.36    6:51.31   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
10  Frederikke Fisker Jensen  2006      1:30.11  3:13.48  5:00.94    7:01.80   
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktoria Freja Sørensen  2004      1:09.07  2:24.50  3:39.27    4:52.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.65                 
                     
Ida Bruhn  2004      1:12.59  2:33.19  3:54.84    5:16.58   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Kaja Waag Kallesøe  2005      1:19.62  2:46.75  4:14.10    5:36.93   
  Herlev Svømning  5:40.65                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklub  5:12.38                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001      1:04.47  2:15.21  3:28.05    4:38.20   
  Vest-Brøndby  4:33.49                 
                     
Sille Andersen  2003      1:13.68  2:32.72  3:51.50    5:05.71   
  Frederikssund Svømmeklub  5:04.07                 
                     
Mille Scheel  2003      1:14.50  2:36.77  3:58.35    5:18.11   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  09:59 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:23   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Steen Andersen  2006      1:09.15  2:24.98  3:41.07    4:55.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:14.04                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      1:10.37  2:28.26  3:45.51    5:00.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:12.06                 
                     
Vincent Matras  2005      1:12.58  2:32.13  3:52.29    5:12.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:11.56                 
                     
Gustav Abildgaard  2005      1:16.12  2:37.81  3:57.44    5:16.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:36.81                 
                     
Frederik Gersby  2006      1:16.46  2:38.24  3:59.25    5:19.46   
  Sigma Swim Allerød  5:50.00                 
                     
Matthias Slot  2005      1:15.37  2:38.01  4:02.34    5:24.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:38.37                 
                     
Magnus Jacobsen  2006      1:19.51  2:45.28  4:09.76    5:29.91   
  Sigma Swim Birkerød  5:51.68                 
                     
Rasmus Egholm  2006      1:25.02  2:56.26  4:28.15    6:00.19   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Johannes Framke  2006      1:26.16  2:58.69  4:32.22    6:07.27   
  Sigma Swim Allerød  6:15.00                 
                     
10  Albert Skov Andersen  2006      1:29.67  3:05.15  4:41.42    6:14.03   
  Sigma Swim Birkerød  6:41.69                 
                     
11  Anton Serizawa  2006      1:27.82  3:09.35  4:51.42    6:29.45   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
12  Nikolaj Kragh Simonsen  2006      4:41.24  7:36.37      7:36.37   
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004      1:07.37  2:18.92  3:30.11    4:40.89   
  Herlev Svømning  4:46.10                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      1:07.28  2:25.43  3:45.45    5:05.85   
  Vest-Brøndby  5:23.89                 
                     
Mathias Ankersen  2004      1:19.53  2:45.57  4:12.06    5:36.39   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Sofus Norby Larsson  2004      1:29.53  3:07.76  4:45.00    6:17.97   
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      1:05.85  2:15.94  3:27.28    4:36.32   
  Vest-Brøndby  4:41.44                 
                     
Martin Jacobsen  2002      1:05.32  2:19.14  3:34.45    4:48.85   
  Vest-Brøndby  4:51.84                 
                     
Frederik Helms  2001      1:08.87  2:26.10  3:43.49    5:01.16   
  Vest-Brøndby  4:40.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:23 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karla Rekling  2008              44.78   
  Sigma Swim Birkerød  48.48                 
Vigga Skou  2008              48.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Flora Rebecca Profeta  2008              49.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.43                 
Cecilie Jakobsen  2008              49.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  59.82                 
Emma de Palo-Jonas  2008              52.69   
  Vest-Brøndby  55.76                 
Nikoline Joy Gringer  2009              53.00   
  Herlev Svømning  53.70                 
Eleonora Marsner  2009              53.69   
  Herlev Svømning  1:01.27                 
Luka Revitz  2008              55.03   
  Vest-Brøndby  59.54                 
Alma Gottorp Sørensen  2009              55.67   
  Vest-Brøndby  56.14                 
10  Frida Christoffersen  2009              56.76   
  Vest-Brøndby  1:04.06                 
11  Mille Therp  2009              57.21   
  Vest-Brøndby  1:01.51                 
12  Liva Yri  2008              58.38   
  Vest-Brøndby  1:02.83                 
13  Ida-Marie Madsen  2008              58.72   
  Vest-Brøndby  1:00.13                 
14  Merle Otzen  2008              58.91   
  Vest-Brøndby  1:05.78                 
15  Frederikke M. Rasmussen  2008              59.39   
  Vest-Brøndby  1:03.91                 
16  Amalie Nielsen  2009              1:00.86   
  Vest-Brøndby  1:09.56                 
17  Ida Matthesen  2009              1:08.79   
  Vest-Brøndby  1:10.48                 
Siena Serizawa  2008              DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
  Glostrup Svømmeklub  47.35                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malu Melody Christensen  2006              33.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.60                 
Coco Li Fuhrmann  2006              34.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.67                 
Matilde Maagøe  2007              36.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.84                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007              37.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.96                 
Isabella Pedersen  2007              37.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.50                 
Asta Lund  2006              38.53   
  Herlev Svømning  40.21                 
Petrea Hostrup Stærke  2006              38.77   
  Glostrup Svømmeklub  38.40                 
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006              39.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.22                 
Emma Hansen  2007              40.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.94                 
10  Maya Amstrup Riis  2007              40.46   
  Vest-Brøndby  42.36                 
11  Astrid Høyer  2007              40.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.19                 
12  Karla Hebeltoft Olesen  2007              40.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.69                 
13  Bianca Roos  2006              41.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.21                 
14  Malouca Laura Bruun  2007              41.82   
  Glostrup Svømmeklub  40.99                 
15  Laura Pedersen  2007              41.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.08                 
16  Maria Kjer Rasmussen  2007              42.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.83                 
17  Sofija Rønne  2006              42.71   
  Herlev Svømning  45.12                 
18  Mathilde Johansen  2007              42.94   
  Glostrup Svømmeklub  45.01                 
19  Ronja Skriver Fabricius  2006              43.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.84                 
20  Mollie Kaustrup Lindemose  2007              45.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.93                 
21  Agnes Højsteen  2007              45.55   
  Vest-Brøndby  47.47                 
22  Isabella Fam  2006              45.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.24                 
23  Sophie Hartwig-Porsdal  2006              46.02   
  Herlev Svømning  46.96                 
24  Vivian Bahador Snitker  2007              46.73   
  Sigma Swim Birkerød  47.20                 
25  Frederikke Vesth  2007              48.58   
  Vest-Brøndby  49.57                 
26  Ingrid Ellehøj  2007              50.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.73                 
27  Leonora Wahl-Brink  2007              51.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.13                 
28  Josephine Michelsen  2007              52.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.68                 
29  Laika Usinger  2006              52.84   
  Vest-Brøndby                   
30  Sigrún Birgisdottir  2007              53.26   
  Herlufsholm Svømmeklub  53.63                 
31  Sara Kaiser  2007              53.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.02                 
32  Ella Kjærebye  2007              53.84   
  Glostrup Svømmeklub  58.07                 
33  Astrid Østerby  2007              54.35   
  Glostrup Svømmeklub  54.25                 
34  Siri Lauth  2007              54.42   
  Herlev Svømning  59.52                 
Hannah Bjørneboe  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  59.73                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Vega Thorsen  2004              33.51   
  Vest-Brøndby  33.14                 
Laura L. Hørning  2004              34.19   
  Glostrup Svømmeklub  34.20                 
Josefine Staudt  2005              35.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.62                 
Selma V Studnitz Andersen  2005              36.13   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.74                 
Anne Sofie Devantier  2004              36.23   
  Vest-Brøndby  36.30                 
Ella Gohr Metz  2005              37.04   
  Vest-Brøndby  37.35                 
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004              37.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.54                 
Julie Dahl  2004              38.01   
  Glostrup Svømmeklub  39.83                 
Lykke Gøttrup Jensen  2004              38.06   
  Vest-Brøndby  37.53                 
10  Freya Ry Nielsen  2005              39.21   
  Glostrup Svømmeklub  40.07                 
11  Kaja Waag Kallesøe  2005              40.73   
  Herlev Svømning  41.71                 
12  Emma Margrethe Audelin  2005              45.73   
  Herlev Svømning  47.44                 
Lærke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svømning  59.27                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001              32.07   
  Vest-Brøndby  31.44                 
Sille Andersen  2003              34.03   
  Frederikssund Svømmeklub  33.89                 
Emilie Larsen  2001              34.83   
  Vest-Brøndby  33.33                 
Camille Hvid Ravnholt  2003              35.45   
  Frederikssund Svømmeklub  33.87                 
Mia Witt  2002              36.96   
  Vest-Brøndby  38.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007              38.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.47                 
Jacob Riiber Hvid  2007              42.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.09                 
Arthur Kvist Andreassen  2007              42.86   
  Vest-Brøndby  45.80                 
Storm Bargmann  2007              44.12   
  Herlev Svømning  47.21                 
Otto Cairo  2007              44.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.08                 
Frederik F. Jacobsen  2007              45.65   
  Sigma Swim Birkerød  49.76                 
Victor Rønne  2007              46.61   
  Herlev Svømning  48.14                 
Matil Kelm  2007              47.56   
  Vest-Brøndby  47.73                 
Peter Damsø  2007              47.97   
  Vest-Brøndby  49.37                 
10  August Thygesen  2007              49.48   
  Vest-Brøndby  53.64                 
11  Sofus Emil L. Bøgevig  2007              50.32   
  Vest-Brøndby  52.30                 
12  Jonas Pelle Christensen  2009              50.55   
  Herlev Svømning  53.46                 
13  Jacob Hwaiz  2007              50.96   
  Vest-Brøndby  51.10                 
14  Magne Waag Kallesøe  2008              52.32   
  Herlev Svømning  54.79                 
15  Alexander Juul Lorenzen  2009              1:05.82   
  Vest-Brøndby  57.20                 
16  Noah Nygaard  2008              1:10.55   
  Vest-Brøndby  1:13.69                 
Mads Ulslev Parbst  2008              DNS   
  Vest-Brøndby  1:05.28                 
Sebastian Aunt  2007              DSQ  Ej berøring 25m 
  Herlufsholm Svømmeklub  45.55                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005              31.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.86                 
William Bendix Schmidt  2005              32.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.56                 
Mikkel Andersen  2005              34.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.71                 
Jeppe Bayer Christensen  2005              35.53   
  Herlev Svømning  38.96                 
Emil Kruse Enemærke  2005              35.95   
  Herlev Svømning  36.51                 
Carl Emil Ljungdahl  2006              36.14   
  Vest-Brøndby  36.24                 
Magnus Steen Andersen  2006              36.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.19                 
Ditlev Queitsch  2006              37.74   
  Vest-Brøndby  41.31                 
Mathias Bohn-Hansen  2006              38.58   
  Herlev Svømning  38.34                 
10  Matthias Slot  2005              38.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.20                 
11  Magnus Rasmussen  2006              38.72   
  Vest-Brøndby  40.88                 
12  Halfdan Dahl Jespersen  2006              39.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.15                 
13  Tristan Jensen  2006              40.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.21                 
14  Emil Espinoza  2006              40.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.51                 
15  Martin Munch Svendson  2005              41.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.59                 
16  Frederik Knakkergaard  2005              43.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.55                 
17  Xander Ravn Grønholt  2006              43.39   
  Glostrup Svømmeklub  47.59                 
18  Marcus Skov Zacho  2006              44.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.17                 
19  Oscar Serizawa  2006              44.12   
  Glostrup Svømmeklub  47.56                 
20  Viktor Fenger-Grøn  2006              44.53   
  Glostrup Svømmeklub  44.96                 
21  Viktor Sønder Koch  2006              44.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.82                 
22  Simon Dines Hansen  2006              44.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  53.65                 
23  Tobias Christiansen  2006              46.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.85                 
24  Alexander Brink  2005              46.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.78                 
25  Philip Schou Christiansen  2006              47.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.15                 
26  Julius Dolsø Lilliedal  2006              47.28   
  Herlev Svømning  51.20                 
27  Linus Norby Larsson  2006              51.60   
  Herlev Svømning  49.32                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Bendix Beiter  2003              32.80   
  Herlev Svømning  32.90                 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004              33.08   
  Vest-Brøndby  32.51                 
William Leth  2004              34.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.24                 
Søren Wandall Ohlsen  2004              35.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.92                 
Samuel Risager  2003              36.64   
  Glostrup Svømmeklub  38.60                 
Anton Skov Grell  2004              37.44   
  Glostrup Svømmeklub  36.95                 
Marcus Appel  2003              38.52   
  Frederikssund Svømmeklub  39.26                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              27.94   
  Vest-Brøndby  26.61                 
Andreas Vestergaard  1999              28.90   
  Vest-Brøndby  29.15                 
Lars Thor Sørensen  1999              29.19   
  Vest-Brøndby  28.29                 
Casper Davidsen  1999              29.95   
  Vest-Brøndby  31.02                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002              30.07   
  Vest-Brøndby                   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001              30.53   
  Vest-Brøndby  31.57                 
Lucas Jensen  2001              30.85   
  Vest-Brøndby  30.50                 
Frederik Emil Bækgaard  2002              31.58   
  Vest-Brøndby  34.12                 
Mikkel Hemmingsen  2002              32.66   
  Vest-Brøndby  33.51                 
10  Altin Misimi  2002              32.86   
  Herlev Svømning  37.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Joy Gringer  2009      59.96  2:08.19  3:20.56    4:25.33   
  Herlev Svømning                   
                     
Ida Marie Frederiksen  2008              DSQ  På mave eft vend 75m 
  Herlev Svømning  3:48.14                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007      34.81  1:17.93  2:08.13    2:47.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:54.52                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      38.38  1:24.72  2:11.99    2:50.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.54                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      38.65  1:24.19  2:14.64    2:53.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.64                 
                     
Mathilde Møller  2007      40.07  1:24.23  2:15.13    2:57.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.13                 
                     
Isabella Pedersen  2007      39.79  1:25.79  2:19.22    2:57.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.87                 
                     
Julie Philip  2007      41.23  1:27.59  2:19.01    2:58.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.22                 
                     
Leonora M Postgaard  2006      39.20  1:27.39  2:19.09    2:59.95   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.23                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006      38.58  1:24.53  2:16.32    3:00.38   
  Vest-Brøndby  3:21.04                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006      37.03  1:24.88  2:16.83    3:00.53   
  Vest-Brøndby  2:58.43                 
                     
10  Maria Claudia S. Hansen  2006      43.40  1:28.13  2:23.31    3:03.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.24                 
                     
11  Asta Hindborg  2007      43.34  1:29.40  2:24.96    3:06.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.60                 
                     
12  Astrid Høyer  2007      44.49  1:34.46  2:26.74    3:08.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.85                 
                     
13  Bianca Roos  2006      44.80  1:33.22  2:26.13    3:09.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:22.38                 
                     
14  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007      40.55  1:30.79  2:28.73    3:11.51   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.19                 
                     
15  Ellen Simoni Alfast  2006      41.11  1:32.52  2:32.58    3:14.73   
  Herlev Svømning  3:16.05                 
                     
16  Katharina Beyer Hansen  2006      39.39  1:32.76  2:32.30    3:15.77   
  Glostrup Svømmeklub  3:20.76                 
                     
17  Linnea Funk Larsen  2007      45.03  1:36.76  2:31.55    3:15.97   
  Sigma Swim Allerød  3:30.00                 
                     
18  Karla Hebeltoft Olesen  2007      43.89  1:33.90  2:32.01    3:16.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.15                 
                     
19  Anna Blom Bygum  2006      42.42  1:35.76  2:29.46    3:18.47   
  Vest-Brøndby  3:29.97                 
                     
20  Liv Waag Kallesøe  2006      45.69  1:35.10  2:31.75    3:19.87   
  Herlev Svømning  3:34.14                 
                     
21  Vigga Jacoby  2007      46.37  1:34.51  2:38.22    3:22.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:37.04                 
                     
22  Katja Poulsen  2006      46.60  1:36.94  2:38.53    3:22.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:28.63                 
                     
23  Regitze Rosenkrantz  2006      38.52  1:29.07  2:35.56    3:22.82   
  Glostrup Svømmeklub  3:32.44                 
                     
24  Kristine Dupont  2007      47.02  1:37.31  2:38.56    3:24.10   
  Herlev Svømning  3:33.66                 
                     
25  Wilma Nørgaard  2006      45.13  1:35.87  2:35.83    3:25.20   
  Vest-Brøndby  3:34.24                 
                     
26  Sofija Rønne  2006      46.39  1:39.62  2:41.50    3:29.34   
  Herlev Svømning  3:39.95                 
                     
27  Luna Larsson  2006      50.28  1:41.45  2:45.46    3:30.28   
  Herlev Svømning                   
                     
28  Christine Dalsgaard  2007      50.14  1:39.26  2:41.52    3:31.63   
  Sigma Swim Birkerød  3:42.14                 
                     
29  Mikkeline H. Jacobsen  2007      40.90  1:37.66  2:49.76    3:41.09   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Emma Andersen  2007      49.23  1:46.68  2:53.60    3:41.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
31  Anna Fiona Nybøll  2007      49.19  1:44.95  2:50.08    3:42.74   
  Glostrup Svømmeklub  3:27.01                 
                     
32  Philippa Mitchell  2006      1:48.54  2:52.41  3:43.56    3:43.56   
  Vest-Brøndby  3:54.37                 
                     
33  Freja Fyller Jacobsen  2007      54.32  1:51.15  2:52.63    3:45.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Ida Celine Sangstad Holst  2007      50.93  1:48.41  2:55.56    3:51.54   
  Glostrup Svømmeklub  4:11.74                 
                     
35  Emma Kyndesen  2006      54.49  1:55.04  2:58.87    3:52.57   
  Herlev Svømning  3:57.52                 
                     
Røskva Rosenbohm  2007              DSQ  Flere flyben v. 100m 
  Sigma Swim Birkerød  3:24.40                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      33.98  1:13.18  1:55.93    2:31.73   
  Vest-Brøndby  2:31.55                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005      35.88  1:19.97  2:08.82    2:47.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:54.35                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004      34.28  1:16.31  2:06.95    2:47.66   
  Vest-Brøndby  2:46.43                 
                     
Thea Mikkelsen  2005      35.89  1:21.28  2:12.48    2:51.80   
  Glostrup Svømmeklub  2:48.83                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      38.50  1:26.70  2:15.95    2:57.92   
  Vest-Brøndby  3:10.86                 
                     
Ida Jacobsen  2005      38.01  1:26.58  2:24.95    3:09.50   
  Vest-Brøndby  3:05.19                 
                     
Line Pedersen  2005      41.57  1:32.63  2:33.37    3:21.83   
  Glostrup Svømmeklub  3:36.81                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005      43.38  1:45.05  2:36.26    3:28.00   
  Vest-Brøndby  3:41.71                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001      30.54  1:09.81  1:55.38    2:29.20   
  Vest-Brøndby  2:30.39                 
                     
Emma Mikkelsen  2001      33.69  1:15.20  1:58.03    2:32.43   
  Vest-Brøndby  2:34.54                 
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000      33.70  1:12.70  1:58.05    2:35.94   
  Vest-Brøndby  2:34.00                 
                     
Katharina N Møller  2001      35.96  1:18.07  2:03.64    2:41.76   
  Vest-Brøndby  2:38.09                 
                     
Camille Hvid Ravnholt  2003      34.96  1:16.93  2:08.35    2:47.60   
  Frederikssund Svømmeklub  2:48.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      38.49  1:23.75  2:16.15    2:55.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.46                 
                     
Viktor Nymark Føge  2008              DSQ  Ej fortsat bevæg/75m 
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vincent Matras  2005      36.11  1:17.05  2:09.08    2:46.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.01                 
                     
Gustav Abildgaard  2005      38.47  1:24.01  2:15.18    2:52.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.07                 
                     
Theodor Møller  2005      36.44  1:22.67  2:13.01    2:52.31   
  Vest-Brøndby  3:08.51                 
                     
Hector Kaltoft  2006      39.02  1:23.26  2:16.33    2:55.62   
  Sigma Swim Birkerød  3:00.78                 
                     
William Folkmann  2006      41.05  1:26.91  2:20.58    2:58.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.57                 
                     
Noah Anker-Møller  2006      37.99  1:25.77  2:22.06    3:00.11   
  Sigma Swim Allerød  3:20.00                 
                     
Tristan Jensen  2006      40.33  1:26.85  2:20.92    3:00.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.30                 
                     
Sigurd Chistopher Vickery  2005      39.51  1:24.57  2:20.21    3:02.53   
  Vest-Brøndby  3:26.09                 
                     
Anders Thøgersen  2005      35.73  1:25.82  2:21.76    3:03.82   
  Glostrup Svømmeklub  3:39.82                 
                     
10  Mauritz Otzen  2005      41.90  1:31.49  2:24.04    3:09.32   
  Vest-Brøndby  3:43.21                 
                     
11  Victor Henrik Ritnagel  2005      46.80  1:35.00  2:29.08    3:11.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:19.93                 
                     
12  Karl Korfix Barlebo  2006      40.01  1:26.15  2:26.88    3:12.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.21                 
                     
13  Andreas Kelstrup Schou  2005      41.76  1:33.96  2:35.26    3:18.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:26.55                 
                     
14  Albert Skov Andersen  2006      47.13  1:36.87  2:35.95    3:18.93   
  Sigma Swim Birkerød  3:25.46                 
                     
15  Sebastian Højer Øster  2006      45.89  1:39.33  2:38.67    3:23.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:51.57                 
                     
16  Alexander Oxenbøll  2006      43.43  1:39.11  2:37.53    3:24.29   
  Glostrup Svømmeklub  4:08.69                 
                     
17  Karl Svane Kristensen  2005      50.15  1:40.63  2:36.08    3:25.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:29.73                 
                     
Hugo Haakansson  2006              DSQ  Afslut på mave/100m 
  Vest-Brøndby  3:23.76                 
                     
Mattias Sand Nielsen  2005              DSQ  På ryg eft. vend/25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  3:20.22                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Johansen  2003      30.85  1:12.71  1:53.97    2:29.17   
  Glostrup Svømmeklub  2:32.40                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      32.13  1:10.75  1:56.38    2:30.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.02                 
                     
Zilas Aarestrup  2003      33.60  1:09.83  1:57.35    2:31.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.28                 
                     
Tobias Davidsen  2003      31.74  1:11.53  1:58.21    2:35.29   
  Vest-Brøndby  2:40.49                 
                     
Victor Dyrhauge  2004      34.17  1:13.91  2:01.95    2:37.19   
  Frederikssund Svømmeklub  2:43.93                 
                     
William Leth  2004      35.42  1:16.09  2:10.02    2:44.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.33                 
                     
Peter Holm  2003      35.48  1:17.88  2:06.53    2:44.51   
  Herlev Svømning  2:47.21                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004      34.91  1:17.44  2:10.42    2:47.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.28                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004      39.84  1:22.62  2:09.63    2:48.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.19                 
                     
10  Lauritz Johansen  2004      33.65  1:17.84  2:11.03    2:49.43   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.04                 
                     
11  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      40.38  1:26.75  2:22.57    3:02.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.56                 
                     
12  William Mitchell  2004      41.01  1:28.97  2:24.24    3:10.33   
  Vest-Brøndby  3:06.62                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Wentorf  1999      27.91  1:03.57  1:44.26    2:18.09   
  Frederikssund Svømmeklub  2:18.70                 
                     
William S. Michaelsen  2001      30.51  1:08.21  1:49.25    2:24.76   
  Frederikssund Svømmeklub  2:24.37                 
                     
Martin Jacobsen  2002      30.28  1:09.96  1:55.51    2:29.91   
  Vest-Brøndby  2:37.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Marie Frederiksen  2008              43.89   
  Herlev Svømning  41.50                 
Siena Serizawa  2008              48.07   
  Glostrup Svømmeklub  46.09                 
Cecilie Jakobsen  2008              51.53   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Flora Rebecca Profeta  2008              51.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.08                 
Freja Kobbernagel  2008              52.18   
  Vest-Brøndby  51.35                 
Emma de Palo-Jonas  2008              1:00.01   
  Vest-Brøndby  1:00.68                 
Eleonora Marsner  2009              1:01.76   
  Herlev Svømning                   
Zenia Englund  2008              DSQ  Asynk. ben eft start 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.57                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006              32.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.75                 
Emma Hansen  2007              35.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.81                 
Sofie Amalie Krag  2006              36.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.24                 
Kamma Rasmussen  2006              36.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.47                 
Zoe Overby Traberg  2006              36.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.18                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007              37.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.12                 
Mathilde Møller  2007              37.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.36                 
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006              38.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.60                 
Rikke Therp  2006              38.16   
  Vest-Brøndby  47.52                 
10  Katharina Beyer Hansen  2006              38.30   
  Glostrup Svømmeklub  37.48                 
11  Laura Pedersen  2007              39.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.52                 
12  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007              39.49   
  Sigma Swim Birkerød  38.64                 
13  Ellen Simoni Alfast  2006              39.95   
  Herlev Svømning  40.06                 
14  Maria Kjer Rasmussen  2007              40.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.03                 
15  Laura Jørgensen  2007              42.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.74                 
16  Asta Hindborg  2007              43.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.09                 
17  Mathilde Johansen  2007              45.25   
  Glostrup Svømmeklub  45.97                 
18  Sofija Rønne  2006              45.30   
  Herlev Svømning  44.63                 
19  Frederikke Fisker Jensen  2006              45.75   
  Herlev Svømning  49.51                 
20  Kristine Dupont  2007              45.95   
  Herlev Svømning  45.12                 
21  Liv Waag Kallesøe  2006              46.65   
  Herlev Svømning  47.30                 
22  Karoline Dahl Lewinsky  2006              46.81   
  Herlev Svømning  48.66                 
23  Hannah Bjerg Hagens  2007              48.34   
  Vest-Brøndby  48.62                 
24  Sophie Harborg Fuchs  2007              50.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.73                 
25  Frederikke Vesth  2007              51.68   
  Vest-Brøndby  54.17                 
26  Ella Kjærebye  2007              53.27   
  Glostrup Svømmeklub  54.63                 
27  Helena Honore  2007              53.45   
  Herlev Svømning  54.78                 
28  Mie Bysand  2007              54.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.90                 
29  Agnes Højsteen  2007              56.58   
  Vest-Brøndby  56.72                 
30  Katharina Zobel  2007              57.92   
  Herlev Svømning                   
31  Siri Lauth  2007              58.57   
  Herlev Svømning                   
32  Sigrún Birgisdottir  2007              1:08.71   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Ingeborg Fleron Qvant  2007              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.34                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004              31.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.90                 
Nikoline Marie Lange  2005              31.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.94                 
Viktoria Freja Sørensen  2004              31.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.63                 
Anne Sofie Devantier  2004              32.81   
  Vest-Brøndby  32.20                 
Selma V Studnitz Andersen  2005              34.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.97                 
Lykke Gøttrup Jensen  2004              35.26   
  Vest-Brøndby  35.06                 
Ella Gohr Metz  2005              35.83   
  Vest-Brøndby  35.38                 
Freya Ry Nielsen  2005              35.84   
  Glostrup Svømmeklub  36.09                 
Josefine Staudt  2005              35.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.09                 
10  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004              37.07   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.12                 
11  Line Pedersen  2005              40.79   
  Glostrup Svømmeklub  39.29                 
12  Emma Margrethe Audelin  2005              50.24   
  Herlev Svømning                   
Mathilde U. Thorborg  2005              DNS   
  Vest-Brøndby  42.52                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001              30.43   
  Vest-Brøndby  28.48                 
Emilie Larsen  2001              30.83   
  Vest-Brøndby  29.78                 
Natascha Bonnén Sjøgren  2000              31.65   
  Vest-Brøndby  30.60                 
Emma Mikkelsen  2001              31.90   
  Vest-Brøndby  32.17                 
Amalie V. Sørensen  2002              33.87   
  Vest-Brøndby  32.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Kvist Andreassen  2007              43.17   
  Vest-Brøndby  43.31                 
Otto Cairo  2007              43.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.28                 
Storm Bargmann  2007              47.46   
  Herlev Svømning  58.83                 
Jacob Hwaiz  2007              51.59   
  Vest-Brøndby  1:02.56                 
Sebastian Aunt  2007              56.02   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Peter Damsø  2007              58.29   
  Vest-Brøndby                   
August Thygesen  2007              1:12.89   
  Vest-Brøndby                   
Matil Kelm  2007              1:22.09   
  Vest-Brøndby  1:09.54                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005              31.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.99                 
Robert E Falborg Pedersen  2005              31.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.83                 
William Bogø Andersen  2005              32.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.10                 
Mikkel Andersen  2005              33.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.14                 
Bertram Olesen  2005              36.55   
  Frederikssund Svømmeklub  44.34                 
Gustav Abildgaard  2005              37.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.78                 
Carl Emil Ljungdahl  2006              38.32   
  Vest-Brøndby  39.58                 
Lucas Svej  2005              38.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.45                 
Mathias Toft Cortsen  2005              38.44   
  Herlev Svømning  38.75                 
10  Xander Ravn Grønholt  2006              38.89   
  Glostrup Svømmeklub  40.05                 
11  Karl Korfix Barlebo  2006              39.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.36                 
12  Emil Espinoza  2006              39.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.47                 
13  William Folkmann  2006              39.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.41                 
14  Elias Bach-Jensen  2006              40.32   
  Sigma Swim Birkerød  41.53                 
15  Kasper Jægerskou  2006              40.56   
  Glostrup Svømmeklub  42.37                 
16  Carl S. Sørensen  2006              40.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.30                 
17  Martin Munch Svendson  2005              41.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.09                 
18  Alexander Oxenbøll  2006              43.15   
  Glostrup Svømmeklub  41.45                 
19  Anton Serizawa  2006              43.46   
  Glostrup Svømmeklub  51.77                 
20  Marcus Skov Zacho  2006              44.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.54                 
21  Victor Henrik Ritnagel  2005              46.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.06                 
22  Tobias Christiansen  2006              50.61   
  Herlufsholm Svømmeklub  57.18                 
23  Linus Norby Larsson  2006              53.13   
  Herlev Svømning  53.29                 
24  Viktor Sønder Koch  2006              56.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Philip Schou Christiansen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.09                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Bred  2003              29.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.10                 
Tobias Davidsen  2003              30.53   
  Vest-Brøndby  30.28                 
Lucas Nielsen  2004              31.43   
  Frederikssund Svømmeklub  31.41                 
Gabriel Elmedyb  2004              31.91   
  Herlev Svømning  31.86                 
Lauritz Johansen  2004              32.37   
  Glostrup Svømmeklub  31.60                 
Victor Dyrhauge  2004              32.71   
  Frederikssund Svømmeklub  33.07                 
Gustav Bendix Beiter  2003              32.74   
  Herlev Svømning  33.22                 
Esben Rasmussen  2004              32.96   
  Vest-Brøndby  31.80                 
Anton Skov Grell  2004              33.14   
  Glostrup Svømmeklub  33.06                 
10  Samuel Risager  2003              33.98   
  Glostrup Svømmeklub  35.25                 
11  Silas Fessel  2004              34.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.31                 
12  Mathias Ankersen  2004              40.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.00                 
13  William Mitchell  2004              40.83   
  Vest-Brøndby  38.25                 
14  Sofus Norby Larsson  2004              42.43   
  Herlev Svømning                   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Sørensen  1999              27.03   
  Vest-Brøndby  26.27                 
Johan Wentorf  1999              27.35   
  Frederikssund Svømmeklub  27.38                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002              27.44   
  Vest-Brøndby  27.07                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              27.59   
  Vest-Brøndby  27.84                 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001              27.94   
  Vest-Brøndby  28.25                 
Frederik Emil Bækgaard  2002              28.08   
  Vest-Brøndby  28.18                 
Casper Davidsen  1999              28.26   
  Vest-Brøndby  29.39                 
Altin Misimi  2002              28.43   
  Herlev Svømning  29.08                 
Lucas Jensen  2001              28.73   
  Vest-Brøndby  29.15                 
10  William S. Michaelsen  2001              29.27   
  Frederikssund Svømmeklub  29.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karla Rekling  2008      40.70        1:24.86   
  Sigma Swim Birkerød  1:29.68                 
                     
Ida Marie Frederiksen  2008      42.07        1:28.56   
  Herlev Svømning  1:23.56                 
                     
Vigga Skou  2008      45.96        1:36.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:47.95                 
                     
Flora Rebecca Profeta  2008      45.59        1:36.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.24                 
                     
Sofie Leidecker  2008      45.47        1:36.81   
  Sigma Swim Birkerød  1:41.72                 
                     
Caroline Liechti  2008      47.39        1:42.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:52.45                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009      51.05        1:48.39   
  Vest-Brøndby  2:01.81                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008      56.88        1:49.71   
  Vest-Brøndby  1:49.22                 
                     
Liva Yri  2008      50.22        1:51.09   
  Vest-Brøndby  1:55.56                 
                     
10  Ida-Marie Madsen  2008      57.30        1:56.05   
  Vest-Brøndby  1:57.22                 
                     
11  Frida Christoffersen  2009      53.75        1:59.40   
  Vest-Brøndby  2:11.97                 
                     
12  Merle Otzen  2008      55.05        2:01.27   
  Vest-Brøndby  2:06.24                 
                     
13  Mille Therp  2009      55.26        2:01.69   
  Vest-Brøndby  2:08.51                 
                     
14  Frederikke M. Rasmussen  2008      58.29        2:03.64   
  Vest-Brøndby  2:29.41                 
                     
15  Amalie Nielsen  2009      1:07.64        2:24.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Ida Matthesen  2009      1:14.22        2:39.25   
  Vest-Brøndby  2:32.71                 
                     
Luka Revitz  2008              DSQ  Ej berøring v. 75m 
  Vest-Brøndby  2:26.16                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      30.61        1:02.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.24                 
                     
Falka Tind  2006      32.02        1:05.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.40                 
                     
Martine Damborg  2007      33.80        1:10.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.08                 
                     
Matilde Maagøe  2007      34.41        1:11.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.58                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006      33.65        1:11.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.34                 
                     
Mie Ankersen  2006      34.50        1:12.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:19.39                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      35.81        1:12.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.32                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      37.07        1:13.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.59                 
                     
Leonora M Postgaard  2006      34.95        1:13.83   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.92                 
                     
10  Julie Philip  2007      36.08        1:14.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.25                 
                     
11  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      36.37        1:15.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.18                 
                     
12  Andrea Kiefer-Hansen  2006      36.65        1:15.73   
  Herlev Svømning  1:18.84                 
                     
13  Malouca Laura Bruun  2007      35.77        1:16.10   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.81                 
                     
14  Asta Hindborg  2007      36.37        1:16.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.51                 
                     
15  Asta Lund  2006      35.65        1:17.25   
  Herlev Svømning  1:23.07                 
                     
16  Mie Visler  2006      35.96        1:18.00   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:22.12                 
                     
17  Mathilde Møller  2007      37.14        1:18.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.47                 
                     
18  Regitze Rosenkrantz  2006      36.82        1:18.65   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.84                 
                     
19  Maria Kjer Rasmussen  2007      37.93        1:19.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.64                 
                     
20  Anna Blom Bygum  2006      37.09        1:19.66   
  Vest-Brøndby  1:25.70                 
                     
21  Maya Amstrup Riis  2007      38.10        1:20.58   
  Vest-Brøndby  1:25.77                 
                     
22  Ellen Simoni Alfast  2006      38.08        1:20.91   
  Herlev Svømning  1:20.76                 
                     
23  Petrea Hostrup Stærke  2006      38.15        1:22.38   
  Glostrup Svømmeklub  1:20.03                 
                     
24  Katharina Beyer Hansen  2006      38.71        1:23.16   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.36                 
                     
25  Julie Hovmand  2007      39.39        1:24.45   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.89                 
                     
26  Vivian Bahador Snitker  2007      39.81        1:24.57   
  Sigma Swim Birkerød  1:26.54                 
                     
27  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      40.39        1:24.85   
  Herlev Svømning  1:24.86                 
                     
28  Ronja Skriver Fabricius  2006      41.75        1:24.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.73                 
                     
29  Vigga Jacoby  2007      39.86        1:25.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.63                 
                     
30  Luna Larsson  2006      41.77        1:25.58   
  Herlev Svømning  1:28.12                 
                     
31  Sofija Rønne  2006      42.36        1:27.66   
  Herlev Svømning  1:29.40                 
                     
32  Kristine Dupont  2007      41.01        1:27.70   
  Herlev Svømning  1:25.71                 
                     
33  Mollie Kaustrup Lindemose  2007      41.66        1:28.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.50                 
                     
34  Isabella Fam  2006      41.44        1:29.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.63                 
                     
35  Emma Andersen  2007      43.70        1:31.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.69                 
                     
36  Wilma Nørgaard  2006      43.13        1:32.01   
  Vest-Brøndby  1:38.44                 
                     
37  Philippa Mitchell  2006      45.46        1:33.17   
  Vest-Brøndby  1:37.04                 
                     
38  Emma Kyndesen  2006      43.76        1:33.78   
  Herlev Svømning  1:38.11                 
                     
39  Freja Fyller Jacobsen  2007      45.36        1:35.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.76                 
                     
40  Ida Celine Sangstad Holst  2007      45.37        1:36.53   
  Glostrup Svømmeklub  1:48.98                 
                     
41  Sophie Harborg Fuchs  2007      44.97        1:36.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:37.24                 
                     
42  Mie Bysand  2007      46.57        1:39.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:42.90                 
                     
43  Katharina Zobel  2007      47.11        1:39.06   
  Herlev Svømning  1:38.15                 
                     
44  Ingrid Ellehøj  2007      47.47        1:40.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:44.04                 
                     
45  Sigrún Birgisdottir  2007      46.15        1:40.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:52.47                 
                     
46  Helena Honore  2007      47.84        1:41.51   
  Herlev Svømning  1:44.87                 
                     
47  Josephine Michelsen  2007      48.37        1:44.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:51.38                 
                     
48  Hannah Bjørneboe  2007      50.00        1:45.64   
  Vest-Brøndby  2:09.86                 
                     
49  Astrid Østerby  2007      49.65        1:47.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:58.49                 
                     
50  Laika Usinger  2006      55.54        2:02.88   
  Vest-Brøndby                   
                     
51  Siri Lauth  2007      58.72        2:13.06   
  Herlev Svømning  2:09.70                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      30.84        1:03.66   
  Vest-Brøndby  1:02.73                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005      30.45        1:04.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.04                 
                     
Laura L. Hørning  2004      31.64        1:06.37   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.42                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004      33.24        1:08.83   
  Frederikssund Svømmeklub  1:10.05                 
                     
Thea Mikkelsen  2005      34.95        1:13.03   
  Glostrup Svømmeklub  1:10.58                 
                     
Julie Dahl  2004      34.39        1:13.62   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.17                 
                     
Ida Jacobsen  2005      37.45        1:17.47   
  Vest-Brøndby  1:16.67                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      36.92        1:18.64   
  Vest-Brøndby  1:20.58                 
                     
Line Pedersen  2005      39.98        1:23.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.81                 
                     
Lærke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svømning  1:42.24                 
                     
Emma Margrethe Audelin  2005              DSQ  Tyvstart 
  Herlev Svømning  1:29.63                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001      30.55        1:02.18   
  Vest-Brøndby  58.45                 
                     
Camille Hvid Ravnholt  2003      31.87        1:06.18   
  Frederikssund Svømmeklub  1:05.84                 
                     
Mia Witt  2002      32.29        1:07.19   
  Vest-Brøndby  1:06.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:04 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      34.63        1:12.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.96                 
                     
Otto Cairo  2007      36.21        1:16.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.62                 
                     
Victor Rønne  2007      40.31        1:25.79   
  Herlev Svømning  1:26.74                 
                     
Frederik F. Jacobsen  2007      41.15        1:28.82   
  Sigma Swim Birkerød  1:26.70                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007      41.27        1:28.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.29                 
                     
Sebastian Aunt  2007      44.31        1:33.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:48.13                 
                     
Sofus Emil L. Bøgevig  2007      49.40        1:47.10   
  Vest-Brøndby  1:49.92                 
                     
Phillip Knudsen  2007      50.72        1:47.33   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Viktor Nymark Føge  2008      50.13        1:48.65   
  Herlev Svømning  1:57.03                 
                     
10  Magne Waag Kallesøe  2008      52.05        1:50.20   
  Herlev Svømning  1:47.62                 
                     
11  Jonas Pelle Christensen  2009      55.88        1:58.15   
  Herlev Svømning  1:45.78                 
                     
12  Alexander Juul Lorenzen  2009      1:03.40        2:13.65   
  Vest-Brøndby  2:15.88                 
                     
13  Noah Nygaard  2008      1:09.17        2:26.29   
  Vest-Brøndby  2:39.51                 
                     
Mads Ulslev Parbst  2008              DNS   
  Vest-Brøndby  2:04.47                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Steen Andersen  2006      30.69        1:03.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.42                 
                     
William Bendix Schmidt  2005      32.20        1:06.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.31                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005      32.24        1:06.97   
  Herlev Svømning  1:08.35                 
                     
Mikkel Andersen  2005      32.93        1:07.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.44                 
                     
Bertram Olesen  2005      31.76        1:08.06   
  Frederikssund Svømmeklub  1:19.73                 
                     
Hector Kaltoft  2006      33.19        1:08.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.21                 
                     
Sigurd Chistopher Vickery  2005      34.65        1:12.62   
  Vest-Brøndby  1:17.59                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      34.53        1:12.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.11                 
                     
Anders Thøgersen  2005      34.42        1:13.08   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.86                 
                     
10  Magnus Rasmussen  2006      35.14        1:13.15   
  Vest-Brøndby  1:15.29                 
                     
11  Frederik Grove Ankerdal  2005      36.32        1:14.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.06                 
                     
12  Mattias Sand Nielsen  2005      34.85        1:14.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.15                 
                     
13  Ditlev Queitsch  2006      35.35        1:16.29   
  Vest-Brøndby  1:16.12                 
                     
14  William Folkmann  2006      36.31        1:16.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.10                 
                     
15  Rasmus Egholm  2006      36.14        1:16.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.21                 
                     
16  Viktor Fenger-Grøn  2006      35.43        1:17.28   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.20                 
                     
17  Frederik Knakkergaard  2005      37.44        1:17.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.75                 
                     
18  Sebastian Højer Øster  2006      37.01        1:18.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.79                 
                     
19  Lucas Svej  2005      37.38        1:18.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.09                 
                     
20  Hugo Haakansson  2006      36.91        1:18.89   
  Vest-Brøndby  1:16.48                 
                     
21  Andreas Kelstrup Schou  2005      37.24        1:19.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.89                 
                     
22  Mathias Bohn-Hansen  2006      38.11        1:19.69   
  Herlev Svømning  1:17.52                 
                     
23  Xander Ravn Grønholt  2006      38.26        1:19.74   
  Glostrup Svømmeklub  1:20.75                 
                     
24  Marcus Skov Zacho  2006      37.34        1:19.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.45                 
                     
25  Mathias Toft Cortsen  2005      38.19        1:20.39   
  Herlev Svømning  1:19.88                 
                     
26  Oscar Serizawa  2006      38.92        1:21.51   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.96                 
                     
27  Kasper Jægerskou  2006      38.97        1:21.54   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.53                 
                     
28  Simon Dines Hansen  2006      41.48        1:25.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:37.91                 
                     
29  Carl S. Sørensen  2006      40.10        1:26.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.26                 
                     
30  Karl Svane Kristensen  2005      41.16        1:27.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.36                 
                     
31  Tobias Christiansen  2006      42.13        1:29.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:31.16                 
                     
32  Philip Schou Christiansen  2006      43.24        1:30.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.39                 
                     
33  Christian Bruus  2006      45.79        1:36.39   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
34  Julius Dolsø Lilliedal  2006      44.82        1:37.47   
  Herlev Svømning  1:46.11                 
                     
35  Nikolaj Kragh Simonsen  2006      45.89        1:38.70   
  Herlev Svømning  1:36.73                 
                     
Alexander Brink  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.94                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Johansen  2003      28.92        59.88   
  Glostrup Svømmeklub  1:00.66                 
                     
Zilas Aarestrup  2003      29.69        1:01.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.71                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      30.21        1:02.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.06                 
                     
Lucas Nielsen  2004      29.93        1:03.06   
  Frederikssund Svømmeklub  1:02.76                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      31.34        1:04.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.59                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004      31.58        1:05.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.42                 
                     
Peter Holm  2003      32.23        1:07.20   
  Herlev Svømning  1:08.08                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003      32.95        1:08.67   
  Herlev Svømning  1:08.73                 
                     
Marcus Appel  2003      35.50        1:13.34   
  Frederikssund Svømmeklub  1:19.07                 
                     
10  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      36.13        1:14.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.66                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004              DNS   
  Herlev Svømning  1:24.37                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.35                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Wentorf  1999      26.76        56.28   
  Frederikssund Svømmeklub  55.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:15 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      36.41  1:18.49  2:02.39    2:46.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.72                 
                     
Falka Tind  2006      38.62  1:22.30  2:06.82    2:50.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.31                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      40.80  1:28.86  2:17.31    3:01.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:26.83                 
                     
Matilde Maagøe  2007      41.00  1:29.19  2:16.20    3:02.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.25                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      44.29  1:35.97  2:27.55    3:15.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:47.00                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006      40.92  1:35.01  2:28.92    3:19.22   
  Vest-Brøndby  3:29.00                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Pyndt Hansen  2004      37.60  1:21.12  2:06.59    2:51.64   
  Frederikssund Svømmeklub  2:51.05                 
                     
Lykke Gøttrup Jensen  2004      39.97  1:27.69  2:16.97    3:04.13   
  Vest-Brøndby  3:06.27                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001      35.00  1:14.44  1:54.35    2:32.26   
  Vest-Brøndby  2:20.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005      35.91  1:18.28  2:00.45    2:43.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:06.72                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005      38.92  1:26.06  2:15.64    3:02.11   
  Herlev Svømning                   
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      39.60  1:28.22  2:22.17    3:13.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:50.00                 
                     
Tristan Jensen  2006      41.90  1:33.06  2:30.49    3:27.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:50.00                 
                     
Matthias Slot  2005              DSQ  1 hånd i vending/25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Dyrhauge  2004      34.75  1:16.53  2:00.49    2:43.64   
  Frederikssund Svømmeklub  2:45.22                 
                     
Gustav Bendix Beiter  2003      35.36  1:20.36  2:07.36    2:52.45   
  Herlev Svømning  2:55.87                 
                     
Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      45.04  1:40.64  2:37.16    3:32.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:24.62                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002      29.83  1:04.55  1:41.62    2:22.21   
  Vest-Brøndby  2:16.01                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      33.05  1:11.16  1:50.47    2:29.04   
  Vest-Brøndby  2:26.79                 
                     
Lucas Jensen  2001      33.69  1:13.77  1:54.99    2:35.70   
  Vest-Brøndby  2:36.80                 
                     
Martin Jacobsen  2002      32.96  1:12.30  1:55.61    2:38.87   
  Vest-Brøndby  2:54.58                 
                     
Frederik Helms  2001      34.73  1:16.92  2:00.78    2:44.84   
  Vest-Brøndby  2:32.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Leidecker  2008      51.56        1:46.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:52.82                 
                     
Caroline Liechti  2008      52.08        1:50.15   
  Sigma Swim Birkerød  1:52.36                 
                     
Ida Marie Frederiksen  2008      53.26        1:51.09   
  Herlev Svømning  2:10.83                 
                     
Cecilie Jakobsen  2008      51.76        1:52.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:58.12                 
                     
Zenia Englund  2008      55.06        1:55.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Siena Serizawa  2008      55.27        1:57.51   
  Glostrup Svømmeklub  2:00.21                 
                     
Vigga Skou  2008      59.60        2:05.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Nikoline Joy Gringer  2009      1:03.68        2:18.89   
  Herlev Svømning  2:13.26                 
                     
Eleonora Marsner  2009      1:07.89        2:25.05   
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007      42.47        1:28.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.63                 
                     
Rikke Therp  2006      43.51        1:30.05   
  Vest-Brøndby  1:31.36                 
                     
Bianca Roos  2006      44.48        1:32.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.33                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      45.13        1:32.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.65                 
                     
Matilde Maagøe  2007      45.30        1:33.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.48                 
                     
Kamma Rasmussen  2006      45.01        1:34.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.62                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      44.94        1:34.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.14                 
                     
Julie Philip  2007      44.80        1:35.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.15                 
                     
Martine Damborg  2007      45.77        1:35.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.95                 
                     
10  Mie Ankersen  2006      45.27        1:36.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.44                 
                     
11  Astrid Høyer  2007      46.44        1:37.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.42                 
                     
12  Isabella Pedersen  2007      47.55        1:38.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.90                 
                     
13  Mathilde Johansen  2007      48.70        1:38.73   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.00                 
                     
14  Sara Kaarup Andersen  2006      46.67        1:38.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.66                 
                     
15  Asta Lund  2006      47.59        1:40.77   
  Herlev Svømning  1:43.39                 
                     
16  Maria Claudia S. Hansen  2006      48.23        1:40.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.84                 
                     
17  Asta Hindborg  2007      48.28        1:42.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.07                 
                     
18  Ellen Simoni Alfast  2006      50.12        1:45.50   
  Herlev Svømning  1:46.36                 
                     
19  Karla Hebeltoft Olesen  2007      51.08        1:45.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.82                 
                     
20  Karoline Dahl Lewinsky  2006      49.77        1:47.19   
  Herlev Svømning  1:52.58                 
                     
21  Katja Poulsen  2006      49.89        1:47.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:49.64                 
                     
22  Liv Waag Kallesøe  2006      51.25        1:47.59   
  Herlev Svømning  1:58.49                 
                     
23  Mollie Kaustrup Lindemose  2007      51.37        1:47.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:00.69                 
                     
24  Frederikke Fisker Jensen  2006      51.27        1:47.94   
  Herlev Svømning  1:51.83                 
                     
25  Sofija Rønne  2006      53.38        1:50.90   
  Herlev Svømning  1:48.51                 
                     
26  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      52.78        1:53.06   
  Herlev Svømning  1:56.13                 
                     
27  Helena Honore  2007      53.28        1:53.17   
  Herlev Svømning                   
                     
28  Emma Kyndesen  2006      54.74        1:54.96   
  Herlev Svømning  1:56.45                 
                     
29  Vigga Jacoby  2007      53.73        1:55.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:53.17                 
                     
30  Isabella Fam  2006      55.86        1:57.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:53.68                 
                     
31  Kristine Dupont  2007      56.07        1:57.92   
  Herlev Svømning  1:59.85                 
                     
32  Leonora Wahl-Brink  2007      58.19        1:58.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
33  Ella Kjærebye  2007      57.53        2:02.13   
  Glostrup Svømmeklub  2:29.93                 
                     
34  Ida Celine Sangstad Holst  2007      57.19        2:02.62   
  Glostrup Svømmeklub  2:01.07                 
                     
35  Sara Kaiser  2007      58.19        2:04.67   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:10.92                 
                     
36  Astrid Østerby  2007      58.81        2:06.15   
  Glostrup Svømmeklub  2:04.12                 
                     
37  Ingrid Ellehøj  2007      1:03.60        2:11.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.93                 
                     
Ingeborg Fleron Qvant  2007              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Frederikke Vesth  2007              DSQ  Armtag til hofte 
  Vest-Brøndby  1:54.18                 
                     
Hannah Bjørneboe  2007              DSQ  1 hånd i vending/50m 
  Vest-Brøndby  2:22.02                 
                     
Laika Usinger  2006              DSQ  Crawlben efter start 
  Vest-Brøndby                   
                     
Leonora M Postgaard  2006              DSQ  Cr.ben eft. vend/50m 
  Glostrup Svømmeklub  1:34.63                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      36.95        1:18.05   
  Vest-Brøndby  1:18.81                 
                     
Emma Hansen  2004      37.86        1:21.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.55                 
                     
Laura L. Hørning  2004      40.25        1:24.48   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.69                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005      40.42        1:25.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.12                 
                     
Josefine Staudt  2005      42.12        1:28.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.51                 
                     
Ida Bruhn  2004      42.29        1:28.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.70                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005      42.17        1:29.73   
  Vest-Brøndby  1:28.68                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004      42.85        1:30.96   
  Vest-Brøndby  1:31.32                 
                     
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004      44.95        1:34.05   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:36.30                 
                     
10  Julie Dahl  2004      45.77        1:37.59   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.88                 
                     
11  Kaja Waag Kallesøe  2005      46.10        1:38.74   
  Herlev Svømning  1:39.72                 
                     
12  Emma Margrethe Audelin  2005      51.60        1:49.53   
  Herlev Svømning  1:56.44                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.10                 
                     
Lærke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svømning  1:58.58                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine V. Sørensen  1996      36.26        1:16.41   
  Vest-Brøndby  1:13.13                 
                     
Emma Mikkelsen  2001      37.76        1:18.01   
  Vest-Brøndby  1:18.12                 
                     
Katharina N Møller  2001      38.57        1:22.08   
  Vest-Brøndby  1:19.77                 
                     
Xenia Bonnén Sjøgren  1997      38.56        1:22.31   
  Vest-Brøndby  1:19.99                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002      39.75        1:23.94   
  Vest-Brøndby  1:22.88                 
                     
Mille Scheel  2003      41.01        1:27.95   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:32.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Bargmann  2007      47.91        1:39.88   
  Herlev Svømning  1:45.00                 
                     
August Thygesen  2007      54.50        1:55.85   
  Vest-Brøndby  1:54.19                 
                     
Victor Rønne  2007      57.86        1:59.54   
  Herlev Svømning  2:01.36                 
                     
Jacob Hwaiz  2007      57.91        2:03.45   
  Vest-Brøndby  2:01.64                 
                     
Arthur Kvist Andreassen  2007      59.02        2:03.89   
  Vest-Brøndby  2:10.31                 
                     
Matil Kelm  2007      1:01.04        2:07.74   
  Vest-Brøndby  2:05.08                 
                     
Peter Damsø  2007      1:02.89        2:11.02   
  Vest-Brøndby  2:13.88                 
                     
Jonas Pelle Christensen  2009      1:04.20        2:15.13   
  Herlev Svømning                   
                     
Phillip Knudsen  2007      1:09.10        2:21.27   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Viktor Nymark Føge  2008      1:08.85        2:21.95   
  Herlev Svømning                   
                     
11  Magne Waag Kallesøe  2008      1:10.42        2:25.28   
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005      39.17        1:22.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.50                 
                     
William Bogø Andersen  2005      40.91        1:26.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.01                 
                     
Bertram Olesen  2005      41.39        1:26.74   
  Frederikssund Svømmeklub  1:31.21                 
                     
Frederik Gersby  2006      43.89        1:32.83   
  Sigma Swim Allerød  1:39.82                 
                     
Anders Thøgersen  2005      44.34        1:33.50   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.70                 
                     
Magnus Jacobsen  2006      45.20        1:33.64   
  Sigma Swim Birkerød  1:36.19                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006      45.34        1:34.45   
  Vest-Brøndby  1:40.28                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005      45.09        1:34.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.52                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      44.58        1:35.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.78                 
                     
10  Magnus Steen Andersen  2006      45.58        1:35.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.53                 
                     
11  Johannes Framke  2006      45.98        1:36.48   
  Sigma Swim Allerød  1:36.06                 
                     
12  Victor Henrik Ritnagel  2005      47.30        1:38.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.68                 
                     
13  Mattias Sand Nielsen  2005      46.35        1:40.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.39                 
                     
14  Mathias Bohn-Hansen  2006      47.51        1:40.63   
  Herlev Svømning  1:50.34                 
                     
15  Frederik Knakkergaard  2005      47.81        1:40.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.51                 
                     
16  Karl Svane Kristensen  2005      47.69        1:41.03