2021-04-13   11:38:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/2 Insim 08.00 Start 09.00

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2018
Arrangör:
Plats: Turebergs Simhall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap +0.68 419 1:13.50
50m: 35.86
100m: 1:13.50
(37.64)
2 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 397 1:14.85 +1.35
50m: 36.44
100m: 1:14.85
(38.41)
3 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.64 339 1:18.92 +5.42
50m: 38.76
100m: 1:18.92
(40.16)
4 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.70 332 1:19.43 +5.93
50m: 38.60
100m: 1:19.43
(40.83)
5 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.73 325 1:19.97 +6.47
50m: 38.85
100m: 1:19.97
(41.12)
6 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.87 314 1:20.93 +7.43
50m: 39.07
100m: 1:20.93
(41.86)
7 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.67 301 1:22.09 +8.59
50m: 38.79
100m: 1:22.09
(43.30)
8 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.68 285 1:23.56 +10.06
50m: 41.23
100m: 1:23.56
(42.33)
9 Lovisa Jardelid 2005 Väsby Simsällskap +0.81 278 1:24.22 +10.72
50m: 41.18
100m: 1:24.22
(43.04)
10 Johanna Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.74 277 1:24.40 +10.90
50m: 42.27
100m: 1:24.40
(42.13)
11 Agnes Lundmark 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 261 1:26.07 +12.57
50m: 39.80
100m: 1:26.07
(46.27)
12 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.66 250 1:27.29 +13.79
50m: 41.02
100m: 1:27.29
(46.27)
13 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 245 1:27.84 +14.34
50m: 41.55
100m: 1:27.84
(46.29)
14 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.67 241 1:28.34 +14.84
50m: 42.27
100m: 1:28.34
(46.07)
15 Clara Sundgren 2005 Väsby Simsällskap +0.74 238 1:28.71 +15.21
50m: 42.39
100m: 1:28.71
(46.32)
16 Jade Hansson 2005 Turebergs Simklubb +0.65 237 1:28.84 +15.34
50m: 42.44
100m: 1:28.84
(46.40)
17 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.70 237 1:28.87 +15.37
50m: 43.11
100m: 1:28.87
(45.76)
18 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 228 1:30.04 +16.54
50m: 42.05
100m: 1:30.04
(47.99)
19 Carla Rollvén 2006 Spårvägen Simförening +0.23 221 1:31.00 +17.50
50m: 43.90
100m: 1:31.00
(47.10)
20 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening +0.82 204 1:33.34 +19.84
50m: 44.25
100m: 1:33.34
(49.09)
21 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 204 1:33.39 +19.89
50m: 44.98
100m: 1:33.39
(48.41)
22 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 202 1:33.69 +20.19
50m: 44.49
100m: 1:33.69
(49.20)
23 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening +0.91 201 1:33.85 +20.35
50m: 44.95
100m: 1:33.85
(48.90)
24 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 201 1:33.86 +20.36
50m: 46.36
100m: 1:33.86
(47.50)
25 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 201 1:33.94 +20.44
50m: 46.06
100m: 1:33.94
(47.88)
26 Hanna Bolinder 2006 Danderyds Simförening +0.88 192 1:35.36 +21.86
50m: 46.16
100m: 1:35.36
(49.20)
27 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.72 189 1:35.80 +22.30
50m: 44.79
100m: 1:35.80
(51.01)
28 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening +0.78 185 1:36.49 +22.99
50m: 46.64
100m: 1:36.49
(49.85)
29 Danielle Youssef 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 179 1:37.48 +23.98
50m: 47.22
100m: 1:37.48
(50.26)
30 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 178 1:37.79 +24.29
50m: 45.93
100m: 1:37.79
(51.86)
31 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap +0.56 167 1:39.92 +26.42
50m: 47.25
100m: 1:39.92
(52.67)
32 Elise Blomström 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 161 1:41.15 +27.65
50m: 49.16
100m: 1:41.15
(51.99)
33 Matilda Karlsson 2007 Spårvägen Simförening +0.67 150 1:43.40 +29.90
50m: 49.90
100m: 1:43.40
(53.50)
34 Tindra Kronsell 2005 Turebergs Simklubb 138 1:46.40 +32.90
50m: 53.18
100m: 1:46.40
(53.22)
35 Emma Klingh 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 131 1:48.09 +34.59
50m: 50.29
100m: 1:48.09
(57.80)
36 Anna Gomez 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.91 129 1:48.79 +35.29
50m: 53.20
100m: 1:48.79
(55.59)
37 Tina Najafzadeh 2006 Turebergs Simklubb +0.85 103 1:57.30 +43.80
50m: 57.89
100m: 1:57.30
(59.41)
- Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening +0.75 DSQ
- Stella Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.27 DSQ
- Ida Söderlund 2006 Turebergs Simklubb +0.25 DSQ
- Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 DSQ
- Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.98 DSQ
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Gipperth 2003 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.99 538 1:07.62
50m: 32.95
100m: 1:07.62
(34.67)
2 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb +0.83 478 1:10.37 +2.75
50m: 34.48
100m: 1:10.37
(35.89)
3 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.59 463 1:11.09 +3.47
50m: 34.17
100m: 1:11.09
(36.92)
4 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 459 1:11.32 +3.70
50m: 34.65
100m: 1:11.32
(36.67)
5 Elin Peng 2003 Väsby Simsällskap +0.68 449 1:11.83 +4.21
50m: 34.21
100m: 1:11.83
(37.62)
6 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.64 425 1:13.16 +5.54
50m: 35.72
100m: 1:13.16
(37.44)
7 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.82 423 1:13.29 +5.67
50m: 35.08
100m: 1:13.29
(38.21)
8 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.94 413 1:13.88 +6.26
50m: 35.37
100m: 1:13.88
(38.51)
9 Elvira Schei 2003 Spårvägen Simförening +0.81 403 1:14.49 +6.87
50m: 35.99
100m: 1:14.49
(38.50)
10 Veronica Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.60 391 1:15.21 +7.59
50m: 36.54
100m: 1:15.21
(38.67)
11 Louise Blomqvist 2004 Danderyds Simförening +0.69 388 1:15.43 +7.81
50m: 36.26
100m: 1:15.43
(39.17)
12 Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.73 374 1:16.35 +8.73
50m: 36.24
100m: 1:16.35
(40.11)
13 Eliane Westermark 2003 Spårvägen Simförening +0.84 365 1:16.99 +9.37
50m: 37.48
100m: 1:16.99
(39.51)
14 Maja Berngrim 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 352 1:17.87 +10.25
50m: 38.09
100m: 1:17.87
(39.78)
15 Anna Mattila 2004 Väsby Simsällskap +0.73 349 1:18.15 +10.53
50m: 37.77
100m: 1:18.15
(40.38)
16 Sofia Montan 2004 Danderyds Simförening +0.64 343 1:18.57 +10.95
50m: 37.44
100m: 1:18.57
(41.13)
17 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap +0.76 319 1:20.47 +12.85
50m: 38.70
100m: 1:20.47
(41.77)
18 Rebecca Velin 2004 Väsby Simsällskap +0.80 294 1:22.74 +15.12
50m: 40.70
100m: 1:22.74
(42.04)
19 Filippa Neuman 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.70 293 1:22.82 +15.20
50m: 39.97
100m: 1:22.82
(42.85)
20 Olivia Svensson 2003 Väsby Simsällskap +0.72 282 1:23.84 +16.22
50m: 41.12
100m: 1:23.84
(42.72)
21 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.93 282 1:23.87 +16.25
50m: 40.45
100m: 1:23.87
(43.42)
22 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.66 257 1:26.51 +18.89
50m: 41.42
100m: 1:26.51
(45.09)
23 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 252 1:27.05 +19.43
50m: 41.63
100m: 1:27.05
(45.42)
24 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap +0.75 243 1:28.16 +20.54
50m: 42.97
100m: 1:28.16
(45.19)
25 Adéla Darvish 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 232 1:29.44 +21.82
50m: 43.53
100m: 1:29.44
(45.91)
26 Daniella Stjernholm 2004 Turebergs Simklubb +0.62 232 1:29.49 +21.87
50m: 42.44
100m: 1:29.49
(47.05)
27 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.70 224 1:30.54 +22.92
50m: 44.24
100m: 1:30.54
(46.30)
28 Gabriella Klang Fornehed 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 217 1:31.49 +23.87
50m: 44.20
100m: 1:31.49
(47.29)
29 Lorena Guzman 2004 Turebergs Simklubb +0.97 201 1:33.79 +26.17
50m: 44.51
100m: 1:33.79
(49.28)
30 Melissa Muhic 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 196 1:34.59 +26.97
50m: 43.09
100m: 1:34.59
(51.50)
31 Isabelle Lundwall Lager 2004 Turebergs Simklubb +0.64 159 1:41.46 +33.84
50m: 47.08
100m: 1:41.46
(54.38)
- Emma Wärn 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.88 DSQ
- Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap +0.83 DSQ
- Linnea Andreasson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 DSQ
- Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.69 DSQ
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Eriksson 2001 Turebergs Simklubb +0.68 529 1:08.01
50m: 32.98
100m: 1:08.01
(35.03)
2 Linnea Lindqvist 2001 Spårvägen Simförening +0.71 497 1:09.45 +1.44
50m: 33.91
100m: 1:09.45
(35.54)
3 Louise Peacock 2001 Väsby Simsällskap +0.64 491 1:09.73 +1.72
50m: 33.75
100m: 1:09.73
(35.98)
4 Thea Boij Du Rietz 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.66 474 1:10.53 +2.52
50m: 34.22
100m: 1:10.53
(36.31)
5 Isabel Nordström 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 462 1:11.16 +3.15
50m: 34.75
100m: 1:11.16
(36.41)
6 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 437 1:12.49 +4.48
50m: 34.36
100m: 1:12.49
(38.13)
7 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 374 1:16.36 +8.35
50m: 37.45
100m: 1:16.36
(38.91)
8 Andrea Mitrovic 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 348 1:18.22 +10.21
50m: 38.08
100m: 1:18.22
(40.14)
9 Agnes Nyberg 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.94 272 1:24.91 +16.90
50m: 40.74
100m: 1:24.91
(44.17)
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Stille 2000 Turebergs Simklubb +0.72 537 1:07.67
50m: 32.65
100m: 1:07.67
(35.02)
2 Louise Halldén 1998 Väsby Simsällskap +0.82 509 1:08.90 +1.23
50m: 33.97
100m: 1:08.90
(34.93)
3 Hanne Romstad 1999 Väsby Simsällskap +0.99 417 1:13.60 +5.93
50m: 35.71
100m: 1:13.60
(37.89)
2018-02-17 10:34:21 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner