2020-06-05   02:36:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Medley Race 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Medley race 2018    Udskriftsdato  28 januar 2018   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  VI39         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2018         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.42        1:08.90   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.81        1:10.85   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    37.58        1:16.01   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    37.05        1:16.14   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.36        1:16.87   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    36.73        1:16.88   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.29        1:17.45   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    36.76        1:17.45   
Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    36.55        1:17.88   
10  Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub    38.08        1:18.38   
11  Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.42        1:18.78   
12  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    38.04        1:20.17   
13  Annika Frederiksen  2007  GTI    40.08        1:21.93   
14  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.99        1:23.41   
15  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.39        1:23.64   
16  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.68        1:23.67   
17  Ella Emilia Soelberg  2007  Svømmeklubben Mk 31    40.75        1:24.39   
18  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub    38.98        1:24.49   
19  Lucca Marie Byrholt  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.68        1:24.89   
20  Viola Brandt-Brofeldt  2006  Svømmeklubben Mk 31    38.78        1:24.98   
21  Caroline Hansen  2007  Svømmeklubben Mk 31    40.38        1:25.24   
22  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    40.40        1:25.98   
23  Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub    41.31        1:26.02   
24  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrød Svømmeklub    41.61        1:26.26   
25  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben Mk 31    41.26        1:26.47   
26  Nadia Walløe  2007  Svømmeklubben Mk 31    40.38        1:26.64   
27  Signe C. H. Naaby  2007  GTI    41.05        1:27.08   
28  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    42.06        1:27.10   
29  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub    41.42        1:29.41   
30  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    42.59        1:29.52   
31  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.98        1:29.90   
32  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.26        1:30.67   
33  Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    46.21        1:32.29   
34  Louise Popp-Madsen  2007  GTI    43.43        1:33.43   
35  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.42        1:34.30   
36  Fiona Lei Byrne  2007  GTI    44.48        1:34.63   
37  Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben Mk 31    45.77        1:34.74   
38  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI    45.23        1:35.09   
39  Aya Malling  2006  Svømmeklubben Mk 31    45.29        1:35.91   
40  Mathilde Bremer Sørensen  2006  GTI    46.93        1:36.11   
41  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub    45.19        1:36.13   
42  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI    44.16        1:36.92   
43  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub    46.17        1:38.51   
44  Caroline Bjerre  2007  Svømmeklubben Mk 31    47.49        1:38.82   
45  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub    48.80        1:39.21   
46  Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub    47.66        1:39.31   
47  Esther Gammelgaard  2007  Solrød Svømmeklub    49.85        1:39.93   
48  Ellen Lyse  2007  Svømmeklubben Mk 31    47.74        1:40.21   
49  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI    48.89        1:41.52   
50  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.42        1:41.80   
51  Regitze Wojtaszewski  2007  Svømmeklubben Mk 31    48.26        1:41.83   
52  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub    46.57        1:42.13   
53  Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub    47.79        1:42.61   
54  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.24        1:43.04   
55  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.61        1:43.69   
56  Anna Piao Bergendorff  2007  Svømmeklubben Mk 31    49.10        1:43.71   
57  Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub    49.71        1:44.61   
58  Emma Kestenholz  2007  Svømmeklubben Mk 31    53.26        1:45.89   
59  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub    51.93        1:46.26   
60  Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub    49.01        1:46.36   
61  Maya Jacobsen  2007  Svømmeklubben Mk 31    50.19        1:46.45   
62  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub    49.10        1:46.85   
63  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    50.67        1:47.09   
64  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    53.49        1:48.06   
65  Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub    50.08        1:48.24   
66  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    50.08        1:48.58   
67  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI    51.91        1:49.13   
68  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008  GTI    50.47        1:49.72   
69  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI    50.66        1:49.94   
70  Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub    51.92        1:54.40   
71  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    53.65        1:54.92   
72  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub    53.18        1:55.72   
73  Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub    53.33        1:55.78   
74  Caroline Hedetoft-Winther  2008  GTI    53.71        1:58.49   
75  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    59.30        2:09.60   
76  Monique Haack  2009  Solrød Svømmeklub    1:05.47        2:16.51   
77  Isabell Biensø-Olsen  2007  Svømmeklubben Mk 31    1:03.17        2:19.96   
78  Ella Trøstrup  2008  Svømmeklubben Mk 31    1:07.78        2:25.67   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 januar 2018 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark