2020-02-17   19:41:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Itäväylä-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:45   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Imppola  2006    201  39.66  1:27.19  2:26.09    3:07.04   
  Uinti Hyvinkää  3:24.98                 
                     
Jani Ekman  2006    199  40.26  1:29.26  2:22.54    3:07.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:17.66                 
                     
Daniel Björn  2006    190  43.88  1:31.61  2:27.69    3:10.56   
  Uimaseura Helsinki  3:22.48                 
                     
Aarne Laurila  2006    175  42.35  1:31.81  2:35.68    3:15.84   
  Cetus Espoo  3:18.05                 
                     
Benjamin Winqvist  2006    165  3:19.51        3:19.51   
  Cetus Espoo  3:19.78                 
                     
Johan Hujanen  2006    161  44.70  1:34.55  2:37.32    3:21.34   
  Simmis Grani                   
                     
Leevi Immonen  2007    91  4:03.63        4:03.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Sinisalo  2006      45.19  1:35.71  2:36.45    3:20.88   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Yufei Meng  2004    270  32.80  37.23  1:20.13    2:49.42   
  Simmis Grani  2:58.07                 
                     
Jegor Goverdov  2004    246  37.80  1:22.00  2:13.29    2:54.80   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Veikko Kauhanen  2005    202  30.63  41.47  1:26.80    3:06.68   
  Simmis Grani  3:03.70                 
                     
Aron Forslund  2005    199  42.53  1:27.23  2:21.87    3:07.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:05.26                 
                     
Totte Teittinen  2005    112  49.39  1:49.59  2:55.78    3:46.84   
  Cetus Espoo  4:01.01                 
                     
Riku Forsberg  2005    105  58.33  1:54.86  3:03.68    3:51.96   
  Cetus Espoo  3:52.08                 
                     
Rado Lindberg  2005    101  49.89  1:57.02  2:58.77    3:54.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaius Kulmala  2004      42.75  1:32.55  2:24.44    3:05.57   
  Simmis Grani                   
                     
Pauli Rantatupa  2005      3:32.67        3:32.67   
  Cetus Espoo  3:43.85                 
                     
Valtteri Muranen  2005      49.15        49.15   
  Uimaseura Aquila  3:02.10                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    383  1:11.44  1:55.61  2:30.83    2:30.83   
  Uimaseura Aquila  2:34.88                 
                     
Niko Silander  2003    113  52.25  1:48.77  2:57.11    3:46.52   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Seger  2001    463  37.23  1:09.27  1:49.68    2:21.61   
  Octopus Lohja  2:19.16                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:45 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:12   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anja Miao  2007    229  43.20  1:35.85  2:33.28    3:19.02   
  Cetus Espoo  3:29.21                 
                     
Karina Pestereva  2007    176  51.80  1:48.69  2:50.87    3:37.22   
  Uimaseura Helsinki  3:46.17                 
                     
Säminä Aghayeva  2007    159  55.31  1:50.92  2:53.48    3:44.81   
  Uimaseura Helsinki  3:55.89                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Nevanko  2005    386  35.80  1:19.15  2:04.78    2:47.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:05.06                 
                     
Malin Lindblom  2006    340  37.73  1:23.36  2:16.95    2:54.54   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:56.33                 
                     
Arina Ksenia Rinkinen  2005    294  37.95  1:24.15  2:18.71    3:03.21   
  Uimaseura Helsinki  3:01.43                 
                     
Emma-Lotta Ahola  2005    256  39.18  1:28.76  2:28.29    3:11.79   
  Järvenpään Uintiklubi  3:25.17                 
                     
Ella Kalliokari  2006    233  43.10  1:32.14  2:31.70    3:17.78   
  Cetus Espoo  3:34.13                 
                     
Nea Hollström  2005    213  45.86  1:39.95  2:38.50    3:23.93   
  Cetus Espoo  3:29.29                 
                     
Ronja Ristevirta  2005    200  44.98  1:39.20  2:41.44    3:28.08   
  Cetus Espoo  3:29.91                 
                     
Leenu Karolina Kinnunen  2005    200  47.17  1:39.46  2:41.87    3:28.26   
  Cetus Espoo  3:32.16                 
                     
Siiri Päivärinta  2005    198  50.27  1:44.85  2:44.08    3:28.96   
  Cetus Espoo  3:34.88                 
                     
10  Lotta Lönnqvist  2006    164  1:50.12  2:53.95  3:42.46    3:42.46   
  Cetus Espoo  3:56.68                 
                     
11  Elsa Vuorimaa  2006    129  59.68  2:05.69  3:06.28    4:00.58   
  Cetus Espoo  4:12.37                 
                     
Anjenike Kriek  2005      56.24  1:56.96  3:06.43    3:56.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Ruusu  2006      46.58  1:38.43  2:38.74    3:23.83   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Jemina Saraniemi  2005      37.70  1:27.17  2:33.02    3:22.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Olesia Leshchuk  2006      53.18  1:51.44  2:56.60    3:42.21   
  Cetus Espoo  3:42.44                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    423  34.83  1:17.00  2:04.35    2:42.21   
  Uimaseura Aquila  2:51.54                 
                     
Verna Haravuori  2004    248  40.96  1:29.34  2:27.79    3:13.83   
  Järvenpään Uintiklubi  3:29.04                 
                     
Lea Heinzmann  2004    248  44.81  1:33.30  2:30.17    3:13.91   
  Simmis Grani  3:19.20                 
                     
Anni Jutila  2004    234  47.66  1:39.06  2:34.80    3:17.62   
  Simmis Grani  3:31.43                 
                     
Venla Hauska  2004      38.44  1:28.89  2:21.11    3:01.27   
  Järvenpään Uintiklubi  3:00.88                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ksenia Egorova  2000    487  33.21  1:12.25  1:56.94    2:34.80   
  ORCA Helsinki  2:25.08                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:12   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Dzura  2010    76          59.61   
  Uimaseura Helsinki                   
Nicolas Luoma  2010    35          1:17.06   
  Uinti Hyvinkää                   
Aarni Rahkonen  2009              1:12.36   
  Simmis Grani                   
Kevin Kajava  2009              1:11.34   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    147          47.77   
  Uimaseura Helsinki  47.60                 
Frans Nyström  2008    105          53.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  55.63                 
Konstantin Terekhov  2008    82          58.03   
  Uimaseura Helsinki  59.29                 
Konsta Järvinen  2008    80          58.36   
  Uimaseura Aquila  56.77                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Heikkinen  2007    173          45.25   
  Helsingin Uimarit  44.95                 
Daniel Kajava  2007    161          46.36   
  Uimaseura Helsinki  47.50                 
Artur Kavtaskin  2007    135          49.18   
  Uimaseura Aquila  49.78                 
Onni Rahkonen  2007    117          51.62   
  Simmis Grani  49.81                 
Leevi Immonen  2007    93          55.62   
  Lahden Uimaseura  51.19                 
Patrik Ventus  2007    92          55.88   
  Simmis Grani  1:02.90                 
Joel Pukki  2007    89          56.36   
  Uimaseura Aquila  54.10                 
Amos Mäkilä  2007    87          56.87   
  Simmis Grani  58.01                 
Aati Karhu  2007              54.70   
  Uimaseura Aquila  55.51                 
Miklas Sarkkinen  2007              51.09   
  Helsingin Uimarit  53.45                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Nurminen  2001    466          32.55   
  ORCA Helsinki  32.42                 
Benjamin Kangas  2002    441          33.17   
  Haminan Uimaseura  33.67                 
Risto Kallström  2006    193          43.66   
  Cetus Espoo  47.39                 
Otso Koskela  2005    110          52.67   
  Helsingin Uimarit  55.14                 
Lauri Turunen  2006    75          59.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Arttu Anttonen  2004              50.09   
  Järvenpään Uintiklubi  51.59                 
Benjamin Gullans  2005              47.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  47.45                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:12 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    109          1:00.17   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Korkalainen  2009              59.95   
  Voikkaan Viesti  59.24                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008    227          47.17   
  Simmis Grani  49.05                 
Eedi Imppola  2008    201          49.09   
  Uinti Hyvinkää  50.47                 
Kira Kondratjeva  2008    167          52.24   
  Uimaseura Helsinki  55.05                 
Emilie Sjösten  2008    137          55.83   
  Aurajoen Uinti  57.40                 
Taisiya Baindurashvili  2008              51.62   
  Uimaseura Helsinki  53.00                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    543          35.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.70                 
Aino Kontiainen  2002    496          36.38   
  Uinti Hyvinkää  36.90                 
Helmi Lehtonen  2004    456          37.39   
  Järvenpään Uintiklubi  39.82                 
Elli Lenkkeri  2006    400          39.07   
  Uinti Hyvinkää  41.57                 
Kreetta Uusitalo  2003    397          39.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  40.10                 
Nea Winqvist  2002    358          40.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.20                 
Fanny Puska  2001    327          41.79   
  Haminan Uimaseura  42.22                 
Kerttu Hirvonen  2002    281          43.93   
  Voikkaan Viesti  43.30                 
Kiira Tulkki  2003    254          45.43   
  Haminan Uimaseura  44.93                 
10  Sonja Tiira  2003    224          47.36   
  Järvenpään Uintiklubi  49.70                 
11  Anna Salo  2007    221          47.63   
  Cetus Espoo  47.03                 
12  Sohvi Seppänen  2003    219          47.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  47.20                 
13  Anja Miao  2007    206          48.75   
  Cetus Espoo  48.31                 
14  Selma Korhonen  2006    197          49.43   
  Helsingin Uimarit  50.49                 
15  Dominika Stalinskaja  2007    193          49.81   
  Cetus Espoo  48.06                 
16  Olesia Leshchuk  2006    176          51.32   
  Cetus Espoo  53.41                 
17  Hilma Ahonen  2007    172          51.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  54.97                 
18  Kaarina Leppä  2004    148          54.42   
  Haminan Uimaseura  53.66                 
19  Aino Suominen  2006    136          55.99   
  Järvenpään Uintiklubi                   
20  Inkeri Laakkonen  2005    110          59.94   
  Voikkaan Viesti  54.83                 
Savanna Seppälä  2007              59.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:41   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    162  40.17        1:22.35   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Mathias Eerola  2008    88  47.49        1:40.92   
  Simmis Grani  1:47.98                 
                     
Frans Nyström  2008    83  47.37        1:42.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    284  32.68        1:08.31   
  Cetus Espoo  1:08.84                 
                     
Tomi Silander  2006    216  35.04        1:14.80   
  Cetus Espoo  1:13.40                 
                     
Aarne Laurila  2006    206  36.10        1:15.99   
  Cetus Espoo  1:17.50                 
                     
Miska Korkalainen  2006    204  36.46        1:16.24   
  Voikkaan Viesti  1:15.95                 
                     
Alex Karlsson  2006    192  36.85        1:17.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.49                 
                     
Daniel Björn  2006    184  38.55        1:18.91   
  Uimaseura Helsinki  1:19.92                 
                     
Jani Ekman  2006    182  37.60        1:19.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.86                 
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    177  37.70        1:19.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.51                 
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006    174  38.26        1:20.35   
  Cetus Espoo  1:23.29                 
                     
10  Mikael Rasinmäki  2006    136  40.11        1:27.38   
  Cetus Espoo  1:27.14                 
                     
11  Caspar Åberg  2006    120  43.26        1:30.93   
  Helsingin Uimarit  1:32.62                 
                     
12  Niilo Mölsä  2006    111  43.68        1:33.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Patrik Ventus  2007    97  47.12        1:37.48   
  Simmis Grani  1:42.11                 
                     
14  Julius Laitinen  2007    95  45.39        1:38.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaius Kulmala  2004    290  33.06        1:07.89   
  Simmis Grani  1:10.46                 
                     
Yufei Meng  2004    288  33.28        1:08.05   
  Simmis Grani  1:08.11                 
                     
Aaron Pirinen  2005    264  32.97        1:10.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:08.50                 
                     
William Fagerstedt  2005    264  33.44        1:10.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.94                 
                     
Jegor Goverdov  2004    262  33.06        1:10.17   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Valtteri Muranen  2005    258  33.58        1:10.52   
  Uimaseura Aquila  1:10.80                 
                     
Linus Rutanen  2004    227  35.10        1:13.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.03                 
                     
Toni Muurman  2005    224  35.43        1:13.92   
  Haminan Uimaseura  1:13.41                 
                     
Samuli Seger  2005    220  34.83        1:14.44   
  Octopus Lohja  1:15.54                 
                     
10  Joel Lipponen  2004    214  35.40        1:15.13   
  Uinti Hyvinkää  1:15.66                 
                     
11  Johannes Kauppinen  2005    197  37.70        1:17.17   
  Haminan Uimaseura  1:21.64                 
                     
12  Ville Nieminen  2004    178  38.67        1:19.77   
  Uinti Hyvinkää  1:22.51                 
                     
13  Benjamin Gullans  2005    160  38.11        1:22.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:26.19                 
                     
14  Pauli Rantatupa  2005    131  41.66        1:28.47   
  Cetus Espoo  1:30.57                 
                     
15  Henri Piipponen  2005    120  43.58        1:31.09   
  Helsingin Uimarit  1:33.39                 
                     
16  Rado Lindberg  2005    102  45.53        1:36.10   
  Cetus Espoo  1:34.74                 
                     
17  Riku Forsberg  2005    99  45.60        1:36.96   
  Cetus Espoo  1:33.35                 
                     
18  Totte Teittinen  2005    93  45.99        1:38.98   
  Cetus Espoo  1:36.27                 
                     
Juho Hoikkala  2005      38.23        38.23   
  Haminan Uimaseura  1:23.25                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mathias Lindfors  2002    378  29.66        1:02.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:00.06                 
                     
Mio Munsterhjelm  2002    369  30.70        1:02.60   
  Simmis Grani  1:01.39                 
                     
Kalle Kauppinen  2002    367  29.56        1:02.73   
  ORCA Helsinki  1:01.25                 
                     
Verneri Hauska  2003    295  32.03        1:07.44   
  Järvenpään Uintiklubi  1:07.19                 
                     
Lauri Cederberg  2003    267  33.56        1:09.74   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.25                 
                     
Niko Silander  2003    116  42.82        1:31.93   
  Cetus Espoo  1:30.22                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Knuutila  1993    522  27.52        55.80   
  Porin Uimaseura  52.49                 
                     
Alexey Belfer  2000    513  27.39        56.11   
  ORCA Helsinki  54.49                 
                     
Niilo Olander  2001    459  28.27        58.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  59.53                 
                     
Rasmus Sarre  2001    421  28.68        59.94   
  ORCA Helsinki  59.64                 
                     
Matias Vikman  2001    354  30.40        1:03.50   
  ORCA Helsinki  1:01.66                 
                     
Nesja Seppälä  2000    297  31.78        1:07.29   
  Haminan Uimaseura  1:02.80                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:41 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:56   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    367  34.95        1:11.24   
  Cetus Espoo  1:12.48                 
                     
Ellen Lindell  2007    306  36.44        1:15.66   
  Cetus Espoo  1:15.05                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    304  36.12        1:15.81   
  Cetus Espoo  1:15.29                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    286  36.86        1:17.36   
  Cetus Espoo  1:19.95                 
                     
Matilda Leppänen  2007    274  37.50        1:18.46   
  Cetus Espoo  1:20.20                 
                     
Teela Saarentaus  2007    238  39.56        1:22.20   
  Helsingin Uimarit  1:25.60                 
                     
Oona Söderlund  2007    222  37.95        1:24.24   
  Uimaseura Aquila  1:23.40                 
                     
Veera Haukka  2007    212  40.03        1:25.48   
  Uimaseura Aquila  1:30.43                 
                     
Eedi Imppola  2008    182  42.09        1:29.85   
  Uinti Hyvinkää  1:27.54                 
                     
10  Milja Weckström  2007    181  44.26        1:30.14   
  Helsingin Uimarit  1:26.55                 
                     
11  Linnea Heikkilä  2008    156  45.32        1:34.65   
  Simmis Grani  1:38.07                 
                     
12  Savanna Seppälä  2007    115  45.31        1:44.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    368  34.79        1:11.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.57                 
                     
Meri Luoma  2005    355  34.10        1:11.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.80                 
                     
Emma-Lotta Ahola  2005    303  37.57        1:15.91   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.26                 
                     
Laura Punkkinen  2005    290  36.89        1:17.06   
  Voikkaan Viesti  1:21.34                 
                     
Fanni Hynninen  2006    274  37.51        1:18.48   
  Helsingin Uimarit  1:26.50                 
                     
Wilma Wallenius  2005    264  38.47        1:19.48   
  Uinti Hyvinkää  1:21.72                 
                     
Ronja Ristevirta  2005    261  38.78        1:19.77   
  Cetus Espoo  1:19.53                 
                     
Siiri Päivärinta  2005    255  38.59        1:20.42   
  Cetus Espoo  1:22.83                 
                     
Nea Hollström  2005    233  40.08        1:22.83   
  Cetus Espoo  1:20.04                 
                     
10  Amanda Vanhanen  2006    226  39.22        1:23.68   
  Simmis Grani  1:24.44                 
                     
11  Leenu Karolina Kinnunen  2005    224  40.58        1:23.99   
  Cetus Espoo  1:25.37                 
                     
12  Ella Kalliokari  2006    215  40.13        1:25.02   
  Cetus Espoo  1:21.57                 
                     
13  Siiri Kuparinen  2005    213  39.96        1:25.38   
  Haminan Uimaseura  1:28.93                 
                     
14  Kiti Konttinen  2006    194  42.11        1:27.99   
  Helsingin Uimarit  1:30.18                 
                     
15  Selma Korhonen  2006    192  42.70        1:28.31   
  Helsingin Uimarit  1:29.77                 
                     
16  Lotta Lönnqvist  2006    186  41.28        1:29.31   
  Cetus Espoo  1:31.41                 
                     
17  Emma Sund  2005    177  43.03        1:30.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.44                 
                     
18  Inkeri Laakkonen  2005    161  43.34        1:33.64   
  Voikkaan Viesti                   
                     
19  Anjenike Kriek  2005    159  44.06        1:34.09   
  Cetus Espoo  1:35.00                 
                     
20  Elsa Vuorimaa  2006    136  44.16        1:39.00   
  Cetus Espoo  1:38.58                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Yritys  2003    531  30.10        1:02.96   
  Uinti Hyvinkää  1:04.73                 
                     
Saga Jatkola  2004    460  31.91        1:06.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.37                 
                     
Eevi Peltonen  2004    402  33.09        1:09.08   
  Uimaseura Aquila  1:12.52                 
                     
Odessa Haikara  2004    365  34.79        1:11.32   
  Simmis Grani  1:10.26                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    357  34.18        1:11.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.96                 
                     
Lea Heinzmann  2004    315  36.07        1:14.94   
  Simmis Grani  1:13.92                 
                     
Clara Jansson  2004    266  36.74        1:19.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Anni Jutila  2004    255  39.22        1:20.40   
  Simmis Grani  1:28.26                 
                     
Kia Andréasen  2004    247  40.16        1:21.28   
  Simmis Grani  1:25.95                 
                     
10  Emmi Silvola  2004    239  37.58        1:22.17   
  Uinti Hyvinkää  1:27.13                 
                     
11  Amelie Leijala  2004    224  39.42        1:23.95   
  Haminan Uimaseura  1:25.87                 
                     
Hanna Ponnikas  2004      42.05        42.05   
  Uinti Hyvinkää  1:25.17                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Pajari  2001    517  30.34        1:03.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:01.97                 
                     
Fanny Nyström  1999    507  30.56        1:03.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.30                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    403  32.67        1:09.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:08.29                 
                     
Fanny Puska  2001    335  35.73        1:13.43   
  Haminan Uimaseura  1:14.65                 
                     
Amanda Ahlgren  2001    296  34.97        1:16.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.94                 
                     
Erika Andréasen  2002    246  38.56        1:21.34   
  Simmis Grani  1:26.87                 
                     
Maria Pesso  2002    225  39.47        1:23.83   
  Simmis Grani  1:20.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Dzura  2010    85          50.37   
  Uimaseura Helsinki                   
Kevin Kajava  2009              48.49   
  Uimaseura Helsinki  47.91                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    164          40.54   
  Uimaseura Helsinki  42.18                 
Konstantin Terekhov  2008    98          48.19   
  Uimaseura Helsinki  48.97                 
Konsta Järvinen  2008    93          49.02   
  Uimaseura Aquila  49.68                 
Mathias Eerola  2008              56.69   
  Simmis Grani  53.01                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    178          39.50   
  Uimaseura Helsinki  41.05                 
Onni Rahkonen  2007    150          41.76   
  Simmis Grani  40.73                 
Miklas Sarkkinen  2007    92          49.14   
  Helsingin Uimarit  49.67                 
Leevi Immonen  2007    76          52.24   
  Lahden Uimaseura  48.76                 
Julius Laitinen  2007    66          54.91   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Aati Karhu  2007              48.29   
  Uimaseura Aquila  47.03                 
Artur Kavtaskin  2007              55.04   
  Uimaseura Aquila  52.02                 
Joel Pukki  2007              52.30   
  Uimaseura Aquila  54.09                 
Patrik Ventus  2007              55.81   
  Simmis Grani  51.84                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Nurminen  2001    358          31.29   
  ORCA Helsinki  32.22                 
Lauri Tolvanen  2003    341          31.80   
  Haminan Uimaseura  31.43                 
Sami Seppälä  2000    276          34.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.04                 
Aron Forslund  2005    232          36.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.59                 
Johan Hujanen  2006    165          40.44   
  Simmis Grani  41.70                 
Niilo Mölsä  2006    77          52.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    98          55.57   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008    164          46.82   
  Uimaseura Helsinki  46.59                 
Kira Kondratjeva  2008    146          48.74   
  Uimaseura Helsinki  47.35                 
Emilie Sjösten  2008    89          57.30   
  Aurajoen Uinti  1:07.67                 
Marja Anna Siimes  2008              50.82   
  Uimaseura Helsinki  49.82                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Vesa  1999    500          32.33   
  ORCA Helsinki  32.16                 
Linda Simula  2001    454          33.38   
  ORCA Helsinki  34.56                 
Verna Haravuori  2004    247          40.91   
  Järvenpään Uintiklubi  38.32                 
Wilma Wallenius  2005    197          44.08   
  Uinti Hyvinkää  45.63                 
Lumi Öller  2006    193          44.36   
  Helsingin Uimarit  46.76                 
Kaarina Leppä  2004    192          44.44   
  Haminan Uimaseura  45.76                 
Clara Jansson  2004    166          46.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Aino Suominen  2006    146          48.68   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Karoliina Kalda  2007    102          54.94   
  Helsingin Uimarit  1:03.16                 
Dominika Stalinskaja  2007              38.81   
  Cetus Espoo  38.80                 
Ellen Lindell  2007              40.81   
  Cetus Espoo  41.59                 
Kia Andréasen  2004              46.59   
  Simmis Grani  45.45                 
Olesia Leshchuk  2006              50.83   
  Cetus Espoo  51.38                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:24   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    216  36.41        1:20.72   
  Cetus Espoo  1:37.01                 
                     
Aaro Imppola  2006    146  40.42        1:31.82   
  Uinti Hyvinkää  1:38.24                 
                     
Tomi Silander  2006    145  41.10        1:32.05   
  Cetus Espoo  1:30.29                 
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    460  29.16        1:02.74   
  Haminan Uimaseura  1:05.89                 
                     
Isak Jatkola  2003    350  31.99        1:08.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Henri Heikkilä  2003    312  32.73        1:11.37   
  Uimaseura Aquila  1:12.59                 
                     
Verneri Hauska  2003    244  34.78        1:17.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Victor Vardeka  2001    298  32.58        1:12.49   
  ORCA Helsinki  1:11.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:24 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:24   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    273  41.23        1:24.14   
  Cetus Espoo  1:29.36                 
                     
Anna Salo  2007    246  40.26        1:27.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Iida Tawast  2007    172  45.20        1:38.09   
  Simmis Grani  1:35.40                 
                     
Säminä Aghayeva  2007    89  58.05        2:01.89   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    311  37.87        1:20.54   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.29                 
                     
Arina Ksenia Rinkinen  2005    251  38.71        1:26.47   
  Uimaseura Helsinki  1:24.67                 
                     
Sofie Nauklér  2006    174  46.70        1:37.81   
  Simmis Grani  1:37.14                 
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Lehtoila  2003    418  33.80        1:13.00   
  ORCA Helsinki  1:12.76                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    294  37.75        1:22.07   
  ORCA Helsinki  1:23.66                 
                     
Venla Hauska  2004    248  39.76        1:26.82   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Winqvist  2002    470  31.51        1:10.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.71                 
                     
Kerttu Hirvonen  2002    276  38.69        1:23.80   
  Voikkaan Viesti  1:23.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:24 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:43   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Olander  2001    454  1:09.33  2:31.35  3:55.53    5:06.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:09.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:43 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Lehtonen  2004    365  1:22.79  3:01.26  4:39.66    6:03.46   
  Järvenpään Uintiklubi  6:15.64                 
                     
Lumi Luoma  2005      1:22.37  2:48.55  4:31.06    5:50.64   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Saga Jatkola  2004      1:14.70  2:39.61  4:16.87    5:32.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:41.99                 
                     
 
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taiga Yritys  2003    444  1:17.44  2:44.63  4:23.79    5:40.61   
  Uinti Hyvinkää  5:45.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:41   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aarne Laurila  2006    226  1:23.06  2:53.71  4:23.72    5:48.45   
  Cetus Espoo  6:26.35                 
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006    204  1:23.58  2:57.18  4:29.97    6:00.53   
  Cetus Espoo  6:05.74                 
                     
Alex Karlsson  2006    201  1:28.12  3:00.98  4:32.27    6:02.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    191  1:32.11  3:07.27  4:39.75    6:08.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  7:02.24                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
William Fagerstedt  2005    274  1:17.70  2:43.37  4:07.22    5:26.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  6:21.49                 
                     
Linus Rutanen  2004    247  1:20.45  2:48.38  4:15.59    5:38.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:42.52                 
                     
Samuli Seger  2005    229  1:19.65  2:48.94  4:18.54    5:46.64   
  Octopus Lohja  5:49.11                 
                     
Toni Muurman  2005    220  1:21.27  2:51.91  4:23.22    5:51.11   
  Haminan Uimaseura  6:17.97                 
                     
Johannes Kauppinen  2005    197  1:26.42  3:01.16  4:36.48    6:04.69   
  Haminan Uimaseura  6:28.95                 
                     
Ville Nieminen  2004    183  1:32.48  3:09.74  4:46.10    6:13.51   
  Uinti Hyvinkää  7:04.29                 
                     
Riku Forsberg  2005    141  1:38.78  3:23.10  5:06.82    6:47.64   
  Cetus Espoo  6:36.60                 
                     
Pauli Rantatupa  2005    135  1:36.50  3:24.84  5:10.36    6:53.68   
  Cetus Espoo  6:52.29                 
                     
Totte Teittinen  2005    109  1:43.28  3:36.98  6:29.06    7:23.78   
  Cetus Espoo  7:16.03                 
                     
10  Rado Lindberg  2005    91  1:42.67  3:46.03  5:49.52    7:50.73   
  Cetus Espoo  8:25.05                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Silander  2003    149  1:34.20  3:17.59  5:00.67    6:40.10   
  Cetus Espoo  6:33.23                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Seger  2001    509  1:02.83  2:10.92  3:19.22    4:25.79   
  Octopus Lohja  4:26.10                 
                     
Sami Seppälä  2000    422  1:08.80  2:20.67  3:32.84    4:42.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  6:25.55                 
                     
Georgy Babenov  2000    393  1:04.63  2:18.82  3:33.86    4:49.72   
  ORCA Helsinki  4:35.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:41 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:35   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enna Äyrämöinen  2007    328  1:20.79  2:48.21  4:16.22    5:40.03   
  Cetus Espoo  5:55.50                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    322  1:23.44  2:52.42  4:19.71    5:41.97   
  Cetus Espoo  5:41.13                 
                     
Ellen Lindell  2007    308  1:19.97  2:49.07  4:18.69    5:47.14   
  Cetus Espoo  5:47.57                 
                     
Matilda Leppänen  2007    268  1:28.87  3:01.17  4:33.64    6:03.35   
  Cetus Espoo  6:38.84                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    260  1:26.04  3:00.50  4:36.79    6:07.44   
  Cetus Espoo  6:24.75                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Lenkkeri  2006    372  1:17.96  2:41.46  4:05.83    5:25.97   
  Uinti Hyvinkää  5:42.30                 
                     
Laura Punkkinen  2005    283  1:24.58  2:55.43  4:27.96    5:56.90   
  Voikkaan Viesti  6:05.54                 
                     
Wilma Wallenius  2005    278  1:25.33  2:57.01  4:30.18    5:59.28   
  Uinti Hyvinkää  6:11.24                 
                     
Ronja Ristevirta  2005    265  1:25.12  2:59.99  4:33.35    6:04.75   
  Cetus Espoo  5:59.17                 
                     
Siiri Päivärinta  2005    250  1:26.52  3:02.50  4:39.09    6:11.94   
  Cetus Espoo  6:06.79                 
                     
Nea Hollström  2005    246  1:26.87  3:03.52  5:28.95    6:13.83   
  Cetus Espoo  6:06.38                 
                     
Leenu Karolina Kinnunen  2005    229  1:30.49  3:09.69  4:48.50    6:22.77   
  Cetus Espoo  6:25.16                 
                     
Ella Kalliokari  2006    211  1:31.62  3:13.06  4:53.60    6:33.43   
  Cetus Espoo  6:20.51                 
                     
Anjenike Kriek  2005    165  1:40.80  3:32.36  5:23.11    7:06.87   
  Cetus Espoo  7:04.37                 
                     
10  Elsa Vuorimaa  2006    110  1:54.42  4:01.55  6:10.07    8:08.87   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Lotta Lönnqvist  2006    102  1:37.70  3:23.15  6:03.80    8:21.63   
  Cetus Espoo  6:45.65                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Seppänen  2003    349  1:18.17  2:42.53  4:08.79    5:32.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:41.09                 
                     
Kiira Tulkki  2003    287  1:22.71  2:54.33  4:27.83    5:55.27   
  Haminan Uimaseura  6:07.33                 
                     
Hanna Ponnikas  2004    156  1:34.84  3:24.04  5:15.74    7:15.32   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Pajari  2001    589  1:06.85  2:18.09  3:30.06    4:39.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:49.31                 
                     
Maria Yritys  2002    482  1:09.88  2:25.81  3:43.44    4:58.95   
  Uinti Hyvinkää  4:57.22                 
                     
Aino Kontiainen  2002    433  1:12.79  2:32.76  3:53.86    5:09.89   
  Uinti Hyvinkää  6:01.51                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:35 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006    204  40.70        1:23.13   
  Cetus Espoo  1:21.67                 
                     
Daniel Björn  2006    163  43.38        1:29.44   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Jani Ekman  2006    157  44.65        1:30.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Aaro Imppola  2006    156  44.62        1:30.77   
  Uinti Hyvinkää  1:30.33                 
                     
Alex Karlsson  2006    144  44.79        1:33.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:43.82                 
                     
Benjamin Winqvist  2006    126  47.68        1:37.56   
  Cetus Espoo  1:39.61                 
                     
Mikael Rasinmäki  2006    97  51.53        1:46.32   
  Cetus Espoo  1:44.28                 
                     
Niilo Mölsä  2006    73  56.77        1:56.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jegor Goverdov  2004    228  38.44        1:20.02   
  Uimaseura Helsinki  1:22.14                 
                     
Aaron Pirinen  2005    226  38.76        1:20.30   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.09                 
                     
Veikko Kauhanen  2005    214  39.66        1:21.76   
  Simmis Grani  1:23.84                 
                     
William Fagerstedt  2005    183  42.19        1:26.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:34.86                 
                     
Joel Lipponen  2004    153  44.10        1:31.36   
  Uinti Hyvinkää  1:28.21                 
                     
Otso Koskela  2005    95  50.59        1:47.00   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Valtteri Muranen  2005      41.67        1:23.99   
  Uimaseura Aquila  1:22.80                 
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Jatkola  2003    293  35.35        1:13.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.89                 
                     
Mathias Lindfors  2002    267  36.78        1:15.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.42                 
                     
Kalle Kauppinen  2002    262  36.38        1:16.43   
  ORCA Helsinki  1:16.57                 
                     
Lauri Cederberg  2003    236  39.04        1:19.14   
  Järvenpään Uintiklubi  1:27.71                 
                     
Verneri Hauska  2003    189  40.92        1:25.17   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:46   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dominika Stalinskaja  2007    279  42.34        1:24.14   
  Cetus Espoo  1:22.84                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    252  43.14        1:27.02   
  Cetus Espoo  1:27.27                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    238  43.37        1:28.70   
  Cetus Espoo  1:31.79                 
                     
Teela Saarentaus  2007    211  45.49        1:32.34   
  Helsingin Uimarit  1:34.35                 
                     
Anja Miao  2007    205  44.90        1:33.25   
  Cetus Espoo  1:37.79                 
                     
Milja Weckström  2007    174  50.04        1:38.43   
  Helsingin Uimarit  1:41.31                 
                     
Karina Pestereva  2007    169  48.86        1:39.37   
  Uimaseura Helsinki  1:39.04                 
                     
Säminä Aghayeva  2007    158  50.48        1:41.65   
  Uimaseura Helsinki  1:41.07                 
                     
Iida Tawast  2007      44.65        1:30.81   
  Simmis Grani  1:36.07                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meri Luoma  2005    363  37.20        1:17.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.17                 
                     
Sofie Nauklér  2006    223  45.03        1:30.63   
  Simmis Grani  1:31.94                 
                     
Emilia Ruusu  2006    221  44.76        1:30.90   
  Haminan Uimaseura  1:29.21                 
                     
Fanni Hynninen  2006    217  44.39        1:31.49   
  Helsingin Uimarit  1:32.24                 
                     
Jemina Saraniemi  2005    215  45.00        1:31.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.25                 
                     
Amanda Vanhanen  2006    181  47.02        1:37.25   
  Simmis Grani  1:45.32                 
                     
Emma Sund  2005    141  50.51        1:45.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:50.72                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Yritys  2003    512  33.77        1:08.77   
  Uinti Hyvinkää  1:07.43                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    440  35.01        1:12.30   
  ORCA Helsinki  1:12.52                 
                     
Eevi Peltonen  2004    394  36.33        1:15.02   
  Uimaseura Aquila  1:14.37                 
                     
Nessa Järvinen  2004    389  36.19        1:15.38   
  Uimaseura Aquila  1:14.32                 
                     
Odessa Haikara  2004    215  46.22        1:31.84   
  Simmis Grani  1:29.71                 
                     
Clara Jansson  2004    157  47.72        1:41.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emmi Silvola  2004      46.16        1:37.59   
  Uinti Hyvinkää  1:36.42                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ksenia Egorova  2000    552  32.88        1:07.06   
  ORCA Helsinki  1:06.15                 
                     
Saara Vesa  1999    453  34.44        1:11.63   
  ORCA Helsinki  1:08.17                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    284  39.76        1:23.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.07                 
                     
Fanny Puska  2001    269  41.43        1:25.22   
  Haminan Uimaseura  1:28.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:46 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:38   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kevin Kajava  2009    108          42.54   
  Uimaseura Helsinki  47.06                 
Nikita Dzura  2010    107          42.58   
  Uimaseura Helsinki  45.53                 
Nicolas Luoma  2010    58          52.17   
  Uinti Hyvinkää  56.73                 
Aarni Rahkonen  2009    55          53.07   
  Simmis Grani  51.99                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Frans Nyström  2008    102          43.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.08                 
Konstantin Terekhov  2008    89          45.23   
  Uimaseura Helsinki  53.03                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    204          34.40   
  Uimaseura Helsinki  35.45                 
Amos Mäkilä  2007    146          38.42   
  Simmis Grani  39.23                 
Aati Karhu  2007    129          40.07   
  Uimaseura Aquila  39.54                 
Julius Laitinen  2007    103          43.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Joel Pukki  2007    75          47.95   
  Uimaseura Aquila  45.18                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Knuutila  1993    580          24.29   
  Porin Uimaseura  23.97                 
Benjamin Kangas  2002    432          26.80   
  Haminan Uimaseura  28.48                 
Rasmus Sarre  2001    410          27.26   
  ORCA Helsinki  27.14                 
Pyry Nurminen  2001    402          27.43   
  ORCA Helsinki  26.59                 
Sami Seppälä  2000    392          27.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  27.88                 
Lauri Tolvanen  2003    376          28.07   
  Haminan Uimaseura  28.00                 
Mio Munsterhjelm  2002    360          28.46   
  Simmis Grani  28.97                 
Matias Ola  2002    327          29.39   
  ORCA Helsinki  28.82                 
Yufei Meng  2004    286          30.74   
  Simmis Grani  31.23                 
10  Kaius Kulmala  2004    260          31.73   
  Simmis Grani  31.85                 
11  Miska Korkalainen  2006    202          34.48   
  Voikkaan Viesti  35.05                 
12  Benjamin Gullans  2005    176          36.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.54                 
13  Lauri Turunen  2006    67          49.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Nesja Seppälä  2000              27.98   
  Haminan Uimaseura  28.47                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:24   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    90          51.80   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Korkalainen  2009    158          42.94   
  Voikkaan Viesti  44.65                 
Veera Tawast  2009    92          51.33   
  Simmis Grani  49.28                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008    194          40.11   
  Uimaseura Helsinki  36.71                 
Kira Kondratjeva  2008    165          42.36   
  Uimaseura Helsinki  44.02                 
Marja Anna Siimes  2008    138          44.93   
  Uimaseura Helsinki  44.54                 
Emilie Sjösten  2008    134          45.38   
  Aurajoen Uinti  43.96                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    510          29.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29.47                 
Ada-Maj Saarinen  2004    333          33.52   
  ORCA Helsinki  33.02                 
Emma-Lotta Ahola  2005    323          33.87   
  Järvenpään Uintiklubi  34.87                 
Amanda Ahlgren  2001    292          35.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.63                 
Clara Jansson  2004    274          35.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Amelie Leijala  2004    273          35.80   
  Haminan Uimaseura  36.91                 
Camilla Tolvanen  2003    266          36.11   
  Järvenpään Uintiklubi  36.70                 
Oona Söderlund  2007    265          36.18   
  Uimaseura Aquila  38.80                 
Erika Andréasen  2002    250          36.87   
  Simmis Grani  37.34                 
10  Sonja Tiira  2003    236          37.57   
  Järvenpään Uintiklubi  38.21                 
11  Lumi Öller  2006    230          37.88   
  Helsingin Uimarit  39.11                 
12  Ellen Winqvist  2004    229          37.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Maria Pesso  2002    223          38.30   
  Simmis Grani  36.41                 
14  Kiti Konttinen  2006    222          38.34   
  Helsingin Uimarit  39.15                 
15  Veera Haukka  2007    207          39.23   
  Uimaseura Aquila  40.13                 
16  Kaarina Leppä  2004    202          39.59   
  Haminan Uimaseura  37.40                 
17  Inkeri Laakkonen  2005    192          40.25   
  Voikkaan Viesti  41.68                 
18  Aino Suominen  2006    184          40.82   
  Järvenpään Uintiklubi                   
19  Savanna Seppälä  2007    160          42.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
20  Hilma Ahonen  2007    132          45.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  48.89                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:24 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:43   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006    158  47.54        1:42.67   
  Cetus Espoo  1:39.75                 
                     
Aleksi Sinisalo  2006    150  49.92        1:44.53   
  Cetus Espoo  1:45.91                 
                     
Mikael Rasinmäki  2006    149  50.00        1:44.67   
  Cetus Espoo  1:47.73                 
                     
Onni Rahkonen  2007    127  52.28        1:50.47   
  Simmis Grani  1:51.39                 
                     
Aarne Laurila  2006    118  54.42        1:53.29   
  Cetus Espoo  1:57.41                 
                     
Caspar Åberg  2006    85  1:00.73        2:06.31   
  Helsingin Uimarit  1:58.67                 
                     
Benjamin Winqvist  2006      49.81        1:44.15   
  Cetus Espoo  1:43.95                 
                     
Risto Kallström  2006      43.91        1:33.66   
  Cetus Espoo  1:39.32                 
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rado Lindberg  2005    184  45.72        1:37.71   
  Cetus Espoo  1:43.43                 
                     
Aron Forslund  2005    176  48.02        1:39.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:45.43                 
                     
Linus Rutanen  2004    173  47.37        1:39.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:47.12                 
                     
Joel Lipponen  2004    162  49.27        1:41.86   
  Uinti Hyvinkää  1:46.04                 
                     
Henri Piipponen  2005    153  49.36        1:43.93   
  Helsingin Uimarit  1:40.82                 
                     
Ville Nieminen  2004    151  49.81        1:44.36   
  Uinti Hyvinkää  1:47.49                 
                     
Benjamin Gullans  2005    150  49.19        1:44.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:47.52                 
                     
Juho Hoikkala  2005    116  51.86        1:53.90   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Pauli Rantatupa  2005    91  1:00.36        2:03.33   
  Cetus Espoo  2:08.77                 
                     
10  Totte Teittinen  2005    90  57.56        2:04.04   
  Cetus Espoo  2:03.07                 
                     
11  Riku Forsberg  2005    73  1:04.50        2:12.49   
  Cetus Espoo  2:07.32                 
                     
Johannes Kauppinen  2005      48.49        1:43.11   
  Haminan Uimaseura  1:53.83                 
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Ola  2002    370  37.50        1:17.43   
  ORCA Helsinki  1:16.41                 
                     
Lauri Cederberg  2003    269  40.23        1:26.10   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.69                 
                     
Niko Silander  2003    87  59.92        2:05.29   
  Cetus Espoo  2:04.25                 
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Vikman  2001    282  40.27        1:24.78   
  ORCA Helsinki  1:20.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:43 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:54   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    276  45.58        1:35.73   
  Cetus Espoo  1:37.24                 
                     
Matilda Leppänen  2007    268  45.80        1:36.61   
  Cetus Espoo  1:35.07                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    267  45.18        1:36.78   
  Cetus Espoo  1:37.56                 
                     
Iida Tawast  2007    247  48.89        1:39.37   
  Simmis Grani  1:41.66                 
                     
Anja Miao  2007    237  48.86        1:40.76   
  Cetus Espoo  1:41.80                 
                     
Ellen Lindell  2007    185  51.68        1:49.41   
  Cetus Espoo  1:48.36                 
                     
Karina Pestereva  2007    155  55.56        1:55.93   
  Uimaseura Helsinki  1:55.43                 
                     
Hilma Ahonen  2007    152  55.11        1:56.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Karoliina Kalda  2007    145  55.63        1:58.46   
  Helsingin Uimarit  1:56.10                 
                     
Linnea Heikkilä  2008      51.73        1:46.95   
  Simmis Grani  1:50.31                 
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Nevanko  2005    427  39.46        1:22.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.99                 
                     
Lumi Luoma  2005    375  40.49        1:26.42   
  Uinti Hyvinkää  1:28.59                 
                     
Meri Luoma  2005    367  40.46        1:27.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.99                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    361  41.59        1:27.51   
  Uinti Hyvinkää  1:30.79                 
                     
Sofie Nauklér  2006    294  45.46        1:33.77   
  Simmis Grani  1:36.98                 
                     
Laura Punkkinen  2005    258  46.68        1:37.94   
  Voikkaan Viesti  1:36.69                 
                     
Arina Ksenia Rinkinen  2005    250  47.07        1:38.96   
  Uimaseura Helsinki  1:38.90                 
                     
Siiri Kuparinen  2005    203  49.72        1:46.02   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Ella Kalliokari  2006    195  50.16        1:47.51   
  Cetus Espoo  1:48.55                 
                     
Nea Hollström  2005    195  51.42        1:47.51   
  Cetus Espoo  1:47.68                 
                     
11  Elsa Vuorimaa  2006    194  51.27        1:47.60   
  Cetus Espoo  1:51.96                 
                     
12  Siiri Päivärinta  2005    182  50.87        1:49.92   
  Cetus Espoo  1:44.43                 
                     
13  Ronja Ristevirta  2005    180  51.73        1:50.34   
  Cetus Espoo  1:46.14                 
                     
14  Emma Sund  2005    163  54.31        1:54.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:58.89                 
                     
15  Lotta Lönnqvist  2006    153  54.62        1:56.47   
  Cetus Espoo  1:55.29                 
                     
16  Leenu Karolina Kinnunen  2005    152  55.50        1:56.84   
  Cetus Espoo  2:00.21                 
                     
Anjenike Kriek  2005      1:02.20        2:12.16   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kreetta Uusitalo  2003    416  40.20        1:23.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:26.01                 
                     
Saana Yritys  2003    407  39.34        1:24.10   
  Uinti Hyvinkää  1:22.41                 
                     
Saga Jatkola  2004    355  41.78        1:28.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.25                 
                     
Kiira Tulkki  2003    226  48.30        1:42.24   
  Haminan Uimaseura  1:39.48                 
                     
Hanna Ponnikas  2004    220  49.55        1:43.27   
  Uinti Hyvinkää  1:40.80                 
                     
Emmi Silvola  2004    220  48.01        1:43.28   
  Uinti Hyvinkää  1:46.57                 
                     
Sonja Tiira  2003    202  50.12        1:46.18   
  Järvenpään Uintiklubi  1:48.47                 
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    541  36.19        1:16.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.12                 
                     
Aino Kontiainen  2002    493  37.67        1:18.89   
  Uinti Hyvinkää  1:19.07                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    380  40.15        1:26.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:25.46                 
                     
Maria Yritys  2002    315  43.05        1:31.58   
  Uinti Hyvinkää  1:59.44                 
                     
Tatiana Gordina  1967    161  54.54        1:54.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:54 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  16:00   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Dzura  2010    63          54.61   
  Uimaseura Helsinki                   
Kevin Kajava  2009    55          57.07   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Järvinen  2008    80          50.39   
  Uimaseura Aquila  53.53                 
Konstantin Terekhov  2008    66          53.89   
  Uimaseura Helsinki  52.41                 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Heikkinen  2007    183          38.35   
  Helsingin Uimarit  36.69                 
Daniel Kajava  2007    148          41.19   
  Uimaseura Helsinki  43.59                 
Amos Mäkilä  2007    83          49.87   
  Simmis Grani  56.33                 
Artur Kavtaskin  2007    66          53.94   
  Uimaseura Aquila  55.83                 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Knuutila  1993    601          25.83   
  Porin Uimaseura  24.80                 
Pyry Nurminen  2001    407          29.41   
  ORCA Helsinki  28.86                 
Georgy Babenov  2000    404          29.47   
  ORCA Helsinki  28.82                 
Sami Seppälä  2000    364          30.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.45                 
Nesja Seppälä  2000    322          31.79   
  Haminan Uimaseura  31.89                 
Victor Vardeka  2001    318          31.93   
  ORCA Helsinki  31.26                 
Mio Munsterhjelm  2002    247          34.71   
  Simmis Grani  34.49                 
Aarne Laurila  2006    147          41.26   
  Cetus Espoo  40.95                 
Benjamin Winqvist  2006    129          43.12   
  Cetus Espoo  42.71                 
10  Aleksi Sinisalo  2006    116          44.58   
  Cetus Espoo  52.76                 
11  Mikael Rasinmäki  2006    109          45.56   
  Cetus Espoo  44.17                 
12  Luis Valero de la Iglesia  2006    93          48.00   
  Cetus Espoo  45.93                 
13  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    61          55.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  50.20                 
Toni Muurman  2005              40.76   
  Haminan Uimaseura  43.68                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  16:00 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    61          1:01.67   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eedi Imppola  2008    205          41.33   
  Uinti Hyvinkää  43.72                 
Linnea Heikkilä  2008    124          48.78   
  Simmis Grani  47.03                 
Taisiya Baindurashvili  2008    122          49.06   
  Uimaseura Helsinki  46.29                 
Marja Anna Siimes  2008    89          54.58   
  Uimaseura Helsinki                   
Emilie Sjösten  2008    55          1:04.02   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Winqvist  2002    522          30.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.04                 
Taiga Yritys  2003    439          32.06   
  Uinti Hyvinkää  32.14                 
Saga Jatkola  2004    409          32.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.12                 
Sohvi Seppänen  2003    380          33.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.14                 
Kerttu Hirvonen  2002    306          36.16   
  Voikkaan Viesti  36.24                 
Malin Lindblom  2006    305          36.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.44                 
Anna Salo  2007    294          36.63   
  Cetus Espoo  37.43                 
Dominika Stalinskaja  2007    248          38.79   
  Cetus Espoo  37.87                 
Emma-Lotta Ahola  2005    225          40.07   
  Järvenpään Uintiklubi  39.12                 
10  Amanda Ahlgren  2001    208          41.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.84                 
11  Matilda Leppänen  2007    183          42.88   
  Cetus Espoo  42.35                 
12  Wilma Wallenius  2005    173          43.73   
  Uinti Hyvinkää  44.12                 
13  Camilla Tolvanen  2003    169          44.02   
  Järvenpään Uintiklubi  52.65                 
14  Emilia Ruusu  2006    150          45.79   
  Haminan Uimaseura  44.10                 
15  Olesia Leshchuk  2006    135          47.43   
  Cetus Espoo  46.69                 
Jemina Saraniemi  2005              39.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  41.23                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  16:05 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ush Miehet [2006]  2006    164          2:30.79   
  Uimaseura Helsinki  2:25.57                 
  Daniel Björn  2006      37.37        37.37   
  Nikita Rantsev  2007      42.55        1:19.92   
  Jan Voloshin  2008      36.49        1:56.41   
  Daniel Kajava  2007      34.38        2:30.79   
                     
Aquila Pojat  2007    113          2:50.83   
  Uimaseura Aquila  2:51.24                 
  Konsta Järvinen  2008      42.64        42.64   
  Joel Pukki  2007      45.60        1:28.24   
  Aati Karhu  2007      39.90        2:08.14   
  Artur Kavtaskin  2007      42.69        2:50.83   
                     
Bs-Pu Junnut  2006    101          2:57.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  Niilo Mölsä  2006      40.94        40.94   
  Lauri Turunen  2006      50.75        1:31.69   
  Julius Laitinen  2007      43.84        2:15.53   
  Frans Nyström  2008      41.82        2:57.35   
                     
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Bs-Pu Pojat  2004    209          2:19.17   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:16.83                 
  William Fagerstedt  2005      31.82        31.82   
  Aron Forslund  2005      34.12        1:05.94   
  Jani Ekman  2006      38.35        1:44.29   
  Linus Rutanen  2004      34.88        2:19.17   
                     
Cetus 2  2004    190          2:23.60   
  Cetus Espoo  2:29.57