2021-04-17   22:31:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    695  29.38        1:02.76   
  Agfs Svømmeafdeling  58.69                 
                     
Viktor Bull Kramer  2000    582  32.39        1:06.60   
  Horsens Svømmeklub  1:06.50                 
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    520  32.66        1:09.13   
  Horsens Svømmeklub  1:06.23                 
                     
Casper Krohn  2001    455  34.38        1:12.26   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.16                 
                     
Christian Hovmark  2001    427  34.45        1:13.84   
  Thisted Svømmeklub  1:11.01                 
                     
Martin Lønstrup  1993    248  40.88        1:28.41   
  Struer Svømmeklub  1:26.44                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001              DSQ  ESB v/75m 
  Aarhus Swim  1:06.14                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Fløche Fuglsang  2002    571  32.23        1:07.03   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.75                 
                     
Simon Perzynski  2002    538  32.34        1:08.37   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:09.02                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    525  32.59        1:08.90   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.28                 
                     
Oliver Hallenborg  2002    510  32.78        1:09.60   
  H2Odense  1:07.26                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    466  35.07        1:11.69   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.62                 
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    438  35.30        1:13.21   
  Horsens Svømmeklub  1:11.66                 
                     
Asger Hatting  2003    364  38.28        1:17.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:24.32                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    328  39.09        1:20.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:23.14                 
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    322  38.31        1:21.10   
  Aarhus Swim  1:21.49                 
                     
10  Artúr Jegesi  2002    308  39.22        1:22.27   
  Agfs Svømmeafdeling  1:27.13                 
                     
11  Jakob Riisgaard  2003    291  40.89        1:23.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:22.78                 
                     
12  Rasmus Irmschler  2002    264  40.32        1:26.67   
  Ikast Svømmeklub  1:23.02                 
                     
13  Rasmus Remme Svendsen  2003    245  43.03        1:28.79   
  Holstebro Svømme Club  1:31.10                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian B Lehmann  2004    287  40.16        1:24.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.18                 
                     
Noah Brendholdt  2004    277  40.22        1:25.25   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:26.24                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    234  42.98        1:30.17   
  Aarhus Swim  1:32.44                 
                     
Mads Sander Andersen  2004    226  41.93        1:31.19   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Frej Liltorp  2004    214  41.80        1:32.97   
  Skanderborg Svømmeklub  1:37.65                 
                     
Nikolaj Preuthun Andersen  2005    202  43.83        1:34.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Asger Schnieber Klausen  2005    182  47.17        1:38.11   
  Herning Svømmeklub  1:40.15                 
                     
Mathias Veile  2005    175  48.16        1:39.28   
  Durup IF  1:38.37                 
                     
Mads Simonsen  2005    165  47.30        1:41.36   
  Herning Svømmeklub  1:40.00                 
                     
10  Simon Kruse Holm  2004    164  47.57        1:41.56   
  Odder Svømmeklub  1:43.08                 
                     
11  Magnus Andersen  2005    162  48.65        1:42.01   
  Svømmeklubben Koral  1:47.28                 
                     
12  Sebastian D. Rasmussen  2005    152  51.28        1:44.07   
  Herning Svømmeklub  2:02.47                 
                     
13  Søren Egedal  2005    127  53.50        1:50.59   
  Struer Svømmeklub  1:57.17                 
                     
14  Magnus Lenoire Nielsen  2005    124  50.92        1:51.35   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:02.52                 
                     
15  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005    116  54.04        1:53.80   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Anton Møller Olesen  2005    77  1:01.34        2:10.63   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    193  45.24        1:36.09   
  Thisted Svømmeklub  1:43.83                 
                     
Kasper Petersen  2006    191  47.36        1:36.50   
  Skanderborg Svømmeklub  1:37.81                 
                     
Carl Roulund Holm  2006    174  48.80        1:39.51   
  Silkeborg Svømmeklub  1:46.04                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    171  47.04        1:40.14   
  Struer Svømmeklub  1:43.89                 
                     
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    163  50.29        1:41.71   
  Herning Svømmeklub  1:44.15                 
                     
Viktor Dalsgaard Pedersen  2007    137  52.55        1:47.84   
  Durup IF  1:52.20                 
                     
Lau de Zee  2006    136  52.14        1:48.10   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.14                 
                     
Mathias Løth Andersen  2007    117  54.56        1:53.62   
  Horsens Svømmeklub  1:48.53                 
                     
Anes Hajrovic  2008              DSQ  ej samtidig berøring 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Hjalte Facius Bisballe  2008              DSQ  2 flyspark v 25m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner