Tulokset Jöns Svanbergsimmet 50m 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 50m | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Meesan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | 1:08.19 | |||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 34.30 | 1:14.79 | |||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 34.81 | 1:19.19 | |||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 36.24 | 1:22.34 | |||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 37.67 | 1:23.28 | |||||
6 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.88 | 1:23.79 | |||||
7 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.38 | 1:25.40 | |||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.97 | 1:26.62 | |||||
9 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.60 | 1:27.41 | |||||
10 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 39.24 | 1:31.17 | |||||
11 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.04 | 1:33.12 | |||||
12 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.94 | 1:35.17 | |||||
13 | Theresia Lindholm | 2006 | Ålands Simförening | 46.28 | 1:37.00 | |||||
14 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.07 | 1:41.25 | |||||
15 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.94 | 1:42.54 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Meesan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 33.45 | 1:11.06 | |||||
2 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.45 | 1:12.50 | |||||
3 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.63 | 1:13.68 | |||||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.06 | 1:15.11 | |||||
5 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 34.47 | 1:15.40 | |||||
6 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.95 | 1:15.57 | |||||
7 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.68 | 1:19.17 | |||||
8 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.30 | 1:19.82 | |||||
9 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.52 | 1:20.34 | |||||
10 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 35.62 | 1:20.40 | |||||
11 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.28 | 1:20.80 | |||||
12 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.31 | 1:20.89 | |||||
13 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.47 | 1:21.41 | |||||
14 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.77 | 1:21.61 | |||||
15 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.22 | 1:21.73 | |||||
16 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 38.05 | 1:21.75 | |||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.03 | 1:22.22 | |||||
18 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.29 | 1:22.62 | |||||
19 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 37.06 | 1:24.54 | |||||
20 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.12 | 1:26.26 | |||||
21 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 39.69 | 1:28.26 | |||||
22 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 38.24 | 1:29.44 | |||||
23 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 41.23 | 1:30.22 | |||||
24 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 42.51 | 1:35.37 | |||||
25 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.80 | 1:36.19 | |||||
26 | Hanna Stolt | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.57 | 1:36.95 | |||||
27 | Ellinor Hermann | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.27 | 1:37.65 | |||||
28 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.18 | 1:45.25 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Sponsor: Meesan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.67 | 1:05.38 | |||||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.72 | 1:05.54 | |||||
3 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.90 | 1:09.58 | |||||
4 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.22 | 1:11.98 | |||||
5 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 31.92 | 1:12.47 | |||||
6 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.39 | 1:15.65 | |||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.89 | 1:15.98 | |||||
8 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.45 | 1:16.14 | |||||
9 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.42 | 1:16.17 | |||||
10 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 34.26 | 1:16.52 | |||||
11 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.79 | 1:17.17 | |||||
12 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.01 | 1:18.11 | |||||
13 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.63 | 1:18.63 | |||||
14 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 35.52 | 1:20.09 | |||||
15 | Anina Fäs | 2001 | Simsällskapet Mora | 35.41 | 1:20.30 | |||||
16 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.75 | 1:23.16 | |||||
17 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.13 | 1:33.03 | |||||
18 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.87 | 1:40.59 | |||||
- | Maja Edring | 2002 | Gävle Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:54 |